Pořídit vaničku nebo stačí lehátko?

50
27.8.21 20:19

Pořídit vaničku nebo stačí lehátko?

Ahoj holky,
zařizuji výbavičku a potřebuju poradit - máte na koupání vaničku nebo používáte jenom lehátko do vany a sprchujete? Snažím se eliminovat “zbytečné krámy” do bytu :lol: Moc děkuju za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24326
27.8.21 20:21

Máme jenom vaničku, lehátko sem ani na jedno dítě nevyužila :D ale nemáme vanu, jenom sprchový kout. Ale u vany bych si oddelala záda, malý se koupal rád a dlouho, musela sem ho mít ve vanicce na stole abych se nehrbila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6547
27.8.21 20:22

Za me staci takove to molitanove lehatko za stovku. Ale ja obecne nejsem zastancem zbytecnych kramu do bytu, at uz do kuchyne, pro deti, nebo dospele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
27.8.21 20:23

@Jaja08 my jsme sice na baráku, máme vaničku. Teď koupě e tím stylem prvně miminko, potom starší, jen mu dopustíme trochu vody. Nebo když myju jen malou umyla jsem ji jen v umyvadle, kde jsem napustila vodu a bylo. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
27.8.21 20:23

Za sebe ti muzu doporucit kyblik shantalu, zabere minimum mista, staci malo vody a miminka se v tom citi velmi peijemne, uklidnuje to a funguje dobre i na bolave brisko..sandno to pak prodas a prejdes na vetsi…meli jsme pak i molitanove lehatko a obcas vysprchovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2155
27.8.21 20:24

U prvního dítka jsme zdědili vaničku s již zabudovaným lehátkem. Pokaždé jsme napouštěli vanu a koupání byl malý rituál. Jak dítko rostlo, vanička přestala vyhovovat, přešli jsme na normální koupání ve vaně a doma měli krám navíc :). Takže vaničku jsme poslali dál a sehnali docela slušné plastové lehátko, které bylo jednak veliké (takže ještě teď na něm starším dětem (7 a 4 roky) myju vlasy, aby jim voda netekla do obličeje), a jednak mělo dole přísavky, takže hezky drželo ve vaně. Nakonec jsme sprchovali i úplného novorozence, bylo to rychlé a bez zbytečného plýtvání vodou. U vaničky jsme navíc řešili prostor bytu, kde jsme ji museli mít na kuchyňském stole, a od okna tam nejvíc táhlo, takže jsem z toho akorát byla nervní.

Za mě tedy stačí šikovné lehátko (s látkovými nemám zkušenost, prý tolik nestudí, ale pokud koupají dva, jeden může lehátko předem polít sprchou, než na něj druhý položí dítě, popř. jde na lehátko položit látkovou plenu a předem ji namočit teplou vodou). Záleží i na prostorové dispozici bytu, jestli máte třeba přebalovací pult v koupelně nebo v jiné místnosti apod. - my sice máme pult, ale stejně jsme pak dítě sušili na pračce a v ručníku již suché přenášeli na pult, kde jsme ho dosušili, nakrémovali, dali plenku a oblékli :-).

Vaničku jsme pak ve finále nevyužívali ani na balkoně, jen jednou v ní rodiče skladovali meruňky :-D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
27.8.21 20:25

A ten kyblik si postavis na stul, kamkoli a nemusite se k tomu hrbit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10783
27.8.21 20:28
@Kriss Tina píše:
Máme jenom vaničku, lehátko sem ani na jedno dítě nevyužila :D ale nemáme vanu, jenom sprchový kout. Ale u vany bych si oddelala záda, malý se koupal rád a dlouho, musela sem ho mít ve vanicce na stole abych se nehrbila.

Souhlas. Taky jsme měli vanicku na stole/prebalovaku u miminek. Navíc je menší spotřeba vody než když napustis velkou vanu. Lehátko jsem pak využila až byli větší na mytí vlasku aby netekla tolik voda do očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4307
27.8.21 20:44

My máme (půjčený od příbuzných) koupací kyblík Shnuggle, ale teď na úplně malé miminko (momentálně měsíc) nám nevyhovuje, tak koupeme v umyvadle, to máme veliké a vlastně je to koupání v něm fakt praktické. Co říkali příbuzní, tak v tom kyblíku se jim nejlépe koupalo tak od 3. měsíce. Vanička ani lehátko nevím, ty nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
27.8.21 20:46

Měli jsme vaničku i lehátko. Do nějakých tří měsíců jsem měla vaničku s lehátkem na pračce v koupelně. Velkou vanu nemáme, ale pidi mimino bych do ní stejně nedala, ani s lehátkem. Jak už bylo řečeno, není to nic moc na záda a navíc bych se bála, že mi vyklouzne.

Větší dítě je ve vaničce ve sprcháči, teď už bez lehátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
27.8.21 20:50
@klamonožka píše:
My máme (půjčený od příbuzných) koupací kyblík Shnuggle, ale teď na úplně malé miminko (momentálně měsíc) nám nevyhovuje, tak koupeme v umyvadle, to máme veliké a vlastně je to koupání v něm fakt praktické. Co říkali příbuzní, tak v tom kyblíku se jim nejlépe koupalo tak od 3. měsíce. Vanička ani lehátko nevím, ty nemáme.

Shnuggle je spis uz pro vetsi, tak od pul roku bych rekla, zalezi na velikosti miminka, kdyz uz pak umi sedet, tak je to uplne nejlepsi..dcera se v tom rada koupe i ve dvou letech :lol: ta Shantala je pro novorozence lepsi, miminko tam plave jako v brichu…ale mit dobre umyvadlo, koupala bych klidne taky tam, jako v porodnici…to u nas ale treba neslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2735
27.8.21 20:56

Měla jsem jen lehátko, látkové, aby nestudilo. Bohatě stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54575
27.8.21 20:56

Mi stačilo molitanové/ pěnové lehátko a normální vana.
Vaničku jsem sice měla, zkusila, nepraktická mi přišla. Tak byla na krouhané zelí :mrgreen:. Jinak mi byla k ničemu. Mi to přišlo nepraktické štrachání.
Ale každému vyhovuje něco jiného. Ty si musíš udělat svoji zkušenost. Že pouze vlastní zkušenost je nepřenosná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25404
27.8.21 20:58

Měla jsem vaničku i lehátko. Ve velké vaně bych si odrovnala záda, máme ji hodně nízkou. Navíc vaničku jsem dávala do kuchyně, kde bývá nejtepleji. Lehátko jsem si do ní dávala, abych měla volnější ruce, děti byly podepřené spokojenější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
27.8.21 21:03

Nekupovala jsem nic. Po zkušenosti s prvním, kdy byl ve vanicce asi týden, tak už jsem to všechno zavrhla. Oba kluky jsem koupala normálně ve velke vane. Na začátku jsem držela hlavičku, pak jsem normálně pokládala, ze měli i ponořené uši. Oba vodu miluji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat