Porod mimo místo bydliště

Anonymní
17.6.20 11:58

Porod mimo místo bydliště

Ahoj holky, ráda bych rodila mimo naše město. Nejlépe asi Praha ač jí máme 90 km daleko. Jak se to prosím dělá, kdy se musím registrovat?

Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26453
17.6.20 12:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, ráda bych rodila mimo naše město. Nejlépe asi Praha ač jí máme 90 km daleko. Jak se to prosím dělá, kdy se musím registrovat?Děkuji :kytka:

Co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9332
17.6.20 12:12

No, abys to tam pak stihla :mrgreen: Tak si vyber v praze porodnici a tam se zaregistruj. Ani nevím, že to musí být, já jsem se rozhodla na poslední chvíli, že nechci rodit v našem městě, jelo se prostě jinam a žádný problém nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1340
17.6.20 12:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky, ráda bych rodila mimo naše město. Nejlépe asi Praha ač jí máme 90 km daleko. Jak se to prosím dělá, kdy se musím registrovat?Děkuji :kytka:

Praha je jediná, kde se musíš registrovat. Jinak prostě porodíš, kde zrovna budeš. Známá z Prahy takhle porodila v Ostravě, byla na návštěvě u kamarádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1340
17.6.20 12:14

A pokud máš na to nervy, tak s pořádně rozjetým porodem tě odnikud nevyhodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
17.6.20 12:16

V Praze je nutne se registrovat hned v 13+0, jinak ma clovek vetsinou smolika… Navic to musi stihnout hned rano, jinak jsou oblibene porodnice (predevsim Podoli a Apolinar) obsazene…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3371
17.6.20 12:28

No ty kilometry jsou fakt dálka. Navíc Praha věčně ucpana, dost si to rozmysli. Tě to chytne v největší špičce, a taky můžeš porodit v autě… Ne každý porod trvá 20 hodin…Taky asi nebude nicmoc skrz ty bolesti se kroutit v autě. Opravdu si to pořádně rozmysli, já mam porodnici cca 30km, a jet ještě 2× tolik, tak v tom autě zdechnu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4332
17.6.20 12:42

V Praze se prý registruje hned na začátku, ale jak už někdo psal… Když budeš rodit tak tě nevyhodí. Asi bych si to rozmyslela :nevim: Je to dálka, průjezd Prahou nebývá přes den nic moc a mohlo by vás to pěkně zdržet. a na porodu ve velký porodnici moc výhod nevidím :think: teda určitě ne tolik výhod abych kvůli tomu riskovala že to nestihneme a porodím někde v zácpě :) což je ale samozřejmě věc názoru :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 12:54

Děkuji za zkušenosti. Zkusím štěstí teď v 19tt a uvidíme buď se to povede a nebo budu hledat v bližším okolí, ale u nás je to tragedie :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
15812
17.6.20 12:58

Mě převáželi rychlou s rozběhlým porodem do vybavenější porodnice. Jela jsem vleže, s lékařem cesta cca 70km. Stejně to byl masakr. Pokud se nechceš před porodem ubytovat někde poblíž porodnice, tak bych něco takovýho dobrovolně nepodstupovala. Pokud jsi prvorodička, tak nemáš ani tušení, co to cestovat s kontrakcema. 90km ani za zlatý prase!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15812
17.6.20 12:58
@Anonymní píše:
Děkuji za zkušenosti. Zkusím štěstí teď v 19tt a uvidíme buď se to povede a nebo budu hledat v bližším okolí, ale u nás je to tragedie :roll:

Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 13:02

@Janli severozápadní čechy

• Nahlásit
  • Citovat
914
17.6.20 13:18
  1. 19tt je na registraci v Praze pozdě, někde tě možná ještě vezmou, ale asi si nebudeš moct vybírat
  2. Do Prahy bych (zdravá) rodit nejezdila, nic moc super tu není, normální porodnice
  3. U druhého porodu jsem strávila v autě předposlední hodinu (celou) celého porodu, nebylo to špatný, ale musí ti to zrovna sednout… spíš bych se do toho nehrnula.
  4. nemusíte to stihnout (což se mi stalo, ale byl to třetí porod, u prvního bych to nestihnout zrovna nechtěla)

Zkrátka, nedělej to :-) Ze severozápadních Čech bych jela rodit do Rakovníka (pozor, taky registruje! Ale ne v 13 tt jako v Praze), tam je to fajn, mám zkušenost. Nebo snad Kada'n měla dobrou pověst…? Nevím, googli. Ale do Prahy bych se nehrnula, pokud nejsi riziková, že by to mohlo být o život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 13:29

@Platanka Kadaň mám 20 km, ale tam bohužel celkově i špatnou zkušenost :?

• Nahlásit
  • Citovat
13955
17.6.20 13:32

Podle mě to je dost blbý nápad. Promiň. Od cca 36 TT už chodíš na kontroly do své porodnice. Je konci klidně dvakrát týdně. 90 km je příšerná dálka na to, jezdit takhle na otočku. A co když budeš mít poslíčky a nebo planý poplach? Taky se ti může stát, že po příjezdu do porodnice budou mít plno na sálech a budeš po Praze hledat jinou, kde by tě přijali. A nebo to nestihne tě dojet a budeš rodit někde v autě u silnice… Hele, fakt si najdi něco blíž tvého bydliště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama