Postýlka na kolečkách

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
53
4.7.22 14:12

Postýlka na kolečkách

Máme poměrně velký byt. Klasickou postýlku jsem neplánovala. Nicméně přemýšlí, zda by se nehodila třeba menší (90×45cm), přístavkovou postýlku 3v1 nebo cestovní na kolečkách. Poradíte? Děkuji.

Příspěvek upraven 04.07.22 v 14:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
142
4.7.22 14:19

Máme v ložnici v patře obyčejnou postýlku přiraženou u postele a v přízemní mám z bazaru starou dřevěnou kolébku na kolečkách. Je malá a dá se krásně prevazet.

Cestovní jsem měla na jako druhou postýlku na syna a spíš tu překážela. Je velká a na převážení to nebylo ono.

Ja jsem teď nadšená z kolébky a kolegyně to řešila Mojzisovym košem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
4.7.22 14:22
@svistitko píše:
Máme poměrně velký byt. Klasickou postýlku jsem neplánovala. Nicméně přemýšlí, zda by se nehodila třeba menší (90×45cm) nebo cestovní na kolečkách. Poradíte? Děkuji.

To je maličké. Pro novorozeně ještě dostačující, i když tedy 45cm šířka je fakt malé, se podívej na metr, to je o něco málo delší než délka tvého předloktí.
Dítě v postýlce musí mít prostor na převalování a to tahle postýlka nedává ani omylem. Cestovní na kolečkách je provizorní řešení a nic extrémně pohodlné.
Pokud chceš dítě, musíš počítat s tím, že bude mít svojí postýlku, která se postýlkou může nazvat. Dítě se tam musí cítit komfortně, pohodlně, musí se do postýlky těšit. Do stísněného prostoru těsně nad zemí se žádné dítě těšit nebude.
To je jako když si pořídíš psa, ale místo pořádného pelíšku ho zavřeš do přepravky na kočky.
Nevím, proč nechceš normální postýlku, dnes jsou k dispozici pěkné kousky a navíc si ji můžeš dle libosti „vyšperkovat, načančat“. Ale dítě prostě pořádnou postel potřebuje, přes to vlak nejede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29698
4.7.22 14:36

Já mám obyč postýlku přiřazenou u svojí postele, ale to je akorát na noc, přes den tam nikdo není. Na den mám v obýváku kolibku na kolečkách, můžu si ji vozit třeba do kuchyně, nebo prostě kam zrovna jdu, malá tam spí, nebo ji tam můžu odložit, když musím mít zrovna prázdné ruce. Původně sem ji ani nechtěla, dostali sme ji k Vánocům a nakonec ji využívám docela dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4605
4.7.22 14:39

Kup normální postýlku a kolečka přidělej, stojí pár korun a za chvíli je máš přivrtané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29698
4.7.22 14:40

@Sunlight515 45×90 je standartní rozměr, v pohodě tam dám půl roční dítě a má kolem sebe dost místa. Starší bych tam stejně nedávala, protože je to mělké a jak začíná lézt, tak by z toho vypadla. A dítě postel nutně nepotřebuje, dvě ze tří mi spali se mnou a jejich postýlka stala nevyužitá v rohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5656
4.7.22 14:46

Ahoj, já mám pro už druhé miminko nachystanou tuhle (vypadá úplně stejně, jen jina značka).

Je pristavna, dá se pripnout k posteli, má malinka kolečka v nožkach (nejsou vidět, ale jsou tam a dá se převážet), dá se použit i jako cestovní. Máme velký bungalov, tak jsem si v ni malého vozila všude s sebou a nemusela ho nechávat nikdy samotného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21141
4.7.22 14:50

Využila jsem to v málem bytě maximálně. Spal, tak jsem ho převezla do koupelny a umyla se, převézt do kuchyně, do obýváku. Pak jsme měli tu větší asi od 8 měsíců? No každopádně opět kolečka. Za mě úžasná věc. S tou velkou se pak jezdilo a zátacelo hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5656
4.7.22 14:52
@Sunlight515 píše:
To je maličké. Pro novorozeně ještě dostačující, i když tedy 45cm šířka je fakt malé, se podívej na metr, to je o něco málo delší než délka tvého předloktí.
Dítě v postýlce musí mít prostor na převalování a to tahle postýlka nedává ani omylem. Cestovní na kolečkách je provizorní řešení a nic extrémně pohodlné.
Pokud chceš dítě, musíš počítat s tím, že bude mít svojí postýlku, která se postýlkou může nazvat. Dítě se tam musí cítit komfortně, pohodlně, musí se do postýlky těšit. Do stísněného prostoru těsně nad zemí se žádné dítě těšit nebude.
To je jako když si pořídíš psa, ale místo pořádného pelíšku ho zavřeš do přepravky na kočky.
Nevím, proč nechceš normální postýlku, dnes jsou k dispozici pěkné kousky a navíc si ji můžeš dle libosti „vyšperkovat, načančat“. Ale dítě prostě pořádnou postel potřebuje, přes to vlak nejede.

Novorozenec a kojenec fakt nevnímá, ze má postýlku, a ze se tam bude s předstihem těšit, navíc oni sami jsou mrnavi a pro nas malé věci vnímají naopak jako obří :lol: Miminkum je podle mě fuk, kde leží, hlavně, ze je tam teplo a je tam mama :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
4.7.22 15:05
@Kriss Tina píše:
@Sunlight515 45×90 je standartní rozměr, v pohodě tam dám půl roční dítě a má kolem sebe dost místa. Starší bych tam stejně nedávala, protože je to mělké a jak začíná lézt, tak by z toho vypadla. A dítě postel nutně nepotřebuje, dvě ze tří mi spali se mnou a jejich postýlka stala nevyužitá v rohu.

Tak já jsem taky měla dítě v posteli na noční spaní (mám dosud), ale přes den jsem tu postýlku využívala do cca synovo 1.5r. Ne vždy šlo nechat jej spát přes den v kočárku (rozmary počasí, nedostatek času trandit venku atd.) a nechat spát na velké posteli samotného (i když pod dohledem kamery) bylo riskantní (syn byl akční dítko, snadno by to z té postele vzal po hlavě dřív, než bych k němu stihla doběhnout).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2310
4.7.22 15:14

V ložnici mám malou postýlku 90×50 cm k přiražení k manželské posteli a v obýváku a pro zbytek bytu takový retrovozejček 80×40 cm na kolečkách. Počítám, že je to řešení na pár měsíců a pak už budem kupovat normální postýlku. Do začátku jsem ji nechtěla, protože mi přišla jako klec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2497
4.7.22 15:23

Máme v ložnici k posteli přiraženou taky 90×45 cm postýlku bez bočnice. Po zkušenostech se starší dcerou už jsem „normalni“ postýlku nechtěla, odmítala jsem xkrat za noc vstavat k dítěti, stejně postupně, jak energie dochazela, jsem u kojení usnula a dcera zůstala v naši posteli třeba do rána, no a spí tam doteď :mrgreen: takže jsme koupili tuhle, širší by se nám už do ložnice nevešla. Muž spí u zdi, vedle neho starší, vedle ni já a vedle mě mimino, které tam ma ještě tu svoji postýlku :).
Přes den buď spí v posteli naši velké nebo v šátku u mě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
4.7.22 15:42
@Kriss Tina píše:

Přesně to se mi zdá, že by mi postýlka ležela v koutě. Chci s malou spát přes noc v posteli. Přes den na prvních pár měsíců bych ráda použila něco pojízdného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
4.7.22 15:44
@Semtex píše:
Ahoj, já mám pro už druhé miminko nachystanou tuhle (vypadá úplně stejně, jen jina značka).Je pristavna, dá se pripnout k posteli, má malinka kolečka v nožkach (nejsou vidět, ale jsou tam a dá se převážet), dá se použit i jako cestovní. Máme velký bungalov, tak jsem si v ni malého vozila všude s sebou a nemusela ho nechávat nikdy samotného.

Přesně na tu jsem se dneska dívala!! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat