Problémy s želvou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amousinka
Nováček 1 příspěvek 12.08.17 22:45
Problémy s želvou

Dobrý den,
má želva má asi problémy.. Má zespoda měkký krunýř/plastron, nechce jíst a jen pije vodu. K jídlu jí dáváme mlíčí a někdy nějaké ovoce (jablko, meruňku, banán, atd.). Skoro vůbec se nepohybuje a je lehoučká.. Máme jí kolem 1 roku. Je to želva stepní. Když je hezky, dáme jí na chvíli ven. Sépiovou kost v teráriu má. Moc Děkuji za každou odpověď!

Reklama

Reklama

Reakce:

rozand
Kecalka 243 příspěvků 12.08.17 22:51

@Amousinka Vemte ji j veterináři.

Mamina87
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 12.08.17 22:59

Jasný příznak nemoci, na veterinu co nejdřív.

Nimie
Generální žvanilka 23325 příspěvků 13.08.17 00:35
@Amousinka píše:
Dobrý den,
má želva má asi problémy.. Má zespoda měkký krunýř/plastron, nechce jíst a jen pije vodu. K jídlu jí dáváme mlíčí a někdy nějaké ovoce (jablko, meruňku, banán, atd.). Skoro vůbec se nepohybuje a je lehoučká.. Máme jí kolem 1 roku. Je to želva stepní. Když je hezky, dáme jí na chvíli ven. Sépiovou kost v teráriu má. Moc Děkuji za každou odpověď!

Pošli fotku terária. Jak staré a jaké máš UV zdroj? V jaké je vzdálenosti od zvířete? Je léto, naprostým základem jídelníčku suchozemských želv by měly tvořit pampelišky a podobné luční smetí, rozhodně ne mlíčí ani ovoce. Jak často koupeš?
Pokud je takto mladá a mělo by to být jen na chvíli, ven jí nedávej, přinese to víc stresu než užitku ;)

Jinak nejlépe rychle k veterináři a bude potřeba zkontrolovat stav terária, světel apod., protože to vypadá na dost dlouhodobý nedostatek důležitých látek. Odkud jsi? V Praze je supr veterina, kde ordinuje přímo odborník na plazy - to by bylo v dané situaci pro tebe ideální.

Anonymní  13.08.17 03:50

@Nimie muzu se zeptat co vsechno davat zelve stepni? Taky davam jenom mlici ( listy pampelosky) to by se nemelo??

Nimie
Generální žvanilka 23325 příspěvků 13.08.17 16:37
@Anonymní píše:
@Nimie muzu se zeptat co vsechno davat zelve stepni? Taky davam jenom mlici ( listy pampelosky) to by se nemelo??

Co má společného mlíčí a listy pampelišky? Jinak jak jsem psala, listy pampelišky a další luční květiny jsou základ. Můžeš kouknout třeba tady
Proklikej se nahoře potom ještě záložkami Základní potrava, Doplňková potrava, Nevhodná potrava - jsou tam poměrně podrobně rozepsané i jednotlivé druhy rostlin :kytka:

zuzan
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 103 inzerátů 13.08.17 22:05

@Nimie mlíčí neboli mlíčáky se u nás na Vysočině říká pampeliškám. Máme taky želvu je od června venku žere co má ve výběhu čily trávu a mlíčáky.

Nimie
Generální žvanilka 23325 příspěvků 13.08.17 22:51
@zuzan píše:
@Nimie mlíčí neboli mlíčáky se u nás na Vysočině říká pampeliškám. Máme taky želvu je od června venku žere co má ve výběhu čily trávu a mlíčáky.

Aha :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Preventivně jsem si nechala odstranit vaječníky, přiznala Applegateová

Před devíti lety Christině Applegateové (45) diagnostikovali rakovinu prsu a... číst dále >

Příběh Karolíny: Expřítel nevěří, že je konec. Pořád to na mě zkouší

S přítelem jsem vydržela dva roky a i to bylo až moc. Udělal si ze mě služku,... číst dále >

Reklama