Jaký rekvalifikační kurz

missicka
4.5.10 19:32

rekvalifikační kurz

Ahoj, potřebovala bych poradit nebo spíš jen znát názor někoho nestranného. Jsem nezaměstnaná od listopadu 2009, nevzlai mě po rodičáku zpět do práce, dcera byla stále nemocná ,tak jsem ji nemohli dát do školky, teď je zdravá ,tkaže hledám znovu práci, kamarádka mi doporučila rekvalifikační kurz účetnictví, tkerý bych si msuela zaplatit sama, jedná se o 6 tis. Kč, dostanu certifikát.Rodina se do mě pustila, že si mám udělat kurz přes pracák, ale tam mi řekli, že to trvá 2 měsíce než to schválí a hlavně, kurz trvá 3 týdny a musím chodit každý den od 8.30 do 17.00, což je nereálné, prootže musím malou dát do školky a vyzvednout…ten placený kurz je jen 2× týdně navečer, takže to už by bez problémů hlídal manžel..............jak byste se rozhodly?já pořád nevím..................

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13348
4.5.10 19:40

pokud nemáte vyloženě finanční problémy a můžete tu částku obětovat, tak bych si kurz zaplatila. jinak bys stejně musela řešit hlídání a vyzvedávání. a nebo pokud je rodina taky chytrá, tak ať ti zajistí odvoz malé do školky a její vyzvednutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
4.5.10 19:57

ou, 6tis. je hodne…mas aspon nejakou jistotu, ze ti ten kurz bude ku prospechu? Lidi z ekonomek /ucetnich/ je na trhu prace hrozne moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
4.5.10 20:03

zrovna ucetnictvi bych asi nedoporucila, sestrenka si pred vice nez rokem sama zaplatila kurt ucetnictvi a i potom byla rok bez prace, nikde ji bez praxe nechteli.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.10 20:33

Ahojky tři týdny byste to nějak nezvládli? Já dělám půlroční přes ÚP zdrav. masér a jsem tak třikrát v týdnu odpoledne ve škole a soboty taky, manžel prostě dorazí dřív z práce ale chápu že někdy to nejde.. co rodina nemůže pomoct s hlídáním nebo vyzvednutím? Jinak mě to schválili okamžitě.. taky záleží na jejich přístupu, někde s tím dělají velký problémy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
4.5.10 21:23

ahoj s kurzy to je těžké dneska účto dělá kde kdo a potom při konkurzech dávají přednost vystudovaným s ekonomkou,takže pokud jsi bez práce neinvestovala bych a udělala si skutečně kurz přes pracák ,alespoň by mě nemrzelo, kdybych práci nesehnala tolik jako dát 6tis za něco co je dost nejisté

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1950
4.5.10 21:30

holky mají 100% pravdu, běž do něčeho jiného než je účetnictví, to už nemá takovou budoucnost. Zaměřila bych se na jazyky ( jasně, je to běh na dlouhou trať :-( ) Jinak je těžko radit, chce to něco kde víš že se ve Vašem regionu uplatníš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
5.5.10 11:33

Ahoj já si nedávno cca před 3 měsíci dělala Pracovník v sociálních službách ( velký uplatnění na mnoha místech) a platila jsem 5000 kč. Do ekonomického kurzu bych taky nešla s tím se nechytneš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
5.5.10 11:34

Jinak já bych to taky prvně zkusila přes pracák,když je to zadarmo tak proč ne :nevim: a hlavně po dobu pracáku ti bude vypláceno víc peněz :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
14.5.10 14:07

Já sama od sebe chtěla dělat účetnictví, ale jak píšou holky, trh je přesycenej a to že mám zkoušku z VŠ a případný certifikát mi tu práci nezaručí, max. tak na přivýdělek. Určitě bych ale šla do placenýho kurzu, už jen z těch časových důvodů.
A 6tisíc mi na kurz účetnictví přijde málo.

• Nahlásit
  • Citovat
14
15.7.10 08:01

Mě to teda taky příjde málo…
Jen na to běž, aspoň budeš mít trochu přehled a člověk bude muset trochu přemýšlet… a to neúškodí. Jestli jsi ochotná dát 6.000,– tak to dej, je to pro Tebe…
Jako přivýdělek to není špatný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
15.7.10 17:01

A ten placený je nějaký osvědčený? Myslím tím ,jestli certifikát bude důveryhodný? Pokud ano, šla bych do toho. Sice to musíš zaplatit, ale když bys musela pořídit hlídání, vyšlo by to nastejno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
15.7.10 17:05

Rekvalifikaci bych bral jenom takovou, kde mám šanci hned získat i praxi. Pokud člověk nemá praxi, je mu i dvacet lejster nanic. A i takové kursy se dají najít, jen je potřeba hodně dlouho hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CherryAnn
12.10.10 20:13

Ahoj, těch kurzů je hodně, nemusíš brát právě účetnictví (bohužel mám taky zkušenost, že tam požadují prax :-( ). Co škola, nemáš třeba vyučení určitým směrem? Pak bych hledala i kurz v podobném oboru. Jestli máš všeobecné vzdělání, zkus se zamyslet, co by tě perspektivně bavilo a uživilo a doporučuji vybírat kurz podle toho. Třeba tady máš vzdělávací kurzy z marketingu, personalistiky, logistiky, pro sekretárky…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.12 14:03

Ahoj, prosila bych o radu, za 2 roky mi končí rodičák (je to sice ještě daleko, ale už teď přemýšlím, co potom dělat, nemůžu si dovolit být s dítětem vedená na úřadu práce, jsem s malým sama a peníze potřebujeme, tam by mi těžko něco dali) a potřebuju mít nějaký příjem, protože prac. příležitostí není moc a bydlíme na malém městě, chtěla bych si udělat nějaký rekvalifikační kurz, jen nevím JAKÝ :?: Je tu všechno - několik kadeřnictví, masáže, nehty… vůbec nevím, co by se tu mohlo uchytit. Budu ráda za každou radu :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama