Rotavirová infekce

188
27.7.17 18:59

Roravirova infekce1

Ahoj maminky potřebovala bych poradit. Od pondělního večera mi malý tři roky zvrací a má průjem. Byla jsem u dr poslala nás dom s tím že jestli bude ještě blinkal tak máme jet do nemocnice. Na pohotovosti nás poslali domů a včera jsme skončili opět na pohotovosti a na kapačkách. Ne blinkal v noci ani po jedenácté co mu kapačkách dokapává ve tři nás pustili domů s tím že je na tom dobře a že má roravirova infekcí. Dieta tekutiny. Jenže doma kolem šesté zase blinkal nemáte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23291
27.7.17 19:37

@pajaaja kolik malemu je? to se divim, ze vas pustili domu. Ja byla s malym s norovirama a museli jsme tam byt tyden, dokud neprestal zvracet, neprestal mit prujem a neprijimal sam dostatecne mnozstvi tekutin. Proste dokud nebyl uplne zdravy. Ale to mel asi rok. Jako je fakt, ze se s tim nic delat neda, musi se cekat az to prejde. Dulezite jsou hlavne tekutiny, aby dostatecne pil a nebyl dehydratovany. Asi bych pockala jeste do zitra a kdyby zvracel i zitra, zavolala bych doktorce. Prece jen zvracet 5 dni uz neni moc normalni :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
27.7.17 20:16

Ahoj, to je divné že vás poslali domů, syn když měl rotaviry tak jsme strávili v nemocnici týden. Zítra, pokud bude ještě zvracet bych volala doktorce a nenechala bych se odbit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
27.7.17 20:22

On neztrácí úplně celý den. teď v nemocnici před noc než vracel a dojeli jsme domů a ztrácel mi dvakrát a teď zase nic je mi to divné nemám s tím zkušenost ale vím kam příště nejen do nemocnice. Přístup dr na příjmu byl zralý na facku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
27.7.17 21:00

Ono zalezi, jak silne ty rotaviry ma. Malej mel „slabsi prubeh“ v 18m. Nezvracel, ale prujem mel sileny, tak 10 - 15 prujmu denne. Jelikoz pil, tak nebyl duvod k hospitalizaci. Varila jsem mu na pare, bral enterol a pil (nastesti) rehydratacni roztok bez problemu, takze se z toho behem tydne dostal. Pak jsme ale jeste meli 8tydenni karantenu, oba. Sileny. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23291
27.7.17 21:51

@pajaaja a ty rotaviry vam rekli podle ceho? z vyteru ze stolice nebo to jen odhadli? Protoze nam treba ty noroviry zjistili az 3.den pobytu v nemocnici. Napred delali klasicke testy na rotaviry a adenoviry, ty se nepotvrdily, tak pak delaly testy na noroviry a dalsi viry. Ty noroviry jsou pry agresivnejsi, takze jsme byli tyden v karantene v nemocnici a pak jeste tyden doma. Je zvlastni, ze zvraci uz 4.den :think: Ale mozna ten prubeh muze mit kazdy uplne jiny :nevim: Uvidite zitra no. Kazdopadne nic mlecneho a fakt prisna dieta. Drzim pesti at je lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
28.7.17 06:49

Ty nám určitý že stolice. Tak před noc mi ne blinkal, nevím jsem z toho nešťastná. Dokonce mi včera vypil i laktobacílky tak jsem ráda aspoň za to. Aspoň mu pomůžou na bříško

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
29.7.17 18:44

Tak malý už se zase vrací do normálu díky bohu. Chtěla bych se optat ještě jak je to s koupáním se sourozenci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama