Rozvod a barák s hypotékou

57
5.4.16 15:16

Rozvod a barák s hypotekou

Dobrý den, mám dotaz, zda má někdo zkušenosti s hypotékou a rozvodem. Máme hypotéku, tři děti s kterými nám kam jít, když se rozvedu. Chtěla bych aby se barák napsal na děti, já bych jim dělala poručníka, jak to funguje, budu muset manžela vyplatit, nebo ne. Je jasné že stim bude muset, asi manžel souhlasit…
Poraďte prosím. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64730
5.4.16 15:19

@julla musí souhlasit, navíc toto si dost odporuje - dítě samo nemůže nic vlastnit (nezletilé).. tak mu barák vyplať. Přeci v něm nebude bydlet on a Ty budeš majitel :nevim: buď vyplatí on Tebe nebo Ty jeho, proč to takhle hrotit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
5.4.16 15:27
@julla píše:
Dobrý den, mám dotaz, zda má někdo zkušenosti s hypotékou a rozvodem. Máme hypotéku, tři děti s kterými nám kam jít, když se rozvedu. Chtěla bych aby se barák napsal na děti, já bych jim dělala poručníka, jak to funguje, budu muset manžela vyplatit, nebo ne. Je jasné že stim bude muset, asi manžel souhlasit…
Poraďte prosím. Dekuji

Dům se napíše na děti a v domě nebudou bydlet ani děti, ani ty jako jejich poručník. Kdo v něm bude bydlet? Dítě může mít v době zletilosti už takové dluhy, že jeho podíl padne do exekuce. Počítáš s touto variantou? Napřed vše projednej s manželem a potom s bankou. Někdo musí hypotéku zaplatit, na hypotéku musí být nezbytná zástava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
5.4.16 15:43

@martina.se
A když na to nemám ho vyplatit. Já bych hned odešla ale kam s trema dětma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
5.4.16 15:46

@Kobliha51
Nejlepší by teda bylo, kdyby nás tu nechal a nechtěl nic, ale to by byl asi blázen.
Takovou variantu jsem nepremejslela exekuce, tak nejlepší by bylo asi prodat i s hyp. a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
5.4.16 15:49
@julla píše:
@martina.se
A když na to nemám ho vyplatit. Já bych hned odešla ale kam s trema dětma…

Píšeš, že máš kam jít, ne? Jinak pokud to chceš prevést na děti skrz vyhnutí se vyrovnání majetku, tak takhle to nefunguje. Že ty budeš bydlet s dětma a manžel bude mít smůlu. Taky není dané, že děti zůstanou ve tvé péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
5.4.16 15:53

@H8N2O4S
Nemám kam jit, ale s manželem po tom co mi proved a za ty všechny řeči co mne rika bydlet po rozvodu nemůžu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
5.4.16 16:25

@martina.se Dítě může něco vlastnit, v tom problém není… akorát cokoliv zásadnějšího s daným majetkem řeší soud a to už opruz je, plus tedy ještě musel schválit převod na to dítě, což je otázkou, zda by to s hypo schválil, spíš bych řekla že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
5.4.16 16:33

U tehle hypotek strasne zalezi na tom kolik je uz splaceno. :think: Jestli to mate par let a byla to skoro 100% hypoteka, tak by chlapek mohl ustoupit a nechat te to prevzit a nic nechtit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
5.4.16 16:41

Nic ve zlém, ale zdá se mi to jako dost naivní představa, že by se manžel všeho vzdal ve prospěch dětí. Záleží kolik je splaceno a kolik zbývá doplatit. Můj známí platil hypotéku ze svého a při rozvodu ze splacené částky musel 50% ještě vyplatit manželku, i když nikdy na barák nezaplatila ani korunu. Tak třeba na tom ještě vyděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6310
5.4.16 16:42

Ale tak dá se, proč by nemohlo dítě vlastnit? Je to složitější, ale pokud by byl zájem o vypořádání takovýmto způsobem na obou stranách, tak nevidím problém. Jen si nejsem jistá tím zájmem na druhé straně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
5.4.16 16:52

Dítě může něco vlastnit, ale nesmí se zadlužit. Hypotéku na ně nikdo nepřevede. Radila bych dům prodat, vyrovnat se a jít každý po svém.
@julla nechápu to tvé, že nemáš kam jít. Buď budeš platit hypotéku, nebo nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081
5.4.16 16:52

Pokud by dítě vlastnilo barák, jak se bude postupovat, pokud mu někdo nezaplatí hypo???
Já bych to nekomplikovala a prodala to i s hypo a pak si můžete jít každý svou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
5.4.16 17:00

@matkabagristy Šla bych hned, kdyby tam kde bydlím bylo co k pronajmutí, mám tu práci a děti školu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
5.4.16 17:02
@Miranda1 píše:
Nic ve zlém, ale zdá se mi to jako dost naivní představa, že by se manžel všeho vzdal ve prospěch dětí. Záleží kolik je splaceno a kolik zbývá doplatit. Můj známí platil hypotéku ze svého a při rozvodu ze splacené částky musel 50% ještě vyplatit manželku, i když nikdy na barák nezaplatila ani korunu. Tak třeba na tom ještě vyděláš.

No, podle toho co píšeš, tak neměli zúžené společné jmění, tudíž tu hypotéku neplatil ze svého, ale ze společného, takže tvrdit, že nezaplatila na hypo ani korunu je malinko mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat