S 3letou dcerou do Chorvatska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Siisule
Kecalka 409 příspěvků 09.05.18 14:24
S 3letou dcerou do Chorvatska

Dobrý den, jdu za vámi pro radu ohledně cesty autem do CHorvatska s dcerou, která při delší cestě autem ( stačí hodina ) blinká. Spousta lidí mi říká:" když pojedete na noc, usne a probudí se až u móře, to zaspí„…ale nikdo, kdo nám tohle tvrdí, nemá " blicí dítě“. Je tu někdo, komu díťátko v autě blinká a má ozkoušenou cestu do Chorvatska? Chystáme se letos s dětmi poprvé a zvažujeme, jestli to dcerka opravdu zvládne. Moc děkuji.

Ukázat recenze z kategorie Cestování s dětmi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stinga
Závislačka 2933 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 14:26

@Siisule Kinedryl jste zkoušeli?

Siisule
Kecalka 409 příspěvků 09.05.18 14:29

@stinga ano, kinedryl máme ozkoušený na dvouhodinové cesty. Ten zabral, dcerka usnula. ALe to CHorvatsko se mi zdá být táááák dlouhé :-(

Amys
Generální žvanilka 20620 příspěvků 09.05.18 14:29

@Siisule Ahoj! Já mám blicí děti. Řešením je, aby těsně před cestou nic nejedly a při svačicích a protahovacích přestávkách jen něco lehčího. Takže hlavně nic těžce stravitelného (třeba mandarinka apod). Samozřejmě nejlépe vyjet tak, aby dítě co nejdříve usnulo. No a dělat pravidleně ty přestávky.

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1263 příspěvků 09.05.18 14:29

Tak to bych v žádném případě nejela když je jí špatně v autě

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 09.05.18 14:32

@Siisule no mám neblici děti, a v autě to zvládají na jedničku, ale že by usnuli a probrali se u moře tak to ani náhodou. V kuse spali max. 3 hodiny a pak zas hodinu-dve vzhůru. Takže ne opravdu ti nemusí chrnět celou noc. Ale bratranec takhle bylinká i do 15 minut. Poprvé jeli jen s kinedrilem, ale byla to hrůza, zvracel několikrát. Další cestu šli nejdřív k doktoru. Doporučil jim nějaký speciální režim před jízdou, lehké jídlo, k pití jen vodu, a dostali nějaký oblbovak, ale to už je spoustu let zpět.

Amys
Generální žvanilka 20620 příspěvků 09.05.18 14:32
@lucik2011 píše:
Tak to bych v žádném případě nejela když je jí špatně v autě

Tak budou do jejích deseti (a možná i více let) sedět doma na zadku?

cecetka
Kelišová 6883 příspěvků 09.05.18 14:32

@Siisule Spravna dovolena je dovolena zazitkova. I cesta muze byt zazitek :mrgreen:

Ne vazne, s kinedrylem bych se toho nebala. Dat ji ctvrtku a po treba 4 nebo 6 hodinach dalsi. Nevim, jak je to presne s davkovanim. Synovi staci vzdy jen na zacatku cesty.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 09.05.18 14:35

Ja jsem od malicka byla zvraceci dite v aute, autobuse a mam to do dnes, me pomahali homeopatika Coculine, zvladla jsem i v recku celodenni vylet autobusem, kinedril me nedelal moc dobre na zaludek.Ale abych nikam nejezdila jen protoze spatne zvladam cestu autem, to asi nee :) :mavam:
EDIT:jen nevim jestli Coculine muzou deti, ale v lekarne poradi.

Příspěvek upraven 09.05.18 v 14:36

Bandii
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 09.05.18 14:35
@Amys píše:
Tak budou do jejích deseti (a možná i více let) sedět doma na zadku?

Stačí si nevybírat takhle blbě dovolenou :nevim:.

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1263 příspěvků 09.05.18 14:36

@Amys to neříkám, ale zrovna cesta do Chorvatska není nutná ne, chudák dítě

Chicky1j2
Povídálka 29 příspěvků 09.05.18 14:39

@Siisule
Ahoj, sama jsem byla blinkací dítě. Co nedávalo ani cestu k babičce cca 30 minut. Moc dobře si to pamatuju, protože taťka je Slovák a každý rok jsem musela podstoupit osmi hodinovou cestu na východ Slovenska a mazec. Jediné co opravdu zabírá je ten zmiňovaný spánek - takže jsme jezdili přes noc. Ale za nás se ještě nemuselo být v sedačce a připoutaný celou cestu. Je otázkou zda ti malá vydrží tak dlouho spát v sedačce páč to moc pohodlné není. A taky jak dlouhou cestu máte v plánu.

Amys
Generální žvanilka 20620 příspěvků 09.05.18 15:22
@Bandii píše:
@Bandii píše:

Tak kupříkladu naše chudáci děti se tam každoročně těší :nevim: Nejmladší jsou taky tři roky. Pokud bleje teď, bude blít i další roky, takže si tím odkládáním vůbec zakladatekka nepomůže :nevim: Holt je potřeba to co nejvíc zminimalizovat, my třeba jednu noc přespáváme po cestě (v Rakousku), tak můžou taky jet jeden den půlku a druhý druhou a vyrážet v době, kdy je na silnici nejmíň aut. TO se dá na netu zjistit, i to kterou cestou je čeká nejmíň kolon. A holt mít sebou kbelíček, který mrněti v případě nouze rychle podstrčí a plínu na utření. Naše už si kbelíček zvládá držet sama. Loni se za celou cestu poblila jen jednou, což je velký úspěch. pouštíme písničky, zpíváme, povídáme si, zkrátka odvádíme pozornost. Klimatizace jede na plný koule, aby byl chladnější vzduch, případně přiotvíráme okno. Řešení existují, jen z toho člověk nesmí dělat zas až takovou vědu, to by se z toho zbláznil.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 09.05.18 15:30

Mame taky blici dite. Dej ji ctvrtku kinedrylu a v pribalovym letaku je uvedeno, po kolika hodinach se muze dat dalsi. Pred dlouhou cestou nedavam nic tekuteho k jidlu, ale spis neco tuzsiho, co lip udrzi. Treba namazanej chleba. Nejhorsi je jogurt nebo presnidavka - blinkani zaruceno. Naposledy jsem na cestu do Rakouska dala pred vyjezdem ctvrtku kinedrylu a pak po ceste asi dvakrat cucat homeopatika Cocculine. A dojeli jsme bez nehody :palec:

lucenka
Nadpozemská drbna 29877 příspěvků 09.05.18 15:32

Vybrala bych jiný způsob dopravy a ne trápila dítě v autě

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama