Šéf / kolega lže do očí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 13:53
Šéf / kolega lže

Ahoj, zajímá mě, jak řešíte, když vám v práci někdo lže do očí.
Nebylo to jedinkrát, kdy mi někdo lhal. Přesto, že vím, že mi lže a ve mě se to hned pere, tak nevím, jak mám zareagovat. Nechci se hádat, nechci dělat zle. Neumím říct, že vím, že lže nebo že to není pravda, že jsou věci úplně jinak, než je prezentuje.
Ta lež vždy spočívá v tom, že daná osoba, která lže chce z toho vyjít vlastně jako chudák, světec atd.
Protože vkládám anonymně, tak nemoho napsat konkrétní příklady (všichni by poznali, o jakou firmu jde a to není můj cíl). Chci jen poradit, jak se zachovat, nenechat si lhát a nedělat ze sebe hlupáka.
Omlouvám se, že je to takové zmatené, jsem z toho dost vedle, ale snad mi někdo poradí.

Prosím anonym nebo smazat. Děkuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 13:55

Jen ještě dodám, že šéf a kolega jsou rodina.

sediza
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 06.02.19 13:55

Nesnášim lidi co lzou a bez milosti bych takoveho cloveka vyhodila nebo nechala vyhodit. Našla bych důkaz a předlozila sefovi.

sediza
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 06.02.19 13:56
@Anonymní píše:

Tak v tom případě bych si hledala jinou práci :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:06

Oni si snad ani neuvědomují, že jsem ve firmě nejdéle ze všech kolegů a tak vím, spoustu věcí, jak se staly atd. Jejich podání je vždy takové, aby bylo v jejich prospěch.
Nějhorší je, že lidi je berou, jako hrozně hodné a slušné, ale já měla tu možnost opakovaně poznat tu druhou tvář. Tu většina lidí nezná, ale jsou i vyjímky. Snažila jsem se to dlouho přehlížet, neřešit, ale v poslední době je toho už nějak moc.

sediza
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 06.02.19 14:08
@Anonymní píše:
Oni si snad ani neuvědomují, že jsem ve firmě nejdéle ze všech kolegů a tak vím, spoustu věcí, jak se staly atd. Jejich podání je vždy takové, aby bylo v jejich prospěch.
Nějhorší je, že lidi je berou, jako hrozně hodné a slušné, ale já měla tu možnost opakovaně poznat tu druhou tvář. Tu většina lidí nezná, ale jsou i vyjímky. Snažila jsem se to dlouho přehlížet, neřešit, ale v poslední době je toho už nějak moc.

Tak si všichni sedněte a upřímně si promluvte. Pokud nebude vůle neco měnit, najděte si jinou práci.

Premek_Orac
Závislačka 4670 příspěvků 06.02.19 14:18

Tak z pozice šéfa, a předpokládám, že jiné firmy :-)))))
Také se mi stane, ne úmyslně, že třeba nepodám nějakou informaci přesně. Vždycky ocením, když to někdo napraví. Zakládám si na tom, aby prostředí bylo férové, vztahově čisté. U zaměstnance, který chtěl vztahy na pracovišti rozvrtávat, jsem z toho důvodu sáhl k výpovědi.
Pokud se jedná o prokazatelnou věc, ne dojmy, ale čísla apod., tak bych ne formou ,,cháchá, teď tě usvědčím, darebáku, teď královnou jsme já" si na tvém místě vzal slovo, a řekl ,,nezlobte se, ale domnívám se, že je to nepatrně jinak." A fakticky, slušně, věcně to vysvětlil. Jako šéf bych takové chování jedině ocenil.

eumedon
Extra třída :D 14211 příspěvků 06.02.19 14:23
@sediza píše:
Tak si všichni sedněte a upřímně si promluvte.

Tohle nemůže u lidí, kteří vlastní lhaní považují za normální, fungovat. Zvlášť ne u takových, kteří si lží pomáhají vypadat v lepším světle.

Jako sednout si s vylhaným svatouškem a šéfem, který je jeho příbuzný, probrat upřímně, že jeho svatost je vylhaná a … od té doby budou všichni upřímní a budou se mít rádi, nebo co?

Je to soukromá firma? Jak funguje majitel? Ten šéf, co je příbuzný lháře, je majitel nebo nejvyšší šéf?

Doporučoval bych zvednout kotvy, poohlídnout se po lepším.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:42

Já ti úplně rozumím. Dítě od přítele takto lže a s věkem se to stupňuje. Například proběhne nějaká záležitost, které jsi svědkem, něco se stane (často nic vážného, drobný prohřešek) a na vině je to dítě. Ihned potom ti to dítě celou událost převypráví tak, že nepatrně pozmění skutečnosti, aby ono z toho vyšlo dobře a ostatní, včetně tebe, očerní a ještě ti do očí tvrdí, že jsi ty špatně viděla nebo slyšela. Nebo zalže tak, že v daný moment nejsi schopná si ověřit pravdu. Například u dítěte jsem viděla nedávno nějakou svoji věc a řekla jsem, jéé, to je moje, to jsem tak dlouho hledala. Ale to dítě řeklo, že to není moje, že to je jeho mámy. A já jsem přesvědčená, že je to moje, protože by to byla sakra náhoda, aby úplně stejná věc byla dítěte mámy a čirou náhodou se objevila u nás doma. Navíc sourozenec dítěte tvrdí, že takovou věc jejich máma neměla. Prostě to nemůžu to v ten moment nijak dokázat a dítě toho využívá. Přitom o nic nejde, kdyby to dítě řeklo, že aha no tak já ti to vrátím, nebo můžu si to nechat, já jsem si to oblíbilo, tak klidně řeknu, že pokud je s tou věcí spokojené, tak ať si ji nechá.
Když nejsi svědkem situace a přesto víš, že dotyčný/á lže, nebo si nějak změnil pravdu ale nejde mu nic dokázat, je to nepříjemná situace. Sama nevím, co s tím. Já osobně takový typ lidí nemám ráda, necítím se s nimi dobře a nechci být v jejich blízkosti a vida, osud mi takovou osobu nadělil do cesty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:57

@Premek_Orac Myslím, že nejde o stejnou firmu :) , ale i kdyby, vždyť v zájmu šéfa má býl klidná pohodová firma, přátelství mezi lidmi, kteří jsou schopni komunikace.
Pokud sse jedná o prokazatelnou věc, to jsem udělalaa jen jednou, že jsem se ozvala a výsledek?šéf na mě spustil, že jestli je opravdu tak špatný šéf, tak jsem radši vycouvala…
Poslední věc, kdy jsem se ozvala-podotýkám, že vždy slušně, žádné zvyšování hlasu, hádání, vyskakování, šéf se vůbec nechtěl bavit a utekl na WC!!!-nelžu.
Tak pak něco řeš.

A ano jejich svět je svět nepravd a lží, kterým oni věří. Kolikrát, když něco říká, tak vidíte, jak zvažuje každé slovo, co říct, co neřít…a vyjít z toho nejlépe.

Mě jde jen o to, jak se naučit říct-tak to není, věci jsou tak a tak…Nehádat se, prostě v klidu, ale nenechat ze sebe a dalších dělat hlupáky.

Premek_Orac
Závislačka 4670 příspěvků 06.02.19 14:59

Pak nechápu, jak může taková firma fungovat, protože lež = nepřesnost = problém = ztráta zákazníka.

Lalelale
Závislačka 3493 příspěvků 06.02.19 15:06
@Anonymní píše:

Aaaha, hele neuděláš nic. Tyhle rodinné firmičky, kde najde útulek každý neschopný příbuzný, jsou parodie na firmu. Tady jde maximálně dát výpověď a najít flek jinde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 17:25

Jako kdybys mluvila o mem sefovi a jeho zene… Same lzi, ale nic nepriznaji. Kdyz je nekdo pristihne, tak vyleti jako cert z krabicky a zacne na dotycneho svadet veci, za ktere nemuze. Ale oni, jak uu nevi kudy kam, tak si i situace vymysli. Omluva zadna, pokud prijdeme s dukazy

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >