Sex a libido s antikoncepcí

Anonymní
18.6.20 23:13

Sex a libido

Ahooj, jdu si pro radu. Jsem s přítelem dva roky, z toho rok beru antikoncepci. Jen za poslední dobu nemám chuť na sex. Je možné, že mi snižuje libido antikoncepce nebo si myslíte, že to bude stačit nějak „oživit“ a popřípadě jak? Pro přítele je to problém a to samozřejmě trápí i mě. Antikoncepci vysadit nechci, je možné, že by byla lepší jiná? Jestli je to ovšem z ní. Přítel mě přitahuje, vše je jinak fajn. Jen bych to mohla mít třeba jednou za týden a chápu že to problém pro muže být může. (Prosím, nepouštějte se do mě za tak hloupou otázku)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5891
18.6.20 23:19

Já se se svým mužem kvůli HA málem rozešla, nejdřív šla do kelu chuť na sex a potom jsem začala být protivná a náladová. Nemůžu užívat žádné hormony. Jinak se to hned projeví na psychice. Teď máme dvě děti, další nechceme, tak šel manžel na vazektomii. Brala jsem jak nízko hormonální, tak depoproveru (to bylo nejhorší) a už nikdy více :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
18.6.20 23:41

Musíš si odpovědět sama. Na vině může být antikoncepce, ale také nemusí. Dále může mít vliv nízké sebevědomí (často nespokojenost s nějakou části těla), absence orgasmu, stres… a nebo je 1× týdně tvoje reálná potřeba. Ona ta potřeba u chlapů po letech klesne. Často víc, než bychom si my ženy přály, a to taky pak může být problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 06:50

Mam to podobne, zacala jsem brát na podzim antikoncepci a jsem uplne frigidni 8o
Takze asi doberu a vysadim..

• Nahlásit
  • Citovat
12942
19.6.20 06:51

@Heivka ty blaho 8o to je dobrej, ze sel. A funguje normalne? Nezmenil se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
837
19.6.20 06:59
@lucynka25 píše:
@Heivka ty blaho 8o to je dobrej, ze sel. A funguje normalne? Nezmenil se?

Vasektomie je jen přerušení chámovodu, ne kastrace, takže se nic nezmění. Jen se spermie nedostanou tam kam mají. Jinak vše zůstane jak má a funguje dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
19.6.20 07:07

@lucynka25 Tak ono jediné co nám zbývalo bylo buď spermicid a přerušování nebo kondom. První možnost má spolehlivost ne moc dobrou a druhá možnost znamená 1 sex a potom 2 týdny léčení mojí mykózy (zkoušeli jsme i bezlatexové kondomy a žádná změna). A jinak funguje úplně normálně, není to kastrace a můj muž je dost chlap na to aby přerušení chámovodů narušilo jeho psychiku natolik, aby pořád fungoval jak má. Byl na bezskalpelové metodě a ještě ten den fungoval jako normálně. Za tři měsíce mu ještě udělají kontrolní spermiogram a bude definitivní klid. A kdyby nám hráblo a chtěli jsme ještě jedno dítě, tak to jde přes IVF.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 07:30

Já jsem začla cvičit hormonální jógou. Dřív mi sex nic moc neříkal, teď bych mohla každý den :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
12942
19.6.20 08:50

Tak jsem si o tom pocetla :palec: no, manzel by stejně nesel :mrgreen:

@Anonymní píše:
Já jsem začla cvičit hormonální jógou. Dřív mi sex nic moc neříkal, teď bych mohla každý den :mrgreen:

Hormonalni joga? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 08:54
@lucynka25 píše:
Tak jsem si o tom pocetla :palec: no, manzel by stejně nesel :mrgreen:Hormonalni joga? :think:
Šla jsem tam kvůli problémům se štítnou žlázou, ale myslím si, že když tam půjdeš jen tak pro radost, nic nezkazíš, naopak si užiješ prima hodinku a doma budeš mít novou zábavu…Mimo jiné to má dobrý vliv i na bolestivou MS.
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.6.20 09:19

Já to tak po antikoncepci měla. Stačilo by mne to možná tak jednou za mesic. Ted jsem už půl roku bez ní a kolikrát musím přemlouvat já přítele :D Zkus nejdřív změnit značku. Třeba to pomůže. Nebo pak se poptat po nehormonalnim tělísku.
My praktikujeme přerušovanou souloz, ale na to bych být tebou nespolihala.

• Nahlásit
  • Citovat
5891
19.6.20 10:57

@lucynka25 Je zvláštní jak reagovalo okolí, manžel je hodně sdílný, takže o tom ví vlastně úplně všichni naši přátelé a známí. Jediný, kdo reagoval negativně je manželův kamarád, co ho neumí udržet v kalhotech ani když má manželku a dítě. Jinak další kamarád (dvě děti) si vzal rovnou kontakt na doktora, další kamarád se přihlásil že si kontakt taky vezme, ale využije ho později, protože sice brzy bude mít dvě děti, ale s různými partnerkami a ta, co si jí teď bere by chtěla dvě. Jinak zjistil že pár kolegů a kolegyň v práci už sterilizaci mají dlouhá léta a všichni jsou spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
30.6.20 19:44

Já jsem to měla hodně podobné a pak jsem našla přírodní přípravek ashwagandha (to je název co? :D ) a ten má zklidňující účinky na úzkost a celkově na psychiku a taky podporuje ženské libido, takže pak už se vše zase hodilo do normálu a HA můžu brát dál bez následků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama