Šici stroj- který?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 13:38
Šici stroj- který?

Ahoj, rozhodla jsem si koupit šicí stroj.. tak do 5000 kč. V jedné prodejně mi poradili tento.. máte někdo zkušenost? Nebo popřípadě víte poradit nějaký? :) :D díky..

Reakce:
histep
Kelišová 5122 příspěvků 02.07.19 13:44

Singer ani omylem, i kdybys to mela jen na obcasne siti. Jak jsi zkusena, co planujes sit?

Btw, co je na sicim stroji intimniho, ze anonym?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 13:46

@histep sila jsem kdysi a to jen trochu.. moc zkusena nejsem :)

evakot
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 02.07.19 14:01

Mám singer 8280, siju na něm 6 let velmi pravidelně od džínoviny po hedvábí (s kráčecí patkou), zatím naprosto bez závad. Neměnila bych. Pokud hodlás šít jen občas, nic nezkazis.
Mám teda i overlock, ale ten na začátku není vůbec potřeba.
Hlavní je jednoduchá obsluha, pokud možno celokovové tělo a nějaký ten servis.

histep
Kelišová 5122 příspěvků 02.07.19 14:03
@Anonymní píše:
@histep sila jsem kdysi a to jen trochu.. moc zkusena nejsem :)

Tak si pro zacatek kup za par set bazarovou Ladu nebo Veritasku a nevyhazuj za smejdy. Az zjistis jak ti to jde a kolik toho budes sit, tak si pak pripadne porid kvalitni novy stroj. I kdyz na druhou stranu, ja bych svoji 45 let starou poctivou Ladu za nejakou dnesni elektroniku fakt nevymenila.

Jana1958
Závislačka 3323 příspěvků 02.07.19 14:13
@Anonymní píše:
Ahoj, rozhodla jsem si koupit šicí stroj.. tak do 5000 kč. V jedné prodejně mi poradili tento.. máte někdo zkušenost? Nebo popřípadě víte poradit nějaký? :) :D díky..

mám Singer 3210, som s ním na rozdiel od Veritasky veľmi spokojná.

Aduš8
Kelišová 5241 příspěvků 02.07.19 14:16

Koukni na Lada 83 C. Šiju s ním všechny materiály, zvládl i slabou koženku. Je úžasně jednoduchý. Singer bývala super značka, ale bohužel výrobu převzala Čína a většina servisů ti stroj neopraví a nejsou náhradní díly. Koukni na stránky Galanterie Čendulka, pan Hošek super poradí, provozuje zároveň servis. Najdeš ho i na FB ve skupince Šití, co tě chytí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 14:18

Mám Singer, dost podobný typ a za mně, bych už ho nekoupila. Nejde pořádně seřídit a většina opravářů dává od Singru ruce pryč, takže nějakého najít je dost problém. Příště bych šla asi do Janome. Případně se zeptej nějakého opraváře šicích strojů v okolí, co by ti doporučil a jaké značky opravuje, tak aby si za dva tři roky nemusela kupovat nový, protože ten co budeš mít ti nikdo ani neseřídí…

Aliik
Echt Kelišová 8484 příspěvků 02.07.19 14:26
Lucka9911
Povídálka 18 příspěvků 02.07.19 14:27

Přidám se, už dlouho přemýšlím nad touto mašinou, co myslíte vy? :)

chaela
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 14:54

Já mám Brother. To bývalá úplně jiná cenová kategorie, jak je to teď, nevím. Každopádně je starý asi 15 let a pořád funguje. Nikdy nebylo potřeba ho opravit, seridit…jen ho občas pořádně vycistim. Takže bych se nebala nějakého bazaroveho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 14:58

@Aliik jste s nim spokojena? :)

Aliik
Echt Kelišová 8484 příspěvků 02.07.19 15:01

On je manželův :oops: Ale spokojený je, šije takové jenoduché věci, jako obal na něco, zašívá montérky atd. ;) Říkal, že je jednoduchý, že na něm naučí dceru, té je nyní 9,5 roku ;)

Jana1958
Závislačka 3323 příspěvků 02.07.19 16:00
@Lucka9911 píše:
Přidám se, už dlouho přemýšlím nad touto mašinou, co myslíte vy? :)

tuším sa nedá na ňom nastaviť dĺžka stehov.

Lu1234
Kecalka 443 příspěvků 1 inzerát 02.07.19 21:50
@Anonymní píše:
@Aliik jste s nim spokojena? :)

Mám stejný jako aliik, (janome juno e 1015) šiju na něm 2 roky denně dětské oblečení, teď už i na prodej, je to super spolehlivý stroj, neni veliký a snadno se ovládá, rozhodně za tu cenu doporučuji! Budu ho teď prodávat a kupovat rychlejší, výkonnější. Kdybyste měla zájem, klidně se ozvěte do zprávy.

Váš příspěvek
Reklama