Slavení Vánoc 25. prosince

405
18.3.16 13:59

Slavení Vánoc 25. Prosince

Zdravím všechny,
Vím, Vánoce se budou řešit až za dlouho, ale napadlo mě zeptat se-slavíte někdo Vánoce „až“ 25.Prosince? Nebo ještě později?
V okolí to takhle má dost rodin co zrovna 24tého pracují atd.
Tak co? Máte to takhle někdo tady v Čr? Nebo znáte někoho, kdo slaví i např. 23.Prosince?
A ještě… máte i nějaké zvláštní zvyky? Nebo neobvyé jídlo? :mavam:
Pište pište, jsem zvědavá :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
18.3.16 14:02

Ty bláho, sotva vykvetly sněženky 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21943
18.3.16 14:06

Ať si každý slaví, kdy chce/potřebuje/musí. I my (v práci) se musíme řídit směnami, u nás není pátek nebo svátek, tak když je noční, dělá na Štěd. den 1 kolegyně kapra už na oběd a s sebou si vezme třeba chlebíčky.

Známá taky chodí s manželem pařit 30.12.,ptž nemá ráda to povinné bavení se, a taky jí to zůstalo asi z dob, kdy dcera byla malá a na Silvestra byly s ní a babičky nemusely hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
18.3.16 14:06

8o :mrgreen: A zrovna dnes když konečně přišlo jaro? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50101
18.3.16 14:09

No co, no, dcera minulý týden vytvořila asi pět dopisů Ježíškovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21943
18.3.16 14:25
@aleba píše:
8o :mrgreen: A zrovna dnes když konečně přišlo jaro? :mrgreen:

Sice jsem si to taky říkala, co že to řeší v březnu ;),ale třeba má zakladatelka na mysli nejen vánoce, prostě všeobecně „nezvyklé zvyky“. :andel:

A hned mi to připomnělo od Fan Vavřincové Takovou normální rodinku, jak měl některý z chlapů někam odjet na pár měsíců a být pryč i přes vánoce, tak dělali vánoce a strojili stromek létě, a když přišla Bohdalka a oni jí to „vysvětlili“,běžela domů hledat vánoční ozdoby. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
18.3.16 14:31

My máme doma klasiku, jedinou zajímavostí je, že doma nechci nic s motivem Santy, žádné ponožky, soby a blbosti, které tady nemají co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
18.3.16 14:32

@Leňule97 já ještě nesložila Betlém :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
18.3.16 14:34

No já už nějakou dobu říkám, že by se nám vyplatilo slavit vánoce až toho 6. ledna s příchodem 3 králů. Víte o kolik by byli levnější dárky, všelijaké neprodané ozdoby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
18.3.16 14:37

@Denisa76 Nám ještě visí na lustru jmelí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
18.3.16 14:42
@MisaHanuska píše:
@Denisa76 Nám ještě visí na lustru jmelí :mrgreen:

nám taky, darované jmelí má viset celý rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
18.3.16 14:44

Ne 25. prosince slaví Američani a Britové a další západní země. Narozeniny atd. klidně slavíme později nebo dřív, ale Vánoce jsou Vánoce. Nenapadlo by mě je slavit jiný den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
18.3.16 14:45

@terinka4444 jééé, tak nám takto visí, aniž bychom tušili :mrgreen: Jen ho každý rok vyměníme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
18.3.16 14:57

@terinka4444 Ještě 8 výplat a je to tu. Já taky žiju celý rok jen pro Vánoce… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
18.3.16 14:58

Ty jo, já jsem teda extrémní vánocofil, miluju Vánoce… ale normálně jsem se celá opravdu ošila, když jsem si téma přečetla :think: Celý týden trávíme na zahradě a radujeme se, že máme jaro, a tady téma Vánoce… :lol:

Každopádně sestřenka s partnerem jsou lékaři, slaví okolo Štědrého dne, ale přímo na tu dobu jim to vyjde málokdy, jsou mladí lékaři, no. My slavíme klasicky 24., ale sama uvažuju, že dárky nám Ježíšek začne nosit přes noc… jednak to lépe zvládne, a jednak proto, že máme děti malé (na nadcházející Vánoce za tričtvrtě rok jim budou 3 a 1 rok) a ten starší má Vánoci vždycky pořádně rozházený minimálně měsíc. Začne spát pozdě, vstává taky pozdě, a fakt to minimálně měsíc trvá, než se srovná. Tak z praktického důvodu uvažujeme, že příště už fakt Ježíšek přijde až 25. ráno, ale kdo ví… jsem konzerva, tak předpokládám, že to zase stejně oslavíme klasicky a znovu budu i další rok přemýšlet o posunutí, a pak už budou kluci velcí a nebude to třeba :mrgreen:

A o jídle a zvycích se odmítám v březnu bavit - právě jím ředvičkový salát a jsme spokojená, že z těch těžkých vánočních jídel jsme pryč :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama