SOS - zařízení dětského pokoje

472
26.1.09 12:03

SOS - zařízení dětského pokoje

Moc se omlouvám za založení nové diskuse na toto téma. Už to tu určitě někde bylo…ale SOS!
Jak zařídit dětský pokojíček…zatím máme holčičku a čekáme chlapečka. Manžel je truhlář, proto si nábytek dle návrhu bude vyrábět sám - což je zajisté výhoda. Proto už vyrobí celý pokojík, prozatím ale bez stolu, který nebude ještě pár let potřeba. Přiložím plánek, jak máme místnost rozměrově + jak jsme to vymysleli. Nevím jak do plánku napsat tu šikminu, tak raději připojuji foto s rozměry u šikminy. Pořád mi tam nějak nesedí ty postele, kdyby to tak šlo vymyslet jinak. Bráníme se ale patrovým postelím, neboť nemáme zas až tak vysoké stropy. Proto prosím, pokud by vás někoho napadlo jiné řešení, tak písněte. Druhou postel tam zatím také dávat nebudem, vyrobí se zaráz, ale bude uskladněna ve sklepě, než bude potřeba. Přijde mi najednou ten pokojík takový bez místa, bez hracího prostoru. No co taky vymýšlet v tak malém prostoru. Večer se na tom budem domlouvat, aby mohl manžel objednat materiál a konečně pro Nelču vyrobit postel - má nejvyšší čas se naučit spát sama.
Proto budu ráda za každý váš typ, jak to tu vyřešit.
Díky předem.
http://sweb.cz/…ovat0001.jpg /> http://sweb.cz/…100_6550.jpg /> http://sweb.cz/…ovat0002.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

278
26.1.09 12:47

Ahoj Pett
to se tak někdo má… mít doma šikovného truhláře… 8) já myslím, že to máte dobře rozčleněné. Jen mě napadlo, proč neudělat skříň i nad postelí (blíže ke dveřím)? Takovou, co začíná třeba až v 1,2m - místo té poličky, nebo s poličkou. Kamarádka má taky u dětí skříň, co se táhne i nade dveřmi - mají malý byt a takhle využili všechno místo a rozhodně to nevypadá špatně.
A podle mých zkušeností je teď celkem fuk, že nebudete mít „hrací prostor“ - stejně si malé děti chtějí hrát v blízkosti rodičů. A ten koutek místo stolu zatím vystačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
26.1.09 13:31

Pett,
myslim, ze to mate vykoumane dobre. My mame taky pudni byt a taky mame postel prirazenou pod tou sikmninou. S malym prostorem na hrani si vubec nedelej starosti. Nase dcerka ma pokojik 8 m2 a to v nem ma i velkou postel a detsky stan na hrani. Takze hraci prostor minimalni, ale stejne si tam vyhraje i s kamaradkama do aleluja a do obyvaku nam toho moc nenosi. My jsme maly prostor treba vyresili tim, ze jsme nechali udelat soupaci dvere, ktere se zasunuji do pricky, takze neprekazeji v pokojicku ani ji, ani nam v obyvaku. A taky jsme ji NEdali do pokojiku skrin na saty. Radej jsme udelali pruvan v nasich vecech, nechali jsme si udalat opravdu velkou skrin na miru na chodbu a veci mame vsichni spolecne v te skrini. Taky cekame chlapecka a planujeme, ze veci pak bude mit taky ve skrinich u nas (= jeste vetsi pruvan ve vecech) a postel bude mit u dcerky v tom mrnavym pokojiku. A stejne si myslim, ze na hrani bude mista dost. Ja jsem priznivcem minima nabytku v detskem pokoji. My mame vsechny hracky v krabicich z Ikey nebo v ruznych kapsarich, zavesene treba od stropu a tak. Vypada to napadite, vesele a usetri to misto na zemi a okolo sten.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
26.1.09 14:16

Ahoj, já bych asi oddělila spaní a tu druhou postel dala ke „spodní“ zdi, rovnoběžně s první postelí. Mezi to se ti vejde skřín cca 120 cm, což je dostatečný. Moc se mi nelíbí varianta stolu, podle mě zabere moc místa do prostoru, stačí jen podél okna, místa je tam i pro dvě pracovní místa. V místě nalevo bych vytvořila policovou či šuplíkovou stěnu na hračky a knihy, nemusí být vysoká. Ještě k tomu stolu. Manžel truhlář schválil takovýhle oblouk? Pokud to bude z lamina, tak nám bylo řečeno, že ABS hrana je špatně udělatelná. Díky za info. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
26.1.09 14:18

Ahojky, jo, jo, babo raď, vždycky se nestačím divit, co vykouzlí třeba v Jak se staví sen, nebo Bydlení je hra. Úplné zázraky. Já si myslím, že ty skříně jsou moc hluboké, že při vstupu do pokojíčku, když otevřete dveře, tak je to takové..nevím, jak to napsat, utopené. Postele bych dala do elka do toho rohu naproti šikmině, ale ne dvě nízké, ale jednu vysokou k té zdi 315cm a k ní do toho elka zašoupnout klasickou nízkou. Tím se získá taky nějaký prostor navíc. No, jak to tak po sobě čtu, tak doufám, že je to k pochopení :oops: . Bylo to právě v jednom dílu toho Bydlení a strašně se mi to líbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
26.1.09 14:45

tak jsem taky něco zkusila.......
http://img2.rajce.idnes.cz/…mi-Model.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
26.1.09 14:46

Pett , mě se líbí spíš to, co navrhuje Resut. Postele podélně. Police za dveřmi bych spíš viděla jako šatní skříň se šoupačkami. Uvnitř šatní tyč a po stranách nějaké poličky.
Postel, která není pod šikminou vyvýšit (tak 1m) a pod ni ještě nějaké šuplíky, tím získáte už docela dost úložných prostor. Mezi postele, do stejné výšky jako ta vyšší regálky, teď do nich dát třeba různé hezké krabice z Ikea na hračky a pak z toho budou knihovničky a prostor na učebnice. Stůl v tvém návrhu je myslím předimenzovaný, v současné době plochých monitorů není potřeba mít natolik hluboký stůl.

Nevím jak to vychází na rozměry, ale tu skříň za dveřmi bych pak zakončila rohovým regálem, aby tam nebyl tak ostrý přechod a stůl tam nebyl „za rohem“

Manžela-truhláře závidím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
26.1.09 15:02

Ahoj Pett1, máš SZ :)

• Nahlásit
  • Citovat
472
26.1.09 18:40

Díky moc holky za vaše nápady. :srdce:

Resut - nápad máš dobrý, jen ta skříň uprostřed postelí by musela být buď dvojtá nebo udělaná na míru do šikminy. (což je pak problém s otevíráním dvířek - mlátí dvířka do té šikminy). Ale jinak nápad dobrý. Moc se mi líbí, že by každé dítko mělo svoje „soukromí“.
Co se týče toho stolu, tak v tom manžel nevidí vůbec žádný problém. Takové stoly běžně z lamina vyrábí. ABS hrana je plastová a i když má 2mm na tloušťku, tak se dá pěkně tvarovat. (to mi diktuje manžel - já bych to sama nevěděla :lol: ). Ještě mi manžel říká, že na udělání těch oblouků je potřeba šablona a podle té šablony se ty oblouky jednoduše ruční frézou ofrézují, pak už stačí jen natřít hranu chemoprenem a gumovou paličkou naklepat. Pak se hrana jen začistí. Jako ukázku oblouku připojuji naši postel - foceno ještě bez nočních stolků. Také práce manžela. No ještě že mám truhláře. :lol:

http://sweb.cz/…100_1253.jpg

Jinak mě zaujal také ten stůl podél toho okna. Jenže to mi manžel vyvrátil, neboť je to nejstudenější místnost ze všech a pod oknem je radiátor, který chce manžel nechat z půlky odkrytý, jinak do stolu udělá větrací mřížku. Omlouvám se, špatně jsem to do toho plánku zakreslila.

Stropy máme bohužel jen sádrokartony, takže věšení něčeho do stropu nehrozí - i když se mi to taky moc líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
27.1.09 14:21

Ahoj, tak to mne netrklo, netušila jsem, že podhled je tak hluboký. Škoda, že už máme teď vše zařízené, ale do 5 let budeme přebudovávat pokojík a manžel by se nám šilk (Brno). Máme obdobný pokoj, ale nemáme podhled a strop 275 cm, a tak to budeme to řešit tou druhou variantou od Ivušky, kdy postele budou zvednutý a pod tím ještě úložné prostory a vlevo zasunutý stůl. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama