Soukromé SŠ

12.6.20 19:07

Soukromé SŠ

Je pravda že jsou většinou jednodušší? Je tam lehčí učivo a nejsou takové nároky, či jak to je? Jsou nějáké vyjímky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4717
12.6.20 19:08

No bývá to pravda a taky menší úspěšnost u maturit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 19:23

Jednodussi se rict neda, ucivo musi byt preci vsude stejne, osnovy jsou dane. Bude to jak kde ale na te me byl velky rozdil v pristupu ucitelu… na statni se s tebou nikdo ne…, u nas si ucitele dali vic zalezet, motivovali nas… Tam se platilo hlavne za ten pristup, hodne se dalo na dobre vztahy mezi uciteli a zaky… Ale treba co vim od zname z jine soukrome, tam to bylo zase uplne naopak, ucitele si je schvalne vic podavali…

• Nahlásit
  • Citovat
2301
12.6.20 19:23

Říká se to. ale nevím. Teď čekáme na výsledky přijímaček na výběrový gympl nebo ekonomické lyceum,,,ale pokud by to nevyšlo, tak mám v záloze právě soukromý gympl. Slyšela jsem na něj dobré reference, a na webu mají 100% úspěšnost u maturit. Ale třeba to je taky tou nižší náročností, alespoň u maturit ústních, písemné asi nijak neošulej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 19:27

Mám za sebou střední hotelovou, která byla soukromá. Učivo bylo cca stejne jako u příbuzné která chodila na státní. Jediné co u nás bylo jednodušší-omlouváni absence, ale to už asi záleží spíš na třídnim, než škole.
Maturitu nás ročník zvládl každý. Musím ale říct že všichni učitele opravdu pomohli s přípravou. Každá maturitní otázka byla obsáhle probrana, takže si člověk základ vypracoval hned v hodině, dal každý student na konci jiné hodiny musel mít připravenou přidělenou otázku z předmětu a přednesl to ostatním atd. Nevím jak příprava k maturitě funguje jinde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2020
12.6.20 20:14

Jsou jednodušší a to o dost. Co znám lidi, co byli na soukromé střední, tak státní by podle mě nezvládl z nich nikdo. Na dálkovém chodili učitelé při pisemkach za dveře a při maturitě z matiky to byla skupinová práce. Známý se tím vyloženě chlubil :nevim: ale víš co? Ve výsledku je to jedno, protože budeš mít stejný papír jako člověk ze státní školy a nikoho to v budoucnu zajímat nebude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4717
12.6.20 20:16

@Serpentini :lol: tak to určitě. Rozumný zaměstnavatel si hlídá, kdo je z jaké školy a když bude mít na výběr mezi uchazeči, kdo má vyšší šanci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2020
12.6.20 20:22

@truelly tak to možná hned po škole, třeba u nás v práci na to nikdo nekoukal, zajímala je jen praxe :nevim: myslím, že větší roli to hraje až u VŠ, to už jsou přece jen zajímavější líp ohodnocené pozice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 20:25

Ucila jsem na soukromem gymnaziu a minimalne polovina tridy byli experti, ktery by ve statnim skolstvi byli radi za vyucni list. O soukromych skolach jsem si nikdy nemyslela nic uplne pozitivniho, ale na tehle skole jsem teda zirala, co vsechno je mozne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.6.20 20:34

Učila jsem.na dvou soukromých středních ve velkém městě. První bylo výběrové jazykové gymnázium, tam to bylo. náročné na učení. Druhá byla obchodka, náročnost asi stejná jak na současné státní, kde teď učím. Co bylo.na soukromých navíc, bylo víc volitelných předmétů, lepší technická vybavenost a větší servis pro žáky: učitelé měli víc na zodpovědnosti, aby je něco naučili, kolikrát to bylo skoro vodění za ručičku, ale taky se vyhazovalo, i od maturity. Ono zas ředitel chce mít dobrou pověst školy. Je to hodně individuální, rozhodně ta úroveň soukromých škol není stejná.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.6.20 20:50

Ono strašně záleží na poptávce. Když byly silné populační ročníky, nedostala se na státní střední i dobrá děcka a i ta soukromá škola si mohla vybírat studenty. Když je dětí málo, klesá kvalita studentů i na státních školách a ty soukromé musí brát každého, aby přežily. Taky záleží na zaněření té školy: když je něčím. speciální, tak si taky může vybírat studenty. Na té soukromé, co jsem. učila, byl jeden speciální obor a hlásili se na něj jedničkáři, kteří by se bez problému dostali na státní gympl, ale chtěli k nám, protože ten obor a ta škola měly dobrou pověst. Paušalizovat se moc nedá, ale třeba v menším městě bude mít logicky soukromá škola malý výběr studentů a musí brát každého a snažit se, aby prolezli.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.6.20 21:58

Nemám zkušenost se SŠ, ale s VŠ. Úroveň je řádově jinde, na té soukromé někteří studenti neví, jak z rovnice y = ax + b dostat to x, neumí pracovat s grafy, neumí dát dohromady souvislý text, neumí pracovat se zdroji, „vyzkum“ v závěrečných pracích je parodie na vědu…

Ne všichni, teda. A taky to mnozí nedodělají, není to tak, že kdo zaplatí, projde. Ale nároky na to, co to znamená projít, musí i tak být úplně jinde než na té státní, jinak by neprošel skoro nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama