SPASTICKÁ BRONCHITIDA

853
11.4.06 15:55

SPASTICKÁ BRONCHITIDA

Prosím prosím poradte co to vlastně je a jaká je nejlepší léčba.Popř. pošlete odkazy z emimina,kde něco o tom je nemám čas to hledat.Díkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
11.4.06 16:22

Já myslim, že to je zúžení průdušek. Spasmus je stažení a bronchus je část dýchacího ústrojí, právě tuším průdušky? Tam jsou nejlepší léky na rozšíření, resp. uvolnění, určitě bych navštívila dr. Víc asi neporadím, ale doktora bych neodkládala, mohlo by se z toho rozvinout i astmatický záchvat. Dost jsem trpívala na průdušky a právě se mi u toho špatně dýchalo a dopracovala jsem se až k astmatu.
Ale rozhodně tím zas nechci vyděsit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.4.06 16:49

Ahoj, léky viz Gabka, určitě k doktorovi a zaléčit, může se to náhle zhoršit - to mi léčili cca 6× ročně a teď už mi léčí astma :D - ale vcelku dobře. Neboj. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
853
11.4.06 16:52

U DR. smebyli vrtalo mi hlavou co to je tak se ptám.Berem ATB a ještě nějaké jiné léky nevim z hlavy pak písnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
11.4.06 16:59

Nikkol a brali vam krev na CRP? Ja ted byla s Matym tyden v nemocnici, presne s timhle. Rekli mi, ze 80% bronchitid je virovyho puvodu! A vylecit se to musi dukladne, jinak se to vraci a muze tokoncit astmatem. Maty bere Spiropent na rozsireni prudusek a inhaluje Inflammide proti zanetu.
Setkavam se s hodne rozdilnym zpusobem lecby, ten nas mi prisel az prehnanej, ale kdyz to tak ctu, tak jsem rada, ze nas do ty nemocnice poslali (i kdyz jenom „bezne“ sipal).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.4.06 16:59

Ty ATB budou asi v pohodě, nevim, jestli vám dělali CRP, ale tipla bych, že byl nejspíš i nález na poslech? Tam to dávaj i bez CRP.
Já je na to brala furt, jak psal anonym, já marodila x-krát do roka a přesně jsem už astmatik. Dřív se teda ATB dávala běžně jak na běžícím pásu na vše a já díky časté nemocnosti už jsem imunní na většinu.
Jsem zvědavá, co máte dál, ale dr ví, co dělá.
Držím palce, aby to byla jediná záležitost a byl klid:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
11.4.06 17:04

Gabi, poslech je u prudusek vzdycky, antibiotika se jenom kvuli tomu nedavaji…viz co jsem psala vyse. Ale prusvih je, ze nektery dri je proste davaj porad, jako za starych casu… Mimochodem jsem stejnej pripad jako ty, do tri let jsem mela nonstop bronchitidy a antb., ktery evidentne nepomahaly, dikybohu astma nemam, zato mam v pr… imunitu celkove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.4.06 17:10

No teď jsem vycházela spíš z toho, že při poslední nemoci nám dr rovnou ATB dal a výjimečně se s CRP ani nezdržoval, což jindy dělá. Ale tomu fakt nerozumim…
Jinak já začala ještě coby víceméně novorozenec, už tehdy jsem dostala první prášky s nějakým kortikoidem. cca ve 2letech mi vzali mandle a chvilku byl klid. Ale to nejhorší přišlo v 10, kdy se to rozjel ov zápal plic a od tý doby jedu a pak v 18 první záchvat. Je to fakt v čoudu. Valim se v tom taky furt dokola - bronchitida, laryngitida, záchvaty…Nevim, jak na to a bojim, když mi holka začíná často marodit, aby to nebylo i s ní:(
Každopádně všem dětem moc přeju, aby se s nemocema dlouho netrápily:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
11.4.06 17:15

Gabi, az ji to zas drapne, tak ji popadni a jed s ni do spitalu. V Krci berou maminy v pohode, pokud neni plno a daji si tam s ni praci…Mates byl i na UZV, jestli nema reflux…budu to davat do denicku. Nas brali jako rizikovy, ze jsme s manzelem oba alergici…jenom teda na pyl, ale jim to stacilo…co teprve u vas!!!
Docela jsem nechapala, ze je bronchitida az takovej problem, ale fakt to neni sranda :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.4.06 17:21

Leni, my byli předminulé pondělí s malou už v Motole - počínající laryngitida. Ovšem nemluvim o tom, že ještě to ráno jsem toto podezření vyslovila na pediatričku (právě jen proto, že sama to znam, jak to vypadá) a už vůbec ne o tom, jak jsme místo Rectodeltu dostali paracetamol. Ale jinak tohle je naše nejbližší pohotovost, i kdybych tam měla spát na zemi (bohužel jsem byla sama nemocná s angínou a den na to jsem se dusila i já). Ale díky za tip na Krč, ale asi by nás vyhodili, když tam ani nespadáme, pro nás to je druhej konec Phy.
Jsem ráda, že vám je lépe. Minimálně ten jeden lék, co jsi psala, používá celkem pravidelně Katcha na Vítka. Na ten tvůj popis jsem moc zvědavá - ach jo, co to všechno řádí, to nechápu. Že i tak malé děti. Já nevim, chci jí nějak podpořit, aby nemarodila, ale asi mi už nikdo neporadí a na nějaký vyšetření bych řekla nárok nemáme, zas tak nemarodíme - teda B. Já se budu na alergo objednávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
11.4.06 17:24

Jojo, laryngitidu taky dobre zname…i kdyz vypada podstatne hur, je to celkem rychla zalezitost a hlavne snad nehrozi nejaky nasledky. Tak snad uz budou deticky v poho!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
11.4.06 17:43

Takže bereme Spiropent já sem trdlo vážně si to nezapamatuji a pak bereme ATB sumetrolim. Jinak CRP nám nedělala,ale dávali nám v ordinaci přímo dýchnout dvakrát Ventolin což je dle mne silný alergický lék.Nevim,zda to je virového či bakteriálního původu,ale ATB nám DR. předepsala ve čtvrtek s tím,že na:,–(it v sobotu pokud nebude lepší.Kdy sme přišli k DR. poprvé měl jenom mírný nález poslecový na průdušce a během týdne je z toho bronchitida sem z toho divná a čekám,co bude dál.Snad už to bude lepší.Je to naše první větší nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
11.4.06 17:50

Hm, tak to mi prijde trochu divny, antb. jsou docela dost velky previti na to, aby si to clovek nasazoval sam podle uvazeni… Bronchitida je beh na delsi trat, u nas tak 14 dni, nez je uplne ok. Snad to bude dobry, ale ten postup mi neprijde uplne ok, u malyho decka se prece musi vedet, jestli jde o viry nebo bakterie, jinak se zbytecne zatezuje…a priste nemusi ty antb. fungovat, az to bude nutny. Zkus si priste promluvit s dr. a trochu ho potrapit, a vyzadovat crp, stejne uz to neni hrazeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.4.06 17:57

Nikkol, ten Ventolin mam dojem mi říkala kamarádka, že ani není s kortikoidama (Což ovšem v příapdě takových potíží ani neřešim, protože přednější je pomoct dítěti), ale je to lék, který má ty průdušky roztáhnout, aby se lépe dýchalo. Takže s tim si hlavu nedělej. Ono to nemusí znamenat, že jste automaticky alergici nebo astmatici. Jen to je na lepší dýchání. Já to mam doma pro sebe taky. Na horší potíže jsou pak ty s kortikoidama. Špatný je člověk z každý nemoci, natož dítěte, ale mysli pozitivně, musíš věřit tomu, že to je poprvé a naposled. Uvidíš, že bude brzy dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
11.4.06 19:04

Ahoj Nikkol,
Verunka měla v roce 3 spastický bronchitidy po sobě (1× měsíčně). Na tu první jsme měli Spiropent, ale pak už Ventolin - ten je přímo na to, roztahne průdušky, jak psaly holky výše.
ATB jsme nikdy neměli.
Prý je u malých dětí takový záchvat častý, protože mají ještě úzké trubice. Můžou z toho vyrůst. Dr. nás pak hned poslala na alergologii a tam sledují, jestli z toho bude astma, nebo ne.
Každopádně je důležitý jít HNED k lékaři. Já jsem tehdy dostala dost nadaný, že jsem nepřišla okamžitě. Zdálo se mi, že jen chrčí a vůbec mě nenapadlo, že jsou to dechový potíže. Dr číkala, že malý děti to sice zvládají zpočátku bez problémů (Verča u toho i lítala, přitom sípala a bylo slyšet, že jí do plic nejde vzduch), ale o to horší jsou pak konce.
Držím pěsti, ať se vám to neopakuje
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama