Špinění před menstruací, co s tím?

Anonymní
27.7.21 11:02

Špinění před menstruací, co s tím?

Dobrý den, už zhruba rok mě trápí týdenní špinění před menstruací. Vždy mám do toho i typické menstruační potíže, jako jsou bolesti břicha či citlivost prsou. Jednoduše týden špiním a pak se to třeba po 5 dnech rozjede do normální menstruace. Je to celkem otravné, protože 2 týdny v měsíci jsem odkázaná na vložky a už tak mám celkem silnou a bolestivou menstruaci. Můj doktor o tom ví ale nijak mi nepomohl. Prej se to srovná samo. Nevíte někdo, co s tím? Co dělat aby se to srovnalo? Děkuju a prosím o zanechání anonymu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18507
27.7.21 11:20

Dle mě máš pravděpodobně v druhé části cyklu nižší hladinu progesteronu nebo moc vysokou sliznici, která pak začne špinit.. můžeš zkusit pomoct nějakýma bylinkama…pokud nemáš endo, zkusila bych třeba Gynex..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
27.7.21 11:46

Mně na tohle docela zabrala hormonální jóga ;) Teď už nějakou dobu necvičím pravidelně, nějak nebyl čas a zatím pořád v klidu. Taky jsem docela dost omezila cukr, ale nevím, jestli tohle má na to vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
27.7.21 11:53

Nefungujou ti správně vaječníky, máš nízkou hladinu progesteronu. Samo se to fakt nesrovná. Zkus gynex, hormonální jógu nebo orientální tanec. Jinak změň lékaře, tenhle je k prdu. Taky jsem si tím prošla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
27.7.21 11:57

Přesně jak píšou holky, samo se to nesrovná. Každopádně já před MS spiním skoro pořád, naposledy jsem na to brala Ascorutin + gynex a nezabírá. Pomohla mi jiná antikoncepce, zkrátila špinění na dva dny, což oproti 4-5 dnům je fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
27.7.21 12:28

Mně pomohl gynex

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5462
27.7.21 12:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, už zhruba rok mě trápí týdenní špinění před menstruací. Vždy mám do toho i typické menstruační potíže, jako jsou bolesti břicha či citlivost prsou. Jednoduše týden špiním a pak se to třeba po 5 dnech rozjede do normální menstruace. Je to celkem otravné, protože 2 týdny v měsíci jsem odkázaná na vložky a už tak mám celkem silnou a bolestivou menstruaci. Můj doktor o tom ví ale nijak mi nepomohl. Prej se to srovná samo. Nevíte někdo, co s tím? Co dělat aby se to srovnalo? Děkuju a prosím o zanechání anonymu.

No vidis, mam to tak hodne casto a myslela jsem, ze je to normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
27.7.21 12:44

Mně pomohl drmek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
27.7.21 18:01

Měla jsem to podobné, Dr.mi doporučila brát rutin v 2.polovině cyklu max. povolenou denní dávku, zkusila jsem jednou a špinění trvalo asi 3 dny (oproti 5-6 dnů). Další cyklus jsem to zapomněla brát a špinění bylo opět 3 dny a je to tak už několik měsíců. V zásobě mám Gynex, ten je na to taky prý dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat