Štěně si přivřelo nohu do dveří

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2012
28.4.22 18:35

Štěně si přivřelo nohu do dveří

Zdravím dámy, před chvílí si naše malé štěňátko přivřelo nohu do dveří. Syn zavíral dveře, úplně je nezavřel, jen přivřel a zrovna mělo štěně konec nožičky ve dveřích. Kňučelo a nohu má nahoře. Verinář už má zavřeno. Myslíte že to bude dobrý? Jestli bude zítra kulhat, hned volám na veterinu. Moc se o něj bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2518
28.4.22 18:37

Chvíli ho to bude bolet, ale pak to rozchodí. Uvidíš, že to bude brzo dobré ;) našemu se to taky stalo, chvíli kulhal a pak začal normálně chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
28.4.22 18:38

Naštěstí nožka není života ohrožující.
Nemůžu určit jak zlý to je. Může ho to bolet a přes noc bude trpět. Počkala bych hodinu, zda je to jen nárazová bolest a přejde to a nebo ne. V tom případě bych vyhledala veterinární pohotovost, ať se chudák netrápí. Držím palce ať je to Ok :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
28.4.22 18:49

U nás pohotovost veterinární není jen veterina v pracovní dny do 18.hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10539
28.4.22 18:52

Někde v okolí bude. Přeci zvíře, které by bylo ohroženo na životě do rána nevydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
28.4.22 18:57
@korneli píše:
U nás pohotovost veterinární není jen veterina v pracovní dny do 18.hod.

Urcite v okolí mate nekde pohotovost, staci hledat.
Co s nohou ma ti nikdo na dalku nerekne, muze to mit jen narazene, nebo neco horsiho, to chce, aby ho potom pripadne videl vet no :nevim:
Pokud by stene ale jeste vecer nedoslapovalo a knucelo, radsi bych s nim jela, at se netrapi.
Pokud budete cekat do rana, tak jen pro jistotu, hlavne mu nedávejte zadne lidske leky na bolest. Někdy to lidi v dobre vire nadavkuji podle kil a psa si v lepsim pripade prizabiji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
28.4.22 18:59

Si :roll:
Prohmatej a prohybej, pokud je tam něco zlomeného bude ječet a to bych vzala na pohotovost ať netrpí. Pokud u jednotlivých pohybu to bude ok, ale celkově má naraženou packu tak ji bude držet nahoře a to přejde.

Hlavně žádný paralen nebo Ibalgin na bolest to by odrovnalo ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
28.4.22 19:00

@Villanelle jsem si nevšimla, že jsi to už napsala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
28.4.22 19:07

Packou hýbe, při pohybu nekňučí, jen když se přítlačí trošku na nožku, zakňourá.. Myslím že zlomené to asi nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6431
28.4.22 19:09

Já svému štěněti přivřela packu, když mi v autě sedělo pod nohama. A že jsem s těma dveřmi práskla :roll: kňukla, při chůzi zvedala nožku, nevyšilovala jsem. :nevim: možná od té doby občas při chůzi ze schodů packu zvedá, ale je tomu již 14 let. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
28.4.22 19:16
@TO_IT píše:
@Villanelle jsem si nevšimla, že jsi to už napsala :lol:

Tohle radsi dvakrat nez vubec :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
28.4.22 19:20
@kve-tinka píše:
Já svému štěněti přivřela packu, když mi v autě sedělo pod nohama. A že jsem s těma dveřmi práskla :roll: kňukla, při chůzi zvedala nožku, nevyšilovala jsem. :nevim: možná od té doby občas při chůzi ze schodů packu zvedá, ale je tomu již 14 let. :hug:

No, nechci bejt rypna jo, ale ono ta zlomenina ci vykloubeni nejak sroste, ale to neznamena, ze je to OK. Cimz nerikam, ze ma zakladatelka plasit, ale fakt, ze pes ještě 14 let po nema nohu 100% imho dokazuje, ze si to krapet vysilovani patrne zasloužilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
28.4.22 19:20
@korneli píše:
Packou hýbe, při pohybu nekňučí, jen když se přítlačí trošku na nožku, zakňourá.. Myslím že zlomené to asi nemá.

Jj to zní okej, tak pozorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9616
28.4.22 19:21

Zkusila bych lékárnu, zda vedou zvířecí analgetika (např. Dr. Max. bývá v Kaufu do osmi).. běžně v lékárně beru odčervení či obojky, takže za pokus nic nedáš.. jinak bolest je, ale záleží, zda je zlomenina.. naštěstí může max. kulhat, nejde o život.. jen o bolest.. zkus do lékárny zavolat, za to nic nedáš a ulevilo by se mu, lidské léky mu nedávej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
28.4.22 20:26

Nechala bych to na zitra, jak se vse vyvine, a urcite bez analgetik, aby nohu setril.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat