Sterilizace po dítěti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
43
14.11.21 22:10

Sterilizace po dítěti

Ahoj holky,
táhne mi na 22 a čekáme naše první, momentálně jsem ve 14 týdnu. Nikdy jsem nebyla mateřský typ, bylo neplánované a chtěli jsme počkat cca do těch 25, aby byl zařízený byt a měli jsme něco našetřeno. Každopádně oba chceme jenom jedno, a až se malé narodí chtěla bych časem podstoupit podvaz vaječníků, abych nemusela pořád utrácet za antiko, která už mi jednou selhala.

A tak tu přichází ta moje otázka, je tu některá z Vás, která neměla podvaz hrazený pojišťovnou? Co jsem si o tom tak četla, tak jen že musí být podepsána žádost, je to dělané laparoskopicky, ale nikde jsem se nedozvěděla o ceně zákroku. :D
Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12020
14.11.21 22:29

Stojí to myslím kolem 15tis. Na pojišťovnu by musel být zdravotní důvod typu, že by další těhotenství mohlo ohrozit tvůj život apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23537
14.11.21 22:31

Každá nemocnice má na svých internetových stránkách zveřejněný ceník. Tam cenu zákroku najdeš. Pohybuje se to od 15ti do 20ti tisíc. Nicméně, je to zákrok nevratný a pokud by jsi chtěla ještě někdy dítě, tak si budeš muset uhradit komplet IVF. Ve tvém věku je takový zákrok krajně nerozumný a mohou ti ho odmítnout provést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6513
14.11.21 22:31

https://www.maminka.cz/…ce-zeny-cena
https://www.mnof.cz/…rilizace.pdf
ceník úplně snadno volně dostupný není, nejde o běžnou antikoncepční metodu…
ve VFN Praha píšou 17tisíc je to na straně 9
https://www.vfn.cz/…azene-zp.pdf

ale počkala bych s tím aspoň do 25.. po porodu a pak na rodičáku doma s dítkem se ti tvé priority mohou ještě značně přeskládat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
14.11.21 22:39
@xMikku píše:
Ahoj holky,
táhne mi na 22 a čekáme naše první, momentálně jsem ve 14 týdnu. Nikdy jsem nebyla mateřský typ, bylo neplánované a chtěli jsme počkat cca do těch 25, aby byl zařízený byt a měli jsme něco našetřeno. Každopádně oba chceme jenom jedno, a až se malé narodí chtěla bych časem podstoupit podvaz vaječníků, abych nemusela pořád utrácet za antiko, která už mi jednou selhala.A tak tu přichází ta moje otázka, je tu některá z Vás, která neměla podvaz hrazený pojišťovnou? Co jsem si o tom tak četla, tak jen že musí být podepsána žádost, je to dělané laparoskopicky, ale nikde jsem se nedozvěděla o ceně zákroku. :D
Díky za odpovědi.

Trochu unáhlené a radikální řešení v 21 letech. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23537
14.11.21 22:40
@Lucy75 píše:
https://www.maminka.cz/…ce-zeny-cena
https://www.mnof.cz/…rilizace.pdf
ceník úplně snadno volně dostupný není, nejde o běžnou antikoncepční metodu…
ve VFN Praha píšou 17tisíc je to na straně 9
https://www.vfn.cz/…azene-zp.pdfale počkala bych s tím aspoň do 25.. po porodu a pak na rodičáku doma s dítkem se ti tvé priority mohou ještě značně přeskládat..

v našich nemocnicích je to normálně v ceníku - sterilizace pacientky 17tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
14.11.21 22:41

@Lucy75 Já jsem děti nikdy nechtěla, a litovat nebudu. Bude jedno. Máme krásný vztah, brzy se budeme brát. Máme dvě chlupaté děti a to si myslím stačí.
Mojí prioritou bylo cestovat a užít si život, hodiny mi netikají ani teď a to už čekáme, momentálně se na maličkou těší všichni víc než já. Druhé nechci, doma jsem už teď a šílím z toho, že nemůžu do práce a z toho jaká doba mě ještě čeká.

Někdo bere dítko jako význam svého života, jako svoje předurčení jakožto žena. Jako to co mu přináší štěstí.
Rodina je i ve dvou ;) Tím netvrdím, že nebudu dobrou mámou. Budu dělat 100% pro to, abych byla. Ale jednou za život to stačí. Každopádně já to vidím úplně jinak a tyhlety stereotypy co se týče žen ráda nemám a též nemám ráda to vnucování, kdybych byla chlap nikdo mi nepíše, ať počkám, že to třeba přijde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
14.11.21 22:42

@Bubllenka Já už nad tím přemýšlím od 15, unáhlené to opravdu není. A jak už jsem psala výš. Kdybych byla chlap nikdo mi tyhle věci nepíše :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
14.11.21 22:44

@Janli Vím, že je to nevratné. S tím do toho taky jdu :) Každopádně díky za radu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8673
14.11.21 22:46

@xMikku no pockala bych s tim rozhodnutim, nemas poneti, jak pozitivne to s Tebou muze zamavat :) :kytka:..uvidis po porodu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
14.11.21 22:49

Já byla v porodnici s holkou, která šla na třetího císaře a přitom se nechala sterilizovat, a stejně jí to přišel primář rozmlouvat. Jedním z jeho argumentů bylo, že se současným partnerem se může rozejít, nebo by nedej bože mohl zemřít. Ona by pak. potkala někoho nového a chtěla dítě ještě s ním a už by to nešlo.
Uvidíš až se dítě narodí, to může tvé postoje změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
14.11.21 22:53
@Micilin píše:
Já byla v porodnici s holkou, která šla na třetího císaře a přitom se nechala sterilizovat, a stejně jí to přišel primář rozmlouvat. Jedním z jeho argumentů bylo, že se současným partnerem se může rozejít, nebo by nedej bože mohl zemřít. Ona by pak. potkala někoho nového a chtěla dítě ještě s ním a už by to nešlo.
Uvidíš až se dítě narodí, to může tvé postoje změnit.

Rozmlouvat může co chce, mám na to spousty argumentů a kvůli chlapovi si dítě fakt dělat nebudu :D I kdybychom se rozešli najdu si někoho kdo dítko chtít nebude. :D Ta slečna ovšem děti měla a chtěla, já mám trošičku jinou situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23537
14.11.21 22:54
@xMikku píše:
@Janli Vím, že je to nevratné. S tím do toho taky jdu :) Každopádně díky za radu :palec:

Budu ti přát, abys toho nikdy nelitovala. Nicméně se musím usmívat. Já totiž do třiceti nechtěla děti ani omylem, měla jsem z nich osypky, nesnášela jsem je. A víš co? Mám dvě a těžce vymodlený. Tvoje myšlenky ve tvým věku jsou naprosto normální, ale taky je víc než normální, že se změní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
14.11.21 22:55
@Tarjei píše:
@xMikku no pockala bych s tim rozhodnutim, nemas poneti, jak pozitivne to s Tebou muze zamavat :) :kytka:..uvidis po porodu ;)

Díky za radu, stejně budu čekat než se dole vše uzdraví a pak teprve budu hledat co dál, poradím se u mé GYN a uvidíme co se kde bude muset. A navíc, z mateřské se na tohle nebude dát ušetřit. Takže budu muset počkat až se vrátím zpět do práce, času na to bude dost. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
14.11.21 23:00

@Janli A též jsou ženy od mlada rozhodnuté a nikdy se to u nich nezměnilo :) A znala jsem jich dost. Nepotřebuji si ničím dokazovat, že jsem žena. Nemám tohle vnucování ráda. :)
Jsem mladá, ale radši budu litovat nemít děti než je mít a litovat toho, že je mám :) Už teď mám strach z toho jaký budu mít přístup k maličké, můžu se starat sebelíp, ale ty děti stejně vycítí že něco není tak jak má být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat