Střídavá péče a chování bývalého partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
charlie35
Kecalka 229 příspěvků 25.09.15 12:21
stridava pece a chovani byvaleho partnera

Ahoj.
Dceri byly tehdy 3 roky, kdyz jsem udelala definitivni tlustou caru za vztahem s jejim otcem a jeho rodici. Nevyuzila jsem nabizene pomoci mych rodicu s moznosti bydlet docasne s dcerou u nich, nechtela jsem ji ublizit, na sveho otce byla fixovana. Tezko rict takto s odstupem, zda to byla chyba… Nasledovalo zarizovani vlastniho bydleni, kdy dcera u me cca 2-3 mes. nemohla spavat (probihala rekonstrukce, nemela ani vlastni postel), takze jsem si ji brala jen ve svem volnu (cca 10 dni v mesici). Ani po rekonstrukci to s branim dcery nebyla zadna slava, dcera u me uz sice mohla spavat, ale jeji otec mi zakazal skolku v mem miste bydliste, takze jsem si ji stale brala cca tech 10 dni v mesici s tim, ze prespavala obcas. Pred rokem se to zmenilo, nechtela jsem uz ustupovat a dceri zaridila skolku i tady u me a zacali jsme fungovat v peci o ni temer rovnym dilem. Tz ja si ji vyzvedavam v SO odpoledne, on si ji zase vyzvedava u me v PA vecer. Na stridani pouze v SO pristoupit nechce, pry mu to nabourava vikendove vylety (vymluva, vim to), no a ja zase nemuzu mit stridani pouze v PA, to mam totiz odpoledni a koncim pozde.
Po rozchodu mi delal naschvaly, i pres to, ze ja jsem byla vstricna (zvala jsem ho treba na kafe apod), proste si na me vyleval zlost, treba mi nedal pro dceru nic, obleceni, hracky, co treba koupili moji rodice atd, citila sem jak me nenavidi, ale vzdy kdyz svoje chovani dost prehnal, umel se omluvit a litoval… takze ja vicemene slapala jak hodinky jen abych ho nenastvala, po x mesicich vychladl, i sme spolu docela vychazeli… jenze jsem pres jeho zakaz pred rokem zaridila skolku ve svem miste bydliste a zacalo peklo opet… Kdyz si pro dceru jedu k nemu, je to ok, kdyz si dceru vyzvedava u me, je to katastrofa… takze dcera odjizdi na tyden k nemu a ja se vratim do prazdneho baraku vynervovana… Za tento posledni rok jsem si uz vyslechla tolik hnusnych veci od nej, mj i treba to jak moc dobre vim, ze me dcera nema rada…
Pred nedavnem uz mi ruply nervy a oznamila jsem mu, ze dceru jsem objednala k psychologovi (lze a on ji to bezmezne veri a pote me za to napada) a ze jdu na socialku. K detskemu psychologovi jde se mnou taky, pry s dcerou problemy nema, ale chce si pohlidat, abych ho pry nepomluvila). Na socialce se mnou uz byl, nechtel, ale sel z toho sameho duvodu, aby si pohlidal co reknu). Na to ze tam nechtel, se do kancelare hrnul div tu pani neporazil, rekl snad za me i jak se jmenuju, prvnich par minut me nenechal rict nic, rikal pani veci, na ktere se ho ani neptala, jak sem dceru pred lety opustila, jak ji vyhrozuju ze ji strcim do deckeho domova atd lzi lzi lzi… ve finale jsem se tam ze zoufalstvi rozbrecela a nemohla sem se ani podepsat jak se mi klepali ruce… pani ho tedy dvakrat usmernovala za jeho chovani, ale ani to moc nepomohlo… odchazeli jsme s tim, ze zkusime mediatora a zkusime jit k soudu s dohodou, u nas je nejvetsi problem skola, dcera je predskolak a kazdy z nas trva na skole v jeho miste bydliste (bydlime od sebe 13km).
Omlouvam se za dlouhy prispevek, asi jsem se potrebovala i vypsat), potrebuji si „cokoliv“ nezaujateho precist, potrebuji radu, jak tohle vsechno bez stresu prezit, taky treba maminky, ktere si zazily neco podobneho, jak se s tim vyporadali, pripadne za jak dlouho vas byvaly partner nechal „dychat“…
Jeste musim napsat, ze kazdy z nas uz mame noveho partnera, ja bezdetneho, on pani se tremi detmi. Cekala jsem ze s prichodem nove partnerky se uklidni, ale nestalo se tak :-(

Reakce:
charlie35
Kecalka 229 příspěvků 25.09.15 12:36

Jeste doplnim, ze dcera zila v tom, ze bude chodit do skoly u me, na skolu se tesila, nez se do toho vlozil byvaly.. pote mi zacala rikat, ze MUSI chodit do skoly u nej, ted uz rika ze CHCE chodit do skoly u nej. Na otazku proc mi odpovedela, ze ji tatinek rikal, ze pokud by chodila u me, uz se s nim neuvidi. Ex ji citove nevydira poprve, je to jeho styl, nepoprel to ani v kancelari na socialce. Pani mu teda jasne rekla, ze tohle decku delat nesmi… ale stejne neprestane.
Zajimalo by me i jestli muze soud na prani jednoho z rodicu naridit psychologicke posudky nas vsech trech?
Dale bych se chtela zeptat, jestli mi k necemu bude nahravka telefonu, kdy mi ex rika, ze skolu v jeho miste bydliste chce pouze z duvodu ze se boji moznych alimentu, pry si nepreje, abych si jednou zila dobre z jeho penez a pokud by existoval papir, kde bych mu podepsala ze do konce zivota nebudu chtit alimenty skolu u me by bezproblemu dovolil… jenze takovy papir neexistuje (podepsala bych ho s radosti), moje cestne slovo ze po nem nikdy nic chtit nebudu mu nestaci…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 25.09.15 12:42

A to já bych mu ten papír klidně podepsala :-D on soud stejně alimenty určí, pokud máš nízký příjem, protože jsou to peníze dítěte a ty se jich nesmíš vzdát, tedy tebou podepsaný papír je protizákonný a neplatný.
Ale na druhou stranu, nějak nechápu popisovaný problém, 13 km je nic a tedy technicky vlastně vůbec nezáleží do které školy bude chodit, prostě od jednoho rodiče to bude mít u nosu, od druhého na dojíždění. My bydlíme na vesnici a je dost dobře možné, že tuhle vzdálenost budou dojíždět do školy obě děti (je tu jedna ca 3 km, ale tam nevím, zda je budu chtít dát).

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21236 příspěvků 9 inzerátů 25.09.15 12:50

A co se dohodnout na kompromisu a najít školu „na půli cesty“? Spousta dětí dojíždí do školy okolo 10 km i více, pokud jsou ze vsi.
Prostě se snažit vyjít po dobrém. Já chápu, že někdy to je asi s těma chlapama těžké, ale zase takovej kretén být nemůže, když sis s ním pořídila dítko, ne?

charlie35
Kecalka 229 příspěvků 25.09.15 13:01

@j.a.n.i1 diky za reakci, ano, 13km moc neni, u me je „problem“ v tom, ze planuje druhe ditko, vlastne si neumim predstavit treba s miminem cestovat, nehlede na to, ze jen kvuli otci, ktery si postavil hlavu… a on se na socialce ohanel zase tim, ze by si pry u me jak nemel dceru ve skole vyzvedavat, ze ma nejakou pracovni dobu… ted mu malou vodi (a nekdy i vyzvedava) ze skolky jeho matka.
Co vubec soudy zohlednuji ve sporu o vyber skoly?

No ohledne papiru o moznych alimentech, to on si je vedom toho, ze by byl neplatny a mu nic nezarucuje, bohuzel. Jinak ja po nem skutecne nic nechci.

Jinak me jeste napadlo mu oznamit, ze na skolu u nej tedy pristoupim a dceru budu vozit, ale at pocita s vymerenim alimentu. Prijem ma vyssi. Je dost na korunu, takze by se mohl zaleknout a skolu u me „dovolit“ s tim, ze by mu muselo stacit moje slovo, ze nic chtit nebudu…

charlie35
Kecalka 229 příspěvků 25.09.15 13:04

@Mar__tanka1983 skolu na puli cesty nechceme ani jeden, uz jen treba kvuli detem, ktere nezna

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 25.09.15 13:05

@charlie35 Tak potom fakt zkusit najít nějakou třetí školu a odargumentovat to tím, že je lepší… tím byste „nevyhráli“ ani jeden a mohl by být klid. A cestování s miminem bych fakt neřešila, bývá to výrazně jednodušší, než s batoletem ;-)

canaglia
Závislačka 4028 příspěvků 25.09.15 13:35

Hm, nedovedeš si představit vozit dítě do školy s miminem, on zase argumentuje pracovní dobou, oba máte partnery, ve 4 lidech nedokážete dopravit v polovině času jedno dítě 13 km do a ze školy? Obávám se, že vám oběma chybí problémy, tak si je vyrábíte. Dají se domluvit různé úpravy, že dítě bude ve škole u jednoho rodiče, ale ten bude povinen zajistit dojíždění dítěte v době péče druhého rodiče, třeba dítě bude chodit do školy u otce (jeho win) a ty se nebudeš starat o dopravu dítěte v době tvé péče (tvoje win). Nebo bude dítě chodit do školy u otce, ale tobě bude přispívat na dopravu X Kč měsíčně, případně X Kč na školní den.
Nebo může jeden mít více víkendů a prázdnin, druhý více všednodenní péče a školu u nosu. Těch řešení je spousta.

me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 25.09.15 13:41

A co takhle tu školu vybírat podle toho, která je lepší? Nebo aspoň tak jsme školu pro naše dítě vybírali my. Do obou se jít podívat, zjistit jakým systémem se tam učí, popovídat si s ředitelem, zjistit jakým způsobem umí pracovat s dětmi, co jsou v některých předmětech napřed, či pozadu, kolik bude dětí ve třídě, seznámit se s učitelkami, zjistit jaké škola nabízí kroužky, příp. do které školy půjdou dceřini kamarádi (byť tohle kritérium bych brala až jako poslední, ona ta školková přátelství se stejně v novém kolektivu většinou rozpouští). Ať nastoupí dcera tam, či tam, tak to jednomu z vás zkomplikuje život- buď ty budeš muset jezdit s miminem, nebo ex bude mít problémy s vyzvedáváním, protože mu nebude moci vyzvedávat mamka/ příp. to zkomplikuješ jí. Škola na půli cesty mi z tohoto úhlu pohledu přijde jako nesmysl, protože tím si to zkomplikujete všichni. Takže bych se zkusila oprostit od všech osobních pocitů a vzít to vyloženě podle toho, která škola bude nejlepší pro dceru.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 25.09.15 14:16
@charlie35 píše:
@Mar__tanka1983 skolu na puli cesty nechceme ani jeden, uz jen treba kvuli detem, ktere nezna

a kvuli tomu ji nedate do skoly napul cesty? Mi oba prijdete trochu sibnuty. Vzdyt si kamarady najde, seznami se. Tys ji preci tez soupla do skolky, kde nikoho neznala, cemu to vadi?
Sestileteho syna mi letos dali do jine tridy ve skolce, je to celkem introvert, ale uz tam ma kamarady (a podle vcerejska snad i holku 8o :lol: ).
Dala bych dceru napul cesty, podle me tp tak soud nakonec tez rozhodne jako nejjefnodusdi reseni…

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 25.09.15 14:17

Mmch, on muze zazadat o upravu pracovni doby, pokud pecuje o dite, stejne tak i ty.

michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 25.09.15 18:14

K problému nemám zas až tak co dodat, pouze to, že já dceru od tří let vozím denně 22km a 22zpět do školky s miminem…a dělám to proto, že vím, že tahle školka je pro ni to nej :think: takže tu problematiku dojíždění taky moc nechápu…stejně jako víc

charlie35
Kecalka 229 příspěvků 25.09.15 19:42

Diky za reakce, diky nim jsem si uvedomila, ze muj „problem“ s vozenim male do vzdalenejsi skoly by az takovy problem nebyl.
Napad navstivit obe skoly a porovnat je by nebyl spatny, ale uz ted je muj ex presveceny, ze „jeho“ skola je nej v sirokem okoli, z ceho usuzuje nevim… dalsi problem je s jeho chovanim, nedovedu si uz predstavit s nim nekam jit, je arogantni, dela ostudu, staci jakou ostudu mi dela v nasi ulici… V jeho vesnici jsem zila 11 let, jeho soucasna partnera je taktez z te vesnice… Pro predstavu, nemohla jsem jit ani na vystoupeni pro maminky co mela dcera u nej ze skolkou, poprve mi to zakazal, podruhe sem se dozvedela, jak me pry vsichni pomlouvali… s akcema skolky to same, tak jsem to radsi vzdala a nikam se necpu. Tak mi zustali jen akce u nas ve skolce. Mozna je chyba i u me, neumim se nad tim povznest a delat ze nic. Vlastne si neumim ani predstavit jeho chovani kdyby dcera chodila k nemu do skoly, skvele by se bavil jak vyhral, jeho rodice kteri me nemeli radi taky…
Jeho otec me, nejen slovne, napadal…sem ve stresu uz jen kdyz ho vidim v praci (sem prodavacka, chodi k nam nakupovat), nevim jak bych snasela ho vidat… priznam se ze kdyby nebyli, bylo by mi lip.

Váš příspěvek
Reklama