Tampon VS migrena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 17:05
Tampon VS migrena

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda je možné mít po zavedení tamponu migrénu?
Menstruaci jsem měla teprve po 3., jelikož jezdím na koni, rozhodla jsem se pro tampony. Všechno bylo v pohode, zavádění, ze začátku jsem si ho nechala jen třeba na hodinu, abych vedela jak se budu cítit. V utery kdy se menstruace dostavila, nebyla ani moc silná, první 2 ms byly fakt brutální, každých 15 min na záchodě, první trvala 14 dni ????????‍♀️Streda taky ok, ctrvtek už skoro nic, pátek taky skoro nic, sobota - onen den.
Jela jswm do staje s tím ze si tampon vezmu na ježdění, abych vedela jak se budu cítit. Zavedla jsem si ho úplně bez problemu a hned na to dorazila migrena - konkrétně aura, kterou mám před samotnou migrénou ( rozostreni vidění, neschopnost se zaměřit na jeden bod, výpadky zorného pole).
Mám mnoho dotazu:
1. Je možné, ze migrenu zapricinil tampon? Od tě doby jsem menstruaci neměla a neodvazim se asi nějakou dobu tampon pouzit, migrenu úplně nemusim :D
2. Po tomto “incidentu” menstruace úplně skoncila, je možné ze migrena ms stopla? Nebo shoda náhod?
3. Dá se jezdit na koni i bez tamponu? Tahle menzes sice nebyla silná, ale ty předchozí dost a tak bych nerada měla oznackovane vybavení i kone????doted se mi povedlo ze vzdy na ježdění nebyla tak nevim no????????‍♀️????????‍♀️????????‍♀️
4. Je v pohode, ze první dvě ms byly dost silné i pravidelně po sobe, pak měsíc pauza a třetí slabá?

Je mi 15, sportovně zaměřena holka, migrénou trpím od 12

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 02.05.19 17:13

Tak první roky nemusíš mít ms nijak pravidelnou, že se kolikrát měsíc zpozdi je normální, stejně jako že je pokazde jinak silná. Jinak já mám třeba ob měsíc jinou, jednou je silnější, jednou slabší, jednou víc bolí, pak zas v pohodě… Migrénu můžeš mít k ms i jen tak, tampon na to nemusí mít vůbec vliv. U mě to treba bývá jediné období, kdy se nejaka migréna vůbec dostavi. Jinak tampon na koně a sport celkově bude pohodlnejsi, o tom žádná. Já bych se bála že se mi vložka někam odsune :D

Aduš8
Závislačka 4487 příspěvků 02.05.19 17:21

Nemyslím si, že tampon má vliv na migrénu. A zvlášť, pokud na ně trpíš. Spíš ti ji spustila samotná MS. Síla periody je také pokaždé jiná, zvlášť na začátku.

lachtanice86
Echt Kelišová 7889 příspěvků 02.05.19 17:33

Nemyslím že tampon ma vliv na migrény. Trpím na ne taky a spojitost v tom nevidím. Migrénu i se zvracenim mám já osobně den pred ms a první den ms. To jsem nepoužitelná. Síla ms může být pokaždé jiná a zvlášť takto na začátku. Migrena ms nestopla. Nevím já tampony používám do bazénu, fitka, na běh, pořád. Přijde mi to nejjistější. Po aktivitě ihned tampon měním

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 21:02

Děkuju moc za odpovedi ;) tak já je zas zkusím, jen me vyděsilo, ze se spustila aura opravdu v momentě kdy jsem si ho zavadela.

Váš příspěvek
Reklama