Těhotenství a užité léky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
45
1.12.21 11:48

Těhotenství a užité léky

Moc Vás všechny zdravím :-)

Prosím o vaše názory na tuto situaci.. Prodělala jsem onemocnění covid-19 (užívala jsem atb Klacid, Levopront, paralen a ibalgin, kortikoidy v dýchátku) a nyní jsem se dozvěděla, že v průběhu užívání těchto léku jsem byla ve 4 a 5 týdnu těhotenství, o čemž jsem neměla tušení. A teď mám obavu a žádné zkušenosti…. Mate někdo podobnou zkušenost s užíváním léku během těchto týdnu těhotenství? Jak velký problém to mohlo způsobit? Děkuji Vám všem za odpovědi….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27502
1.12.21 11:59

Ja bych se nebála, pokud by to v tomhle stádiu těhotenství mělo způsobit nejaky problém, tak těhotenství s největší pravděpodobností samo odejde. Ve 4tt většina žen ani neví, že je těhotná a pijou alkohol, kouri, užívají léky atd (samozřejmě pokud se cilene o dítě nesnaží).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
1.12.21 12:04

Jsem teď asi trošku vic rozhozena no… Vůbec tím, ze jsem těhotná (nebylo to plánované) a samozřejmě tím, ze hned na startu si musím lámat hlavu něčím podobným ….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
1.12.21 12:13

Neboj, vsechno bude v poradku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
1.12.21 12:23

Nevim, jestli te to uklidni, ale ja do 9 tydne nevedela, ze jsem neplanovane tehotna, a do te doby jsem prodelala nekolik tzv. poruch videni doprovazenych migrenou. V teto situaci jsem se zdopovala paralenem/valetolem (a to i treba 2 prasky najednou), ktery jsem zapijela pullitrovym energetakem (mam vyzkousene, ze mi to pomaha). :mrgreen: A jeste si do toho papala antikoncepci. :lol: A tehotenstvi probehlo v klidu, ratolest se jevi jako naprosto zdrave dite. ;) :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
1.12.21 12:33

Trošku uklidnilo 🙂 Jsem rada, ze je vše ok… Snad bude i u mě, k lékaři jdu za týden… Tam se mi snad řekne víc …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
974
1.12.21 13:11

Taky si myslím, ze kdyby něco, tak jsi vpodstatě ani nepoznala, ze jsi těhotná. Já se za to teda stydím, ale já teď den před tím než mi vynechala menstruace pila (cca 4 sklenky vina, přípitek a jeden panák - takže ne zrovna málo). Jsem na sebe ještě dnes neuvěřitelně naštvaná, protože já zas tolik nepiju a teď jsem zrovna musela víc než je zdrávo. Ale všechno je v pořádku a jsem 17+4 🙂 tak držím palce, ať to dobře dopadne. U tebe to aspoň mělo i nějaký důvod, já jsem proste jen pila jak hovado.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24409
1.12.21 13:15
@Jenny 207 píše:
Moc Vás všechny zdravím :-)Prosím o vaše názory na tuto situaci.. Prodělala jsem onemocnění covid-19 (užívala jsem atb Klacid, Levopront, paralen a ibalgin, kortikoidy v dýchátku) a nyní jsem se dozvěděla, že v průběhu užívání těchto léku jsem byla ve 4 a 5 týdnu těhotenství, o čemž jsem neměla tušení. A teď mám obavu a žádné zkušenosti…. Mate někdo podobnou zkušenost s užíváním léku během těchto týdnu těhotenství? Jak velký problém to mohlo způsobit? Děkuji Vám všem za odpovědi….

Ty kortikoidy určitě nezapomeň zmínit - mohou mít souvislost s rozštěpovými vadami. Mohou - ale to neznamená, že tvé dítě ji bude mít. Bude to dobré, hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
974
1.12.21 13:34
@hanka.br. píše:
Ty kortikoidy určitě nezapomeň zmínit - mohou mít souvislost s rozštěpovými vadami. Mohou - ale to neznamená, že tvé dítě ji bude mít. Bude to dobré, hodně štěstí.

Ty dýchatka berou těhotné astmaticky běžně. Toho bych se nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
1.12.21 15:09

Určitě to za ten týden řekni svému doktorovi, ale podle mě to bude v pořádku. Nelam si s tím hlavu. Držím palce. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24409
1.12.21 15:23
@Ivusska777 píše:
Ty dýchatka berou těhotné astmaticky běžně. Toho bych se nebala.

Ano, berou. Taky je u nich statisticky významný podíl narozených rozštěpových dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
1.12.21 15:42

Děkuji všem, uvidíme jak to cele bude ….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 15:52

@Ivusska777
Jak nebála? Jsem astmatik ale tohle nejsou jen dychatka ala Ventolin na rozšíření průdušek. Kortikoidy nebezpečné jsou. Dokážou zacvičit s netěhotnoj natož s těhotnou. Riziko VVV zde opravdu bylo nalezeno zvýšené. To není sranda. Nezlehčuj to když možná ani nevíš o která dychátka jde

• Citovat
  • Nahlásit
974
1.12.21 15:59
@Anonymní píše:
@Ivusska777
Jak nebála? Jsem astmatik ale tohle nejsou jen dychatka ala Ventolin na rozšíření průdušek. Kortikoidy nebezpečné jsou. Dokážou zacvičit s netěhotnoj natož s těhotnou. Riziko VVV zde opravdu bylo nalezeno zvýšené. To není sranda. Nezlehčuj to když možná ani nevíš o která dychátka jde

Já ventolin mám, takže vím o čem je řeč🙂 http://www.porodnice.cz/…dny/ventolin A krom toho se po potratech celkem běžné v dalším tehotenstvi předepisuje Prednison - kortikoid na polykání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 16:09

@Ivusska777
Proboha ale Prednison.. Já jsem zdravotní sestra s VŠ. Mě to říkat nemusíš. :nevim:
Prednison je jiný druh kortikoidu než třeba Alvesco a jiné inhalačni léky k léčbě astmatu, CHOPN atd. Srovnávas Prednison starý x let s léky, jenž se neustále obměňují a jenž je xx druhů včetně nových, které se zakazují časem. Já brala kortikoid na astma a za rok jej zakázali. To vážně není to stejný holka. Ani nevíš co bere za druh kortikoidu a ujištuješ o bezpečnosti. Prednison je normální druh jenž se předepisuje při imunitní reakci na embryo transfery atd.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat