Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky,
mám tlak v podbřišku - od pupíku dolů. Jsem ve 14. týdnu, první mimčo. Pár dní mě to fakt táhne a dnešní noc byla hrozná, moc jsem se nevyspala (naštěstí jsem v PN). Mám raději kontaktovat lékaře, nebo to je v pořádku? Kontrolu mám až první týden v říjnu.
Může to být taky tím, že jsem dříve hodně sportovala? Hlavně fitness. Těhotenství mě tak sundalo, že nedám ani 2 km procházku
tak čekám na tu energii, co má přijít ve 2. trimestru ![]()
Děkuji.
První týden v říjnu už byl.
Jestli se ti něco nezdá tak za telefonát nic nedáš. Ale nejspíš to bude jen roztahování dělohy.
Doktorka mi doporučovala brát hořčík, ale určitě bych zavolala k lékaři a zeptala se.
Raději zavolat než něco podcenit. Třeba vás objednají na dřívější termín a raději přijít zbytečně, zjistit, že je všechno v pořádku a opravdu je to jen roztahování dělohy a posouvání svalů. ![]()
@JancaS84 píše: Více
Napsala jsem to špatně, měl to být listopad… nechci plašit, ale zkusím asi zavolat.
@Paní Kudrnatá píše: Více
Asi tam zkusím zavolat. Já právě mám na poslední 2 týdny v říjnu jet za rodinou na Moravu, proto to mám i o týden později posunutou kontrolu.