Top místa v Česku

6.6.21 22:39

Top místa v Česku

Hezký večer,
občas mám hosty ze zahraničí a v podstatě vždycky zůstáváme v Praze. To je samozřejmě první volba, a často ani na nic jiného nezbyde čas, ale co dalšího „dechberoucího“ byste doporučili? Nejlépe z přírody.
Já si myslím na Moravský kras, popřípadě, jen na skok, Koněprusy. Jinak mi všechno připadá, že to u nich mají taky :). Ale přece je u nás tak hezky…
Děkuju za všechny nápady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64236
6.6.21 22:40

@Sedmnactnulajedna moravský kras je jasná volba, teď otevřely všechny jeskyně. Je třeba si bookovat místo předem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
6.6.21 22:49

Moravský kras rozhodně. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
6.6.21 22:53

Když zmiňujete tu Prahu, tak doporučuji navštívit Babu, je odtamtud nádherný výhled. Já třeba mám hodně rád Jičín, Rumcajse určitě nemají. Návštěva Plzeňského pivovaru může být také jedinečná. Návštěva Hoštic by také nemusel být marná. A co teprve Cimrmanův Liptákov? :mrgreen: Určitě je tu dost míst, které nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16871
6.6.21 23:03

Český ráj a nebo Kokořínsko na skály. (Kokořín je ostatně zajímavější hrad než Karlštejn)

Středohoří na přírodu, botaniku, víno a složitou historii.

Půjčit si lodě a sjet Poučnici, jestli je voda.

Na kolech Lednicko-valtickým areálem, případně přejít přes Pálavu zajít do muzea v Pavlově a zapadnout do sklípku.

Vandr přes Krušné hory a nebo podél Sázavy s vyprávěním o trampingu.

Broumovsko - skály barokní krajina, zůstat přes noc v Klášteře, stavit se na nějakou akci v některém z Diezenhoferovských kostelů.

Koncem května do Bílých Karpat na orchidee.

Kuks a šporkovská krajina (Braunovy sochy uprostřed lesa jsou naprosto fascinující unikát, srovnatelný třeba s Berninim v Římě)

Litoměřice a dojet do Ústí lodí, popřípadě z Ustí lodí do Drážďan.

A v českém krase nejen jeskyně, ale vylézt nad Svatého Jána pod Skálou.

Podyjí a Znojmo.

Česká kanada, Landštej, Slavonice, Telč.

Kouzlo Česka není v dechberoucích jednotlivostech, ale tam kde je zachovaná kulturní krajina, tak v malebnosti, propojení s historií a dostupnosti přírody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 23:06

Tak my jsme vozili cizince taky do Moravskeho krasu, pokud mas vic dni, tak Lednicko-valticky areal vcetne koštovaček by se mohl libit. Dechberouci je Česky Krumlov. Jednoho jsem vzala na jeden den do Drážďan, byl nadšen.

No, ale ze zkušenosti -nezahltit. Taky zalezi, kdo to je, odkud jsou. Ta Praha je proste univerzalni, každou pamatku, kazdy vyhled prokladat pivkem :lol:

Vetsina se tady stejne muze pominout z piva a skveleho levneho jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11685
6.6.21 23:15

Záleží, co je osloví - jestli příroda, pěší výlety, skály, jeskyně nebo spíš památky, různé stavby, vystavy, zábava… Mě napadla Pravčická brána, Trosky (to není z Prahy daleko), Jested. Nenapsala jsi, jestli na jeden den či více a jestli tě ovlivní i vzdálenost. Je toho strašně moc. Teď jsou oblíbené stezky korunami stromu. Můžete na hory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
790
6.6.21 23:22

Krušné hory :srdce: :srdce: nebo Kokořínsko, Adršpach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5250
6.6.21 23:24

Tak Praha je Praha a podle mě se neomrzí, i když tam jezdí každý rok.
Jinak znám hlavně Moravu a z toho, co tu padlo, tak kromě Moravského krasu a Lednicko - valtického areálu (protáhnout vinnými sklípky) jsou krásné města Mikulov, Znojmo, Vranov, mám ráda i Olomouc, Kroměříž, Luhačovice…
Do Zlína na Dětský filmový festival, do Uherského Hradiště na Slavnosti vína nebo na Letní filmovou školu. To jsou super akce.
Kdybyste jeli na Pálavu, tak je vem do Zaječí do Vinařství U Kapličky, tam je to taky kouzelné.
Ale všecko z Prahy na otočku daleko, to by muselo být s přespáním, abyste je neuhnali.
No a nebo do Krumlova na vodu. A ideálně i s přespáním v kempíku, ať nasají atmosféru večer v kempovém bufíku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
6.6.21 23:25

Adrspassko teplicke skaly (nebo to kokorinsko)
Ceske svycarsko - Pravcicka brana, Mariina vyhlidka
Hrensko - lodky
Hluboka, Cervena lhota, Lednice
Palava
Cesky krumlov, K.Vary, Marianky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
6.6.21 23:26

Jinak jako Prazak mam rada Brno ;) takze treba i vila Tugendhat, ale je tam problem se dostat.

Příspěvek upraven 06.06.21 v 23:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
6.6.21 23:29

Já cizince vždycky vezmu na Pálavu do sklepa a nějak tam zakotví :lol: Občas mrknou na Mikulov

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
6.6.21 23:30
@JednaPrazacka píše:
Jinak jako Prtazak mam rada Brno ;) takze treba i vila Tugendhat, ale je tam problem se dostat.

Já jako Brňák jezdím na pidi dovču do Prahy a lidi se mi smějí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
6.6.21 23:37
@Altavista píše:
Já jako Brňák jezdím na pidi dovču do Prahy a lidi se mi smějí :D

Ja tu nevrazivost asi nikdy uplne nepochopila, jako nekdy je to vtipny, ale takovy ty nenavistny projevy mysleny vazne mi prijdou ulet 8) ja kdyz reknu v Praze, ze Brno je fajn, tak to jsou pohledy :zed: pritom je tam fakt super, cely centrum, pak cela oblast okolo MUNI, prehrada, miluju praci kluku z Bar, ktery neexistuje (zejmena pocit Anybody hotel), no proste ja to tam mam fakt rada! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
6.6.21 23:38

@Altavista ale teda Prahu mam taky fakt rada, vzdycky, kdyz jdu prochazkou domu, tak me hreje, ze tu muzu zit. No i kdyz vlastne me to hreje na tolika mistech minimalne po Evrope, ze potrebuju klonovat a zit na vic mistech najednou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat