V bytě máme blechy

854
1.7.15 13:16

V bytě máme blechy

Nevíte, co dělat když jdou na mě blechy? Partner má kočičku a chce jí mít v bytě, já byla vždy proti, ale co se dá dělat. Problém je v tom, že nám přinesla domů blechy. Schytávám to akorát já, jsem hrozně poštípaná. Nemůžou na mě blechy přenést nějaké nemoci? Z kočky už jsme blechy zlikvidovaly, ale z bytu je vypudit se nám nedaří. Máte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5323
1.7.15 13:23

Bioklil, stříkat, luxuvat a prát, stále dokola a hodně často..Hodně koukej na to, kde se nejvíce objevují, stříkej tím rohy místnosti, nábytku, prostě všechno..jestli má pelíšek, tak i ten..přeji pevné nervy, mě to tahal loni domů haf, vyzkoušeli jsme snad vše, co šlo, zabral až nějaký sprej se zvláštním náhubkem na rozstřik a biokil..
A na přitáhnutí blech stačilo, že jsme ho vzali do lesa s čerstvým obojkem a začalo pršet… Takže letos jsme vyzbrojeni a chci se zeptat ještě na veterině na nějakou tabletu, která je prý hodně účinná…

Příspěvek upraven 01.07.15 v 13:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 13:24

Ano, mám. Všechno vyprat a vyluxovat…Já byla z toho tak hotová, že jsem celý byt potstříkala nějakým přípravkem proti parazitům… :mrgreen: A na konec nikde žádna blecha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.7.15 13:24

@misa.859 Pozor, nejvíc se množí v koberci. Tak pokud máte koberec, tak vyhodit někam ven a tam pořádně vystříkat a vydrbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
1.7.15 13:26

@Amys Koberec jsem už vyhodila, dokonce jsme pořídili i nové sedačky, nejvíc objevuji blechy v koupelně, což je zvláštní, protože tam pořád uklízim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
1.7.15 13:28

@misa.859 pokud jí neodblešíš a nezlikviduješ všechny bestie, tak zamoříš klidně půl domu.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3192
1.7.15 13:32

My jsme ten problém měli kdysi. nepomohlo nic. blechy žijou ve všech textiliích a škvírách. - koberec, gauč, závěsy, matrace, postele…když něco vypereš tak zůstanou jinde. nám pohohlo jen zavolat firmu která vyplynovala byt. jen jsme museli asi tři dny být pryč. od té doby klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
1.7.15 13:34

@misa.859 Ahoj, my také máme kocoura, na půl je domácí a na půl je venkovní, sčuchnul se s nějakým tulákem a jedno léto nám dotáhl domu blechy ( naštěstí nikoho nekousaly, ale… ), ty potvory byly fakt všude, v naší posteli, v kuchyni, na gauči, jednu jsem dokonce našla i utopenou ve skleničce, skákaly si potvory úplně všude, kočce jsme okamžite koupili ten nejdražší obojek proti blechám, dokonce jsme koupili i tu ampulku, což byla chyba, neb se má použít jen to a nebo to, jelikož vodička blechy přitahovala a po kontaktu s ní, měly blechy umřít no a obojek naopak blechy odpuzoval, takže nám skákaly vesele po bytě dál, koupila jsem snad sprejů Biokill, nebo jak se to jmenuje, je na něm vyloženě napsáno proti blechám a vše, co nešlo vyprat na 90 stupňu jsem postříkala právě tím sprejem, včetně skulinek v plovoučce, v nábytku, rošty postele, matrace atd, podlahu jsem denně vytírala 3× savem a do měsíce byly pryč, jo a ještě jsem měla po bytě lavory s vodou, oni do nich krásně naskákaly a utopily se. :dance: Jenže tehdy jsme ještě neměli mimčo, nevím jestli vy ho máte, ale v tomhle případě bych se bála použít tolik chemie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
1.7.15 14:04

@misa.859 dejte kočce prášek, dík kterému zdechnou blechy i v okolí… jsou takové a je to na bleší invazi vždy nejlepší. Krom toho samozřejmě vysávat, prát atd… Já znám přípravky pro psy, ale ani nešly sem napsat (reklama? 8o :? nějak to emimino prostě bloklo, nechápu :? )co je pro kočky, nevím, ale tyto přípravky seženete na veterině a oni vám jistě poradí:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 14:06

Souhlasím s Biokillem. Nám dřív domů taky kočka zanesla blechy. Ać se jí to nelíbilo, vykoupala jsem jí v šamponu proti blechám, odblešila ampulkou a celý byt musel projít kompletní očistou. Všechno čalounění vyčistit mokrou cestou, vystříkat Biokillem, ale fakt důkladně, Savem a hrokou vodou jsem umyla kompletně všechny omyvatelné plochy, po uschnutí znova (ty mrchy po sobě nechávají vajíčka, které kočka zanechává všude kolem). Veškeré tkaniny jsem prala, co šlo tak na vyvářku a pro jistotu jsem šampon proti blechám kápla i do pračky, následně všechno pečlivě vyžehlila. Všechny podlahy a rohy jsem také důkladně umyla a co šlo tak ještě vystříkala Raidem proti hmyzu (pro jistotu). Všechno důkladně vysát a sáček ihned zlikvidovat. Po blechách pak ani památky ale stres to byl pořádný :zed: Myslím, že náš byt byl potom fakt sterilně čistý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1948
17.5.19 22:14

Obnovuji diskuzi..
Holky naše kočka Ragdoll má blechy :cert: všimli jsme si toho v nedeli.. hned v pondělí dostala za krk dvě pipetu. Jednu od veta, druhou z lekarny. Cele úterý a stredu jsem vyprala vše co šlo.. v jejím pelisku jsem našla asi dvě mrtvé blechy.. celkem jsem doma našla max tak 10blech za celou dobu a to tak polovina byla mrtvých.. Vajicka ani trus nikde. Máme všude lino, koberecky jen dva malé. Vysavac roboticky jede skoro nonstop..No a dnes jsem na kočce opět našla blechu, kočka se drbe plus ještě nenapite klíště :,( mám znovu udelat doma deratizaci? Jsem zoufala :? A co s kočkou? Znovu k vetovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama