Varilix - vakcína proti neštovicím

Anonymni
29.9.09 10:02

Varilix - vakcína proti neštovicím

Maminky, ráda bych znala Váš názor na očkování touto vakcínou. Rozhodla jsem se nechat dcerku 4 roky, naočkovat. Všude ale jen čtu, že je lepší aby si dítě tuto nemoc prodělalo, že v dospělosti, zvláště u dívek by to pak mohlo mít špatné následky, těhotenství, atd. Nerada bych jí to do budoucna nějak " zavařila" , ale vzhledem k tomu, že ona je hrozný „tragéd“ a veškeré nemoci, i nachlazení hrozně prožívá, pláče když se jí někdo třeba jen zeptá jak jí je, atd… ještě k tomu mám doma ročního chlapečka a ten by to od ní hnedka dostal. Jsem na děti sama, manžel pracuje v zahraničí a jezdí domů jen občas, takže bych 2 nemocné děti s neštovicema asi těžko zvládala.
Prosím, napište mi jestli jste se některá také rozhodla pro toto očkování.

Moc děkuji Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2234
29.9.09 10:14

Ahoj, neporadím, naopak si ráda názory poslechnu.
Jinak já jsem pevně rozhodnutá holku /4,5/ naočkovat proti neštovicím, pokud si je neprodělá než půjde do školy, číli má na to ještě rok a půl :)
Vloni jsme se byly u kamarádky nakazit, opakovaně, a nic :( tak si myslím, že očko nás nemine.
Ale ještě jsem to nestudovala, takže o žádných takovýchto následcích nevím, jen všude slyším, že v dospělosti je ten průběh podstatně horší, ale samozřejmě to může být jen lobby. Já je zatím taky neměla, takže z toho mám taky strach, že je od holky chytím i já...... čili pokud mě něco neodradí, tak za rok a půl jdeme do toho. Ptala jsem i naší Dr., ta se sice tváří, že je to očko téměř zbytečné u jinak zdravého dítěte, ale neodrazuje mě.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5957
29.9.09 10:49

Ahoj, ja sama jsem se nechala touto vakcinou naockovat ve svych 24letech a to prave proto, ze jsem nestovice nikdy neprodelala. Spatne nasledky na tehotenstvi ma prave to, kdyz zena nestovice neprodela a chytne je v tehotenstvi, coz toto ockovani znemoznuje. Takze vakcina je OK. Segra si nestovice prodelala az ted ve svych 30ti letech a byla vice nez mesic KO :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2766
29.9.09 10:58

Ahoj,

starší syn akorát nastupoval do školky,tak jsem se na toto ptala dr. a ona mi očkování doporučila.Mladšímu jsme dali Priorix čtyřkombinaci také s neštovicema.A ještě jsem se s ní bavila,že já jsem je také neměla a nechám se očkovat,abych to nechytla v té školce,ale k tomu jsem se ještě nedostala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.09 13:11

Neštovice jsem si prodělala v 33letech před rokem a půl a nebylo to nic moc, ale měla jsem to naplánované, protože jsem plánovala druhé těhu a praktická dr. mě oočkovat nechtěla a dítě jsem měla ve školce. Přemýšlela jsem tedy nad očkováním pro dceru, ale to, co jsem zjistila, mě moc neuspokojilo. Vakcína proti neštovicím je nová=očkuje se jen několik let, zkraje výrobce tvrdil, že stačí jen jedna dávka na celoživotní ochranu, po pár letech to změnil na dvě dávky no a já jsem se dost bála, aby se za další roky nezjistilo, že je potřeba další a další přeočkování a protože to není smrtelné onemocnění, tak by si to třeba dcera ani neohlídala a hrozilo by jí, že je dostane v těhotenství, takže jsem jí neštovice „pořídila“ plánovaně a máme klid obě.
Aby si měla obě děti nemocné naráz, tak by se musely obě nakazit na stejném místě, pokud dítě č.1 je přinese ze školky, tak dítě č.2 je dostane cca po 14 dnech a to už dítě č.1 bude zdravé. Dětská dr.mi tvrdila, že průběh neštovic je čím dál slabší a i u nás to šlo, dcera po týdnu v pohodě, já po 14dnech.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
JVP
569
29.9.09 14:05

Ahoj, syn díky vakcíně měl veeeelmi slabý průběh (20 pupínků + 1 den teplota) a dcera měla priorix tetru a nic nechytla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
29.9.09 14:10

Taky jsem nechala syna ockovat. Mel 3 a ctvrt roku a sel do skolky a ja za mesic rodila. Za rok ho jeste preockovali. Druheho necham naockovat hned s tema zardenkama a priusnicema.

Je to jen na tvem pristupu a co od ockovani ocekavas. Nestovice jsou dle mne zcela zbytecna nemoc, ktere lze predejit ockovanim, navic dite ziska imunitu vuci pasovemu oparu. Ale kdyz je dite dostane prirozene aniz je vuci tomu naschval vystavuji, tak se taky nic nedeje :)

Starsi syn ma navic pouze naockovany nestovice. Mladsi je teprve bude mit v ockovani, takze nejsem typ co ockuje vse a za kazdou cenu.

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16813
29.9.09 17:35

Nechavala jsem dceru ockovat ve trech a ctvrt roce. Nastoupila do skolky, ja z kratkeho na plny uvazek a ve skolce cedule jak vrata. Od te doby byly nestovice ve skolce jeste trikrat a nikdy je nedostala. Navic slouzi ocko jako ochrana proti pasovemu oparu v dospelosti. Mela jsem a nic moc.

Jinak, to ze jsou potreba dve davky vyvratil doktor z poradny pro nestovice. Jinak vice info na www.nestovice.cz . Ja tam celkem hodne cerpala.

Jinak tedy mne nestovice neprijdou jako banalni detske onemocneni. Mit opupinkovane cele telo, horecky a v lete travit tri nedela doma neni fakt bezna detska choroba. Uz jsem na to nekolik nazoru sem psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
29.9.09 20:31

Ahoj, dceru jsem nechala očkovat ve dvou a pak přeočkovat ve třech letech, bez komplikací.
Vyděsil mě případ mé kamarádky, dcera jí neštovice donesla ze školky a mladý, roční, skončil v bezvědomí a náběhem na zánět mozkových blan na dětském ARO… :-( , ale naštěstí to dobře dopadlo,ještě je pak strašili plastikou čelíčka, měl ho děsně zjizvené… Takže za mě ANO!
V našem pidiměstě jsem byla mezi prvníma a ještě teď mě někteří nechápou…, my jsme to taky prodělali a jsme v pořádku - to je jejich argument :roll:
Neštovice prý dostat může, ale jen pár neštoviček a mírný průběh anebo taky nemusí.
Pro mě to je jako bych měla prodělat např. tetanus… než se nechat naočkovat
Ale je to jen můj názor. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
1.10.09 07:41

Také jsem se rozhodovala, jestli malého naočkovat nebo ne a zrovna za chvíli na očkování k doktorce odjíždíme a naočkují ho i na neštovice. Jak už tady někdo psal o tom zápalu mozkových blan, tak mi naše dr říkala též, že tam měla před měsícem holčičku se stejnou diagnózou, ve spojení s neštovicemi. A jak tady také někod už psal, že neštovice mají čím dál slabší průběh, tak naše dětská mi říkala pravý opak, že průběh je čím dál zákeřnější a že ona sama má z neštovic velký respekt, tak nevím :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
leptokarie
6.3.12 22:01

Dobrý den,můžu se zeptat kolik stojí toto očkování?Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.12 21:30

Prvni dcera nestovice prodelala ve 3 letech s celkem slabym prubehem, bez teplot.
Druhe jsem nechala naockovat Priorix Tetra, protoze cekam dalsi mimco a vekovy rozdil bude pouze 1,5 roku, tak mam strach, aby je nejmensi nechytlo prilis brzy…

Radila jsem se se svou Dr., protoze je to pani, ktera se krome sledovani novinek v medicine rozhoduje dle selskeho rozumu, tak ji duveruji. Ockovani mi doporucila.
Ted se rika, ze deti jsou ockovane proti vsemu a ze to neni dobre…rozhodne nejsem typ, co by ockoval deti na vsechno, ale nestovice si klidne ujit necham…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
emki
23.6.12 16:11

Dobrý den, má nejčerstvější zkušenost. Syn je od 3 let očkovaný proti neštovicím, nyní je mu 5 let a včera se vysypal :evil:, myslela, jsem si, že když neštovice i oočkovaný chytí, že max. pár pupínků a bude to. Již této vakcíně nevěřím - má jich od včera tak 150 :evil: :evil:. Dcera je také očkovaná, takže jsem zvědavá, jak dopadne ona :( :(.

• Nahlásit
  • Citovat
13656
26.11.15 15:56

Ahojky, chci se zeptat, nevíte, jak dlouho vydrží vakcína u lékařky v lednici po vyzvednutí v lékárně? Máme v plánu očkovat dceru cca za 14 dnů, ale trochu se bojím, aby těsně před nechytla nějakou virózu. Recept už mám.. Teď čekáme, až se dostanou z těla ATB. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
26.11.15 16:19

Tak měla by určitě do expirace, při správném skladování, což u Dr. jistě bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama