Vaše nejoblíbenější čisticí prostředky

25
8.8.20 16:09

Vaše nejoblíbenější čistící prostředky

Ahoj všichni,
Pokud máte nějaký osvědčený a oblíbený prostředek na úklid v domácnosti, podělte se s námi o svou zkušenost (nebo nás varujte před nějakým propadákem), ještě jsem podobnou diskusi neviděla, což je škoda, spousta z nás u takových produktů postupuje metodou „pokus omyl“, což se může dost prodražit, než víme najisto, co nám vyhovuje. Moc vám děkuji za vaše tipy :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3121
8.8.20 16:13

Kyselina citronová. Ocet, jedla soda. Na praní kokosové mýdlo a soda. Jo a perkarbonatem sodný. Desinfekce, mastnota, skvrny, bělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
8.8.20 16:15

Myslim, ze kazdemu stejne vyhovuje neco jineho. Jinak by nebylo tolik znacek a moznosti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5583
8.8.20 16:21

Většinu čistících prostředků mám od Frosche. Na mytí nádobí používám Sonett. Na praní střídám Sonett a Jelena, zkoušela jsem Tierra Verde, ale to manželovi nevoní. Na fleky mám ted Ecover a Sonett, na ruční praní Jelena. Od Tierra Verde používám změkčovač vody (máme velmi tvrdou vodu). Mycích prostředků ale doma tolik nemám. Co mi nejvíce vadí je vůbě Sava. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4441
8.8.20 16:38

Jar, je univerzální, na nádobí i na podlahu… Jinak nic… Akorát na WC nějakej eko bezchlórovej přípravek kvůli bakteriím v ČOVce… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9183
8.8.20 16:43

Bavlněné oblečení peru v kokosovém mýdle + soda na praní + (k bílému perkarborát sodný) a místo aviváže kyselina citronová. Sonnet neutral používám jako jar na mytí nádobí a ze stejné řady používám prací gel na jemné oblečení. Jinak místo písku na mytí koupelny používám jedlou sodu. Okna myji tím Sonnetem na nádobí a teplou vodou + leštím Ironem. Od mastnoty jde propláchnout odpad sodou na praní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11608
8.8.20 16:55

Okena / Iron - v případě nouze, kdy dojde pití na večer, se z toho dá namíchat koktejl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
8.8.20 17:10

Mám na vše kromě praní NR čistič od Just :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
8.8.20 17:17
@shadowbabe píše:
Mám na vše kromě praní NR čistič od Just :mavam:

Taky jsem ho používala, doporučila mi ho mamka, ale kdo ví proč s ním nemám ten pocit absolutní čistoty, na můj vkus málo pění, ale nezavrhuji ho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
8.8.20 17:20

Mě vyhovuje Ringo octovy čistič krásný všechno vyčistí, koupelnu kuchyň a na wc jsem spokojená s duck

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
8.8.20 17:28
@dvorako.v píše:
Taky jsem ho používala, doporučila mi ho mamka, ale kdo ví proč s ním nemám ten pocit absolutní čistoty, na můj vkus málo pění, ale nezavrhuji ho :palec:

Jo s tou pěnou naprosto chápu, je to o zvyku :mrgreen: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5971
8.8.20 17:30

Ja mam rada ten modry frosh na kuchyn. Ale pouzivam ho vsude mozne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
8.8.20 17:33

Praní - gel z Lidlu
Wc - Černý domestos
Ostatní - jar
Okena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
8.8.20 17:37

… používám vlastně komplet výrobky od Jelena - na praní i úklid, dokonce i prostředek do myčky - plus, když dělám důkladnější úklid, tak Sanytol - praní, povrchy, podlahy, všechno… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.8.20 18:34

Sanytol je můj kámoš - kuchyň, koupelna, podlaha, povrchy, praní ručníků, spodního prádla a povlečení - místo aviváže.
Na praní na skvrny Jelen, jiinak Persil gel. Aviváž moc nepoužívám, spíš symbolicky na trička a halenky - a když už, tak zelenou z Tesca ( za pár kaček).
Na nádobí Jar, ocet na vylešténí nerezového nádobí.
A na rychlý úklid nebo setření něčeho ubrousky Green Shield.
WC - černý Domestos a gelové terčíky Duck fresh disc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama