Ve vajíčku do Chorvatska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cendik
Kecalka 108 příspěvků 16.06.19 09:02
Ve vajíčku do Chorvatska

Holky, je tu někdo, kdo jel s 12-14 měs mimčem ve vajíčku? Máme mimčo menšího vzrůstu, drobné, v roce 8 kg. V srpnu bude mít počítám lehce přes 9 kg (soudě i dle prvního, oba mám prcky), stabilní sed ted ještě spíš ne (jakože po směru do sedací sedačky se mi zdá malý a nestabilní). Mám vajíčko Romer, do 13 kg, hlavička je pěkně posazená, jakože ještě zdaleka nevyčuhujeme. Jde mi o to, že jde o dlouhou cestu a bojím se o záda, samozřejmě pauzy dělat budeme, cca co 2 hodiny (máme totiž ještě 5 letého) - i když tam jedem na noc, tak pokud budou spát, budou spát… Přijde mi to furt bezpečnější než ho frknout kvůli „možná“ většímu pohodlí do posměrné větší sedačky…Cestovat zvyklí jsme, to dávaj kluci dobře, ale tohle je přeci jen dlouhá cesta. Děkuji!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
neila
Extra třída :D 12658 příspěvků 16.06.19 09:06

@cendik jeli jsme a v pohodě :palec: vyrazili jsme v noci, takže děti 2/3 cesty prochrápaly, ráno jsme si dali pauzu, protáhli se, vystřídali jsme se s manželem za volantem a pokračovali. Pak jsme si dali ještě jednu pauzu na kafe. Děti úplně bez problémů. Ideální to není, ale dvě takové cesty za rok jim zcela jistě neublíží ;) Jeli jsme 11 hodin vč. přestávek.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 16.06.19 09:08

@cendik my jeli do Chorvatska autem když dceři bylo 16 měsíců, jeli jsme na noc a celou cestu prospala jen se vzbudila na napití. jela teda ve velký sedačce ale myslím že celkově tak dlouhá cesta není úplně pohodlná :think: ještě mě napadá co autosedačka co jde i proti směru :)

beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 16.06.19 09:09

Je to jednorazove, resila bych bezpecnost, za jeden den zada nafurt neznicis, ale po smeru ma podstatne mensi sanci vyvaznout z pripadne nehody zivy. Takze rozhodne v protismeru.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 16.06.19 09:17

Ditku bylo 11 mesicu a pohoda :) tez je mensiho vzrustu a sice bez problemu sedelo a dokonce chodilo, ale na normalni sedacku bylo moc lehke :D jeli jsme na noc jak tam, tak i zpet a obe cesty prospany :palec:

cendik
Kecalka 108 příspěvků 16.06.19 09:20

Holky, díky moc! Zastávám názor, že dokud se vejde do vejce, je to vesměs nejbezpečnější a též si říkám, že pro jednou/dvakrát za rok to nemůže být nic děsného, tak snad :-D

cendik
Kecalka 108 příspěvků 16.06.19 09:22

@Ravedd protisměrná do 18 kg existuje, ale popravdě se mi ji nechce kupovat kvůli jednomu výletu (když se mi do vajíčka vejde, jinak bych ji samozřejmě beztak asi musela pořídit)

Ravedd
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 16.06.19 09:25

@cendik tak to jo já myslela že třeba ještě žádnou další nemáte ale takhle bych taky nekupovala jen kvůli tomu :)

Rosary
Kecalka 208 příspěvků 16.06.19 09:29

Šli jsme s 8m a klídek. Nebála bych se, není to každý týden.

cendik
Kecalka 108 příspěvků 16.06.19 09:29

@Ravedd jo, chápu :-D mám právě po 5letém, od 9 do 18, ale prostě mi na ní přijde náš prcek ještě malý, no…takže asi nechám v tom vejci, i když z toho taky nejsem kdovíjak nadšená :-D cestu tam nám prospí, pojedem na noc, nazpátek brzy ráno a taky určitě min třetinu prospí, tak to snad zvládneme :-D (i když to bude asi pruda :-D))

Freya10
Kecalka 413 příspěvků 16.06.19 09:30

A sedi mu v tom vajicku i rameni pasy? Nejdou mu uz pod raminka? Z tech totiz vetsina deti vyroste driv, nez by precuhovaly hlavou… pokud ma polohu pasu na raminkach jeste ok (nejdou mu vzadu pod ramena), tak urcite vajicko ;)

Pidulka1991
Závislačka 3674 příspěvků 16.06.19 09:35

@cendik rozhodně vajíčko je nejbezpečnější. U takhle maleho ditka, bych i později zvažila protisměrnou sedačku, jsou podstatně bezpečnější než posmerne. Když si přečtěte několik článků a crash testu, tak se třeba taky rozhodnete pro bezpečnější variantu protismerne sedačky… Jinak protismerne sedačky se dělají do 25kg.

cendik
Kecalka 108 příspěvků 16.06.19 09:36

@Freya10 vidíte, kouknu na to pořádně, ale myslím, že sedí :-D Ha, ak koukám, že to polohování hlavy jede i s pásy..takže i ty pásy se jakoby šoupou s velikostí, v tom případě to vidím jako dobře padnoucí :-D je do 13 kg a říkám si, že ve 13kg muže být dítě poměrně veliké, no…my jsme s 8/9 kg prostě prcci :-D

Příspěvek upraven 16.06.19 v 09:51

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66894 příspěvků 16.06.19 09:43
@cendik píše:
Holky, díky moc! Zastávám názor, že dokud se vejde do vejce, je to vesměs nejbezpečnější a též si říkám, že pro jednou/dvakrát za rok to nemůže být nic děsného, tak snad :-D

No, já bych hlavně řekla, že i s ohledem na záda je to vajíčko vhodnější, než posměrná sedačka, kde bude rozhodně sedět víc.

cendik
Kecalka 108 příspěvků 16.06.19 09:51

Jste mě docela uklidnily, děkuji :-D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama