Velikost zavinovačky

monna.monna
12.8.15 11:20

Velikost zavinovačky

Jak velkou zavinovačku pořídit, aby v ní mohlo spát miminko od narození a až trošku povyroste, tak kupujete další a větší? Mám v plánu koupit tu rychlozavinovačku 85× 85cm a pak jednu šněrovací. Ale moc se v tom nevyznám, co je lepší a uý vůbec nevím jakou velikost.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.8.15 11:24

Kup si jednu a uvidíš, jestli ji vůbec budeš používat. pokud ano, dokoupíš další

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
12.8.15 11:29

Já měla rychlozavinovačku, jak dcerka vyrostla, byla pod peřinkou nebo dekou. Větší ani nevím, že se dělají, přijde mi to zbytečné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
12.8.15 11:33

Na malé miminko se mi osvědčila zavinovačka „swaddle me“, až povyrostl, peřinku už nechtěl. U starších synů jsem měla klasickou zavazovací zavinovačku (jednu po mě a jednu po tchánovi) a taky nebyla špatná. Rychlozavinka se nám neosvědčila. Byli v ní moc na volno, takže se necítili tak bezpečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
12.8.15 11:43

Meli jsme klasickou vycpanou rychlozavinovacku na suchy zip a jestli v tom byl maly mesic, tak je to moc. Nejlepsi investice byla do womby bagu a do swaddle me bagu, ty byly bezkonkurencni a uzivali jsme az do 8 mesicu, do 7 mesicu spinkal s rucickama u tela a diky tomu mel klidne spani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7067
12.8.15 11:51

@monna.monna rozhoduj se až podle toho, co bude miminku vyhovovat. My jsme měli pro prvního péřovou zavinovačku 80×80 (syn byl zimní miminko), sněrovací, spal v ní do tří měsíců, ale pak už se začal ve spaní víc hýbat a vždycky se z ní nějak vykulil, tak jsme pak začali používat spací pytel. Teď budeme mít letní miminko a mám koupený Lodger Swaddler, je to pružný čtverec 120X120 na zavinování, který se později dá použít jako lehoučká přikrývka nebo osuška. Než se miminko narodí, používám ji teď pro staršího syna, jak je horko, tak spí jen v plence, ale chce být přikrytý, tak přes něj přehodím právě toho Swaddlera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monna.monna
12.8.15 11:54

@michee @Meeshab A v té swaddle me mu nebude zima? Dle obrázku se mi zdá tenká :-)A nemá nic pod hlavičkou- což je horší při chování, ne?

• Citovat
  • Upravit
1812
12.8.15 12:00
@monna.monna píše:
@michee @Meeshab A v té swaddle me mu nebude zima? Dle obrázku se mi zdá tenká :-)A nemá nic pod hlavičkou- což je horší při chování, ne?

V zimě jsem ho šupla v plínce do swaddle a i s tím dala do rychlozavinky. Ale to opravdu jen když byla fakt kosa. On se totiž jinak dost potil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monna.monna
12.8.15 12:02

@Meeshab A velikost? velikost L mají na feedo.cz, ale to píšou až od 3. měsíce.

• Citovat
  • Upravit
8959
12.8.15 12:04

Ja mela 2 rychlozavinovacky, ty vetsi. Vyuzivala jsem maximalne… Ted na druhe mimco jsem si dokoupila jeste jednu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
12.8.15 12:29

Já měla jen dvě rychlozavinovačky a bohatě to stačilo. Starší kluk v tom nechtěl být vůbec, možná tak prvních 14 dní a tím to haslo. Chtěl volnost, hýbat nohama, v zavinovačce nebyl spokojený. Tam jsem to moc nevyužila. Mladší v zavinovačce spal asi první dva měsíce a potom jsem ho do ní zavinovala už jen na noc, jistila mi tetra plenu bočními cípy, spával mi „na Karpa“. Pokud bych dneska něco kupovala, tak nějakou tu, kde lze dítko pevně zavinovat, třeba tu holkama psanou Swaddle me (je jich ale mnohem víc) a zároveň to má větší rozsah využití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22314
12.8.15 16:07

Já si šila zavazovací metr na metr. Dcerky to potřebovaly a byla jsem za ně ráda. Jednu jsem si šila, až se narodila druhá…
Ale uvidíš, jestli využiješ. Aktivně jsem šila kamarádce a ta ji nepoužila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama