Venčení na volno - názor

74
14.3.21 22:18

Venčení na volno - názor

Ahoj ženy, poprosila bych vás o pohled na věc, protože já z toho mám těžkou hlavu teď.

Každý den chodím s dvouma (středníma) psama na procházku, většinu času na volno a s kočárem nebo nosítkem. Park máme hned 10 metrů před bytem, psi jsou poslušný, chodí blízko mě, ostatní lidi (zvlášť s dětma nebo psama) obcházím jinou cestou nebo zabavím psi klackem, aby se o ně nezajímali. Ale ve vedlejším baráku je paní, která i když mě vidí poměrně na dálku, psi se o ni absolutně nezajímají, ona se tváří jak lilek, mumlá si nějaký nadávky a vyloženě před náma zdrhá :nevim: Už jsme spolu jednou mluvily o tom, že se její dcera psů trochu bojí, ale tu já ani neznám, jak vypadá, nic. A žádný děti fakt nikde neděsím :)
Snažily byste se to nějak vykomunikovat nebo neřešit?

Možná řešim blbost, ale tady se to ztrati :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7728
14.3.21 22:21

Dala bych si psi na vodítko a poustela je tam kde jsou k tomu určený místa. Většina obcí to má dokonce i ve vyhlášce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
14.3.21 22:22

Já mám doma 6 psů, na volno je mám jen opravdu když jsem sama na poli nebo v lese. Jinak bych je nikdy na volno neměla, ikdyz jsou poslušní a nikomu by neublížili. Přece jen nikdy nevíš co do psa vjede a udělá. Navíc se tím chráníš i ty, protože kdyby nějaký jiný pes tvého napadl, tak v případě že byl na volno by si neměla nárok na žádné odškodné nebo výdaje za veterináře apod.
Jinak pokud mas psa navolno v obytných částech, tak porusujes vyhlášku a muzes být pokutována.

Příspěvek upraven 14.03.21 v 22:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
14.3.21 22:23

Já osobně když vidím psa tak jsem klidnější když je na vodítku. To můžeš do lidí hučet horem dolem, že zrovna tvý psi jsou hodný a nikdy by nikomu neublížili. Můj skromný názor je takový, že pokud jdeš se psi mezi lidi tak by si je na vodítku mít měla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
14.3.21 22:23

Minimálně je to přestupek. Všichni tvrdí že je pes hodný dokud není pozdě ☹️
Jseš si jistá že ho někdo či něco nevyprovokuje k akci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10503
14.3.21 22:25

Paní se nedivím a ty by ses měla nad sebou zamyslet. Chováš se sobecky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
14.3.21 22:25

Dej si psy na vodítko. Mě by fakt zajímalo, jak by jsi asi pacifikovala dva psy, kdyby se něco stalo, s kočárem nebo dítětem v nosítku? Já bych tě upozornila jednou a podruhý volala měšťáky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
14.3.21 22:26

Už dlouhá léta venčím psy na volno (teda když vidím poblíž splašené důchodkyne a děti, privazuju na vodítko), spousta lidí se psů bojí, několikrát jsem měla nepříjemnosti (přitom psi nic nedělají), chodím už radši tam, kde lidi nechodí.. (louky, hory apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6383
14.3.21 22:27

Psy máš mít na vodítku. Ne každý je zvědavý na tvé psy na volno. :pocitac: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6383
14.3.21 22:32
@Janli píše:
Dej si psy na vodítko. Mě by fakt zajímalo, jak by jsi asi pacifikovala dva psy, kdyby se něco stalo, s kočárem nebo dítětem v nosítku? Já bych tě upozornila jednou a podruhý volala měšťáky.

Nebo tyto s prominutím trubky kolikrát zaberou celou šířku chodníku s kočárkem a psem. Ale já jim neuhýbám. Chodník jim nepatří a buď kolikrát není kam nebo je u chodníku tráva. A na trávě většinou leží psí hovna. :pocitac: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
14.3.21 22:33

Absolutně vždy chodí náš pes navolno. Jedině na extra frekventované ulici, kde to nezná jde buď těsně vedle nohy, někdy na vodítku. Do města ji ale téměř nebereme. Ani v restauraci není na vodítku. Je absolutně poslušná, nikoho si nevšímá. 🥳

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6383
14.3.21 22:34
@Alriga píše:
Absolutně vždy chodí náš pes navolno. Jedině na extra frekventované ulici, kde to nezná jde buď těsně vedle nohy, někdy na vodítku. Do města ji ale téměř nebereme. Ani v restauraci není na vodítku. Je absolutně poslušná, nikoho si nevšímá. 🥳

Do restaurace pes nepatří. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6383
14.3.21 22:36

U nás naštěstí do většiny restaurací psi nesmí.

Příspěvek upraven 14.03.21 v 22:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535

Pokud vidím psa bez vodítka, tvářím se hodně vzpruzele, dcera se psů bojí a pokud vidí psa bez vodítka, odmítá jít dále. „Můj pes je poslušný a nikoho by nekousl“- jsou jen kecy, takový poslušný pes mě jednou nepěkně kousl, paní se hrozně divila, protože to ještě nikdy neudělal a když se to řešilo na úřadě, tak se nás tam sešlo 6 a všecjny nás ten její pes pokousal a vždycky to bylo poprvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736

@topazio ale do čínské restaurace ano 😂 postarate se mi o bobika :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu