Výchova dítěte v 9 měsících

574
4.3.05 08:37

výchova dítěte v 9 měsících

Vážené dámy, chtěla jsem se vás zeptat, ale nevím zda z toho třeba nebudou problémy, ale zeptám se. Zajímalo by mě, zda už některé z vás dali dítěti do 9 měsíců „výchovně přes zadek“. Na miminko jsme se s manželem moc těšily, ale můžu říct, že jsme si to představovali jednodušeji. Naše malá se strašně vzteká a někdy mi nervy přetečou a dostane jednu lehkou přes prdel a pak je od ní klid. Doufám že si to nikdo nebude špatně vysvětlovat. Děkuji za pochopení. Ještě bych k tomu chtěla dodat, že mi jsme taky byli biti když jsme byli malý a taky není známky toho, že by nám to nějak uškodilo, spíš naopak. Zajímal by mě váš názor. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2480
4.3.05 08:53

Ahoj Verunko!

Ano, i já jsem dala už několikrát malému na zadek. A určitě nejsme jediní. Já si myslím, že už v tomhle věku (i dříve) se dokáže děťátko pěkně vztekat a když už se vzteká, mělo by se mu dát najevo, že to není vpořádku (zvýšením hlasu i příp. plácnutím).
Nikdo tě určitě nebude osočovat z toho, že své dítě týráš.
Toť můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
4.3.05 08:58

Re: výchova dítěte v 9 měsících

Verunko,
mam holcicku 13 mesicu. Pres plinku uz dostala mnohokrat. Stydim se za to, ale je to tak. Je totiz pravda, ze to bylo vzdycky uz ze zoufalstvi, kdy jsem nevedela, co s ni. Samozrejme to nejak zvlast nepomohlo, jenom me se ulevilo :oops: :cry: Pote, co jsem si TOHLE uvedomila se snazim toho vyvarovat a ovladat se. Ne vzdy se mi to podari :(
Po pravde receno, je (podle me) biti a biti. Je neco jineho, jestli dite dostane lehce pres zadek, ted notabene pres plinu, takze ho to vlastne ani neboli, spis se lekne, nebo jestli dostane „narez“. Osobne jsem toho nazoru, ze obcas lehky telesny trest neuskodi. Na druhou stranu, ted to beru jako osobni selhani, protoze v tomhle veku jeste dite nema rozum a neni schopne zlobit o sve vuli (i kdyz ted po roce je uz obcas videt, ze „zkousi“ co jeste snesu :lol:) A taky vidim, ze co by me normalne nerozhazelo, tak pod tlakem okolnosti, kdyz se toho sejde vic je rozbuskou… a jak to chudak takhle male dite ma poznat?
Asi jsem Ti moc nepomohla, ale tohle je ted momentalne moje zkusenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
4.3.05 09:01

Když se mi malá vzteká,tak jí prostě po:,–(ím na zem a jdu pryč…ale když se začne prohýbat do luku na přebalováku,nebo u jídla…tak na ní prostě houknu,hodně nahlas.

Snažím se jí neplácnout,ale občas to stojí hodně nervů,a je mi jasné,že k tomu jednou dojde.

Je to ten týpek dětí,co sebou seknou v obchodě na zem a ječí: „já to chcíííííííííííííí“.....takže se mám na co těšit.Modlím se o trpělivost,když už jsem založením cholerik :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
4.3.05 17:38

Ahojte holčiny,
mám dnes právě roční holčičku a musím říct, že už jednou přes plínku taky dostala - moc se za to stydím. Neodsuzuju apriori tělesné tresty, ale jak už tu zaznělo, ti naši drobečkové jsou na to ještě moc malí a absolutně nechápou, o co jde.
Myslím, že, když dělají něco špatně, je třeba dát jim to najevo - u nás funguje důrazné nene a zvýšení hlasu. To malá perfektně chápe a ví, že to se nesmí. Ne, že by to za 5 min. nezkusila znova - dívá se na mě a zkoumá, jestli jsem nezměnila názor :D
Díky Bohu je moc nevzteká, ale když přece,myslím, že dobře funguje sebrat obecenctvo - po:,–(it je do prostřed místnosti a jít pryč.
Tak pevné nervy, to určitě zvládnem - zvládlo to spousta lidí před náma a asi budou i nějací po nás.
Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
4.3.05 18:08

Ahoj holky,
taky to vztekáníčko znám a neumím vyřešit, ale docela mi k pochopení pomohla knížka Jiřiny Prekopové Malý tyran :) Velice pěkně tzv. období vzdoru vysvětluje ve svých knihách i dr. Matějček.
Ono je to asi tak, že v tomhle věku děti nedokážou pochopit, proč tohle smí a tohle ne a tu frustraci projevují vztekáním.. Každé dítě je jiné a vyžaduje jiný přístup, jen je to občas hrozně těžké…
Pevné nervy a hodná miminka a batolátka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
4.3.05 22:54

Ahojte maminky,
děti potřebují vymezit hranice a to už takhle v brzkém věku.Myslím,že náš malý začal chápat slovo NE asi tak v půl roce.Je fakt,že v obdodí,kdy začal zkoušet,co všechno může,tohle slovíčko slyšel často.Samozřejmě pak následovala velká pochvala,že vydržel(neshodit,nevylít,nebouchnout… :lol: )A když začal mrskat vším,co mu přišlo po ruku,o zem,tak párkrát po ní dostal lehký plácanec.Týden to bral jako bezva hru a děsně se řehtal.Pak pochopil,že to co dělá není dobře.Teď,když nezabere NE,lehce ho plesknu přes tu nenechavou ruku,vyčítavě se na mě podívá,nastane půlminutový vzteklý řev a jede se dál v klidu.Myslí,že děti pochopí brzy,co nemají dělat.
Nechtěla bych dopadnout,jako má kamarádka.Její syn(skoro dva roky) nezná slovo NE.Má velmi laskavou (a věřící) mámu,která má pocit,že zvýšení hlasu na dítě je nepřípustné.Doma museli vystěhovat většinu nábytku,protože chlapeček demoloval,rozbíjel,trhal,ničil co mu do rukou přišlo.Já nic netuše jsem je pozvala na návštěvu a částečně přihlížela demolici našeho bytu.Výsledek hrůza,kamarádka se styděla za chování synka,přitom vůbec nezasáhla :twisted: ,jen ho stále omlouvala,že je ještě malý…Dítě z nervozní matky nebylo právě v té správné náladě,nic ho nebavilo,když vše bylo dovoleno.Myslela jsem,že většina maminek zná heslo:„Kdo si hraje,nezlobí.“ :wink: Ale asi ne.
Z mé praxe(učitelské):chlapec (7let) mlátil děti neuvěřitelným způsobem a mé výchovné metody nepomáhaly (samozřejmě ve spolupráci s rodiči).Nakonec jsem použila na konci svých sil metodu „jak ty na mě,tak já na tebe“.Když jednou ublížil surově drobné holčičce(viděla jsem to),tak jsem je oba postavila před sebe a řekla dívence,ať mu to oplatí.At si kluk prožije bolest těch ostatních.A taky že jo.Holčička mu vrazila takovou facku,že už nikdy nikomu neublížil.Tohle jedinné po dvou měsících neustálých konfliktů pomohlo.Aby si to zažil na vlastní kůži.Já bych cizí dítě nikdy nedokázala proplesknou(a to si přála většina rodičů,at konflikty mezi dětmi řeším takhle,hrůza fuj… :evil: ).Ale to je jiná kapitola.Končím,at vás,kdo dočetli do konce nebrní hlava :oops: .Katty+Danny(končíme 11m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.3.05 05:12

Ahoj holky! Ja mam doma presne rocni holcicku a slovu „ne“ uz taky velmi dobre rozumi. Radila bych rikat ho tak jakoby prisne, divat se pri tom detatku do oci a hlavne se pritom nikdy neusmivat. Ono pak nevi, jestli si naahodou nedelate jen srandu. :)
Jinak ja osobne jsem taky pro to obcasne placnuti pres zadecek. Rozhodne ale neuznavam zadne „mlaceni“ a „rvani“ na deti.
Snazim se ridit slovy - jak se chovame my k detem, tak se oni budou jednou chovat k nam…
Pekny den, Jana a Kacenka.

• Nahlásit
  • Citovat
78
5.3.05 08:07

Ahoj holky :lol:
Taky už jsem malého lehce „plácla přes plínu“ a to když po koupání tak vyváděl,že jsem ho půl hodiny oblékala.Už toho na mě bylo moc!Pořád se točil na břicho a bral všechno okolo,takže obléct ho nebylo možné.Taky už zná slova NE,NE,NE! a TY,TY,TY!Sem ,tam dostane lehký „plácanec“ po ručičce a on už ví,že to,co dělá, nesmí.Nejsem v žádném případě pro bití dětí,ale tyhle „plácanečky“ jim určitě neublíží.
Ketty+Honzík(9.měs.) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
25.10.14 07:20

Hrr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...