Vyplatí se studium na soukromé VŠ?

Anonymní
22.3.16 20:46

Vyplatí se studium na soukromé VŠ

Ahoj,

máte zkušenosti u svých dětí nebo vlastní se studiem soukromé vysoké školy konkrétně MUP a UJAK? Dcera bude maturovat a podala si jednu přihlášku na UK, ale na přijímačky se nepřipravuje a tvrdí, že půjde raději na soukromou školu. Tam má vyšší šanci se dostat a prý se jí tam líbí více, když se tam byla podívat. Já jsem možná ještě stará škola a skeptik, ale nevěřím kvalitě vzdělání na těchto školách. Už jenom to, že se tam dostane v podstatě každý a škola je na nich závislá, tedy nemůže všechny vyhodit, mi říká, že se to nedá rovnat se školami, kde vezmou necelou pětinu uchazečů. Případně vezmou všechny, ale potom je vyhodí - jako je tomu na technikách. Jednoduše nechce se mi cpát peníze do vzdělání, kterému nedůvěřuji. A i kdyby nebylo méně kvalitní, než na státních školách, tak věřím tomu, že ti studenti tam budou převážně méně kvalitní. Jak to dceři vysvětlit? Ona tvrdí, že mám předsudky a jsem staromódní. K tomu já pro ni samozřejmě chci dobré uplatnění a aby byla šťastná. Kdyby chtěla dělat kadeřnici a šla na učňák, podpořím ji. Ale takhle se bojím, že bude někde 5 let stduovat a mít nějaké očekávání a ono to potom nebude a bude zklamaná. Zároveň přijde o čas, během kterého by se mohla věnovat nějaké škole, co má smysl. Klidně i vyšší odborné, ale aby to mělo uplatntění. Jak to vidíte vy? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1518
22.3.16 20:49
@Anonymní píše:
Ahoj,máte zkušenosti u svých dětí nebo vlastní se studiem soukromé vysoké školy konkrétně MUP a UJAK? Dcera bude maturovat a podala si jednu přihlášku na UK, ale na přijímačky se nepřipravuje a tvrdí, že půjde raději na soukromou školu. Tam má vyšší šanci se dostat a prý se jí tam líbí více, když se tam byla podívat.

Jelikož jsi anonym, tak - o jakou školu přesně jde a jaký obor (zaměření studia)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38142
22.3.16 20:51

Mi teda prijde jako lina. Soukromou bych v tomto pripade neplatila ani omylem. Jestli si na ni dcera vydela, tak at si ji studuje, ale rozumne to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38142

Mi teda prijde jako lina. Soukromou bych v tomto pripade neplatila ani omylem. Jestli si na ni dcera vydela, tak at si ji studuje, ale rozumne to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27212

No, co si budeme povídat. Je to továrna na tituly. :nevim:
Asi to dceři neuškodí, něco se tam možná i naučí. Ale s vysokoškolským vzděláním, jak si ho běžně představujeme, to nemá moc společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27212
22.3.16 20:52

No, co si budeme povídat. Je to továrna na tituly. :nevim:
Asi to dceři neuškodí, něco se tam možná i naučí. Ale s vysokoškolským vzděláním, jak si ho běžně představujeme, to nemá moc společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4540
22.3.16 20:55

Státní škola není jen UK. Nemusí zůstávát v Praze, státní a kvalitní školy jsou i v jiných krajích. Soukromou bych neplatila. I na státní berou mnohem více uchazečů než kdysi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4540
22.3.16 20:55

Státní škola není jen UK. Nemusí zůstávát v Praze, státní a kvalitní školy jsou i v jiných krajích. Soukromou bych neplatila. I na státní berou mnohem více uchazečů než kdysi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4540
22.3.16 20:56

Příspěvek upraven 22.03.16 v 20:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199

No na UJAK bacha. Vloni jim skončila akreditace na některé obory a holky po zaplacení 50000 školného zůstaly po dvou semestrech bez ničeho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

No dle mého názoru to moc cenu nemá. Nevím, jak MUP, ale UJAK má recenze strašný. Hodně firem lidi z této školy vůbec nebere(zkusenosti mých známých, co tuto školu máji) Je to titul k ničemu. Jako když přijde člověk s titulem z UK nebo CVUT zaměstnavatelé na něj koukaj úplně jinak…na UJAK bych nešla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.3.16 20:57

No dle mého názoru to moc cenu nemá. Nevím, jak MUP, ale UJAK má recenze strašný. Hodně firem lidi z této školy vůbec nebere(zkusenosti mých známých, co tuto školu máji) Je to titul k ničemu. Jako když přijde člověk s titulem z UK nebo CVUT zaměstnavatelé na něj koukaj úplně jinak…na UJAK bych nešla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
22305
22.3.16 20:58

Klidně bych ji na soukromou školu pustila pod podmínkou, že si ji bude financovat sama. Náročnost škol uvedeného typu je stejně taková, že může klidně chodit do práce a nepředře se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
22.3.16 21:01

Já mám stejný názor jako zakladatelka. Nevím jak je to konkrétně u škol, které jsou uvedeny, ale obecně nemám o soukromých VŠ valné mínění. Vycházím z toho, že mnoho mých spolužáků ze SŠ, kteří měli velký problém vůbec odmaturovat, nakonec vystudovalo soukromé VŠ. Můj známý učil na soukromé VŠ a opravoval v diplomkách svým studentům hrubky, protože prostě bylo v zájmu školy, aby titul získali.
Na druhou stranu ale na některých těchto školách učí stejní lidé jako na státních.
Já sama jsem na UK studovala. Na náš obor se nás přihlásilo přes 300, přijatých mělo být 50 a nakonec bylo přijato 18 lidí - více lidí prostě přes přijímačky neprošlo. Tím se tedy nechci nějak vytahovat…ty přijímačky byly tak příšerně těžké, že to zkrátka udělalo 18 nejlepších tipovačů. Jen tím chci říct, že na UK se s tím moc nemažou.. :D

Myslím, že většina zaměstnavatelů na to má také podobný názor.
Spíše mě zaráží dceřin přístup…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
22.3.16 21:01
@truelly píše:
Státní škola není jen UK. Nemusí zůstávát v Praze, státní a kvalitní školy jsou i v jiných krajích. Soukromou bych neplatila. I na státní berou mnohem více uchazečů než kdysi.

Státní škola je jen PAČR v Praze a UNOB v Brně.
UK je veřejná.
A ano, je to rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama