Výživné na dohodu u soudu

Anonymní
28.7.20 09:45

Výživné na dohodu u soudu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda zde není někdo, kdo by mi mohl poradit. S bývalým přítelem máme již sepsanou dohodu o výživném, kterou by jsme měli poslat k soudu, ale je tady jeden problém. Bývalý přítel platí na syna 3500,–, což je psáno i v dohodě, jenže teď mu byl přidělen plný invalidní důchod, k tomu, ale pracuje na různé dohody a má prý před insolvencí, tudíž chci co nejrychleji vyřešit výživné dohodou, dokud se s ním dá domluvit.
Moje otázka zní, schválí nám soud výši výživného 3500,–, jak bude psáno v dohodě, i když má invalidní důchod? Nebo se v tom budou piplat a díky jeho důchodu, nám to neschválí, i když jsme se domluvili? Neví někdo, jak to chodí? Mám strach, že soud usoudí, že díky důchodu nemůže platit takovou částku a automaticky to sníží?

Děkuji moc za všechny rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12815
28.7.20 09:58
@Anonymní píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda zde není někdo, kdo by mi mohl poradit. S bývalým přítelem máme již sepsanou dohodu o výživném, kterou by jsme měli poslat k soudu, ale je tady jeden problém. Bývalý přítel platí na syna 3500,–, což je psáno i v dohodě, jenže teď mu byl přidělen plný invalidní důchod, k tomu, ale pracuje na různé dohody a má prý před insolvencí, tudíž chci co nejrychleji vyřešit výživné dohodou, dokud se s ním dá domluvit.
Moje otázka zní, schválí nám soud výši výživného 3500,–, jak bude psáno v dohodě, i když má invalidní důchod? Nebo se v tom budou piplat a díky jeho důchodu, nám to neschválí, i když jsme se domluvili? Neví někdo, jak to chodí? Mám strach, že soud usoudí, že díky důchodu nemůže platit takovou částku a automaticky to sníží?Děkuji moc za všechny rady.

Ne, pokud jste se dohodi a bude s tím souhlasit, není důvod, aby soud nařizoval snížení alimentů, to je nesmysl. Spíš kdyby on se rozhodl, že to platit nechce a nezvládne, tak pak by přes soud nejspíš nějakého snížení dosáhl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 09:59

@unuděná Ano, u něj člověk nikdy neví. Takže se můžu obávat jen toho, že by on couvl?

• Nahlásit
  • Citovat
12815
28.7.20 10:01
@Anonymní píše:
@unuděná Ano, u něj člověk nikdy neví. Takže se můžu obávat jen toho, že by on couvl?

No jasně. Všeobecně platí, že do dohod partnerů soud nešťourá, ať už se jedná o styk s dítětem nebo výživné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 10:04

@unuděná Já se právě bála, že díky tomu důchodu se to vše strašně zkomplikuje. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevíte, jestli je jedno jestli návrh dohody na soud podá bývalý partner nebo já?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama