Žádosti o RP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adelab.1987
Povídálka 22 příspěvků 12.07.18 18:26
Žádosti o RP

Ahoj / dobrý den,

mam technickou, a čtu různé info, tak prosím o zkušenosti…

Co potřebuji k žádosti o RP??? Občanku, rodný list prcka a formulář toto je mi jasné, ale ještě někde píšou, že bych měla mít potvrzený denní vyměřovací základ? Nechci nijakou žádnou výjimečnou dobu, chci ho cca na 26 měsíců.

Předem děkuji za zkušenosti :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nino13
Stálice 65 příspěvků 12.07.18 19:56

Ahoj. Denní vyměřovací základ - na sociálce ti vystaví potvrzení, že jsi dostávala mateřskou. A ten papír přiložíš k žádosti.
Dále doporučuji si doma v klidu promyslet, kdy chceš nastoupit na RD a spočítat si kolik tedy budeš brát. Poprvé jsem to neudělala a ještě jak blbec řešila výplatu RD na přepážce. Paní byla opravdu velmi „milá“ a já nakonec ani nevěděla jak se jmenuji :zed:
Teď jsem jen odnesla žádost na podatelnu a za dva dny mi přišel dopis o schválení.

adelab.1987
Povídálka 22 příspěvků 12.07.18 20:33

moc děkuji :)

Nino13
Stálice 65 příspěvků 12.07.18 20:42

Chápu, že pro normální lidi je vyřízení RP trošku matoucí. Tak je lepší se zeptat tady, než pak být za blbce. :D

adelab.1987
Povídálka 22 příspěvků 12.07.18 20:47

Taky je tolik názorů, že je lepší si to ujasnit a hlavně je mi jasný, že není úplně pravděpodobné, že narazím na milou a ochotnou úřednici, co by bude chtít pomoc :) tak bych vyla ráda připravena… i tak.mi to.přijde nedořešený… s půlročním dítětem jet do sokolovsky a na letnou je úlet… kor v dnešní online době

Nino13
Stálice 65 příspěvků 12.07.18 20:56

No já poprvé šla na pracák, vyseděla si dvouhodinou čekačku, dostala jsem formulář, ten jsem odnesla na sociálku a pak šla opět na pracák, kde mne po hodinovém čekání baba seřvala, že už mám mít vše nachystané a ona tam není od toho aby mi něco počítala.
Náhodou dnešní online dobu jsem teď využila, neb jsem na podatelně nenechávala RL dítěte. To si ověřili sami. Dokonce si i sami zjistili, že mezi podáním žádosti a schválením, jsem změnila jméno. Takže schválení mi už přišlo na nové jméno.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 12.07.18 21:00

@adelab.1987 Do­poručuju si zjistit, jestli se na Tvojí pobočce nedá na netu objednat, na některých to pilotně zkouší. Čekat tam s miminem v čekárně není zrovna příjemné, já naštěstí mohla bez něj, manžel měl dovolenou.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 12.07.18 21:03
dupejj00
Kecalka 172 příspěvků 12.07.18 21:10

Tak jak pisou holky,socialka ti da potvrzeni,zes pobirala PPM a tam je i vyse den iho vymerovaciho zakladu.formular si vytiskni a vypln,co budes vedet.co si vzit s sebou na pracak se pise na konci formulare.Byla jsem zadat minuly tyden,tak to mam jeste v zive pameti. :)

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 12.07.18 21:14

Pokud Ti chodí PPM na účet, tak mě to tam třeba výši denního vym.základu píše, teda vlastně psalo. Takže jsem si to spočetla dopředu, jaká je min.délka a max.výška, celý si to vyplnila doma a na ÚP byla na přepážce asi tak 10vteřin. Jinak potvrzení z ČSSZ Ti může vyzvednout i někdo jiný, stačí neověřená plná moc.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 13.07.18 04:25

„doma v klidu promyslet, kdy chceš nastoupit na RD“ není nejvhodnější nastoupit hned po MD? Co na tom promýšlet? Jinak RD se řeší se zaměstnavatelem, řešit ji na přepážce ÚP, to se pak té úřednici nedivím, vždyť je to taky jen člověk.

Nino13
Stálice 65 příspěvků 13.07.18 07:11

@Luboš P Omlouvám se. Špatně jsem se vyjádřila. Jde o to, kdy začít pobírat RP.
Každému vyhovuje něco jiného. Já třeba nastupovala až po vybrání dovolené, tudíž se mi měsíčně RP trošku zvedl. Někdo zas preferuje mít jeden měsíc RP+ vyplacení dovolené.
RD na pracáku opravdu nevyřešíš, neb jich se vůbec netýká.
Další věc - pokud nemám nárok na dovolenou. Nezačít čerpat RP ve stejném měsíci jako končí MD. Tím člověk přijde akorát o peníze.

Lendeš
Kelišová 5875 příspěvků 13.07.18 07:27
@Nino13 píše:
@Luboš P Omlouvám se. Špatně jsem se vyjádřila. Jde o to, kdy začít pobírat RP.
Každému vyhovuje něco jiného. Já třeba nastupovala až po vybrání dovolené, tudíž se mi měsíčně RP trošku zvedl. Někdo zas preferuje mít jeden měsíc RP+ vyplacení dovolené.
RD na pracáku opravdu nevyřešíš, neb jich se vůbec netýká.
Další věc - pokud nemám nárok na dovolenou. Nezačít čerpat RP ve stejném měsíci jako končí MD. Tím člověk přijde akorát o peníze.

Jak by mohl člověk přijít o peníze tím, že začne čerpat RP ve stejném měsíci jako končí MD? V měsíci souběhu PPM a RP prostě dostane ze zvolené částky RP méně nebo nic (podle výše PPM), ale nic mu nepropadne.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 13.07.18 08:06

@Luboš P Já se zas nedivím, pokud neskákají radostí, že tam někdo přišel s komplet nevyplněným formulářem. Jo, některé části můžou někomu připadat nejasné, ale věci typu jméno, příjmení, adresa,.. Přede mnou byla ve frontě paní, která tam dvacet minut jen tak seděla, v ruce prázdné formuláře, pak se je jala otráveně vypisovat a do minuty jí volali. Já šla necelých deset minut po ní na jinou přepážku, byla hned vyřízená, ona tam stále seděla na té své a sepisovaly to. Přijde mi to neohleduplné hlavně vůči těm maminkám, co nemají možnost přijít tam bez dítěte. Přitom se dá očekávat, že v čekárně by mohl být někdo, kdo by jí poradil taky. Ale teda tahle neměla vůbec nic.
@Nino13 Taky mi RP na PPM hned nenavazuje, mám to od prvního dalšího měsíce, lépe se mi to bude pamatovat:D MD i narození dítěte mi vyšlo na konec měsíce, tak jsem si tak udělala i RP.

adelab.1987
Povídálka 22 příspěvků 13.07.18 17:26

tak ještě Vás budu otravovat …na MD jsem od 14.2. pokud dobře počítám tak mi končí 29.8. ( na účet přijde v září) stačí tedy jít v srpnu na ÚP s formulářem? Nárok na dovolenou nemam, mohu tedy nastoupit na RD až k 1. září? pro lepší pamatovaní?

a k tomu vyměřovacímu základu, částka mi chodí na účet, takže vím kolik je, potřebuji i tak formulář ze sociálky?

to je fakt blázinec :roll: MOC se omlouvám, až budu mít pár dětí za sebou, budu snad moudřejší :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >