Zaklánění hlavičky dozadu u miminka

957
1.6.11 14:43

zaklánění hlavičky dozadu u miminka

Holky které jste měli miminka, co jsou při pláči strnuté a zaklánějí hlavičku dozadu, co to znamená víte někdo. Máme cvičit nošením miminka do klubíčka. Předem děkuji za odpověď Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14535
1.6.11 14:46

Myslíš opistotonus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13195
1.6.11 14:54

Nevím co to znamená ale taky hodně zakláníme hlavičku, nebo se překulí na bok a prohne se do luku i shlavičkou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
957
1.6.11 14:58
Terrad píše:
Myslíš opistotonus?

no to bude zřejmě ono, zlepší se to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6572
1.6.11 15:32

ahoj,

my měli záklon veliký a začali cvičit Vojtovku..nyní je záklon již prakticky pryč:-) zeptala bych se na to neurologa…případně DD. ale jinak, jak říkáš, určitě stimulovat tak, ay nezaklánělo hlavičku, tedy do klubíčka, žádné hračky nad hlavu , kolotoč nad postýlkou mít hodně dole-nad bříškem, nekoukat na prcka ze zadu (myšleno aby si zaklonil hlavičku)…držím pěstičky(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
957
1.6.11 15:46
Nanda píše:
ahoj,

my měli záklon veliký a začali cvičit Vojtovku..nyní je záklon již prakticky pryč:-) zeptala bych se na to neurologa…případně DD. ale jinak, jak říkáš, určitě stimulovat tak, ay nezaklánělo hlavičku, tedy do klubíčka, žádné hračky nad hlavu , kolotoč nad postýlkou mít hodně dole-nad bříškem, nekoukat na prcka ze zadu (myšleno aby si zaklonil hlavičku)…držím pěstičky(

Děkuju moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
1.6.11 16:23

ahoj, máme stejný problém, zaklání hodně hlavičku, když je na bříšku tak jí zvedá až moc a zase do záklonu, když se vzteká tak se celej prohne do luku, pediatrička nás poslala k rehabilitační doktorce a od příštího týdne začínáme s Vojtovkou, prý to není žádná tragidie a když se začne cvičit, brzo je to ok, tak snad to tak bude, určitě se na to zeptej dětský doktorky, držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
1.6.11 16:24

jinak klubíčko taky praktikujeme, má to velkou výhodu, že krom toho se i krásně vyprdí:-) a taky máme praktikovat polohu na tygříka a po každém přebalení přitahovat nožičky k bříšku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
1.6.11 20:27

Naše to taky dělala a začali jsme chvilku cvičit vojtovku a bylo to brzy pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
1.6.11 22:10

Syn šel také hned do luku a cvičili jsme kvůli tomu od tří měsíců Vojtovku. Nevím jestli zrovna to cvičení pomohlo, ale teď ťukám ťuky, ťuk, je to dobré. Rozhodně i klubíčkovat co nejvíce, dělá to miminům dobře. Hlavně pevné nervy se cvičením a ať je vše brzy v pořádku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1626
2.6.11 15:21

Naše malá to začala dělat asi ve 14 dnech a popravdě mě ani nenapadlo ptát se doktorky, jestli je to špatně :oops: Dělala to hlavně když se vztekala u krmení. Přestala to dělat sama od sebe asi po dvou týdnech :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ka2
376
8.6.11 13:55

Mě to taky nenapadlo, že by to mělo být špatně :-) Až po delší době jsem se začala znepokojovat a než byl čas návštěvy doktora,malý to přestal dělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2787
8.6.11 14:02

Ahoj, náš malý to dělá taky, ale prý jen lehce, máme taky cvičit klubíčkováním, přijde mi, že se to dost zlepšilo, taky u klubíčkování hodně řval, dr říkal, že to proto, že má ty svaly tuhé a teď už skoro nepláče, tak si myslím, že se uvolňuje. Měla to i dcera, řekla bych úplně stejně jako syn a spravilo se to samo tím klubíčkováním.
Davídek i při pasení hlavu nezaklání, je vůbec rád, když jí nadzvedne z podložky :mrgreen:, ale snaží se, už mu to celkem jde, když chce. Zítra jdeme na kontrolu k dr, tak jsem zvědavá, co bude říkat, jestli se to zlepšilo nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
9.2.12 11:31

Ahoj, co je to to klubíčkování, můj 3,5 měsíční klučina dnes taky začal plakat, když jsem ho položila na záda, ale úplně hystericky a prohýbal se do luku. To klubíčko je, že ho opřu o hrudník a nožky přitáhnu?Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2787
9.2.12 20:38
Kalkani píše:
Ahoj, co je to to klubíčkování, můj 3,5 měsíční klučina dnes taky začal plakat, když jsem ho položila na záda, ale úplně hystericky a prohýbal se do luku. To klubíčko je, že ho opřu o hrudník a nožky přitáhnu?Díky.

Ano to je přesně ono.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama