Zaklon/prohnutí miminka

136
2.10.19 19:30

Zaklon/prohnutí miminka

Maminky prosím mate někdo zkušenosti- mám syna 3 měsíce. Byli sme u Dr na kontrole a ta zakazala dávat Domcu na bricho -prý se hodně prohyba a zaklank hlavu. Přitom mi přišlo ze to není tak hrozne jako při narození. To měl hlavu prakticky pořad svesenou do zadu. A teď se mi navíc začal prohybat v zádech když ho držím a když se vzteka. Dr mi k tomu moc neřekla tak nevím co s tím zda k ortopedovi..nb se to zlepší. Nechci aby měl malej nějaké následky…děkuji za rady :) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3970
2.10.19 19:43

Opistotonus. Řeší se to rehabilitací. Dítě má zkrácené svaly za krkem, vzniká to špatnou polohou v břiše. Cviky to dostanou do normálu. Akorát, že dítě u toho obvykle řve, asi to je nepříemné.
Děti se nechtějí chovat vleže - jeden z prvních příznaků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5512
2.10.19 19:44

@Lesanka22 ja bych sla na neurologii ;) nam tam hodne poradila dr i s polohovanim. Dcerka hodne zaklanela hlavicku k zadickum, kdyz spala na boku + mela lehce slezenou jednu stranu vic. Dr nas naucila jak nosit, jak davat spat, jak polohovat, co delat a nedelat a parada. Mala i spatne pasla kone a behem 14 dni jak profik :palec: my tam teda prvotne byli kvuli tezkymu porodu, tak na doporuceni naseho pediatra - radsi posila. Po te prvni kontrole uz jsme tam nemuseli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 19:45

Rozhodne vyhledat fyzioterapeuta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
2.10.19 19:46

Muj syn spal skoro 8 mesicu prohnuty jak luk dozadu i se zaklonenou hlavickou, teda kdyz nebyl zavinuty… dneska jsou mu 3 roky a zadny problem nema, sedet i chodit zacal sam a ve spravnem terminu… coz nerikam ze to takhle maji vsichni, jen ze nezvykle propinani zrovna u nas neznamenalo vubec nic… jen to tedy vypadalo desive :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5512
2.10.19 19:52
@llida píše:
Muj syn spal skoro 8 mesicu prohnuty jak luk dozadu i se zaklonenou hlavickou, teda kdyz nebyl zavinuty… dneska jsou mu 3 roky a zadny problem nema, sedet i chodit zacal sam a ve spravnem terminu… coz nerikam ze to takhle maji vsichni, jen ze nezvykle propinani zrovna u nas neznamenalo vubec nic… jen to tedy vypadalo desive :lol:

Neurolozka nam treba rekla, ze dite by to delat nemelo, neni to dobre pro vyvoj :nevim: a ze kdyby jeji doporuceni nepomohli, posle nas k fizioterapeutovi a na rehabilitace. Nastesti pomohly jeji rady :) ale ja teda bych to asi resila…uz jen to, ze to vypada desive neni asi spravne :mrgreen: u nas tady - dcera hlavu zalomenou temer do praveho uhlu a spokojene spala 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 19:52

Holky a co se stane, když se záklon neřeší? Mojí je 6m, na rehabky jsme chodily od 3m ale nikdy jsme necvičily, dcera je pohybově napřed a záklon prý odezní sám správnou manipulací (chování jen v klubíčku, na břichu dát na hlavu dlaň a trochu tlačit, nedovolit té hlavě jít do záklonu). Dneska nás vyřadili, a já se ještě jednou ptala doktorky co teda s tím, že kvůli tomu jsme tam šly a záklon se neřešil, jen zkoumali furt jiné věci. Prý když není v záklonu furt tak to nevadí. Ale zrovna tu vedle mně spí a hlava totálně vyvrácená dozadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 19:53

Rehab. sestry jsem se i ptala na KISS syndrom, nějak jí prohmatávala krk a prý to má v pořádku, takže že by měla záklon kvůli nějaké blokaci, to ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5512
2.10.19 19:54

@Kristynka22 Nam dr rekla, ze kdyz tahle sou, tak davat zezadu podperu, aby nemohla zaklonit - dat ke strane postylky, dat za ni osusku,…nosit jen v klubicku - jak rikas. Ale to byla malicka no, pulrocni dite se uz v noci prevaluje :nevim: je fakt, ze mi rikala, hlidat hlavne ve dne a hlavicku rovnat, v noci nechat spat jak spi a nebudit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 20:33

Me u paseni koniku taky obcas zaklanel hlavicku asi vic nez by mel, neresila jsem.. nijak ho to nepoznamenalo, krasne leze ted v pul roce. Ony se ty decka srovnaj :D pockej az se nauci pretacet, pak se jeste napase. A nos ho hodne v klubicku at se tim kompenzuje ten zaklon.

To ze se prohyba do luku pri vzteku je podle me normalni, to delaji asi vsechny deti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3941
2.10.19 21:37

Fyzio…syn pásl koníky v 5tydnech ale blbě. Ukázala co a jak a je to zdravý kluk. Byl na vše rychlý a dělal si to po svém. Není to nic hrozného. Jen jděte na fyzio. Jestli jste z Prahy tak na Kamýku je Kopáčová…je to špička. Předtím byla na budejarne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama