Neustále se opakující mykóza

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.12.21 22:18

Zase mykoza

Vím, že už je tu hodně takových témat, jen mi to prostě nedá tak zakládám nové :) Na mykozu trpím přibližně rok a půl, už mě to ale přestává bavit pomalu. Je to pořád stejné, když jdu ke gynekoložce tak je to bud Polygynax nebo Macmiror a za dva měsíce bych k ní mohla znova. Většinou se mi to projevuje jen po pohlavním styku chvilkovým pálením, další den už je to ok ale dneska se přidal i hrudkovitý výtok a já už jsem bezradná. Femigel mi to vždy akorát zhorší tak 100× a to už je pak jak tvaroh s prominutím. Clotrimazol čípky už jsem vzdala před rokem. Hodně mi pomáhá od problémů kokosový olej, ale ten už je na ty hrudky marný momentálně. Četla jsem o výplachu Rosalginem nebo gynekologické soli, tak nad tím silně přemýšlím. Vám pomohlo co? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
149
10.12.21 22:22

Já na to taky trpím, ale většinou mi zabral clotrimazol čípky, a že startu když to pochytim tak canesten krém… Zkoušela si spíš přijít na příčinu? Třeba koupit kvalitní bavlněné spodní prádlo, to zabralo u mě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.21 22:24

Mě tohle po porodu přestalo. Fakt zvláštní, ale ani ťuk. Sama jsem si s tim zažila, ale to mi pomohlo na 100% :D… každopádně co mi pomáhalo dřív byl krém Jenamazol a nebo Idelyn tbl.
A partner stále stejný.

Příspěvek upraven 10.12.21 v 22:25

• Citovat
  • Nahlásit
3667
10.12.21 22:25

Určitě i strava. Omezit sladké. A pokud to míváš většinou po styku, zavání to přenosem od partnera. Ten by se měl mazat taky. Hlavně doléčit pořádně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
10.12.21 22:25

Pij dlouhodobě tekutý probiotika!!Zaberou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.21 22:26
@lucka456 píše:
Já na to taky trpím, ale většinou mi zabral clotrimazol čípky, a že startu když to pochytim tak canesten krém… Zkoušela si spíš přijít na příčinu? Třeba koupit kvalitní bavlněné spodní prádlo, to zabralo u mě

Hygienu dodržuju vzorně, partnera jsem taky několikrát přeléčila, Začala jsem používat i neparfemované vložky a tampony nosím jen když musím, ale snažím se jim vyvarovat. Jediné, co mě tak napadá je sladké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
10.12.21 22:56
@Aneta Novotná píše:
Hygienu dodržuju vzorně, partnera jsem taky několikrát přeléčila, Začala jsem používat i neparfemované vložky a tampony nosím jen když musím, ale snažím se jim vyvarovat. Jediné, co mě tak napadá je sladké.

Ona ta vzorná hygiena je spíše na škodu.
Používáš vaginální probiotika? Po styku se hned mázni nějakým protikvasinkovým krémem, omez sladký a bílou mouku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
10.12.21 23:07

Jenamazol je top.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3437
10.12.21 23:34

Zkus vaginální probiotika (např. gyntima).
A jestli míváš potíže po styku, netrpíš třeba vaginální suchostí? Já měla problém v těhotenství právě kvůli tomu… Nějak se mi vlivem hormonů ta sliznice vysušovala a důsledkem byla rozhozená mikroflóra. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
11.12.21 07:00

Joo taky mam ted po. Me zabere Jenamazol. Pak davam mast i partnerovi. Snazim se nejist cukry a koupila jsem si v lekarne Candistop. U me to vyvolaji bud velky prijem cukru a nebo kdyz mam menstruaci tak mi staci si delsi dobu nevymenit vlozku a uz je to tu. Ale ja s kvasinkama ted bojuji celkove, protoze ji mam i v ustech, cekam co rekne ster a dr.mi asi da lecbu :roll: ale udelala jsem si to sama.. cukry, cukry a cukry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
13.12.21 10:17

A je to opravdu mykoza? Je prokázaná laboratorně? Jestli ano, přeléčí se vždy i partner? Může to taky být vláknitá laktobaciloza. Je podobná mykóze a léčí se úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat