Zdědili nebo dostali jste něco?

95
16.7.15 23:13

Zdědili,dostali jste něco ?

Ve svém okolí znám hodně lidí co zdědili nebo dostali od rodičů nebo babiček např. byt, baráček, peníze na pořízení bytu, pozemek atd. Já nikdy nic a těm co něco dostali tak trochu zavidim, že nemuseli začínat od nuly, jen mě zajímá jestli je víc těch co něco dostali nebo těch co nedostali nic a museli se snažit od začátku sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

40270
16.7.15 23:15

A můžu se jen optat, k čemu ti to zjištění bude? Nerejpu, ale fakt mě to zajímá, protože mě nic nenapadá. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.15 23:16

@henry7 problém v podstatě v mém okolí je, že lidi co něco zdědili si hrajou na něco víc oproti těm co ne. Např se podivují a povyšují že někdo pořád bydlí v dvougeneračním s rodičema apod, přičemž sami dostali byt za x milionů v perfektní lokalitě. Takových případů mám v okolí víc a je to někdy na pěst :roll: Jasně že je jednodušší dům dostat než na něj vydělat a splácet x dekád hypotéku, ale to jim prostě nevysvětlíš když jim to spadlo do klína :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11744
16.7.15 23:16

Ne nedostala a ani nedostanu :mrgreen: teda jako jooo dostala jsem od rodicu sporeni k 18.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.15 23:18

@henry7 ahoj, nevím jak to bereš, ale my třeba při koupi baraku dostali od mých a manželových rodičů stavebka, na kterých nam od mala rodiče šetřili peníze, aby jsme si jednou mohli pořídit bydlení…bylo to od každeho 100 000,– plus jsme ještě dostali od manželovo prarodiču 200 000,– který stejně tak šetřili svym vnoučatum a jakmile chtěl někdo bydlet, tak mu to dali…celkem jsme tedy dostali 400 000,– diky kterým jsme si nemuseli brát tak vysokou hypoteku a mame nižši uroky, dost nam to pomohlo…stejně tak ted šetřime svym synum, aby jsme jednou mohli pomoci my jim :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
40270
16.7.15 23:19
@Anonymní píše:
@henry7 problém v podstatě v mém okolí je, že lidi co něco zdědili si hrajou na něco víc oproti těm co ne. Např se podivují a povyšují že někdo pořád bydlí v dvougeneračním s rodičema apod, přičemž sami dostali byt za x milionů v perfektní lokalitě. Takových případů mám v okolí víc a je to někdy na pěst :roll: Jasně že je jednodušší dům dostat než na něj vydělat a splácet x dekád hypotéku, ale to jim prostě nevysvětlíš když jim to spadlo do klína :nevim:
Že tě to žere a že máš potřebu něco vysvětlovat, proč? Někdo holt dědí, někdo ne. Přijde mi to jen o závisti těch, co dostali prd. Jéžiš, já si říkám, kéž bych měla v životě jen takovýhle starosti. :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.15 23:19

Po rodičích jsme s bratrem zdědili majetek v hodnotě asi 10 milionů. Dědili jsme půl napůl. Anonym snad pochopíte.

• Nahlásit
  • Citovat
2201
16.7.15 23:22

Já jsem zatím nic nezdědila a jak to tak vypadá zdědím akorát tak dluhy :mrgreen: :mrgreen: Věř, že by se mi nějaký ten pozemeček či baráček hodil. :mrgreen: Ale i tak jsem na sebe pyšná, bydlíme sice v bytě na hypo, ale nikdy jsme od nikoho nepotřebovali ani korunu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819

Nic jsem nedostala, ani nezdědila. Ani žádné věno jsem nedostala, moje máma mi slíbila příspěvek a vdaná jsem už skoro 3 roky a pořád nedorazil :mrgreen:
Ten můj mě musel hodně milovat, když si mně vzal i když jsem holá pr.del :mrgreen:
Byt máme na hypotéku 100%, žádné dědictví, nebo dary se ani u jednoho z nás nekonaly.
Musím uznat, že jsme spíš výjimka. Kamarádi a lidi kolem nás taky buď podědili, nebo dostali od rodičů/prarodičů. Nezávidím, i když s takovým břemenem, jako hypotéka, se nám dost těžko dýchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40270

Jen pro ty, co je to žere. Taky jsem zdědila byt, prodávali jsme ho. Paní z realitky přivedla zájemce. Já zrovna kojila tak, že mě neviděli, ale já je slyšela. A ta ženská se ptá, jestli můžou znát důvod prodeje? Makléřka: Ano, dědictví. A ta baba tak jedovatě zakysle: To se tak někdo má, taky bych chtěla zdědit byt!…Tak jsem vyšla s malou v náručí a povídám: „Vidíte, a co já bych dala za to, kdybych dědit nemusela a naši tady teď byli se svou vnučkou.“ Baba nevěděla, kam s očima. Fakt, lidi neví, co by..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11744
16.7.15 23:23

Ja to beru tak, ze dokud nededim tak mam zdrave a zive pribuzenstvo a to je prece super a neudulezitejsi. A je mi celkem u zadku co maji ostatni. Zavisti nic neziskam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.15 23:24

Nedostala jsem vůbec nic a ani nedostanu :/. Štve mě, že nemám ani žádné spoření. Upřímně taky trošičku závidím i když se to nemá :/. Anonym kvůli finančním informacím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.7.15 23:25

@Camael to jak jsi komentovala nepsala zakladatelka, ale já, řekněme anonym12. Já jsem také zdědila slušné peníze, nejednalo se ale o dům za pět milionů, ale „jen“ za 2 miliony, prodali jsme ho. Nejde tedy o závist, ale spíše o to že mi vadí nepokora lidí co jim to spadlo do klína zadarmo. Já se nad nikoho kdo nic nezdědil nepovyšuju, uznávám že hypotéka je hrozné břemeno, ale ten pocit pak musí být úžasný když člověk ví že je to jeho a zvládnul to sám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

No, nám takhle spadl do klína byt, do kterého jsme ale museli investovat spoustu peněz (přes milion na rekonstrukci). Padly na to stavební spoření a další. Za sebe můžu říct, že si uvědomuju jaký máme neuvěřitelný štěstí. Hrozně si toho bytu vážíme a nemám pocit, že bychom někomu dávali sežrat, že on si byt musel koupit a my ne. Jako všechno je to o lidech. Jediný problém co mám je, že mám bratra, který si byt koupil a má na něj hypotéku. Mrzí mne, že jemu byt nikdo nedal, ale nemůžu za to. Dlouho mi trvalo, než jsem se s tím vnitřně srovnala a dokonce přemýšlela jestli byt vůbec přijmout. Ale na stranu druhou jak řekla kamarádka „byla bys blbá, kdybys odmítla“… takže toť moje zkušenost. Ale jestli ti to k něčemu bude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40270

@Šarlota4
Přesně tak. 100× si můžu říkat, že ty peníze třeba pomohly, ale za jakou nepoměrnou cenu.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama