Živnosti - dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kamila17
Kecalka 382 příspěvků 21.10.14 17:15
Živnosti - dotaz

Ahojky holky, mám si do školy vytvořit seminární práci, ale potřebovala bych přesné odpovědi k těmto otázkám, jestli někdo v tomhle směru pracujete, budu jen a jen ráda za poskytnuté a správné odpovědi :-) vím, že to sem, nepatří poté případně požádám o smazaní místnosti.

1.2. Chtěl bych získat živnostenské oprávnění. Jsem osoba starší 18 let, plně svépravná.
Chtěl bych si otevřít autodílnu. Nemám však dostatečnou praxi v oboru.

a) Co vše je třeba udělat pro získání oprávnění?
b) Které úřady musím navštívit?
c) Když začnu podnikat, jaké budou moje povinnosti, které z podnikání vyplývají?

Co potřebujeme, když nám nepovolí živnost?
Plátce a neplátce daně (rozdíl)?

Děkuji mockrát za odpovědi či rady, díky hlavně těm, kteří v tom třeba pracují ale i všem ostatním za snahu!!! ;)

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 21.10.14 17:25

@Kamila17 A nemá být seminární práce od toho, aby sis to vyhledala a zpracovala ty? Nicméně vhodné podklady najdeš tady www.jakpodnikat.cz

Kamila17
Kecalka 382 příspěvků 21.10.14 17:27
Pro: j.a.n.i.1

Ano, taky jsem se tam samozřejmě koukala ale není tam vše :-)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28104 příspěvků 21.10.14 17:46

Za pětistovku ti to všechno vypíšu… chceš? ;)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28104 příspěvků 21.10.14 17:48

@Kamila17 a jinak co konkrétně tam není (na www.jakpodnikat.cz) z toho, co jsi nahoře vypsala?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 21.10.14 17:48
Kamila17
Kecalka 382 příspěvků 21.10.14 17:49
Pro: Regina Hero

No, já většinu mám, ale jistota je jistota, za pětistovku nechci, ale děkují za nabídku :-) Spíše v čem si nejsem jistá je tohle?

Co potřebujeme, když nám nepovolí živnost?

Angelinek
Kecalka 143 příspěvků 21.10.14 18:55

A co třeba zvednout telefon a zavolat na živnostenský úřad. Já když jsem si scháněla informace na různé seminárky do školy a nenašla jsem na netu jak ty píšeš tak jsem to řešila tatko. Vždy mi ochotně poradili.

Samantha9
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 21.10.14 19:26

Formuláře pro založení živnosti najdeš zde: http://www.praha4.cz/…-podnikani-1

Pokud se jedná o právnickou osobu, tak se vyplňuje:
Základní jednotný registrační formulář pro právnickou osobu
Příloha Statutární orgán
Seznam oborů živností náležejících do živnosti volné (pokud se jedná o činnosti vázané, jsou zde jiné formuláře)
A pokud má firma odpovědného zástupce, tak se vyplnuje Příloha - odpovědný zástupce a Prohlášení odpovědného zástupce, na kterém musí být úředně ověřený podpis nebo ho musíš vzít s sebou) a také jeho doklady o vzdělání

To byly formuláře živnostenského úřadu a dále k nim dokládáš:
Souhlas s umístěním sídla (opět úředně ověřený)
Notářský zápis Čestná prohlášení
Plnou moc (v případě že vyřizuješ za jednatele)
Správní poplatek 1000 Kč

Cca do týdne by ti měli vystavit ŽL a následuje registrace k soudu, kde jsou doklady téměř totožné, ale přidáváš i výpis z rejstříku trestů a jejich formulář Návrh na zápis do OR. A připrav si 6000 na správní poplatek. Podle zákona mají pět dní na vyřízení a po uplynutí této lhůty jsi zapsaná v OR a máš přidělené IČ a dál se musíš přihlásit na Finanční úřad, kde vyplníš tento formulář - file:///C:/User­s/martin/Downlo­ads/priloha005­.pdf

Ale jak už bylo uvedeno, zkus si na jakýkoli Živnostenský úřad zavolat a poradí ti..

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 21.10.14 19:29
@Kamila17 píše:
No, já většinu mám, ale jistota je jistota, za pětistovku nechci, ale děkují za nabídku :-) Spíše v čem si nejsem jistá je tohle?Co potřebujeme, když nám nepovolí živnost?

Tak záleží na důvodu pro který nebylo provozování živnosti umožněno - nedostatek vzdělání, bezúhonnost, překážka provozování živnosti, nesouhlas orgánu, který vydává stanovisko…

Kamila17
Kecalka 382 příspěvků 21.10.14 19:46

Holky, zatím děkují :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >