Zkušebka - nemoc - OČR

Anonymní
17.3.20 10:58

Zkušebka - nemoc - OČR

Prosím o zachování anonymu, dotaz je dost specifický, tak ať si neprofláknu nick.

20 let jsem byla u jednoho zaměstnavatele.
V lednu mi končila rodičovská dovolená a já nastoupila do práce.
Kvůli organizačním zmatkům a né úplně přímému jednání nadřízené nastala situace, kdy jsem v práci byla navíc. Nadřízená o mě stála, ale do jiné pobočky, u které nevěděla přesně termín otevření. Asi někdy v květnu.
Proto jsem navrhla, že budu doma na neplaceným volnu, byl mi navýšen rodičovský příspěvek, tak že by nějaký příjem byl. Zároveň jsem se domluvily, že když si najdu jinou práci, že podepíšeme dohodu.

Jinou práci jsem si opravdu našla. V původní firmě jsem tedy skončila a 1. března, respektive 2. - to bylo pondělí, jsem nastoupila. (jde o práci v marketu)
Jenže zafungoval zákon schválnosti a jak jsem nebyla už snad 15 let nemocná, tak víkend před nástupem jsem se začala cítit nedobře. Ať jsem se snažila vykurýrovat, dopovala se vším možným, furt ležela, tak už ve čtvrtek jsem to musela v práci vzdát a šla jsem domů dřív. Ještě jsem myslela, že se dám třeba do pátku dohromady, ale v pátek jsem jela k dr a skončila jsem s antibiotikama a se začínajícím zápalem plic. (jak se k tomu z ničeho nic přijde??? )

Mezitím se v ČR rozjel koronavirus.

Mám dítě 10 a půl a pak školkový, školka je otevřená. Ale školková dcera je astmatička a celkem dost ji položí i „obyčejná“ chřipka. Většinou končí v nemocnici na jip.

Já teď do pátku mám neschopenku. Předpokládám, že v pátek budu uschopněná. Vím, že ve zkušebce mě 15. den na neschopence můžou propustit.

Ale já rozhodně kvůli dceři neplánuju do té práce jít. Buď změní ošetřovačku na školní děti do 15 let, v tom případě bych využila toho na starší dceru, nebo nám zavřou školku a když bude nejhůř, zkusím zavolat dětské doktorce, jeslti by mi nenapsala očr.

A i kdybych nedostala nikde žádný papír, jako omluvenku z práce, tak prostě do toho marketu za současné situace nehodlám jít.

Jsem zaměstnanec roku, no. Mrzí mě to, ale prostě je to tak.

Co teď můžu čekat? Buď mě nepropustí a já po epidemii normáoně nastoupím a budu pokračovat v přerušené zkušebce

anebo mi přijde příští týden ukončení pracovního poměru ve zkušebce. Co to bude pro mě znamenat? To se budu muset nahlásit na pracák? To očr asi zaplacený nedostanu?

Omlouvám se za možná pro někoho hloupé otázky, ale já tohle nikdy neřešila, celý život jsem pracovala, nemarodila jsem, tak prostě nevím. Díky všem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama