Jak se zbavit strachu?

30.08.16

Dobrý den,

v srpnu 2013 jsem prodělala po plánovaném těhotenství zamlklý potrat v devátém týdnu, s přítelem jsme se krátce na to rozešli. Mám za sebou deprese a braní antidepresiv. Mám devítiletou dceru. Nyní se s novým přítelem začínáme snažit o miminko. Než jsem poznala nynějšího přítele, nebyla jsem schopná mít vztah, celé ty roky žiji touhou po miminku a svírá mě strach, že by se vše mohlo opakovat, včetně toho, že ztratím přítele.

Příliš se pozoruji, pokaždé mě moje tělo bojkotuje a vyvolá snad všechny možné příznaky těhotenství, neumím si pomoci a stále počítám dny a pročítám články, jaká je pravděpodobnost, že otěhotním. Přestože se těším, mám obrovský strach, že se mnou není něco v pořádku nebo těhotenství nedopadne dobře, bojím se toho, že pokud opravdu otěhotním, sama něco špatného „přivolám“.

Nechci, aby můj strach a následné chování a upínání se na touhu po miminku vnášel do vztahu něco špatného a zároveň nejsem schopná najít si něco, čím bych se odreagovala. Ať se snažím sebevíc, nejde mi přes to všechno se dostat a fungovat. Mám pocit, že zase upadám do depresí.

Na to, abych opět pravidelně docházela k nějakému psychologovi, úplně nezbývá čas. Nějak si nevím rady, jak se z toho vymotat, zbavit se všeho toho strachu a najít v něčem jistotu a radost. Proto Vás prosím o radu.

Děkuji

Sandra Carić
05.09.16

Pěkný den,
děkuji Vám, že jste našla odvahu se svěřit a vypsat ze sebe to, co Vás tak trápí.

Sama jsem zažila to samé a umím si představit, jak se cítíte a co prožíváte.

Jestli to chápu správně, tak již celé 3 roky řešíte tuto svou ztrátu a velikou bolest. Z nějakého důvodu jste si vybrala tuto cestu a také to, že Vaše Duše chce tuto zkušenost zažít. Vím, zní to možná až neuvěřitelně, ale je to tak. Stalo se tak, než jste se narodila sem, na naši planetu Zem.

Abyste se zbavila strachu, doporučuji udělat rituál, kdy se s miminečkem rozloučíte, kdy si vše povíte. Kdy ze sebe dostanete to, co Vás tolik tíží, trápí a hlavně bolí.
Pokud nevíte jak na to a zajímá Vás to, napište mi email a já Vám vše ráda vysvětlím.

Chápu Vaše obavy, strach, zklamání a ten pocit, že byste mohla selhat a přijít jak o vztah, tak o své další miminko.

Ale věřte, že každý mrak jednou odejde, tak stejně i ten Váš.
Doporučuji udělat rituál a v případě potřeby pro zklidnění emocí, nechat si namíchat Bachovy esence, uleví se Vám.

Jste silná žena, tolik jste toho už zvládla a vydržela. Abyste mohla jít dál, je třeba to pustit. Opět zažít tu bolest, vytáhnout ji z hlubin a nechat ji odejít.

Ráda Vám s tím v případě zájmu pomohu.

Sandra

Za SANDRA LIVING
Sandra Carić
tel: +420 737 888 477
sandra@sandraliving.cz
www.sandraliving.cz

Další otázky z poradny

Nevydařené IVF kratjana 10.08.16