1. deníček snažilky

Snažení

Moc bych si přála miminko, ale můžu ho s klidným svědomím mít, když je tu možnost, že bude v životě trpět? Když klasická léčba neexistuje, snaz zabere alternace, víra a podpora partnera.

Ahoj, tohle je můj první deníček.
A nezačínám moc vesele, i když konec by mohl být happyend.

Potřebuji se vypsat, jen ze sebe vysypat ten vztek.Jsem v herně na noční(v práci) sama a tak se mi všechno motá v hlavě. Ráno jsem musela na kožní –hlavně pro Zodac na alergii a kontrolu. Říkám, že je mi docela dobře, jsem trochu rozškrábaná, ale jde to. Že jsem začala chodit na Homeopatii jsem si raději nechala pro sebe (klasická a alternativní medicína se moc nemusí).

Dr. mě prohlédla a zhrozila se, že to mám hrozné – už jsem vypadala hůř a cítím se celkem dobře, ale Dr. mě chtěla srovnat úplně a napsala mi masti.
Pak říkám Dr., že bychom s přítelem chtěli miminko. A ona na to: to teď raději ne. Že se nejdříve musím uzdravit(bezva, že ekzém je klasickou medicínou neléčitelný), pak vysadit kortikoidy a pak se začít snažit a až se to všechno zhorší, prostě nějak vydržet. A pak – víte, že je 40% riziko, že to dítě zdědí :O

Tak odcházím z ordinace a zadržuji slzy, venku se rozbrečím. To tomu miminku přeci nemůžu udělat. Přece když vím, jak hrozně mi občas bylo… přece nemůžu dopustit aby takhle trpělo moje maličké… Trochu jsem se uklidnila a volala příteli, poslal mě spát – ráno moudřejší večera (u mě odpoledne moudřejší rána), že si popovídáme odpoledne až se uvidíme.

Trochu jsem si to srovnala v hlavě a cestou domů jsem si koupila Dove a něco, co mi doporučila lékárnice. Kortikoidy jsem uložila do lékárničky pro nejhorší případy. A řekla si, že když už jsem začala s homeopatií, budu v ní věřit a uzdravím se. Jo, jo optimismus. Odpoledne jsem jela za přítelem (měli v práci grilovačku), ptal se jak mi je a řekl, že o tom celý den přemýšlel a že jestli se rozhodnu počkat pochopí to a počkáme. Ale že si se mnou miminko moc přeje a že jestli ho taky chci, tak mi bude pomáhat a spolu to zvládneme – prostě zlatíčko.

Omlouvám se, ale musela jsem to ze sebe dostat.

Děkuji, jestli jste to dočetli.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
evelínka79
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 19.01.11 16:49

Ahoj, já bych s miminkem nečekala.Mám atopický ekzém a kdybych měla čekat až se vyléčím,tak se nedočkám.Teď jsem objevila krém bez kortikoidů,který docela pomáhá,jmenuje se Linola Fett.Tak ho můžeš vyzkoušet.A s tím rizikem,všude je nějaké…Některé moje kamarádky ekzém nemají a jejich miminka ano…

Příspěvek upraven 19.01.11 v 16:51

 
matin
Povídálka 22 příspěvků 19.01.11 16:52
hlavu vzhůru

Dobře vím o čem tu píšete,já jsem alergik,můj zeták ma taky eksem a alergii,náš maléj Martínek to podědil,ještě je malinkej a moc se zatím nehýbe,tak se uvidí co bude dál,kolegině z práce mi poradila,že mají v lékárně sůl z mrtvýho moře a vnučce to na eksem zabralo tak to chceme taky vyzkoušet,vám zržím palce at se vče v lepší obratí :kytka:

 
Vesna006
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.01.11 17:41
Víra

Krásně napsané. „Víra tvá tě uzdravila“ - nejsem věřící, ale v tohle věřím a jestli i Vy, tak se toho držte. Nenechte se odradit těmi, kdo homeopatikům nevěří. Zkuste zapátrat a neléčte jen příznaky ale chce to léčit i důvody problémů (každá část těla má souvislost s něčím jiným např. ledviny s revma). Dnešní medicína bohužel léčí jen příznaky, ale důvody nehledá.
Je skvělé že máte báječného přítele, to je také důležité k uzdravení.

Moc držím pěsti.

 
lentilka76
Kecalka 411 příspěvků 19.01.11 17:47

Neboj se. Taky trpím na atopický ekzém. Teď čekám dvojčátka. Ano, někdy myslím na to, jestli budou ho mít taky, ale věřím, že ne. Teď mám po ekzému, občas jsem celá svědivá a nejhorší to bylo kolem 16tt. Léčila jsem to obyčejnou Niveou. Pak jako když utne. do teď. Ťukťukťuk. Tak držím palečky, aby jsi byla co nejdříve šťastnou maminkou.

 
Anonymnice  19.01.11 19:44

taky držím pěsti a je dobře, že se nevzdáváš a zkoušíš i jinou léčbu…jak už tu někdo psal, je třeba zapátrat a najít příčinu problému…pokud jde o alergii, astma, ekzém…je potřeba léčit ledviny, játra a pročistit střeva. na jaře je vhodná celková detoxikace - dopřej si lymfatickou masáž, colonhydroterapii, bylinky na pročištění a pak to chce podpořit imunitu a ono to půjde! mě třeba colonhydroterapie zbavila alerie a astmatu…byla jsem na lécích a dejchátkách a do tý doby neberu nic, celý těhotenství jsem nic nebrala a zatím je mi pořád dobře. a homeopatika…někdo říká, že je to placebo…i kdyby bylo, na mě zabírají všechna homeopatika… :lol: určitě to je o té víře!! :palec: tak hodně štěstí :kytka:

 
midra
Kecalka 118 příspěvků 19.01.11 21:07

Vím o čem mluvíš,je mi 28 let a celý život říkám,že svědění je horší než bolest.Jsem celý život silný atopik.Vyzkoušla sem kde co a víš co mi pomohlo?Těhoten­ství.Ano,od doby,kdy jsem otěhotněla nic.Teda ano,hormony způsobily,že se mi mastí plet :mrgreen: Mě atopikovi,dokonce se mi poprvé v životě občas objeví akné :-)Dcerka má 4 měsíce a zatím nic.Teda musím to hodně zaklepat.Plně kojím a jím úplně vše a zatím nic.Snad to vydrží.Takže moc držím pěstičky,at se dítko povede.A kdyby jsi nebyla stejný případ jako já,věř,že radost z miminka je to nejhezčí,co může existovat.Vše Ti vynahradí.A 40 pro­cent je dost vlká šance,že prcek bude ok:-)

 
Cibusa
Kecalka 312 příspěvků 20.01.11 01:04

Moc všem děkuji. Víra opravdu zmůže hodně-ikdyž nejsem věřící(v pravém slova smyslu).
Budu všem držet pěsti, aby se vám ekzem vyhýbal, hlavní je se nevzdávat :kytka:

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 20.01.11 07:08

Ahoj,moc držím palce ať ekzem ustoupí a brzo más před sebou dvě krásné čárečky a vysněné miminko v bříšku. Sama jsem atopik, astmatik a alergik. Mám strach že něco z toho mé dítě taky podedi ale popravdě nemá cenu se tím stresovat. Můžeš být naprosto zdravá a tvé dítě může mít tyhle nepříjemnosti také. Celé těhotensti jsem brala léky a mazala se dokonce i hormonální mastí jinak bych se asi musela svléknout z kůže. Můj dr mi nakonec začal mastí míchat a je to o tisíc procent lepši a míchána mást hormon jen cestou někde potkala.
Jak už tu padlo, kojim a jim vše možné a můj malý zatím bez reakce. Tuk tuk

takže ještě jednou přeji ať vše dobře dopadne a je opravdu důležité že věřís,…

 
Laura22  20.01.11 09:05

Ahoj. V Plzni v Mulačově nemocnici dělá primáře neonatologie doc. Liška, který se specializuje na dispozice k alergiím a ekzemům u novorozenců. Při porodu dělají rozbor z pupečníkové krve a podle nějakého faktoru zjistí, jestli má miminko dispozice k alergickým nemocem a případně hned v šestinedělí doporučí léčbu, při které je naděje (není to 100%), že v budoucnu alergiemi a ekzemi trpět dítě nebude. Nikde jinde to prý v republice nedělají, jezdí do Plzně rodit kvůli tomu ženský z celý republiky. Pan docent je velmi ochotný člověk, takže když si s ním domluvíš schůzku, tak by ti to určitě vysvětlil. Jinak držím palce a ať jsi brzo těhu :-)

 
prochtik1
Stálice 96 příspěvků 20.01.11 10:20

Také mám atopický ekzém už od dětství.Je pravda,že teď v dospělosti už ne tolik jako,když jsem byla malá.Ale kdybych měla přemýšlet,že by to po mě dítě zdědilo nebo ne,tak by to bylo asi hrozný.Hlavně,když si představim,co jsem si prožívala,když jsem byla malá.
Držíme palečky,ať je u Vás vše brzy v pořádku a ať se můžete těšit z mimíska.
 http://premamy.sk/…vo/27658.png

 
KLRM  20.01.11 12:01

Ahoj, chtěla bych tě povzbudit.Pokud si mimi přejete, máte jeden druhého a zázemí- nečekal bych :) já mám dvě dti.St. synovi se objevil egzém v 1 roce pak zmizel, objevil se v 5 letech.Ted je mu 7.A jak sma víš někdy o.k. někdy ne! A le snažíme se nic nedramatizovat a synovi vše vysvětlit.Myslím si že díky egz. se naučil reagovat a bránit se i v jiných situacích- nevím zda píšu srozumitelně. A stojíme při něm- třeba v 1 třídě byli děti co se mu posmívala-došl jsem za učitelkou, vše dětem vysvětlila a je klid. Dokonce pak o něj měli starost, jestli se na to umírá :)Díky egzému jsme najeli na jiné myšlení a možná i výchovu.Máme super léčitele,který nám v mnoha věcech pomohl.Takže věřím že jednou vyhrajeme. No a ml. dcera- nemá žádné problémy. Ted plánujeme třetí tak uvidíme. Drte se, držíme palce!!

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 20.01.11 17:33

Tak myslím, že doktorce spíš šlo o ty masti, že nejspíš nejsou vhodné pro těhu..Jako já upřímně ani nevěděla, že atopický ekzém může podědit moje dítě, dozvěděla jsem se až v těhu..A neřešila jsem to, možná proto, že si nepřipouštím, že by ho měl, možná pro to, že mě samotnou nijak neobtěžuje.V dětsví ano, to si pamatuju, jak jsem přicupitala kolikrát k mámě s krvavejma ponožkama a letěli jsme k dr.Pak to nějak ustalo, dnes už ani ke kožní nechodím.Ted mám třeba něco na ruce, ale není to nic hroznýho a vím, že za chvilku to zmizí.Ale dítě bych měla tak jako tak, to by ho jinak nemohl mít nikdo (např.můj manžel,má nějaké alergie, to se též dědí, myslím)..

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama