2 měsíce do porodu

Těhotenství

Výborně! Už za 2 měsíce přijde na svět Barborka. Moc se těším i přesto, že se prvního porodu obávám. Když jsem se ale dozvěděla, že jsem těhotná, nebyla jsem nejdříve moc šťastná. V té době jsem právě sehnala skvělé zaměstnání učitelky v ZŠ, které mě moc baví, a proto jsem na miminko ani nepomýšlela.

Přítel Jirka po miminku toužil už tehdy, ale nemohl mi přece vytýkat, že si chci užívat novou práci a život.

Na den, kdy mi doktor sdělil, že jsem ve 2. měsíci těhotenství, nikdy nezapomenu. Ráno začalo vcelku klidně: krásně jsem si přispala, protože mě gynekologická prohlídka čekala až v 9:30, pustila jsem si rádio, kde zrovna hráli moji oblíbenou písničku, venku byl krásný slunečný den a těšila jsem se na odpolední cykloturistický výlet s Jirkou.

Cestou na gynekologii jsem přemýšlela nad tím, co by mi mohli diagnostikovat a svým zdlouhavým dumáním jsem byla kapánek nervózní. Čekárna byla skoro prázdná, takže jsem přišla na řadu docela rychle. Prohlídka pak začala obyčejně a obavy mě skoro opustily. Když mi ale doktor po vyšetření sdělil, že jsem těhotná, skoro jsem omdlela.

Byla jsem dost v šoku, ale potraty neschvaluji, a tak jsem se snažila to vydýchat cestou domů. Ten den jsem hodně přemýšlela nad tím, co vlastně od života chci, ale nenapadlo mě nic jiného, než probrat to s Jirkou.

Další den jsem mu tuto novinu sdělila a on mě naprosto přesvědčil, že je to fajn a ať se na mimčo taky těším. Ale stejně mě přesvědčily nejvíce různé internetové stránky a ve třetím měsíci už jsem se těšila stejně jako Jirka.

Teď jsme začali navštěvovat kurz pro těhotné a pořizujeme výbavičku ;) Přestože mi na mateřské bude práce chybět, Barunka pro mě bude taky prací :P A teď už jen počítám čas do termínu a přemýšlím o tom, že postupem času bych chtěla třeba i 3 děti :D !

Pavlíne -_-

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
R82
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 28.12.11 09:19

tak to jsme na tom stejně, taky jsem byla hotová když jsem na to přišla, se mi třepali děsně ruce a nevěděla jsem co budu dělat, ale jako o potratu jsem ani na minutu neuvažovala a to mě taky čekala nová práce skoro vysněná,ale tedka už bych to za ty pocity nikdy nevyměnila.přeji rychlí porod, já docela s toho mám vítr.

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 28.12.11 14:26

Prvniho porodu se bojim…si napsala.Ja porodila deti tri a musim rict ze poprve clovek nevi do ceho jde ale pak si to umi zive predstavit takze ten strach pred prvnim porodem je nejlepsi.Preji hodne stesi a radosti z miminka :kytka:

 
Luciškánek
Kecalka 330 příspěvků 28.12.11 15:40

ahojky,tak ja jsem se prvniho porodu vubec nebala,ale to bylo tim,ze jsem nevedela do ceho jdu,za to ted jak se mi to blizi a blizi,tak se bojim cim dal tim vic,kdyz uz vim co me ceka,ale nechci strasit :) taky mam termin porodu v unoru a taky cekame holcicku,ale neboj to zvladnem,ono nam totiz uz nic jinyho nezbyva :P

 
5misa6  28.12.11 15:50

Já mám chtěné vysněné miminko,a TP mám taky v únoru.Porodu se fakt nebojím,bo nevím co to obnáší :-D a když si nebudu vědět rady,tak písnu tady,a holky poradí.To zvládneme :-)

 
Zdeňka K.  28.12.11 18:44

Když už víte do čeho jdete, tak je to právě dobré, ne? Já jsem si před porodem říkala, že to holt nějak zvládnu, když to zvládly miliony přede mnou. Teď už vím, že to není něco, co bych potřebovala zažívat denně, ale přežít se to dá, jinak bych tu nebyla, tak co :-)

A jinak samozřejmě přeji bezproblémový porod všem. Pamatujte, že klidná máma = bezproblémový porod ;)

Příspěvek upraven 28.12.11 v 18:46

 
pavlíne
Stálice 51 příspěvků 29.12.11 22:50

R82:jsem ráda, že nejsem sama, kdo byl zaskočenej, když se o těhu dozvěděl! :D
a všem díky za příspěvky! :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama