3 měsíce od potratu

O životě

V předešlém deníčku jsem psala o pocitech, které jsem cítila. Jelikož jsem sama sobě slíbila, že v tom budu i nadále pokračovat, rozhodla jsem se pro další deníček.

Můj první deníček nekončil příliš pozitivně… bylo to jen pár dnů po mém dalším nezdařilém těhotenství, psala jsem, že vůbec netuším, co bude dál. Musím říct, že rok 2011 byl opravdu drsný. Měsíc po mém potratu mi můj milovaný otec sdělil, že má rakovinu prostaty. V tu chvíli jsem myslela, že se mi hroutí svět… rakovina, všude o tom čtete, ale když vám tato zákeřná a nevyzpytatelná nemoc napadne vašeho nejbližšího, říkáte si, tak a co bude dál?

Tolik nocí jsem probrečela, nastudovala spoustu článků. Víme, co nás v nejbližších dnech čeká, nebude to jednoduché, ale pořádný boj, a já věřím, že všechno dopadne dobře, i když, co kdyby? Může se člověk připravit na to, že může ztratit svého otce? V hlavě se mi všechno mele, opět spousta pocitů, které mám v sobě. Zvládnu být i nadále silná? Musím, já musím, mám syna, který mě potřebuje, a rodiče budou potřebovat moji pomoc.

Říkám si, že ten nahoře nejspíš věděl, proč mi vzal miminko, věděl, že já jsem ta, která se dokáže odrazit ode dna a bude schopná postarat se o svého otce. Vím, že to dokážu, ale už netuším, jak dlouho. Všichni mě obdivují, jak se po všem dokážu smát a vyslechnout problémy ostatních, jsem už taková. Hlavně na sobě nedat nic znát. Kdyby všichni tušili, jak mi opravdu je. Ještě, že existuje možnost vypsat se zde, ani netušíte, jak moc mi pomáhá číst si vaše deníčky. Vím, že v tom nejsem sama a všem, kteří prožívají svou bolest, přeji, aby brzo odešla, aby se na nás usmálo štěstí, ale především zdraví, které je jen jedno.

Děkuji za přečtení a doufám, že další deníček bude jen a jen celý o dobrých zprávách :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
micinka79
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 18.01.12 08:10

Je mi líto co prožíváte :,( je to těžké a hodně těžké a vyčerpávající to ještě bude, ale ano musíte myslet na své dětátko na to aby jste co nejvíce pomohla rodičům.-Na smrt blízkého člověka v případě rakoviny se připravit dá, ale na bolest ze ztráty se připravit nedá nikdy.Sice jsem neměla potrat za sebou.Ale když jsem byla ve 3 měsící tchýni zjistili rakovinu pak se narodila malá a krátce na to zjistili rakovinu mojí mamince.Obě tři měsíce po sobě zemřely když malé byl rok.BNyla to hrozná bolest napřed z utrpení které jsem s maminkou musela sdílet, protože jsem jí vozila na léčbu a lékařka mi na rovinu řekla maminka zemře.Pokud Vám tuto lékař neřekne, tak bych se tak nebála :) vozila jsem s mojí maminkou na léčbu ještě jednu paní a ta je zdravoučká :lol: A zrovna prostata je si myslím dobře léčitelná.Tak držím pěstičky ať to zvládnete a máte sílu i nadále.Myslete na dětátko.Když si připustíte hodně stresu tak můžete onemocnět i Vy a co pak Váš malej když nebude mít zdravou maminku?Tehdy zemřela moje maminka první a pak když odvezli tchýni do nemocnice kde oznámili, že je to konečná tak jsem celou jejich rodinu utěšovala.Obdi­vovali jak jsem silná a v té chvíli se mě zeptali jak je mamince?Říkám dobře už jí nic nebolí.Jen vyvalili oči, že místo truchlení utěšuji ještě je :D Maminka zemřela na rakovinu plic a aby toho nebylo málo tak nedávno jí zjistili tu samou i mé tetě :( ale světe div se teta se jí zbavila.Bolest a bezmoc kterou cítíte ve Vás jen tak nezmizí i když to okolí nedáváte znát.Kdyby jste chtěla jsem tu a ráda Vás vyslechnu a podpořím.Stačí napsat do zpráv a můžeme si o tom všem povídat.Jsem jako Vy mám potřebu lidem naslouchat a pomáhat alespon psychicky.Držte se a pokud budete chtít budu na to s Vámi alespon prostřednictvím psaní :D

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 18.01.12 14:46

Myslím že i když člověk má možnost se vypsat,tak lepší je prostě si sednout pustit si něco co máš ráda a pustit to všechno ven,mě to ohromě pomáha,pustím to napětí,tu vyčerpanost a vše co mě trapí a to mě nabije zase trocho síli jít dal..Vím že to zni divně ale moje mamča říka vše špatné je k něčemu dobré a vše má svůj důvod i když někdy je strašně těžké pochopit proč.. :,(

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 18.01.12 17:32

Micinko79, vas pribeh me opravdu dojal..musite byt velice silna osobnost,smekam ..rakovina prostaty je dobre lecitelna,pokud se nerozsiri dal..bohuzel u tatky jiz zasahuje i mimo,aby toho nebylo malo, maji podezreni na rakovinu kuze. Vysledky budeme vedet za dva tydny. Dekuji za nabidku, moc rada pisnu..

 
Gábííí
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 19.01.12 13:19

Naprosto chápu co prožíváte,nejen.že jsem si prošla před několika lety třemi potraty,ale bohužel jsem na tom stejně i s mým taťkou.To že má rakovinu prostaty,jsme se dozvěděli 2.1.2012 v den máminých narozenin.Je mi šíleně,ale pevně doufám,že to dobře dopadne a to přesně musíte dělat i vy,doufat.Držím palce! :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama