A proč zrovná ne já?

O životě

Proč si život takhle zahrává? Proč zlatým lidem s velkým srdcem bere a těm zlým lhostejným dává? No proč? Když se stane něco zlého, většina si říká, proč zrovna já, já si říkám a proč né zrovná já??

O tom, že miminka umírají po porodu jsem veděla, ale měla jsem pocit, že je to něco co se stává „jednou za tisíc let“. Můžu Vám řict, že jsem si říkala, jak najivní husa jsem byla. Doufám, že se tímhle tématem nikoho nedotknu myslím to dobře, nikoli špatně.

Poprvé jsem se o něčem takovém dozvěděla od mojí známé, čekala dvojčata z nichž jedno zemřelo ještě na začátku a druhé v klidu donosila i porodila, přesto třetí den po porodu miminko zemřelo, proč? Podle pitvy mělo oboustranný zápal plic asi chyba doktora, po zamlklém těhu toho dvojčátka. Tento příběh mě popravdě velmi zasáhl, ale říkala jsem si, že bude dobře. Mimochodem ted má chlapečka, který oslaví v létě rok.

O druhém takovém neštěstí jsem se dozvěděla, na konci mého těhotenství. Moje sousedka, která má teď dvě velké zdravé dcery, přišla o chlapečka, proč? Vím, zní to strašně, ale ona to zazdila. Když se jí udělalo nevolno, místo aby jela do porodnice, pořád čekala. Nechápu na co začala krvácet a zvracet a ona pořád že to nic není. Kdyby jela do porodnice hned, když se jí udělalo špatně a začala krvácet, chlapeček by tu dnes byl. Dodala bych, že čekala 12 hodin a když zvracet nepřestala a ani krvácet vydala se do porodnice, kde porodila, ale již mrtvého chlapečka.

Proč toto vůbec pišu, pročetla jsem tady všechny deníčky maminek z kategorie prázdná náruč a strašně se zlobím. Zlobím se na život. Proč tohle dělá?? Žila jsem v neustálé najivitě, že tohle se stávalo kdysi tolik úmrtí miminek, že rizikovější je SIDS než tohle. To přece není fér! Já vůbec nechápu kde tyhle maminky berou tu sílu jít žít s tím dál! Já jsem tenhle deníček založila taky proto abych všem těmhle maminkám řekla, že si jich strašně moc vážím, že se jich doufám nijak nedotknu, že jsou pro mě velkými ženami, protože to je to nejhorší co se člověku v životě může stát. Já pomýšlím na druhé miminko a mám strašný strach. Protože tohle prožít by mě asi zabilo jsem ten typ člověka co si říká, proč by se tohle nemělo stát zrovna mi. Když si vezmu jak vzorné jsem měla těhu a porod dala bych si facku, že si vůbec na něco stěžuju. Každou noc mě sužujou noční můry a já se i přesto vracím do deníčku, kde zůstava rozum stát nad tím, proč se to děje.

V rodině jsme tohle zažili zemřeli mi sourozenci dvojčátka a mojí tetě chlapeček ve 38 tt na toxoplazmozu. Tak mám strach…

Já jsem to potřebovala ze sebe dostat prosím nepište mi tu, že je tohle zbytečný či špatný deníček. Je určitě hrozně zmatený jak se znám. Potřebovala jsem se vypsat a poslat ten zbytek síly co mi z probdělých noci zůstal maminkám co jakýmkoli způsobem přišli o andělíčky.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lisa3
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 18.05.10 10:18

Přesně jak jsi napsala, je to nejhorší co se může stát. Vždycky si člověk říká mi se to stát nemůže. A když se to stane tak proč mi. Srazí to člověka na dno. Teď jen se z toho dna vyhrabat a naučit se s tím žít. Někdy to jde, pomalu.. ale někdy ne. Už nikdy nebude jak dřív.
Někdo mi tu bude pořád chybět… :andel:

 
katka 79
Kecalka 292 příspěvků 18.05.10 11:59

Napisala si to tak, ako si citila a musim sa priznat, ze sa k tvojim citom pripajam. Tiez planujeme druhe mimi, prve tehotenstvo som mala uzasne, porod super…teraz mam velkyyyyyy strach, ake to bude druhykrat a hlavne, ci bude druhykrat, kedze par mesiacov sa snazime a stale nic. Kazdopadne, mamicky anjelov obdivujem, ze to zvladaju. Co ich drzi pri zivote a zdravom rozume? Ja si to neviem a ani nechcem predstavit. Ale deju sa rozne veci, na ktore sa vsak clovek nemoze pripravit. Je to smutne, ale je to tak.

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 18.05.10 18:06

Dějí se hrozné věci.Kéž by na to byl nějaký lék a nebo kouzlo.Deníčky si také ráda pročítám ikdyž mám pak oči plné slz.Nikdo nedokáže řádně odpovědět na otázku ,,PROČ JÁ"..... :cry:

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 18.05.10 21:28

Liso chceš říct, že ty taky??? Jen když kouknu kolik maminek je v diskuzi prázdná náruč mám pocit, že se mi zastaví srdce. Dle mého je to nejhorší co člověka v životě potká. Já posílám na dálku sílu a štěstíčko :hug: A velké objetí.

 
natašimi
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 22.05.10 20:10

Lady tvůj deníček není vůbec zmatený, je plný obav a strachu…
Já vím o čem tam píšeš, já jsem to prožila před 34 dny :cry: a máš pravdu není to „FÉR“, život není fér…
Proč zlým dává a hodným bere? Na to nikdy odpověď nebude, tak jako na otázku kterou si pokládám každý den „Proč zrovna my“ nikdo mi nedokáže odpověď, nikdo mi nedokáže pomoci, všichni si myslí jak jsem silná, ale nejsem…
Tahle bolest a prázdnota ve mě zůstane navždy, protože ten človíček co mi odešel do nebíčka mi bude pořád chybět a nikdy na něj nezapomenu :andel: :andel:
Pomalu se s tím učím žít, ale je to neskutečně těžký :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama