Asi jsem sobecká...

Těhotenství

..aneb vždy přijde něco, co nečekáš.

Rozhodla jsem se vám vypsat ze svých pocitů, protože mě poslední dobou jen ubíjejí a nikomu v mém okolí se s tím nesvěřuji.

Včera jsem začala 14.týden, mé samotné zjištění, že jsem těhu přišlo až ve třetím měsíci, protože jsem se bála toho, že to tak je a pořád mi nic nebylo.
Každý „normální“ člověk by se těšil a měl radost. Jenže… s přítelem jsem byla rok a půl, ale během toho jsme se rozešli. Po třech měsících se k sobě vrátili, říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale u nás se stalo.

Bylo to krásný, tři měsíce jsme byli jako na začátku, zamilovaní a bezstarostní. Než to všechno přišlo. Začal si ode mě půjčovat peníze, až to došlo k poměrně vysoké částce, měl opravdu pádné důvody, na co ty peníze chtít, ale pořád jsem přemýšlela nad tím, kam dává svých přes 20 000,–, které pravidelně vydělá.

Poté přišla další zpráva a to, když mi volala kamarádka, jestli tam někde nemám přítele, že neplatí nějaké své pojištění, které si sjednal na začátku léta a od té doby to neplatil a že mu hrozí exekuce.

V tom jsem to nevydržela a měla všeho dost. Řekla jsem mu, ať okamžitě vyklopí, kam peníze dává, že tohle není možné. Automaty. Takže pro mě šok. A od té doby se to rozjelo i mezi námi, vyžadovala jsem po něm psychologa, protože vím, že z tohodle se prostě sám člověk nevyhrabe. Měl silné řeči, jak si tam dojde, ale dodnes tam nebyl.

Jelikož jsme bydleli spolu, měla jsem na něj vztek, nechuť. Věděla jsem, že mi ten člověk lže a to pro mě bylo nepřípustné. Snaha žádná a na jídlo mi dal za půl roku jednou asi 500, jinak nic. Vše táhnul můj otec a já. On si chodil z práce pozdě, doma vše udělané - vypráno, vyžehleno, navařeno…ale z jeho strany snaha žádná.

Divil se mi, že jsem pořád s kamarádkami, ale pro mě to bylo jediné odreagování, jak se z toho nezbláznit. Jenže v té době, kdy jsem tohle zjistila a kdy náš vztah začal krachovat, už jsem byla těhotná. Proto jsem si to nepřipouštěla celou dobu, že to tak je. Představa toho, že na miminko zůstanu sama, mi nahnávala hrozný strach.

Odstěhoval se a od té doby mi začal psychický teror plný obviňování, urážek, výčitek. A co čert nechtěl, potkala jsem někoho, s kým je mi fajn, někoho, ke komu jsem držela dlouhou dobu odstup, ale když jsme se viděli, bylo vše ztracené. Ale jelikož jsme malé město, doslechnul se, ze čekám miminko, pořád jsem se mu to snažila zatloukat, ale včera už jsem to nevydržela a šla jsem s pravdou ven.

Je mladší jak já a vím, že je po všem, protože mi sám řekl, že tohle nedokáže, že má po dlouhé době někoho fakt rád, ale tohle že nedá, když to dítě není jeho atd atd.

Celé mé okolí se z miminka raduje, jen já pořád ne. Strach z toho, že na to budu sama, z toho, že ztrácím osobu., na které mi vážně záleží, je silnější než miminko…i když by to asi mělo být naopak :-(

Hodnotilo 15 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pizlam
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 03.02.14 00:23
:roll:
 
Vita610
Povídálka 30 příspěvků 03.02.14 00:27

Dej tomu čas… jestli tě má opravdu rád, nakonec překousne i to, že mimi není jeho.. přeji hodně štěstí a především zdraví.. :-)

 
Luca10  03.02.14 00:31

Milá nastávající maminko,

mám zkušenost s člověkem závislým na automatech, bohužel. Můj děda po babiččině smrti začal hrát a postupně upadal, zadlužil se, kde se dalo, házel do beden neuvěřitelné částky… Samozřejmě se mu taky nevyhnula exekuce, a to jsme se já i mamka snažily dělat všecko možné, chodily jsme za ním do heren a hučely, ať toho nechá, snažily se ho nalákat na jiný program, objednaly jsme ho do poradny, kam ani nešel… No zkrátka pro něj nakonec byla smrt vysvobozenim, když to tak musím říct, protože částka, kterou dlužil a o které jsme se dozvěděli až po jeho odchodu, byla obrovská. Chci tím říct, že těm opravdu závislým se pomoct nedá, pokud oni sami nebudou chtít, určitě nic nevyřeší půjčovat jim peníze, i když přijdou se sebelepší výmluvou. Teď ti to tak možná nepřipadá, ale s odstupem času uvidíš, že ten rozchod byl dobrá věc. Určitě se tím nestresuj, ať máš prcka v klidu. Novému partnerovi dopřej čas, aby informací vstřebal. Je tu spousta deníčků, ve kterých se píše, že chlap nejdřív mimi nechtěl, ale pak se začal těšit. Zkus počkat a uvidíš. Drzim palce! :kytka:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 03.02.14 01:57

Je jedno, jestli to dítě zajda nezvládnul, přijde mi, že si věšíš na krk jednoho podivína za druhým. Zvládne to někdo jiný.
Hlavně, že je pryč ten gamblerskej cvok, moje kamarádka 12!!! let živila sice ne gamblera, ale huliče a ted mi tu nabíhá hlavou na zeď, jak mohla být tak blbá, když vyrazit ho bylo nakonec tak snadný. A navíc si všimla, co je chlapů, to je co :roll:
Jo, a fakt bych nikdy neměnila dítě za chlapa.

 
Anonymní  03.02.14 06:48

Ahoj, bohužel v dnešní době je spousta maminek, které jsou na dítě samy… také se mi to přihodilo a rozhodně jsem nikdy nelitovala toho, že mám dceru.. Je to určitě složité.. ale vždy se dají věci nějak řešit a věřím, že najdeš muže, kterému to vadit nebude a přijme děťátko za vlastní.. Neboj, vše bude dobré. Snaž se myslet víc pozitivně a radovat se z toho, že budeš mámou! Je opravdu hrozně moc málo párů, kteří spolu zůstanou… 100% jistotu, že s někým zůstaneš napořád mít nikdy nebudeš..

 
Itany
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 03.02.14 08:12

Budu držet pěsti aby se vše obrátilo k dobrému…a ty ses mohla se vseho tesit :hug:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 03.02.14 08:28

Doufám, že se vše otočí a z malého se budeš těšit…Myslím na tebe :hug:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 03.02.14 08:44

Milá autorko a nastávající maminko, myslím, že rozhodnutí opustit toho gamblera bylo jedno z nejlepších, jaké jsi pro sebe a své miminko mohla udělat. :hug: Zkus se teď soustředit na sebe. ;) Ty jsi teď důležitá, ty a tvoje těhotenství…máš kolem sebe svou rodinu, která tě podpoří a to je nejdůležitější. Nový partner přijde časem…ať už ten, který se momentálně na tvé mimi necítí nebo jiný, který tě bude opravdu milovat a ty jeho. ;)

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 03.02.14 09:00

Uplne souhlasim s @agnesold …a ver, ze bude lip.Ja zustala se synem sama a nikdy bych ho kvuli chlapovi neopustila..a ejhle nasel se bajecnej muz, kterej nas miluje, prosel se mnou krome krasneho I zle a ted cekame miminko. Opravdu se ted soustred na sebe a prcka a uvidis az se narodi, uplne te odzbroji ;).Preju hodne stesti!

 
svycarka
Kelišová 6844 příspěvků 03.02.14 10:25

Tak ono to zase az tak silna Laska nebude, kdyz te hodla opustit jen proto, ze mas outezek :nevim: lepsi bude soustredit se na ditko, nez si delat vztahove zmatky.Co ma prijit to prijde…a zdrave decko je lepsi nez 1000 chlapu ;) ;)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 03.02.14 10:44

Proč si nešla k dr dříve? proč si nešla na potrat když tě dítě netěší a přidělává ti jen starosti?

podle mě si ještě mladá holka absolutně nepřipravená…dřív sem byla proti potratum, ale v poslední době když kolikrát vidim nebo čtu, co zapříčiní takové nehody, jak jsou někdy děti chudáci(viz diskuze o Dominikovi nebo nechci své dítě ani po 5letech atd..), tak už sem v některých případech pro.

pokud by tě onen klučík měl rád, tak s tebou zustane a dítě vychová, ale mám pocit že takových bude ještě spoustu

Příspěvek upraven 03.02.14 v 11:01

 
Romka723
Stálice 79 příspěvků 03.02.14 10:47

…že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš? Záleží na důvodech rozchodu. Já vstoupila taky a až pak to vyšlo, proto Ti rozumím, ale ty automaty…ouvej!!! To těhotenství jsi tajit neměla. Předešla by jsi tomu zmatku. Dej tomu čas. Výchovu miminka zvládneš, uvidíš!!! Zbytečně se nenevuj a užívej si těhotenství a mysli na malé. Přeju hodně štěstí!!! :kytka:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 03.02.14 11:07

Držím palce ať se ti co nejdříve podaří tuto situaci vyřešit, musíš vědět sama co vlastně chceš. Ale já osobně bych dítě za chlapa neměnila, hodně sil :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 03.02.14 11:08

A přečetla sem si tebou založené diskuze a myslím si že to tak černé nebude:-) Že se těšíš, jen sis to ještě plně neuvědomila a nezvykla si na to, ale na to máš spoustu času ;)

 
Evca22
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 03.02.14 11:08

Hodně štěstí

 
Luca10  03.02.14 11:27

@Kamča.dalmatinka Jaká diskuze o Dominikovi, prosím?

 
Funnybunny
Povídálka 20 příspěvků 03.02.14 12:21

Sobecká nejsi vůbec, Tvoje situace vůbec není lehká. Škoda jen, že jsi nešla dřív k doktorovi, vždyť by to neznamenalo, že to musí kromě něj někdo vědět pokud bys nechtěla a třeba by Ti poradil. A neboj, ty i miminko to zvládnete! Držim palce! :kytka:

 
Molokai
Povídálka 43 příspěvků 03.02.14 13:01

Já to chápu a po pravdě víš…to dítě bude tvou nejbližší osobou, ne nějakej hloupej floutek co je nezodpovědnej…Přij­de mi že jste všichni tři hodně mladí a podívej se, pokud ten novej není uplně hloupej a vážně tě chce, může mu být jedno čí to dítě je…pokud má v úmyslu s tebou být, tak si na něj dítko zvykne a bude jako jeho.
Já bych ale asi s novým partnerstvím ve svým životě v týhle situaci váhala… :nevim:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 03.02.14 13:10

Gamblerství je hrozná věc, nemoc, neustálý boj, čím dál větší zadluženost atd…nic jiného to není. Je dobře, že to je, jak to je. Strhlo by to nakonec i tebe a dítě. Mysli na sebe, opatruj se, není nic tak černého, byť ti to tak teď připadá. A přítel? I ten se koneckonců najde a bude milovat vás oba!!! Vzchop se!!!

 
novakova.t
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 03.02.14 13:35

Necháp ty oči v sloup. Tady jsou zrejmě samé dokonalé matky, že?. Budoucí maminko… Držím palce a žádné nervy, miminko je zázrak. Kdy jsis chtela s někým popovídat rak mi napiš a drž se :hug:

 
-Luci_
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 03.02.14 13:38

Jsi těhotná, je to ten nejkrásnější dárek a zázrak v životě. Miminko cítí, že z něj nejsi nadšená a myslím, že to pro něj není to nejlepší. Dej svému dítěti to nejlepší, co můžeš..svoji lásku. Přeji vše nej.

 
Dominicenka
Kecalka 472 příspěvků 03.02.14 14:42

Nejsi sobecka, jsi tehulka v neprijemne zivotni situaci.. Protoposilam moc sil a drzim pakecky at vse dopadne! A ps- pokud je novy pritel hodny a zamilovany chlap, tak se do miminka zamiluje stejne rychle jako Ty;) uvidis.. Mela jsem v okoli tolik podobnych pripadu a spis byl problem, ze si chlapci deti zamilovali a kdyz vztah pak ztroskotal, tak oplaka ali nejvic ty deti, ktere miluji jako vlastni.. Opravdu se neboj a nemej to miminku ani zazle, ze ti tepreticky kazi novy vztah.. Naopak, je to zkouska, zda ten vztah ma budoucnost..;) a mimusko bude Tvoje navzdy, navzdy Te bude milovat a nebude si klast zadne podminky..to je opravdova laska!!!;) drz se! :mavam:

 
Biankaa
Nováček 1 příspěvek 03.02.14 14:54

Já jsem ti jen chtěla říct, že jsem se na miminko taky netěšila. Otěhotněla jsem na výšce ve druháku s přítelem, se kterým jsem byla 3 měsíce teprve… Nevěděla jsem co bude, jestli s ním vydržím a spoustu pochybností.. No prostě jsem se netěšila… A TEĎ TOHO STRAŠNĚ MOC LITUJI a říkám si, že kdybych věděla, jak můj chlapeček bude úžasný, tak bych se těšila od prvního dne!!! Protože miminko cítí už v děloze maminčiny pocity, a představ si, jak se musí cítit 8o :,(
Bud ráda, že ses gemblera zbavila :) A jinak někteří chlapy nepřekousnou, že dítě nebude jejich, ale ti za to nestojí!!! Najdeš si chlapa, který bude milovat tebe i tvé miminko uplně stejně ;) Přeju hodně štěstí :mavam:

 
Jela  03.02.14 16:11

Ja ti muzu jeno rict, ze si precti diskuse, kde zeny nemuzou mit miminko…jake je to desne trapeni a jak moc by si praly byt tehu a radovat se od prvniho dne..
Pokud ale opravdu citis, ze miminko nezvladnes, zkus ho nabidnout na adopci, muzes si taky vybrat par, kteremu bys dite chtela nechat..
Jedno i druhe reseni ma ale jeden zaver: na miminko se tes bez ohledu na to, jestli udela stastnou tebe nebo nekoho, kdo deti mit nemuze i kdyz po tom hodne touzi…

Příspěvek upraven 21.06.14 v 14:29

 
elkos
Stálice 72 příspěvků 03.02.14 17:28

@novakova.t :palec:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 03.02.14 18:19

Dej tomu čas. Opravdu to všechno bude dobré.
Já před léty opustila otce své nejstarší dcery. Byl gambler hrál jako prorvaný. Dlužili jsme kam jsme se podívali a už mi bylo i vyhrožováno. Tak jsem odešla. Sama s malou dcerou. Žádný šlágr, ale bylo to lepší než sním. I já potkala kluka který mě nechtěl s dítětem a víš co ani mě to nemrzelo. Byl to hlupák, měla jsem úžasnou dceru a on oni nestál.
No a teď před téměř dvěma lety se mi narodil nechtěný chlapeček. Prostě se mi do mého životního plánu po tolika letech nehodil a dnes jsem šťastná že ho mám. Děti jsou opravdu dar.
Držím ti palce. Uvidíš všechno se nakonec vytříbí. :hug: :hug: :hug:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 03.02.14 18:20

@novakova.t svatá pravda :potlesk:

 
Bianni
Stálice 55 příspěvků 03.02.14 18:39

@Kamca.dalmati tak mlada nejsem a kdyz to v dnesni dobe vidim jak se potom nemuze otehotnet na potrat bych nesla…to ikdybych na to mela byt sama, ale malemu bych dala vse…nesla bych na potrat- :|

 
Bianni
Stálice 55 příspěvků 03.02.14 18:50

Děkuji Všem za komentáře a podporu…já jsem si tuto sobotu sahla tak trosku na dno a uz jsem se z toho zhroutila, nemam maminku, budu na to sama s mym starsim tatou.Ale zjistila jsem, ze mam skvele pratele, kteri me v tom nenechaji :srdce:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 03.02.14 19:36

@Bianni Držím Ti palce. Opatruj se :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 03.02.14 20:27

:? jeden blbec, druhej blbec. :kytka: Držím palce, ať se vše v dobré obrátí, asi bych raděj nějakou dobu zůstala sama…

 
Dabidubidam
Kecalka 165 příspěvků 03.02.14 21:00

Bojuj, holka! Držím Ti palce :*

 
Monika1984
Nováček 5 příspěvků 03.02.14 21:27

Naprosto souhlasím s Vita610, chtěla jsem napsat něco podobného, ale on to napsal moc hezky. Každopádně nevěste hlavu, určitě bude dobře a jestli Vás má opravdu rád, tak by se s tím měl srovnat. Uvidíte, že i ten drobeček, kterého nosíte ve svém lůně Vám bude dělat radost a teorie typu, že na to budete sama? Už nikdy nebudete sama ;) A pokud byste měla strach, abyste miminko uživila, můžu Vám dát nějaké rady např. jak vyřídit různé přídavky na sociálce.
Přeji Vám hlavně zdraví a nestresujte se nedělá to dobře ani Vám ani miminku.

 
Krejzi
Povídálka 47 příspěvků 03.02.14 22:26

Nebyl tvůj ex náhodou můj ex? :think: Jako bys popisovala úplně něho.. :? Každopádně věř tomu, že na to nikdy nebudeš sama, máš rodiče, kteří ti určitě pomůžou, i přátele a pokud tě ten kluk má opravdu rád, tak to nakonec přece jen „překousne“.. :kytka: Měj z miminka radost a užívej si těhotenství, protože to je dar, za které by jiné daly cokoliv! :hug:

 
CokeLady  05.02.14 12:06

Ty jsi za žádnou cenu nechtěla dítě a neudělala si ani test, protože ses bála, že by byl pozitivní, tak jsi to neřešila? Aha, velmi moudré :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama