Bude chodit?

Zdraví

Mam obavy z toho jestli bude můj syn chodit jako zdravé dítě. Od 10. týdne cvičíme se synem Vojtovu metodu. Naše dětská doktorka nic nepoznala, pořád byl podle ní Honzík zdravé a krásné miminko.

toto je to zrádné léhátko nebo jak to nazvat!

Takle vypadalo Honzíkovo bříško než jsme začli cvičit

takle zvedal zadeček místo hlavičky ( krtek )

a takle mu to jde teď ;)
2 komentáře

Ptala se, jestli někdy rozevírá pěstičky, Honzík měl většinu dne pěstičky zaťaté, ale občas je povolil. Takhle jsem to řekla doktorce, a ta byla spokojená, zase řekla, že je zdravý a krásný. Až když jsem jí v 9 týdnech řekla, že Honzíkovi se nechce zvedat hlavička, tak nás poslala k doktorce, která cvičí Vojtovku. Ta nás objednala o týden později (13. 3.). Vůbec jsem nevěděla, co nás čeká. Naše dr. nám řekla, že budeme chodit cvičit. Do toho dne jsem o Vojtovce asi ani neslyšela.

Přišel den D a hodina H, paní doktorka neordinovala, ale byla tak kvalifikovaná sestra, která Honzíka prohlédla. Jen co jsem ho vysvlékla, tak viděla, že má rozestouplé břišní svaly, roztažený hrudníček a pupeční kýlu (sice malou, ale byla tam), ani jednoho si naše dětská dr. nevšimla! Když sestřička otočila Honzíka na bříško, tak řekla, že má těžiště mezi lopatkami místo nad zadečkem. Proto zvedal místo hlavičky zadeček. K tomu všemu, že má asymetrii tělíčka, a proto se točí k jedné straně. Bylo mi hrozně! Ale to jsem ještě nevěděla, co nás čeká dál.

Sestřička mi ukázala cvik, kterým bychom měli posílit břišní svaly a zatáhnout to bříško, tím že se začne těžiště pomalu dostávat nad zadeček a jemu půjde zvednout hlavička. Zní to jednoduše, ale když jsem to viděla, neudržela jsem se a rozbrečela se. Viděla jsem Honzíka, jak tam leží a pláče a já nemůžu vůbec nic dělat! Bylo mi hrozně! Musela jsem si ten cvik vyzkoušet a musíme ho cvičit 4× denně. Až 3. den už tak neplakal a teď mi u toho i vypráví, hlavičku zvedá krásně, bříško má stažené ale ten roztažený hrudníček je znát jako blázen!

13. 4. jsme byli na kontrole. Dr. opět nebyla přítomna! Vzala si nás do parády jiná sestra než minule. Cvik jsme jí ukázali, vše bylo v pořádku, jen každá sestra ten cvik asi zná jinak. První mi řekla, že Honzík musí 3× zvednout nožičky, 3× rozevřít dlaň a 3× otočit hlavičku. Tahle sestra mi řekla, že musí 3× zvednout nožičky, ale zadeček musí být na podložce a musí být rovně (jinak se mi při cvičení kroutí jak žížala), ručičku, že musí otevřít 3×, ale k tomu musí mít ramínko na podložce a hlavička ji vůbec nezajímala. Ale podstatné bylo, že hlavičku zvedá! Ty žebírka mu vylezly tím, jak se mu zatáhly přímé břišní svaly a teď cvičíme ty šikmé, aby se mu stáhly a srovnaly žebra i držení těla.

Včera jsme byli na další kontrole, to už nás konečně prohlídla dr., cvičíme prý dobře a teď musíme jen čekat, jestli se to srovná, za měsíc máme kontrolu. Dr. jsem se ptala, proč to všechno má. Jestli jsem něco zanedbala. Když z ní vylezla odpověď, udělalo se mi zle! Že prý je to z těch lehátek a sedátek a autosedaček, kde děti neleží, ale polosedí! Takové polosedátko doma máme a Honzíkovi se v něm moc líbilo. Dneska už sedátko sídlí v popelnici!

Další moje otázka byla, jestli bude normálně chodit. Odpověď? HROZNÁÁÁ! Že prý, co je pro mě normálně! Chodit prý začne, ale že nikdo neví, jak kvalitně. Může padat k jedné straně, šmajdat, mít nohy do X a podobně! Nejradši bych si namlátila! Zničila jsem mu život! Děti se mu budou posmívat a on bude nešťastný! A to je to, co nechci! Chtěla bych, aby byl šťastné a spokojené dítě. Bojím se toho, co bude!

Hodnotilo 14 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
animula  23.04.12 05:07
krasne miminko

Predne, gratululuji k krasnemu miminku. Votjova metoda je velmi ucinna, myslim si, ze se maly srovna, ale musite POCTIVE cvicit, plac neplac, slunce, zima, unava… Moje maminka mela jako mala krivici, vypadalo to, ze nebude nikdy spravne chodit, ale poctive cvicili, od mala delala atletiku a nakonec byla mistryni republiky a absolutne zdrava. Detske telicko je strasne prizpusobive a naprosto neverim, ze nejake lehatko ho navzdy zmrzacilo. Myslim si, ze se to opravdu srovna, uklidni se, nadechni, vydechni, a misto cernych scenaru premyslej nad tim, co je ted: Maly sveda hlavicku, dela pokroky, raduj se, a uzivej si to, misto, abys resila, jestli bude mit nozky do x (jako by na tom u kluka zalezelo (:) nebo smajdat - kolik deti smajdalo jako malych a pak se STEJNE srovnaly. Je to jen o spravne peci a podpore pohyboveho aparatu, a tu mu poskytujes, tak klidek a optimismus :palec:

Mejte se oba dobre, a pekne cvicte (:

 
Záhořanka
Stálice 51 příspěvků 23.04.12 05:08

Ahoj, cvičíme Vojtovku od narození. Syn měl parézu ramene (laicky řečeno) - nehybnou ruku. Hodně tomu „pomohly“ u porodu.Cvičili jsme 4× denně, dnes téměř v roce už „jen“ 2×. Kluk má ruku v pořádku (to ale není obvyklé u tohoto problému) a cvičíme kvůli prevenci vadného držení těla. Ráda bych Ti napsala:100% to není pouze vinou sedátek atd-potažmo Tvojí vinou, Vojtova metoda je téměř zázračná a pokud makáš, pomůžeš dítěti obrovsky-je to jen na Tobě. A to třeba i potom v případě vadné chůze, která vůbec vadná být nemusí!!! A potom, poohlédla bych se po jiné dětské doktorce. Tahle „všímavá“ se mi nezdá. Jen na okraj, můj syn u Vojtovky dodnes hystericky křičí, vydržela jsem to (s obrovským sebezapřením) a stálo to za to. Takže si nedávej vinu (to by mělo tento problém nejméně 50% dětí, kdyby to byoo sedátky a lehátky - tím nechci říct, že jsou vhodná)a makejte Vojtovku a vše se spraví!!! Snad ten příspěvek dává trochu smysl. Držím palce!!!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 23.04.12 06:17

Mela jsem oba kluky v polohovacim lehatku vetsinu casu, protoze oba blili jak amina. Starsi vic.
Cvicila jsem se starsim vojtovku, protoze byl nasisato (vleze na zadech se prohejbal jako pismenu C, pasl nakrivo, jedna ruka v pest a pokrcena, druha natazena etc.)

  1. me hodna rehabka rekla, ze je krivej z delohy a nemuzu za to :-)

2)nejspis diky vojtovce predbehl vetsinu vrstevniku, v 6 mesisich lezl, v 7mi se postavil

mladej krivej neni, vojtovku teda necvici a zatim se jen kouli

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 23.04.12 06:47

Miško neboj se, Vojtova metoda je zázrak, já měla po narození zlomenou klíční kost a naprosto nepohyblivou pravou ruku, dokotoři říkali, že jí budu mít ochrnutou. Mamka se mnou pocitvě cvičila a ručičku mi rozpohybovala nádherně, nemám s ní žádný problém a není to ani vidět. Pevně věřím, že u Vás to bude stejné, hlavně si to nevyčítej, může i nemusí to být z lehátka a i kdyby člověk přece nemůže vědět všechno. :hug:

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 23.04.12 06:59

Jako ta doktorka se zbláznila, ne? :roll: Dcera se narodila předčasně, vojtovku cvičíme už od nemocnice (resp. cvičili sme do asi 7.měsíce, kdy se začala dcera plazit, teď cvíčíme už jen motivační cviky). Pást koně dcera začala někdy v pěti měsících, pěstičky měla snad skoro do roka, preferovala jednu stranu, zadeček taky zvedala, rozestoupený břišní svaly měla taky, lozit po čtyřech začala ve 14-ti měsísích, sedět ještě o něco později. A nikdy NIKDY nás sestra nestrašila tím, že nebude normálně chodit!!! Autosedačky a různá lehátka se používat můžou, ale dítě v nich má být jen chvíli, rozhodně se tam nemá odkládat na celý den, na spaní atd. No myslím si, že na takové soudy je od doktorky dost brzo a nemá co tě takhle děsit!

Tak přeju pevné nervy při cvičení a neboj, určitě bude v pořádku :kytka:

 
tterka
Kelišová 5329 příspěvků 23.04.12 07:17

Miško, neboj se. Honzík je krásné miminko, a když budete Vojtovku poctivě cvičit, tak bude v pořádku :kytka:
Co se týče autosedaček a lehátek, tak ty jsou uspůsobeny stejné poloze, jakou bylo miminko v bříšku, takže pokud tam není nonstop celý den, určitě to neublíží - toť i názor naší pediatričky, která je fakt kapacita a pro dětičky by se rozkrájela. Naopak i říkala, že to často dětem pomůže při bolestech bříška, při pláči, prostě celkově je to uklidňuje.
Takže si rozhodně nedávej vinu za to, že Honzíček má nějaké problémy. S největší pravděbodobností to má už od porodu a vaše pediatrička to nepoznala :zed: :zed: :zed: . A rozhodně nepřizná vinu, takže to raději hodí na cokoliv jiného :cert: :cert: :cert:
Takže doporučuji v případě potřeby lehátko i sedačku používat v klidu dál (né nonstop), poctivě cvičit Vojtovku a hlavně ZMĚNIT PEDIATRA!
Držím palce, ať je Honzíček co nejdříve v pořádku :kytka: :kytka: :kytka:

 
vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 23.04.12 07:25

Ahoj, taky si myslím, že to není lehátkem. Neříkám, že by v ní mělo dítě být celý den, ale rozhodně, občas ano. Mého syna museli po porodu resuscitovat, takže hrozilo kde co.Od narození jsme cvičili Vojtu, jednak kvůli blbému porodu, a byl asymetrický, povolené svaly.Cvičili jsme do roka, syn u toho plakat nikdy nepřestal, a já se nad ním taky něco nabrečela. :,( Ale určitě se ta dřina vyplatí, chce to ale poctivě cvičit, i když tě to trápí. Když pak vydíš výsledky a od rehabilitační pochvalu, že je vidět, že to neflákáš, jsi na sebe hrdá, že mu tím strašně pomůžeš. Věřím, že syn bude v pořádku, my to měli zhoršené tím dušením při porodu a malý je úplně v poho.Sice začal lést, až ve třinácti měsících, do té doby se jen přistrkoval a navíc jen jednou rukou. ;) Zároveň začal i chodit. Držím palce a přeji hodně sil. :hug:

 
Trolíci
Závislačka 4228 příspěvků 23.04.12 07:28

Ahoj. Mě taky připadá ta dr. nějaká blbá, když ti tohle řekla. Možná si to neuvědomila =( jen pěkně cvičte a věř, že chodit budete =) už si viděla nějaké zdravé dítě, které by nechodilo jen proto, že ho dávali do lehátka? Nám říkali že je Lukášek opožděny, začali jsme cvičit. V 7měs. šel na čtyři, v 8mi lezl po čtyřech, v těch osmi se i postavil a v 11ti chodil, takže vidíš a to nás taky strašili že chodit bude bůhvi kdy. Myslím, že je to teď z velké části na tobě a tvém dítku. A vem to i z té pozitivnější stránky. Neznám dítě které by nechodilo jen protože ho jako miminko dávali do lehátka =)

 
okydoky
Povídálka 35 příspěvků 23.04.12 07:32

Úplně vím jak se cítíš. Mému synovi je dnes 7 měsíců a ve třech týdnech jeho života jsem na tom byla úplně stejně a když píšu úplně tak úplně. Syn se narodil vše bylo Ok akorát se mi zdálo že je celý stočený doprava. Prý normoš je malinký, jinak je to krásné zdravé miminko. Zaplať pánbůh u další kontroly u dr. byl zástup a té paní dr. se to také nelíbylo. Poslala nás k úžasné pí. dr. na neurologii. Diagnóza? Rozestouplé břišní svaly, veliká pupeč. kýla. a ještě větší asymetrie celého těla… Paní dr. mi to řekla na plnou hubu. Budete ráda když Váš syn bude chodit… Mazec, stála jsem tam jako opařená a nevěděla co bude dál. Ptala jsem se jak k tomu došlo, dr. přišla na to že nejspíš u poroduu došlo k poranění dítěte. Na krku mu natrhly sval a ten to celý způsobil. Ach jo naše zdravotnictví, ale co bychom chtěli když v naší republice nic nefunguje… Ale abych jen nestrašila. Cvičíme již cca 6 měsíců poctivě 4 x denně 3 cviky. Pokroky jsou vidět. Někdy je to opravdu záhul jak pro mě tak pro syna, ale radím jedno NEVZDÁVAT TO i když to někdy vypadá že to nedáš, věř že DÁŠ!!! Ber to tak že to prohloubí vztah mezi tebou a synem. A závěr? Vojtovka opravdu funguje, sice ještě nechodíme ale vím že budeme chodit tak jak to půjde. Když jsem se jednou na rehábce bavila se sestřičkou povídá, máme tady jednu holčičku která je na to stejně a dnes chodí, že to na ni není znát ale je tu jen jedna. Já jí povídám tak my bude druhý :kytka: A každé cvičení si to opakuji a vím že bude… Musíš si věřit. Dítě z tebe nesmí cítit nejistotu. Přeji hodně zdaru a pevnou vůli a hlavně štěstíčko.
PS: Mimochodem, zdá se mi také divné že by jsi mu zničila život, to je naprostá blbost. Hlavně si nic nevyčítej, také mě napadly myšlenky typu že jsem ho špatně porodila, málo tlačila atp. Hlavu vzhůru a pěkně cvičte máš krásného chlapečka.

Příspěvek upraven 23.04.12 v 09:18

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 23.04.12 07:32

Gratuluju ke krásnému chlapečkovi. Já bych vůbec flintu do žita neházela. Důležité je, že se na to přišlo a správným cvičením se může upravit. Ona ti nemůže říct, že to bude OK, když si nebude jistá, takže říká ty nejhorší možné scénáře. Malej je maličkej a určitě se to spraví. Moc přeju, ať je všechno ok a drž se :hug: :hug: :hug:

 
Wecernice2  23.04.12 07:39

Chtěla bych tě povzbudit a popřát hodně sil do cvičení. Přeji ať se všechno srovná. Byla jsem se synem také ve vývoj.poradně a po všem nám bylo doporučeno to lehátko (sedátko) taky nepoužívat. Malý nám z něj zase hrozně zlenivěl a nechce nic dělat.Můžeme ho do něj dávat jen na jídlo. Jinak musí ležet na dece nebo ho chovám. Taky jsem to nevěděla a hrozně mně to mrzí. Já řvala už tam, že jsem ho zkazila a že jsem hrozná matka.. ale co naplat. Dostala jsem ho od sestry co má dcerku o rok starší a té to nijak neublížilo. Záleží asi jak komu.. Tak hlavně pevné nervy, hodně sil a neobviňuj se. Nevěděla jsi to! Já taky ne.. :srdce:

 
cher  23.04.12 07:42

Promiň, ale ty bys se svými představami mohla být autorka hororových scénářů :kytka: Vojtovku cvičí hodně dětí a nejde to na nich pak poznat, tak prosím nehysterči a hlavu vzhůru.

 
Anonymní  23.04.12 07:46

já vždycky žasnu, že stačí aby doktorka něco řekla, matka si okamžitě začne nadávat a vyhodí sedátko, či co..to mě vážně rozesmálo, naše malá se narodila předčasně 29.týden, domů šla za 8 týdnů, za měsíc na to, jsme jí koupili lehátko, spala v postýlce, pak jsem jí tam klidně dvě i tři hodiny měla, v životě jsme nic necvičily, malá chodila ve 13.měsících, tím chci říct, že je blbost, aby tohle dělali lehátka, ve svém okolí mám čtyři matky, všechny lehátko používaly a žádná s dítětem vojtovku necvičila, takže za mě přestaň si něco vyčítat, lehátko, sedátko za to určitě nemůže, prostě k tomu malej měl zřejmě dispozice, určitě se to srovná, doktorka ve mě moc důvěry teda nebudí..přeju vše nej

 
Anonymní  23.04.12 07:47

ještě přes upřesním, že v tom lehátku byla malá samozřejmě přes den, střídaly jsme postýlku, lehátko, deku na zemi..

 
marra  23.04.12 07:51

Ja te chau ze je to pro tebe tezke,ale uvidis jak malej poroste,a zacne chodit tak si na mudr ani nejake ,,hororove scenare" nevzpomenes.Bude urcite dobre uvidis :hug: Vojtovku cvicinme uz tri roky,a stale je to k lepsimu a lepsimu.Drz se bude lip!

 
nepřihlášená Ally  23.04.12 08:26

Ahoj, uplně stejně se mnou mluvila před šesti lety neuroložka když jsem jí ukázala svého 4m syna, já tehdy probrečela deset nocí, ale pak jsem se sebrala a cvičila vojtovku o to poctivěji a ve 14m začal můj chlapeček chodit, koupila jsem mu ty nejkvalitnější boty aby se nožička správně stavěla a ve 3 letech mi ta samá neuroložka řekla další větu-váš Martínek už je uplně vpořádku a nemusíte sem dále chodit. Určitě když budeš poctivě cvičit, tak ti bude odměnou taky zdravý synek, na kterém nebude vůbec nic vidět :! Moc na vás myslím!

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 23.04.12 08:28

ahojky, držíme palečky, ať je vše ok. Také myslím, že "Vojtovka " zabere. A že by jsi za to mohla ty…blbost. My máme lehátko i sedačku a používáme je a prcek je ok, nemyslím si, že by to bylo jen tím…
držte se :hug:
jo a není ani lenivý, jak tu třeba psali..naopak hyperaktivní, nezastaví se mi a od 7,5měsíce už stál.....

Příspěvek upraven 23.04.12 v 08:31

 
vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 23.04.12 08:46

hlavně klííííd, malej bude dobrej, bude dělat všechno jak má!!
Cvičili jsme vojtovku s oběma dětma, moc to pomáhá. děláš pro něj to nejlepší. Nic jsi nezanedbala - spíš bych se možná poohlédla po pečlivějším pediatrovi.
začali jste cvičit brzy, tak budou výsledky i brzy vidět…třeba už za dva měsíce budete mít od cvičení pokoj…
většina dětí má nějaký ten svalík slabbší a třeba naše doktorka zastává názopr, že by ji měly preventivně cvičit skoro všechny děti - může se předejít v budoucnu křivým zádíčkům a podobně
Tak hlavu vzhůru, není to žádná hrůza…za pár měsíců se tomu budeš jen smát :kytka: :kytka: :kytka: Vojtovka není nepříjemná pro děti ale pro rodiče - když si to srovnáš v hlavě, že malý není žádný chudák, ale naopak že má štěstí na maminku co se o něj tak hezky stará že se snaží mu maximálně pomoct…bude pakto cvičení snášet líp i on
Tak hodně zdaru :kytka: :kytka:

 
Caty  23.04.12 08:50

Máš krásné miminko a Honzík je šikovný. TY jsi nic nezanedbala a rozhodně mu nezničila život. To udělala maximálně tvá dětská doktorka, že nepoznala, že má rozestouplé břišní svaly atd. Za to bych jí namládila. Neboj se, malý to zvládá dobře a lepší se. Nemyslím si, že by měl problémy s chozením, může začít chodit později,a le to se s věkem srovná. Držím palečky. :kytka:

 
elanaa
Nadpozemská drbna 28203 příspěvků 23.04.12 08:54

neblázni, nechodíš náhodou k dr.Kolářové v ČB? Ta je těmahle „povzbudivýma“ prognózama vyhlášená :zed:

hysterie není na místě, sama jsi nic nezavinila, popravdě bych zas až tak nevinila ani pediatra, na vojtění jste se dostali v 10 týdnech, to je u zdravých, normálně narozených dětí (tj. ne předčasně, ne přidušené, ne nějaké polámané z porodu atd.) na nejnižší hranici, kdy se s cvičením začíná, kdy je něco pořádně poznat. Rhb sestra samozřejmě „vidí“ víc, protože přesně ví nač koukat, pediatr má ten záběr širší a tak ty úplně nejjemnější nuance postihnout nemusí, ale když jste už v procesu vojtění, tak hlavně vydržet poctivě cvičit a výsledky se projeví.

stejně nemůžeš dělat víc než děláš, takže když se k tomu postavíš s tím, že dítě stejně bude šmajdat a pajdat, tak to bude pro vás oba těžší. Když tomu budeš věřit, že budeš mít úplně normální batole, tak se bude cvičit hned mnohem líp.

Příspěvek upraven 23.04.12 v 08:54

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 23.04.12 08:56

Ahoj,
rozhodně se neboj.Vojtovka opravdu dělá zázraky :-) na mojí dcerce dvě MUDr.nepoznaly že má nadměrné svalové pnutí a poznala to až uplně cizí lékařka co jí viděla poprvé v životě 2minuty a hned nás poslala na cvičení.Bohužel jsem se tam dostaly až když dcerce bylo 8měs. a nelezla a neplazila… - na všem jsem upozornovala.Ve 12měs. začala lést a v 17měs. samostatně chodit.Ted je už ok.Jen kýla zůstala :-(
Tak paniku - mě taky mudr. říkala,že bude šmajdat a kdesi a cosi…
PS:maminky co venku vozí dětičky v autosedačkách to je hrozný mor :-( chudinky dětičky.

 
Mišanila  23.04.12 09:07

Mojí mamce řekla doktorka, že nebudu NIKDY chodit ! A běhám jak raketa, jsem zdravá a nadaná na většinu sportů. Takže bych to zkusila brát s rezervou, ani doktoři nemají někdy křišťálovou kouli, aby vše dopředu poznali.
Já jsem měla DMO, nehýbala jsem se skoro vůbec a cvičili se mnou taky vojtovku. A co se týče lehátek, tak nevím jak moc často a dlouho jsi ta synka dávala, ale myslím si, že takové soudy by doktorka vypouštět z pusy neměla. Já jsem obě děti do lehátek taky dávala, ale jen vždycky na chvilku, ale několikrát za den tam byli taky.

Tak držím pěsti, ať je to dobré.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 23.04.12 09:14

Holka, nechtěla bys psát romány? Spisovatelka by z Tebe byla dobrá, fantazie Ti fakt nechybí.

Kdyby každé dítě, které cvičí Vojtovku, mělo zůstat nechodící, tak se na chodníky přes všechny ty vozíčky nevejdeme. :roll: :roll: :roll:

Přestaň vymýšlet hororové scénáře, vždyť se nic neděje! Cviky, které děláte, cvičí tisíce dalších dětí. Lehátka a autosedačky jsou normální věc a je-li v nich dítě přiměřenou dobu (nikoli celý den), rozhodně mu nijak neublíží. Jo, když se sejde takhle „bezvadná“ :roll: doktorka s fantazií oplývající, přecitlivělou maminkou, to se holt dějou věci.

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 23.04.12 09:19

Misko, hodne sil a uvidíš, že to zvládnete, jen je opravdu nutné pořádně CVIČIT A CVIČIT - i když je to těžké. Cvičila jsem se synem od druhého měsíce. Sám chodí od 15 měsíců. Nedělal a nepostupoval jako děti okolo (musela jsem se trošku obrnit proti maminkám, které začínali místo pozdravu větou a už děláte toto a ono a my už ano), ale dohnali jsme vše.
S dcerou jsem cvičila také a začíná chodit až od svého 16 měsíce. Ale chodíme a dobře.
Takže tak jak tady píšou maminky, opravdu Vojtova metoda zabírá a pomáha, jen se musí cvičit a dodržovat pokyny. Jezdili jsme do centra do olomouce, kde jezdí i maminky a dětmi, které měly mnohem horší poruchy (nejen pohybové, ale i psychické a díky této metodě se pomalu dostávají trošku do života).
Rozhodně si nedávej vůbec nic za vinu!!!!!!!! - je dobře, že si toho někdo všimnul a že tak brzy pro to už něco děláte. A rozhodně bych změnila dětskou lékařku.
Přeji ti hodně sil a držím pěsti, aby se vám dařilo. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Smarcie
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 23.04.12 09:32

AHoj :mavam: :mavam: :mavam:
taky cvičíme Vojtovku. Malej má hypotonii zad, ramen a noh… Když mi asi na třetí kontrole sestřička řekla, že možná nebude chodit, také jsem to obrečela… Všechno jsem vyčítala sobě…
Ale co… Malému bude 10 měsíců a už se staví u nábytku :palec: :palec:
Vojtovka je fakt zázrak ale také hodně záleží na vůli. Nikdy to nesmíš vzdát a musíš dítěti věřit :hug: :hug: :hug:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 23.04.12 09:39

Prvorozený měl rotaci pánve, ve 4m vyhodnotila dětská, že nepase, je lehce hypotonický, odeslání na vojtovku, tam jsme se dostali v 5m, žádná dr, pouze rehabka, cvičili jsme měsíc, navíc nám rehabka ukázala, jak syna nosit, aby se rotace srovnala (bylo to takové poloklubíčko s jednou visící nohou, tak aby se ta pánev srovnala), za měsíc „opraveno“.

Jinak zdůvodnění, proč se vám to stalo, bych brala trochu s rezervou, ona žádná rehabka ani doktorka nemá na tohle někde papír se štemplem, že zrovna toto to způsobilo. Samozřejmě pro dítě není vhodné trávit v autosedačce a lehátku celý den, to se opravdu nemá šanci rozvíjet, ale odložit si tam dítě na půl hodiny, než uvařím oběd, mi nepřijde zas až tak zkázonosné. Vždyť miminko nosíme podle paní Kiedroňové v klubíčku a v autosedačce též zaujímá takovou „klubíčkovou“ polohu :nevim:

Prognozy o chození bych pouštěla jedním uchem tam a druhým ven, to se teď absolutně nedá říct, co bude třeba za rok, dítě má začít chodit do 18m, tak ti prcek třeba „neuteče roku“, což stejně spousta dětí neuteče, jen jsou víc vidět ty šikovné dětičky, které samozřejmě chodí už od 10m a maminky to neopomenou pyšně zmínit ;)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 23.04.12 09:56

Znám chlapečka,co byl na tom ještě hůř,v 16 ti měsících se krásně rozchodil a dokonce předběhl i některé své bezproblémové soudruhy ;) Myslím,že se zbytečně trápíš něčím,co za pár měsíců bude úplně jinak. Důležité je poctivě cvičit a uvidíš sama,že hororový scénář se konat NEBUDE.

 
Brokianaa
Závislačka 4442 příspěvků 23.04.12 10:16

Ahojky,syn má sice DS,ale rozestouplé břišní svalstvo má doteď a ten zadeček taky zvedal… Jak říkám bříško mu rozestouplé zůstalo (ale to je u této dg.normální) a před nedávnem začal chodit…pozdě,ale přece :lol: Chůzi má sice taky trochu zvláštní,ale to mají všichni downíci. No co jsem chtěla říct… Když budete cvičit (i když my jsme tomu moc nedali 8) ) tak to půjde a možná malý předběhne i své stejně staré „kamarády“. A k těm lehátků… No já jsem celkem jejich odpůrce…Doma jsem sice taky jedno takové měla,ale syn v něm byl jednou za čas na pár minut,když jsem se třeba potřebovala osprchovat,tak jsem si ho vzala do lehátka do koupelny… Dle mého to není vůbec přirozená poloha pro miminka a pokud jsou v nich denodenně hodiny,tak je to nenutí zvedat hlavu atp… Jsou v poloze kdy se mohou hezky koukat po pokoji,mají rozhled a nenutí je to k žádné aktivitě… No ale to je na delší dobu…Ale zakladatelko nenapsala jsi jak dlouho syn v lehátku denně pobýval…Pokud jen chviličku,pár minut,tak bych si hlavu nelámala…pokud dlouho,tak bych si to sice taky nijak nevyčítala,ale jistá příčina by to mohla být…Teda resp.syn už nějaký ten předpoklad měl a tohle mu trošku „pomohlo“… No a ajk píšou ostatní asi bych pouvažovala nad změnou pediatra…

 
Sarik12
Extra třída :D 13177 příspěvků 23.04.12 10:19

Jasne, ze bude chodit, zpocatku treba bude naslapovat na spicky nebo tak, ale srovna se to dalsim cvicenim. Vojtovku cvici spousta deti a pomaha. Myslim, ze rehabka nic moc, kdyz te zbytecne strasi

 
nikolinecka
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 23.04.12 10:31

Ahoj pisatelko, hlavu vzhůru :).. My byli podobný případ jako vy, museli jsme taky cvičit vojtovku, psychicky to bylo těžký, ale zvládli jsme to, v 10ti měsících jsme mohli s cvičením přestat. Náš Ondrášek nebyl extra čipera, lézt začal kolem 7 měsíců, chodit sám v 16ti měsících a teď mu budou 3 roky a žádný rozdíl mezi vrstevníky není :)..
Takže zatni zuby, vydrž cvíčo a buď v pohodě :).. Vše bude v pořádku :kytka:

 
Hagar
Kecalka 263 příspěvků 23.04.12 10:31

Miško neboj! Taky jsem dceru dávala doma do autosedačky, protože hrozně blindila a v autosedačce měla rozhled, broukala si, hrála si s plyšákama a byla hrozně spokojená. Výsledek byl ten že v 5ti měsících nezvedala hlavičku nad podložku. Takže taky panika, rehabilitace, Vojtovka. Cvičila jsem jak blázen, 5× denně, strašně jsem se bála jako ty, že bude mít nějaké velké motorické postižení. Dlouho se nedělo nic a pak najednou začala sedět, lézt a v 10 měsících běhala jako drak po bytě. Dneska běhá trochu pomaleji než ostatní děti (ale kdoví jestli jen není po mě, já taky nejsem žádnej sporotovec), chodí na plavání a na balet, kde rozhodně patří mezi ty šikovnější. Když měli vystoupení na Nové scéně, manžel ji tam nesl růži na děkovačku, když si vzpomenu jak ležela jako placka jsem hrozně šťastná…takže: CVIČ POCTIVĚ A NEBOJ, VŠECHNO BUDE V POŘÁDKU :mavam:

Příspěvek upraven 23.04.12 v 10:33

 
Brokianaa
Závislačka 4442 příspěvků 23.04.12 10:33

Jo a ještě bych se pozeptala jestli by nešlo abyste na cvičení chodili kjedné fyzioterapeutce… I pro malého to bude lepší. Nám se to střídalo první rok po čtvrt roce a pak jsme přešli k jedné,kterou máme doteď a je to lepší…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 23.04.12 10:33

Tys nic nezavinila. Autosedačky a lehátka jsou v tom taky nevinně. Výplatu by zasloužila ta doktorka, co tě straší těmi hororovými scénáři. Poctivě cvič a za pár měsíců bude určitě malý v pořádku.

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 23.04.12 10:43

Měla bys být optimistka hlavně kvůli malýmu :mrgreen: :mrgreen:
Taky známe děti, co cvičili Vojtovku a jsou zdravý jak řípa. Sárinka se dokonce ve třech letech naučila lyžovat. Chodí normálně, prostě mě překvapuje, že místo, aby dr nalila optimistickou krev do žil, tak straší. Možná sis z toho vzala jen to nejhorší co řekla. Možná tak může končit jeden případ z mnoha. A co na to dětská dr,když si jí to všechno řekla?

 
Fima
Nadpozemská drbna 28623 příspěvků 23.04.12 10:55

Teda paní doktorka by zasloužila. :roll: Úplně zbytečně tě straší, nevím, proč by chlapeček neměl normálně chodit. Odchylky ve vývoji má spousta miminek, dneska cvičí snad každé druhé dítě. My začali se cvičením taky velmi brzy, synovi bylo 7 týdnů, když jsme byli poprvé na rehablitaci. Měl predilekci hlavičky - zkrácený sval na krku, taky nechtěl pást koníčky, rozestoupené břišní svaly jsme měli taky (má to spousta miminek), měli jsme dlouho přetrvávající novorozenecké reflexy. Necvičili jsme tedy Vojtu, ale Bobatha.

Syn byl od narození veliký, línější, pohyb mu nějak nic moc neříkal, všechno si dělal po svém, takže jsme do do toho pohybu museli hrnout my a taky ho opravovat. Pěstičky měl zavřené do nějakých 5 měsíců, ve 4 měsících začal dělat letadla (to by neměl), na propnutých ručkách téměř nepásl. Asymetrie z té predilekce nám tam pořád tak trochu zůstávala. Na bříško se začal otáčet ve 3m., zpátky to uměl v 5m. - ale díky asymetrii se pořád otáčel jen na tu jednu stranu. V těch pěti měsících se začal také otáčet kolem své osy a plazit se dozadu - díky asymetrii tak trochu špatně - odrážel se pořád jen jednou ručkou i nožkou, střídavý pohyb mu nic neříkal. V 7m. se začal plazit dopředu, v 9m. byl na čtyřech a péroval na kolínkách, začal si klekat a stoupat a sedět mezi patama (což by také neměl). V 9m. nás z rehablitace vyřadili, máme se jen přijít ukázat v roce. Teď mu je 10 měsíců - bez problémů stojí s oporou, klečí bez opory a konečně i správně sedí, neleze - plazí se, ale konečně také správně se střídavým pohybem a překuluje se na obě strany. ;) Zkrátka je to úplně normální, zdravé dítě.

Ty za nic nemůžeš, lehátka taky ne. Nenecháváš tam snad miminko celý den, ne? Jsou dítka motoricky pomalejší, jsou dítka motoricky rychlejší. Jsou dítka aktivní a jsou taky dítka línější. Motorickou odchylku má pomalu každé dítě. Nechávej malého hodně na zemi, cvičte a přestaň se obviňovat a „vyvádět“. Tvoje miminko je naprosto normální. A nezapomeň, že do tří let věku se většinou rozdíly mezi dětmi srovnají a to, jestli jste měli rozestoupené bříško nebo dlouho ručičky v pěst, pak už nikdo nikdy nepozná. :kytka:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 23.04.12 11:14

Pani dr. je opravdu expert :roll: Tohle teda ctu asi poprvy. Jdu te uklidnit. Moje dcera je hypotonicka. Jeji brisko vypadalo uplne stejne, jako u tvyho kluka…obrovsky. Mne se to nezdalo, vzdycky mi prisla jak hadrova panenka. Nicmene neco dit se zaclo az v 8mi mesicich, kdyz se porad nepretacela. Teprve pak jsme zacli cvicit. Pretacet se zacla za chvili, sedla si sama az ve 13ti mesicich, lezla od 15ti a chodila od 19ti. A normalni je :) Vy mate naskok, urcite se vsechno brzo srovna a chodit bude, az prijde cas ;)
Lehatko jsi vyhodila uplne zbytecne. Pokud v nem dite jen lezi a nezveda se, nic se pokazit nemuze. Ani pater. Ta se osifikuje postupne, trva to hezkych par mesicu a souvisi i se vzprimovanim. Takze poloha v klubicku je pro maly mimino prirozena, naopak moc prirozeny neni ho hned po narozeni natahnout jak prkno.
Tahle dr. by u mne timto vyrokem naprosto ztratila duveru :?

 
lilianalila
Stálice 91 příspěvků 23.04.12 11:29
Neboj

Ahoj, nevěš hlavu. Mojí sestře u prcka řekli, že nikdy nebude chodit normálně, že s malým musí cvičit vojtovku a třeba někdy začne chodit.Byl taky pořád v křeči, dlaně spjaté, pořád plakal, při cvičení to bylo strašné, sestra při tom plakala snad víc než on. Akorát jí vystarašili stejně jako tebe. Malý začal sám povolovat ty staženíé svyla a chodit , sice později ale začal a ted běhá jak čamrda, nožky nemá vubec křivé ani do x ani do O. Bud silná a mysly hlavně pozitivně, protože o tom to taky je. Pokud si budeš říkat že jsi špatná máma a že se malý nikdy neuzdravý a nebude chodit tak si to akorat budeš přivolávat. Prostě hlavu vzhuru a říkej si jak se těšíš až malý bude capkat a radujse z toho anebuď smutná . :cert:

 
mark76  23.04.12 11:49

Miško v první řadě bych změnila pediatra a neurologa. Pediatra kvůli tomu, že nedokázala rozpoznat nemoc a neuroložku kvůli přístupu. Když má objednané pacienty, tak má být přítomna nebo má dát vědět, že tam nebude. Já jsem chodila taky k takové neuroložce, ale ta měla šílený přístup jak k dětem tak k rodičům :pocitac: Teď chodím k jiné a rozdíl je stoprocentní :potlesk:
Malému Honzíkovi přeji obrovitánskou sílu a tobě taky :pankac:
A vám všem které jste tady psaly podobné problémy přeji taky pevné nervy a sílu i vašim ratolestem :kytka: :kytka: :palec:

 
Barunka88
Kelišová 6653 příspěvků 23.04.12 11:51

Ahojky,
Honzík je opravdu moc krásný chlapeček, gratuluji Ti k němu. Moje mamka léta dělá Vojtovu metodu, je velmi dobrá. Jediné, co teď můžeš udělat, je s Honzíkem opravdu poctivě cvičit. I když je to určitě mnohdy těžké, když pláče. Vojtova metoda je hodně účinná a při pravidelné cvičení se tyto drobné komplikakce srovnají, neboj se. Ty jsi udělala maximum. Přeju hodně zdravíčka a hodně sil, vše bude dobré, uvidíš.

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 23.04.12 12:12

Ahoj :)

Miško, klid ;-) Nic si nevyčítej, život jsi Honzíkovi nezničila. To s tím lehátkem je blbost, to by v něm musel trávit celé dny po dobu několika měsíců, aby mu to ublížilo. Nejspíš má volnější svaly a určité problémy by měl tak jako tak. A add chození - já mám pocit, že snad neznám dítě, které by chodilo „normálně“, snad každé vtáčí nožičky, má nožičky do X, do O, ploché nožky apod. A i špatný stereotyp chůze se dá vojtovkou upravit, mluvím z vlastní zkušenosti. Add názory sester - podle mě je správně ten druhý; tento cvik jsme taky měli. Neboj, cvičit jste začali velice brzy, vše bude O. K. ;-) Ještě k tomu stáčení hlavičky (predilekce :?:) - to je u miminek poměrně běžná věc a taky je moc dobře, že jste to začali řešit takhle brzy. Moje malá ji měla takovou, že rehábka (jak mi po dlouhé době přiznala) si myslela, že to ani nevycvičíme. A vycvičily jsme to ;-) Jestli ti můžu dát radu - je hodně důležité ve cvičení nepolevit, i když malý bude třeba plakat. On nepláče bolestí (zjištěno na lidech, kteří sami vojtovku cvičili), ale proto, že se mu nelíbí být nahý a že mu něco nutíš. Bacha ale na cvičení třeba po očkování nebo při/po nemoci - to se musí vynechat. Taky je dobré ohlídat si, jakými vakcínami je malý očkovaný, naší Barunce dětská doktorka kvůli tomu nedávala klasickou hexu, ale měly jsme ten očkovací plán, který býval dřív (je šetrnější) a očkování živou vakcínou vždycky konzultovala s neurologem. Naše malá ale má pro problémy se svaly diagnózu (hypotonii). Taky jsme měli strach, jestli bude chodit atd., no a hele - lítá jak drak :pankac: Sice všechno začala dělat později, ale to nikdo nepozná ;-) Držím palce :) A kdybys potřebovala radu, klidně napiš SZ. Diskuse maminek cvičících vojtovku je tady: http://www.modrykonik.cz/…-zkusenosti/

 
Amalka32
Nováček 7 příspěvků 23.04.12 12:20

Miško, máš krásného chlapečka, tak si ho užívej. Cvičení pomůže a mrňous bude běhat stejně jako jiné děti a dr ber víc s rezervou 8) . Nejstarší syn (dnes je mu 7let) se narodil hypotonický, také pupeční kýla, slabé břišní svaly, navíc měl větší hlavu k tělíčku, a díky tomu byl takový neohrabaný, vojtu jsme také cvičili. Tabulkově dělal vše později, také se mu nechtělo být na bříšku, přetáčel se později, po 4 lézt nechtěl, naučil se až díky cvikům kolem 11. m, do té doby se plazil jak Meresjev, nejspíš by ale fázi lezení přeskočil. Ale běhat začal nakonec těsně před 1. narozeninami, nějak to pak vše dohnal a je to zdravý kluk.
Také si nemyslím, že by mu to vše, co popisuješ způsobilo lehátko či autosedačka, řekla bych jen prostě určitá dispozice, ale která lze řešit. Nevěš hlavu, cvičte, a užívej si miminka :) :kytka: …mmch s mladším synem jsem na neurologii skončila zas z důvodu, že byl hypertonický, s dcerou jsem už radši nikam nešla :)

Příspěvek upraven 23.04.12 v 12:28

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 23.04.12 12:27

Ještě jedna věc - od dětské doktorky i od neuroložky bych na tvém místě zdrhala, až by mi za patama hořelo. Ten přístup je HROZNÝÝÝ!!!

 
Ivtcha
Echt Kelišová 8926 příspěvků 23.04.12 12:50

Miško, uklidni se :hug: To, že musíme cvičit vojtovku neznamená, že je to kvůli tomu, že jsi ho občas dala do lehátka, to je pěkná kravina :cert: Vojtovku cvičí strašně moc maminek, je to naprosto normálni, a všchny děti pak normálně chodí, bude chodit i Tvůj chlapeček :palec: Být Tebou, poohlédnu se po jiných lékařích, zkus se poptat někde ve svém okolí na reference, přistup Tvých lékařů mi přijde velmi neprofesionální :?

 
Marfuška
Extra třída :D 13473 příspěvků 23.04.12 13:06

Ahoj, když jsem si toto přečetla, tak jsem si stejně jako Elanaa hned vybavila Dr. Kolářovou z ČB, protože toto je jí přesně podobné, taky nás moc strašila, nakonec jsme přešli po několika měsících do Arpidy k Dr. Peřinovi a ten syna hned po první prohlídce uznal za zdravého a že vůbec nepotřebuje cvičit, to nám řekl i náš nový pediatr. Takže hlavu vzhůru. Tímto nechci Dr. Kolářovou hanit, znám lidi, co si ji nemůžou vynachválit, jen by prostě neměla ty maminky tak stresovat.

 
Timura
Kecalka 422 příspěvků 23.04.12 13:25

Pole „optimistické“ prognózy mně také jako první napadla Dr. Kolářová z Budějovic, ta už je tím vyhlášená. Také jsem k ní se synem chodila cvičit, kvůli lemplovatosti pediatra se k ní syn dostal až v 10 měsících ( neplazil se, neseděl, nelezl ). Pořádně ho vyšetřila, uklidnila nás, že neurologický problém není, ale......a začala „strašit“ ( dneska už se tomu směju, ale tenkrát mi bylo do pláče že mám doma „mrzáčka“ ). Byla jsem tak vystrašená, že jsem s ním poctivě cvičila 4× denně a brzy byl vidět pokrok. Kluk začal v roce lézt, v 15 měs. chodit a dnes je z něj velmi šikovný chlapeček. Chtěla ho vidět když začal chodit a pak sama uznala, že cvičení není potřeba a pochválila nás, jakého máme krásného a šikovného syna :mrgreen: ( to jsem zírala :D ).
Miško, jestli je to skutečně Dr. Kolářová, tak buď úplně v klidu, mám pocit že preventivně vystraší každého, ale ve svém oboru je to skutečná špička, na jihu Čech lepší není.

 
berushkacz
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 23.04.12 13:30

Tak já jen napíšu, že mi připadají reakce přehnané, jak tvoje, tak doktorky. Doktoři to ale takto dělají běžně, mám také své zkušenosti od neurologa. Dělají to schválně aby matky byly vystrašené a cvičily poctivě i když dítě brečí. A co všechny ty děti, co mají problémy od narození a v žádném lehátku neležely? Až budeš mít další dítě tak to možná uvidíš všechno trochu jinak :kytka: Cvičení vojtovky je určitě dobrá věc a ve vašem případě bude Honzík určitě zcela v pořádku. :mavam:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 23.04.12 13:43

Miško, chápu tě, že teď máš velký strach, ale jestli tě mohu uklidnit, taky jsme měli problémy, malý měl zablokovanou hlavičku, stále k jedné straně, taky jsme cvičili Vojtovu metodu a dnes malý chodí naprosto normálně a je v pořádku. Taky jsem se bála a užila si strachu, ale je opravdu v pořádku. Co na neurologii, nebyli jste? Možná by vám tam zase něco nového poradili. A nemyslím si, že bys to zavinila tím lehátkem, přece jsi ho tam neměla celý den, ne? Jestli to bylo po chvilkách, tak to podle mě takovou paseku napáchat nemohlo. A reakce doktorky se mi zdá přehnaná, podle mě ti řekla radši tu nejhorší variantu. Vykašli se na ni, poctivě cvičte a hlavně se raduj, máš krásného chlapečka, hlavička se brzy srovná, uvidíš!

 
market.s.87
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 23.04.12 13:46

ahoj, meli jsme to samy jako ty a dnes je malymu 20mesicu a je uplne vporadku, chodit zacal dokonce v 10ti mesicich a rozestouply svaly na brisku mel jeste v roce ale uz to ma dobry :hug: tak neboj ;)

 
Emilie
Generální žvanilka 20394 příspěvků 23.04.12 13:47

Pokud, jak už bylo řečeno, jde o paní doktorku K., tak tvou totální vyjukanost chápu. ALE současně chci dodat, že naprosto, ale naprosto zbytečně jančíš. Jak psala Bohunka, všichni jsme nějak vyrostli, já dokonce v tom naprosto šleném odrážedle a skákadle, a fakt nemám pocit, že by mi mí rodiče zničili život. No, když si vzpomenu, jak mně pak táta honil všude možně a pěšky na na kole a na lyžích po kopcích, tak tehdy mi život ničil, to zas jo, páč bych byla radši někde v parku s kamarádkama!!! :mrgreen: :mrgreen: Prostě neblbni. Mimochodem, ačkoli drKá naprosto respektuji jako opravdu vynikající odbornici, utekla jsem ke konkurenci. A byo to v pohodě, páč místo diagnózy doživotního mrzáčka jsem náhle měla doma dítě, které je prostě jen malilinko pozadu, které je trochu i líné a které chce jen motivovat do cvičení a her, které ho budou bavit. Můžu tě ujistit, že rozhodně je to kluk jak buk, naprosto normální dítě, které si mimochodem nejradši hrálo právě v sedátku! :jazyk:

 
Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 23.04.12 13:50

klíídek! ;)

Je to měsíc, co jsem začala cvičit s mladší dcerou Vojtovku (má 10 měsíců) v 9. měsících uměla jenom ležet buď na břiše nebo na zádech, neuměla se otočit,neplazila se, neseděla…než došlo na vlastní cvičení (vyšetřena RHB doktorkou, fyzioterapeutkou - neshledána žádná patologie!!!) začala se sama otáčet :mrgreen: po první návštěvě a po prvním dni cvičení se začala plazit…trošku nám to teď zpomalila nějaká virˇoza, tak uvidíme jak to bude dál… Jinak dle doktorů je naše Evi jen pohodlná. Ale mám vybornou pediatričku, Evi vyšetřovala suprová RHB doktorka a fyzioterapeutka je také super. Nebojím se dalšího cvičení, naše pohodlná Evička ho určitě zvládne! A určitě bude u něj dál křičet na celej barák :mrgreen:

Starší dcera - v osmi měsících se dostáváme na neurologii a já dostanu nadáno, jak to, že dcera už nemá neuro vyšetření udělané z porodnice, když se narodila o měsíc dřív??
Jak to, že nezvedá hlavu(zvedala také zadek) No schytla jsem tam jako malý fagan :evil: :? prý dceru týrám a měli by mi ji odebrat :,( S brekem se vracím ke své pediatře, které tyto obvinění sděluji. Ta mě uklidnuje, že je Jani zcela v pořádku, že jí příjde jenom pohodlná.
I přesto ale chodíme cvičit Vojtovku, Janička brečí, já brečím po každé návštěve u nepříjemné fyzioteraputky­.....výsledek?? dcera se v 10. měsících najednou zvedá na kolena a za dalších 14 dnů stojí!! Ve 13 měsících sama chodí!!! Ale ty měsíce strachu!! Zbytečného strašení!!!

Takže radím, ber je s rezervou!!! A lehátko bych nevyhazovala…to za nic nemůže…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem přišla k Honzíkovi


Reklama