ČERVENČÁTKA 059 - Ideální odstup sourozenců

Rodičovství

Jelikož starý deníček je již zapadlý a nemám žádné info o chystání nového, tak se toho ujmu. Nečekejte zázraky, slohovky nebyly, nejsou a nebudou mým koníčkem :) Včera večer se má zlatíčka uložila ke spánku velmi brzy, kolem deváté už se mnou byla jen televize a práce... A mě začalo hlodat, kdy začít pomýšlet na sourozence pro Karolku, a zda vůbec. Pomyslným červíkem se stal článek v časopisu Maminka a zmíněný kousek si dovolím ocitovat. Jedná se o radu psychologa PhDr. Miroslava Vyhnálka v hledání ideálního věkové odstupu mezi dětmi:

„Pokud je mezi dětmi věková diference jeden až dva roky, jejich vzájemné vztahy jsou intenzivnější, jejich potřeby jsou podobné, mohou si lépe hrát, vytvářejí těsnější vazby. Konflikty řeší intenzivně, s téměř vyrovnanou snahou strhnout vítězství na svoji stranu. Při věkovém rozdílu tři až čtyři roky bude chtít starší sourozenec vždy mít navrch, a bude toužit, vzhledem ke svému věku, po dominantním postavení. Věkový rozdíl pět až sedm let vytváří sourozenecké vztahy nevyvážené, kde rodiče apelují na staršího rozumného sourozence a chovají se k němu jako k zodpovědnému, zatímco mladšímu je často dovoleno poměrně hodně. Pokud je rozdíl mezi sourozenci větší než sedm let, vzniká mezi nimi určité věkové nedorozumění, kdy mladší je často svěřován do péče staršího proti jeho vůli. Ze starších sourozenců jsou ovšem partneři s dovednostmi, jak zacházet s dětmi, které pak uplatní v dospělém věku.“

Takže… ideální je mít děti za jeden až dva roky. A zkušenosti z mého okolí? Jsou následující:

Můj brácha je mladší o 22m. V dětství jsme byli jak dvojčata, v pubertě jsme se nenáviděli, kolem mých 20 narozenin jsem to byla já, kdo mladšího brášku dotoval na diskotéky :), teď si skvěle rozumíme. Jednoznačně díky mé mamce, která sice musela v našem ranném dětství trpět nevyspáním a únavou…, ale vím jistě, že teď je šťastná babička a užívá si o to víc svou první vnučku.

Naši sousedi, dva kluci - starší 24 let, mladší 10let. Příklad řešení manželské krize pořízením si benjamínka… Starší se doma moc nevyskytuje, má svůj život, mladší mluví jako dospělák už od svých 6 let… Sama sousedka tvrdí: „Mám dva jedináčky.“ Mimochodem manželství se udrželo, ale zřejmě žádná sláva ;)

Naši další sousedi, kluk 8 let, holka 1 rok. Maminka si rozestup nedokáže vynachválit právě pro to, že starší si dokáže už pomoci sám. Z mého pohledu mají obě děti vyvážený vztah a neexistuje v jejich případě apelování na rozumného staršího jedince. Navenek určitě ne :) Ale jak děti porostou, jejich vztahy se jistě budou měnit…

A u nás? No nevím, někdy jsem schopná jít do těhu okamžitě, jindy si říkám, že až později. Dost se to mění. Jistě na to má vliv má úžasná dcera, kterou miluji a přesto je občas na „prodání“ :) Druhé dítě bych přála i proto, že u Karolínky byl počátek mateřství dost „hektický“… Z mého pohledu, jsem to moc nezvládala, okolí mě naopak chválilo :) Bylo to především i jejich podporou. Proto bych si druhé dítko chtěla „vychutnat“, nestresovat se při každém zaplakání jako tomu bylo u Karolínky. Ale k tomu musí být ideání věkový odstup mezi dětmi… Takže?Já nevím. Asi ještě počkám… :)

Jak je tomu u vás? Maminky dvou a více dětí jistě už dokáží popsat, jak starší sourozenci vnímají mladšího. A my matky jedináčků to holt budeme muset „risknout“ a najít ten ideální odstup právě pro nás :)

Mirka + Karolínka

Ps: Vyjadřuji ještě jednou svůj obdiv všem maminkám, které mají děti do dvou let :)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.02.06 12:22

Že by první?
Se mi nechce věřit:-))).
Jdu číst!
Slanka*

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.02.06 12:36

Mirko deníček se Ti moc povedl, je stručný, věcný a hezky napsaný:-). 1*!!!

No, já tohle téma řeším v hlavě neustále, řekla bych skoro denně a denně na to také mám jiný názor :o). Jednou si řeknu, že by bylo opravdu lepší, kdybychom měli druhé děťátko „hned“ za Mankou s odstupem třeba rok a půl (znamenalo by to začít se snažit!!!). Že to tak má hodně maminek a také to zvládnou, jenže pak jsem několik dnů za sebou hodně nevyspalá, do toho je Manuška vzteklá, že jí něco nejde, do toho přijde nedoplatek za elektřinu a manžel zavolá z práce, že přijde pozdě (třeba v devět večer) a já si okamžitě řeknu, no to ani náhodou, to bych (bychom) dvě děti nezvládla-(i). Hezky počkám, až budou Mance dva, nejlépe tři roky a pak se budeme snažit o druhé. To se Manka hezky sama napapá, vyhraje, oblékne se a já budu moci ten maraton (prvních pár dnů z porodnice= kojení, přebalování, kojení, přebalování…) krásně zvládat…!?
Ale co práce, zase by bylo lepší mít děti hned po sobě a pak je dát společně do školky a jít do práce, než být tři roky doma, nastoupit do práce na pár měsíců a otěhotnět znova… Ehm.

Takže já v tom mám holky pěkný guláš :)) a buď u nás rozhodne taťka, nebo mě „něco“, nebo „někdo“ přesvědčí, co by bylo „lepší“, nebo se prostě stane vůle Boží a mimi bude na cestě:-).

Tak:-).

Manka spinká v postýlce svou půl hodinku po O a já půjdu ještě napsat do starého deníčku:).
Papík Sláník (furt tak smutný:-()

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 26.02.06 12:39

Mirko,i když oficiálně patřím do deníčku PSTM přesto mi to nedá a píšu.
V poslední době taky přemýšlím kdy tomu našemu prckovi pořídit sourozence..možná je to tím že prcek měl před týdnem rok a tak bilancuji.
Touha by tu byla..v srdci ale rozum mi říká že není ta pravá doba,prostě kdybych otěhotněla teď tak bych to určitě obrečela!!
Děsím se z toho že mimi které porodím bude jiné něž to co už mám.Nějak si to nedokážu představit.Ještě kdyby to byla holčička tak možná,ale kluk? :-)
Jsou to zajímavé myšlenkové pochody,že?
Myslím že se to brzy změní ale každopádně se t toho našeho miláčka nemůžu stále nabažit!
Jo a naše začátky byly taky neslavné-já depčila,malý prdíkoval.No přežili jsme :-))

Gabule a roční Štěpánek

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 26.02.06 12:48

třetí!!!!

Mirko moc hezký deníček. A já si říkala, že se ve starém deníčku nic nehýbe…

Jedeme na obídek do pizzerky všichni tři - tak jdu chystat Eli a mrknu ještě večer.

Dáša

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.02.06 13:05

Joj, to je rychlost :) Díky Missorko.

Jsem moc ráda, že deníček je „k věci“, tím myslím, že máme každá na to, co napsat :)

Slani - cítím to úplně, ale úplně stejně - viz deníček :)

Gabule - jsem moc ráda, že jsi přišla se svým názorem… Je vidět, že je nás opravdu většina, která „tápe“ nad tím, kdy sourozence pořídit. Mimochodem - „neplánované“ mimi by jistě bylo určitým řešením, ale já bych to asi taky momentálně přímo ukázkově ořvala :)

Dášo - ať vám chutná :)

Karolínka spinká po O, já jsem tu, taťka vegetí u TV. Za chvilku se opět budeme snažit zabavit malou všetečku, tak nabíráme síly, každý po svém :)

Chtěla jsem dát prádlo na balkon, ale v noci se opět u nás objevil sníh. Sice poprašek, ale je tam :( Zimu miluju, ale ne tak dlouhou :)

Mirka

PS: máte někdo páru, který peletonek je ten správný, aktualizovaný? Prosím Jerrýska, ať se toho ujme, ta má přehled :) Dík

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 26.02.06 13:06

Můžu se vám sem vnutit?
Mám dva kluky po sobě 18 měsíců. Staršímu Vaškovi je teď 21 měsíců, mladšímu Jirkovi budou 3 měsíce. vždycky jsem to tak chtěla a povedlo se. Vašek Jirku má hrozně rád. Když ho necidí, hned se po něm schání, pusinkuje ho, nosí mu chrastítka, dává dudlík. Nikdy jsme od něj vůči Jirkovi nezaznamenali nejmenší náznak žárlivosti (nevoli, že se mu třeba zrovna nevěnuju, protože krmím Jirku, si spíše vybíjí na mně). To je myslím podstatná výhoda dětí takhle blízko po sobě. Alespoň se říká, že při větším věkovém rozestupu starší sourozenec už směřuje žárlení na mladšího.
Je pravda, že si Jirku tolik nevychutnám, jako kdyby byl sám, ale o to víc si je vychutnám oba dohromady :-) a to je prostě nádherný. věřím, že tak za 1,5 si už hodně vyhrají spolu, že budou nejen bráchové, ale i kamarádi.
Ale já byla od svých bratrů o 6 a o 8 let starší. Taky jsem nežárlila. Pravda je, že hlídat a vozit kočár mě moc netankovalo. Nikdy jsme si nebyli natolik blízcí, abychom si navzájem cokoliv třeba svěřovali, nebo si dlouze povídali, ale myslím, že máme celkem normální vztah. Když je potřeba, pomůžem si, když se potkáme u našich, pokecáme (teď je jim 24 a 26 let).

Makýš a Tygříci z Jarních miminek 2004

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 26.02.06 13:16

Mirko, deníček k věci mě bodnul.

Mám prozatím „jasno“. V listopadu se začneme snažit, mluví pro to spousta pro - faktických, finančních a hlavně to co je zmiňováno předemnou. Děti na sebe ještě nebudou žárlit.
Chvilky krize mívám (nevyspání, únava…) narozdíl od tebe nemám podporu okolí - babičky naprosto k ničemu, ale snad se pak rozhoupou aspoň k občasné vycházce se starším dítkem :-)..... takže popravdě, děsím se toho.
Snad těsně po porodu jsem byla schopná otěhotnět okamžitě, teď už váhám. A do listopadu daleko…
Ale chci dva cvrčky a budeme je mít !!! Musíme to zvládnout..

Apropó.....prý se druhý dítě už tolik neprožívá, jsi trénovaná /fyzicky i psychicky/ už od prvního, tak se to údajně zvlládá líp… No nevím to by nám musela říct nějaká druhomamina…
Mějte se
 NiKi

 
Missorka  26.02.06 13:26

Sice jste mě nezvali, ale jsem tu :-), protože své oblíbené téma si nikdy uniknout nenechám…

Myslím, že je dostatečně profláklé, že naše druhorozené je neplánované a i přes poněkud větší šok na začátku, strašně chtěné miminko. Já jen moc děkuju někomu tam nahoře, že tohle rozhodl za mě, já bych se k 13ti měsíčnímu věkovému odstupu neodhodlala, ale bylo to prefektní rozhodnutí.

Pokud máte dvě a více dětí, tak mateřská láska se nenačítává, ale znásobuje. Každý den mě „dostanou“, slzí mi oči, pouštím utěrky a jdu je otlapkat. :-)

Druhé dítě se zvládá mnohem líp (i pokud je to první tři měsíce velmi náročná princezna, co téměř nejí, jako to bylo u nás…). Víte co dělat, jste zručná, zaběhnutá.

Nechci, aby to znělo jako propaganda, ale holky, vůbec se nebojte a skočte do toho. :-) Ten krok do neznáma je tam vždycky.

Já si poslední dobou velmi iracionálně přeju, aby to zatracený tělísko selhalo… ;-)

Peta a Véčka

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 26.02.06 13:46

Ahoj holky,
tak téma nesmrtelné mě taky oslovilo.

Mám teď drobky 19m a 2m, jak jsem očekávala, byl ten začátek trochu náročnější, ale při Amálce byl určitě horší. Teď vím, že to noční bloumání a houpání je jen dočasný a mnohem líp se to přežívá. A jak se sobě líbí, oba se tetelí radostí. Bořík se na Amálku směje mnohem víc než na mě.

Velmi velmi teď řeším, jestli a KDY další. Aby nebylo odstrčeno, bylo v partě, tak bych si představovala zase tak 1,5 roku. Ale nevím, jestli si to ti dva zaslouží, jestli bych je neměla rozmazlovat samotný. Moc bych chtěla víc dětí, zatím teda jenom ty tři, ať nežeru (asi by se to finančně nemělo přehánět, ještě jsem ani nebyla v práci, šla jsem ze školy na MD). Váhám, váhám a přitom to vím:-)

cifka

 
Missorka  26.02.06 13:49

Cifko,

já ti TOLIK rozumím! :-)

Peta

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.02.06 13:50

MirkoV, supr deníček. Já v tom mám zatím vcelku jasno, ale jak to dopadne se uvidí. Chci být na mateřské až do Davidových 4 let a až mu budou +- 3 tak bych se chtěla začít teprve snažit o druhé.
Když to příjde dřív tak v tom až takový problém nevidím, ale naplánované to mám tak jak jsem napsala.
My jsme s bráchou o 4 roky, teda on je o 4 roky starší, coby děti jsme byli v pohodě, pak mě měl jako přívešek, takže jsem uměla kdejakou lumpárnu. Když mi bylo okolo těch 12 až 15 ti tak jsem ho učila zase kde jakou lumpárnu já, pak jsme měli každý svůj okruh kamarádů a když mě bylo 15 tak brácha měl první dcerunku a bydleli s náma, takže jsem byla ta hlídací tetička ale když měl nějaký problém tak došel za mnou to probrat a tak to v podstatě trvá do dnes. Prostě pokud ten druhý něco potřebuje tak si vzájemně pomůžem, máme si co říct, ale jako jedináček jsem se možná cítila až v době kdy se bratr oženil.....

To je jen můj názor.......Jitka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 26.02.06 14:01

Ahoj holky,
jsem od Opičáků a nedá mi neozvat se.Máte moc pěkný téma, přesně takhle jsem se já rozmýšlela zhruba před rokem a čtvrt. Mému Kubíkovi byly skoro 2 roky a nakonec zvítězil sourozenec. Přesně z důvodů, které píšete. Nemělo cenu hledat si práci (firma, kde jsem pracovala skoro zkrachovala) a pak za pár měsíců odejít na mateřskou. Měla jsem taky strach, že by zvítězila pohodlnost a na mimčo už by nedošlo. A poslední důvod byl, že když stihnu porodit nebo nastoupit na mateřskou před Kubíkovými třetími narozeninami, bude mi opět vyplácena mateřská ve výši 60%platu. A tak jsme se na jaře rozhodli zapracovat. Chtěla jsem holčičku, zkoušela jsem počítat ovulaci. Mimčo se povedlo okamžitě, měl to být zase chlapeček a měl se narodit na Vánoce, tak jsem byla zklamaná. Teď je Honzíčkovi 8 týdnů, krásně roste a já jsem šťastná, že ty moje rošťáky mám.
Je pravda, že Kubík žárlí. Je to ale jiná žárlivost, než si asi představujute. Na Honzíka nedá dopustit, volá mě, když pláče atd. Žárlivost se projevuje poutáním pozornosti, po týdnu s Honzíkem doma, začal zlobit, abnormálně se vztekat a neposlouchat. Trvalo, než se vyrovnal s tím, že prostě Honzík už je naší součástí a teď, když si povídáme, nezapomene Honzíka zahrnout do naší rodiny. I zlobení a vztekání ustoupilo.
A co se týká druhého těhotenství a porodu a vůbec výchovy, máte pravdu. Podruhé už jsem to tolik neprožívala, porod byl oproti prvnímu o moc lehčí. Honzík má stejně jako Kubík problémy s prdíky, ale už to beru lehčeji a s nadhledem. Zkrátka vím, jak na to. Všechno se dá zvládnout, chce to jen organizaci a nezabývat se malichernostmi. Spím průměrně 6 hodin a to samozřejmě přerušovaně, ale tělo si nějak zvyklo a už mi to ani nevadí.
To jsou mé zkušenosti, snad vám trochu pomůžou v rozhodování a ať už se rozhodnete jakkoli, jestli mít mimča brzo po sobě nebo déle, určitě si pořiďte aspoň dvě, protože je to velikánská radost a potěšení. Jak říká moje mamča, čím víc dětí, tím víc radosti, lásky a štěstí.
Katule, Kubík a Honzík

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 26.02.06 14:09

Ahojky,dík za deníček,je fajn.Já se můžu podepsat pod missorku.Taky si myslím,že nejlepší je mít děti co nejvíc u sebe.Já to mám ale jinak,holky mají mezi sebou rozestupy 5 a 6 let a podle mě to není ono.Liduška nejstarší s Verunkou si neumí moc vyhrát.Už má jinačí zájmy a hry kterým Verča nerozumí a často se musím do toho vkládat já.Je sice hezké,že už se uměla hodně o sebe starat,ale bohužel si nejsou až tak blízké…Je to trochu jako jedináček a později zhrzený:-)
S verunkou a Natálkou je to už trošku něco jiné.Jsou od sebe o 5 let,ale hodně tady dělá,že Verunka nebyla dlouho sama jako Liduška a pozoruji,že k Natálce má daleko ,,vřelejší" vztah.(ostatně Liduška ani k Naty moc není,je to tím,že tyhle jsou od sebe o 11 let? kdoví)Hodně s ní povídá a Natálka bere Verunku nejvíc,je z ní když ji uvidí hotová.
Co se týče Fildy,to je jiná kapitola,přišel až teď v září,je to kluk byl doteď vychovávaný jinak než holky a navíc už je v pubertě,což dělá taky svoje.Je to moc hodný kluk,k Natálce se taky má,s Verčou a Lídou už někdy mají spory,ale to je normální.Jen díky jiné vychově a bez chlapské ruky se někdy zapomene a zkouší to i na nás ,,já jsu nejlepší a kdo je víc,za nic nemůžu a všechno vím" a občas je drzej jak štěnice a snaží se mít poslední slovo.Ale jak říkám,je u nás krátce a teprve si vychutnává otcovskou ruku.
Takže mé shrnutí a nejen z mé zkušenosti,ale jak bych se zařídila,kdybych měla jiné okolnosti dříve-rozhodně bych měla 2-3 děti velmi krátce za sebou a to i kdybych měla pocit,že to nezvládám.Dnes kdy jsou děcka na etapy nemocné,je úplně jedno jaký mají věkový rozdíl,v noci vstávám stejně několikrát skrz léky,bolesti a horečkám v noci.A i když nejsou nemocné,je stejně těžké skloubit zájmy,potřeby školu atd. tak aby to vyhovovalo všem.Možná je to horší v tom,že starší nechtějí pochopit,že když je nejmenší nemocné,nejede se na hory a …
Prostě a jasně podle mne je dobré skrz děti samotné i skrz organizaci času,dědění oblečení(ostatně mám schovávat věci 5 let?) a mnoho dalšího je výhodnější mít děti v menším rozestupu.
Tak všem pěknou neděli Matty

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.02.06 14:11

Missorko - já věřila, že ty se ozveš :)

Všechny jste zvané, každá maminka to cítí jinak a z každého takového pocitu si my „nezkušené“ něco vezmeme :)

Tý jo, vůbec mi nedošlo, že pokud chci třetí dítě, měla bych přemýšlet o dalším věkovém odstupu, aby se „semkly“ :) Teda já ne, mě budou stačit dvě, jednou… :)

Naproti v baráku bydlí rodina, která si chtěla rozmazlit třetí dítko a jsou z toho dvojčata :)))))

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.02.06 16:52

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm/ 6m: 8,5kg 70cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 - Pardubice 03.06.05 - Mirka + Karolínka 3,80 kg 53 cm/ 6m: 9,22 kg 68cm - 1981 - Havlíčkův Brod 04.06.05 - Oluška + Martínek 3,00 kg 49 cm/ 6m: 7,01kg 68 cm - 1981 - Plzeň/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Meda (Simona) + Julinka 3,31 kg 49cm/ 6m: 7,47 kg 71 cm - 1977- Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm/ 6m: 7,43 kg 69 cm - 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm/ 6m:7,78kg 69cm - 1977 - Sereď/Bratislava
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978 - Pardubice
18.06.05 - Janab + Daneček 3,18kg 50cm /6m: 8,6kg 67cm - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - Honzík 10
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm/ 6m: 9,3kg 75cm - 1982 -Třebíč 25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm/ 6m: 7,26kg 72cm - 1980 - Brno
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm/ 6m: 6,8kg 66 cm - 1978 - Bílina 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm/ 6m: 9,2 kg 74 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm/ 6m: 7,76kg 69 cm - 1977 - Brno - Leonka 3 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 54 cm/ 6m: 7,2kg 73cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm/ 6m: 7,03kg 65cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm/ 6m: 7,46kg 66cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm/ 6m: 6,95kg 68 cm - 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča+ Martínek 3,10kg 50cm/ 6m: 8kg 71cm - 1980 - Jince u Příbrami
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm/ 6m: 8,370kg 73cm - 1969 - ? - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm/ 6m: 6,815kg 67cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm/ 6m: 8,57kg 70cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika) +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm/ 6m 7,8kg 70cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm/ 6m: 6,4kg 68cm - 1978 - Horní Cerekev

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.02.06 16:53

Jitty a Valli se mi spojily :)))))))

Spravte to pak někdo, prosííííím, já na to nemám nerva :)

M.

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 26.02.06 17:22

Tak j8 taky nejsem zvaná, ale nedá mi to.
Na první mimi jsme si pár měsíců počkali, pak se narodilo nedonošené, takže problémy, které si maminky „normálních“ miminek nedokáží vůbec představit. Váhala jsem, jestli vůbec chci druhé - riskovat, že se zase narodí moc brzy a bude třeba postižené… ale v Tomově roce (vlastně 10ti měsících) jsme zkusili druhé mimi (dr. u nás doporučují počkat s těhotenstvím rok po porodu), s tím, že to stejně zase bude trvat - a máme děti 21 měsíců od sebe.

Pro - v podstatě neznáme žárlivost. Ano, děti se tahají o hračky nebo oba dva musí být v tom samém okamžiku na klíně u toho samého rodiče, ale nedělají si zlomyslnosti a naschvály. Už teď, kdy je Lise sedm měsíců si spolu hrají - a pokud si s ní nevím rady, tak jí Tom zabaví. Také ještě stále mají „podobný“ program - tj. procházka na hřiště se líbí oboum dětem - není jedno znuděné. Těším se, že za další rok, rok a půl jsem z nejhoršího venku a můžu začít zase přemýšlet o práci, do které se budu moci vrátit na nějakou rozumnou dobu. Taky příští rok už můžeme na hory s tím, že si to užijí obě děti atd.

Proti - určitě moje tělo nebylo úplně fit. Nepodařilo se mi shodit mezi těhotenstvími na původní předtěhu váhu, zůstalo mi sedm kilo, po druhém porodu dalších sedm - jsem typ který kojením nehubne; takže teď už vlastně začínám třetí rok v těhotenském, případně XXL oblečení (hlavně kvůli podprsence 80F - z původních 75 B/C) - které mi nesedí. Doufám, že až dokojím, tak se vrátím do nějakých lidských velikostí.
Nemáme žádné babičky, manžel má náročnou práci - ve všední dny jsem s dětmi v podstatě celý den sama. Lisa přes den „nespí“ - ne, že by nespala vůbec, ale střihne si vždycky 10 - 20 minut na procházce, v autě nebo v nějakém jiném nekonstruktivním čase (tj. v době, kdy nemůžu jít a třeba setřít podlahu nebo vyžehlit prádlo). Do toho naše madam vstává v pět - poté, co ještě v půl jedenácté večer byla plná sil… :-))) Takže občas je to dobře na budku. Lisa je navíc mamánek, k nikomu jinému nechce, často ječí i u manžela… výsledek je ten, že jsem byla během prvního půl roku 7× nemocná - pak jsem přestala úplně žehlit, domácnost uklízím mopem a vlhkými ubrousky, nevařím - a Tom nastupuje od pondělka na dvě dopoledne týdně do školky.

Můj názor - děti blízko u sebe určitě ano - ale rozmyslete dobře, jestli budete mít nějakou pomoc - alespoň dvě tři hodinky týdně.

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 26.02.06 17:25

Ahoj holky,
Mirri bezva deníček.
Já osobně si myslím, že ideální věkový rozdíl neexistuje. Já s bratrem jsme od sebe 2,5 roku a vztah nic moc, máme se rádi to jo, ale že bychom byli nej kamarádi to nejsme. Můj manža se sestrou jsou taky 2,5 roku a mají vytah opačný, jsou to kamarádi a navzájem se svěřují.
Já to ponechám asi náhodě, někdy jsem přesvědčená, že dětí zvládnu 5, někdy ani jedno :)).
Za 3/4 roku se chci vrátit do práce, když to pujde, tak vydržím rok a pak mimi, ale uvidím… Ujasněné to rozhodně nemám.
Tak hezký zbytek neděle.

Raduš a Anna Amelie

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.02.06 17:56

Mirko: vyborny denicek! ja premlouvam tatku k dalsimu hned,ale bohuzel to nejde-kvuli skole a tak.takze doufam ze ten cervenec co mi slibil na snazeni, ze dodrzi:-) mamka mi nadava kdyz neco takovyho reknu ale to je snad nase vec-i kdyz teda ji potrebovat takybudeme-hlidani, hlida nam ted malyho kdyz chodim do skoly.a snad jeste tak dva roky chodit budu,pokud tu slavnou bakalarku dopisu!delam na ni tento vikend a je to des,mam 14 stran a do 30 daleko a uz nevim co psat!
ja chci mit hoodne deti(bohuzel ale vyjdou max.3 - uzivit je dnes je dost tezky) a blizko u sebe.tak uvidime jak se nam zadari.:-) ted zadnou ochranu vicemene nemame, ja ve skratu duse doufam ze by se mohlo zadarit driv,ale urcite to nepujde:-(
tak pa
VAlli a martinek 8.mes.a tyden (10,3kg,78cm):-)

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 26.02.06 18:14

Úžasný deníček ten se teda povedl my další dítě chceme bud po 5-6letech nebo po 4,ale uvidíme někdo soudí a jinej za vás mění.Po roce ani po dvouch ani omylem,zbláznila bych se.My sme se ségou o 3roky a půl a také sme si moc nerozuměli toto si myslim,že dost záleží na povahách.Jinak čekám na své červené dny a šupajdim k doktorovi pro injekci jelikož zatim kojím a kojit chci nerada bych měla kojící těhotenství.Jo a u nás je teda mnohem víc miminek než vloni prý se ženské zbláznili řekl můj gyndař.
Zatim paa Nikkol s Filipkem

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.02.06 18:14

Tak tady to mas MirkoV .-))))

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm/ 6m: 8,5kg 70cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 - Pardubice 03.06.05 - Mirka + Karolínka 3,80 kg 53 cm/ 6m: 9,22 kg 68cm - 1981 - Havlíčkův Brod 04.06.05 - Oluška + Martínek 3,00 kg 49 cm/ 6m: 7,01kg 68 cm - 1981 - Plzeň/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Meda (Simona) + Julinka 3,31 kg 49cm/ 6m: 7,47 kg 71 cm - 1977- Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm/ 6m: 7,43 kg 69 cm - 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm/ 6m:7,78kg 69cm - 1977 - Sereď/Bratislava
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978 - Pardubice
18.06.05 - Janab + Daneček 3,18kg 50cm /6m: 8,6kg 67cm - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - Honzík 10
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm/ 6m: 9,3kg 75cm - 1982 -Třebíč
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm/ 6m: 7,26kg 72cm - 1980 - Brno
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm/ 6m: 6,8kg 66 cm - 1978 - Bílina 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm/ 6m: 9,2 kg 74 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm/ 6m: 7,76kg 69 cm - 1977 - Brno - Leonka 3 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 54 cm/ 6m: 7,2kg 73cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm/ 6m: 7,03kg 65cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm/ 6m: 7,46kg 66cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm/ 6m: 6,95kg 68 cm - 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča+ Martínek 3,10kg 50cm/ 6m: 8kg 71cm - 1980 - Jince u Příbrami
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm/ 6m: 8,370kg 73cm - 1969 - ? - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm/ 6m: 6,815kg 67cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm/ 6m: 8,57kg 70cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika) +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm/ 6m 7,8kg 70cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm/ 6m: 6,4kg 68cm - 1978 - Horní Cerekev

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.02.06 18:15

Ahoj,

trošku se k Vám vetřu od květňátek 2005. Zajímavé téma, spousta názorů a tak abyste v tom měli ještě větší chaos, přidám svoji trochu do mlýna.

Já jsem ze čtyřech sourozenců. Mám o 4 roky starší ségru a o 8 let mladší dvojčata holku a kluka. Se starší ségrou vzath normílní než se narodila dvojčata. Tím nám vlastně skončilo děství, nějak na nás nebyl čas. V sestřiných 18 letech odešla z domova a náš vztah se nějak naboural. Už to není ono. S dvojčaty respektive s bráchou si moc nerozumím, on moc neuznává ženské, takže on je ten nej… což já nemusím, hlavně když v životě ještě nic nedokázal. Je mu 29. S jeho dvojčetem ségrou jsem měla vztah dobrý, ale asi stárnu nebo žiju úplně jiný život zjišťuji, že si občas nemáme co říct.

Manžel je také ze čytřech dětí, ale jsou narozeni 06/68, 12/69, 10/70, 01/72. Takže vlastně v závěsu. Tchyni obdivuji jak to zvládala, vztahy mezi nimi jsou podmíněné jejich povahami a již životními partnery tak že fungují jako 2+1+1.

Já sama mám tři děti nejstarší je 14 let, prostřední 4 1/2 a njemladší 9 měsíců. Jsou to všechno cácorky. Nejstarší jsem si vychutnávala jako první, pak dlouho nic, přišla Barunka. Bylo to v pohodě, protože Linda po ní staršně toužila. Nikdy nežárlila nebo jsem na to asoň nepřišla. SAmozřejmě se někdy šťouchají, ale v podstatě na sebe nedají dopustit. A naši nejmladší bezmezně milují. Mám na všechny tři čas, protože každá už men potřebuje jinak. Linda na courání po krámech, to se dá i s kočárem. Barunka na čtení pohádky, to se dá když Marjánka spí nebo si hraje. Ta nejmladší je na tom nejlp, ta je se mnou pořád. Vychutnávám si jí, protože vím, že už žádné další nebude. Srdce by asi i chtělo, ale rozum se tomu brání. Takže si myslím, že ideální rozdíl je ten, který každému vyhovuje. Jednomu tovyhovuje těsně za sebou, druhému po dvou letech,
třetímu po pěti atd.
A na vztazích jaké budou mít děti mezi sebou si myslím věkový rozdíl nemá moc vliv. Záleží na výchově a hlavně povaze.

Tak snad jsem Vám v tom udělala ještě větší chaos :-)))).

Mějte se krásně a ať Vám všem vychází vše co si přejete a hlavně jak si to přejete.

Hamina z Květňátek 2005

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 26.02.06 18:57

Já sem sice nepatřím, ale snad nevadí, když se sem na chvíli vetřu.

Je to moc zajímavé téma. Naší Helence jsou necelé 3 měsíce a já už od porodu v hlavě řeším, kdy si pořídit druhé dítko. Zatím hodně záleží na tom, jaký je zrovna den. Když je pohoda, vrhala bych se na druhé hned teď a když malá brečí a „zlobí“, tak si říkám, že si asi druhé nikdy nepořídím. Ale někde hlouběji uvnitř cítím, že bych ten rozestup chtěla do 2 let. Uvidíme, co provede osud.

Katka

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.02.06 19:16

Tyjo Mirko tak to se Ti fakt povedlo! Ještě tu nebyl žádný Červenčátkový deníček 2005, kde by reagovalo „tolik“ maminek nakukovatelek z jiných deníčků:-).
Fakt povedené téma, jdu číst:-).
Slanka*

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.02.06 19:27

Slani a v podstatě o ničem, že :)

M.

 
sylvaf1
Stálice 91 příspěvků 26.02.06 19:28

Ahojky holčiny v novém deníčku!

Také si myslím, že ideální odstup mezi sourozenci neexistuje a každý má svoje pro a proti.

Mám mladšího bráchu (o 2,5 roku) a vždycky to byla pohoda. Hodně jsme si spolu jako děti vyhráli, ale samo, že jsme se taky dost rvali, ale vždycky jsme se měli rádi. Trochu krize byla akorát v době jeho puberty, ale pak nám bohužel umřela maminka, bráchovi bylo 15,5 a mně 18 a tato životní pohroma nás dokonale stmelila. Dodnes máme spolu super vztah.

Takže jsem si plánovala podobný odstup i mezi svými dětmi, ale Pán tam nahoře to chtěl jinak. Když bylo Fandovi něco přes 2 roky, začali jsme se snažit, ale nakonec se zadařilo, až když už mu bylo 4,5! Jenže jsem od začátku měla rizikové těhotenství (vcestná placenta). První těhu bylo naprosto bezproblémové a mě do té doby vůbec nenapadlo, že to tak nemusí být pokaždé.
Spoustu týdnů jsem proležela v nemocnici a v té době jsem si říkala, že je vlastně dobře, že Fanda už je větší a může alespoň chodit do školky, takže jsem měla jakoby o starost míň, než kdyby mu byly teprve třeba 2 roky. Psychicky to byla pro mě hrůza, strašně se mi po něm stýskalo, pořád jsem tam bulela. Přes veškerou snahu se ale těhotenství neudrželo a v 19. týdnu, po odběru plodovky(byla to holčička), jsem potratila.Těžko jsem se s tím vyrovnávala, ale nakonec jsem mimi obrečela a život musel jít dál.

Proběhlo léto, kdy nás postihla další rodinná tragedie (zemřel 16.letý synovec na rakovinu) a v té době jsem se vnitřně smířila s tím, že budeme mít jedináčka. Takže žádné počítání plodných dnů, měření b. teploty a pod., jako tomu bylo před druhým otěhotněním. No, a k mému velkému úžasu jsem v říjnu měla //.

Takže nakonec mám kluky 6 let a 1 měsíc od sebe a jsem ráda, že to tak je. Z Fandovy strany jsem se po celou dobu nesetkala ani s náznakem žárlivost a i když je to kluk, tak k malému je strašně něžný, hraje si s ním, když mu řeknu pomůže mi s lecčím a když malému říká:„ty můj malej, zlatej, bráško“, tak já u toho slzím. No, uvidíme jak to bude s tou láskou bratrskou za pár let:-)

A za sebe můžu říct, že si tentokrát užívám s malým(ale i s tim větším) opravdu každý den naplno, ale třeba bych si to tak dokázala užívat i kdyby mezi nimi byly jen 2 roky. To nedokážu posoudit. Proště každý den děkuji Pánu, že je mám, i když jinak, než jsem původně plánovala.

No, a v koutku duše už hlodá červíček:„Že bychom to zkusili ještě do třetice?“ Bohužel manža nechce o případném Šimonkovi (Anežce) prozatím ani slyšet:-( Ale třeba se mi ho podaří časem zpracovat:-)))

Takže mějte se krásně a plození zdar!!!

Sylva, Fanda(6l., 10m) a Matouš(brzy 9 m.)

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 26.02.06 20:54

MirkoV, prima deníček :-) Taky si procházím tím rozhodováním, kdy další miminko.....a výsledek NEVÍM.

Začátkem ledna jsem si myslela, že jsem těhotná. Nejdřív to byla absolutní panika, dokonce jsem se bála si udělat test :-) Čekala jsem na víkend až bude doma i manžel, kdyby mě z toho náhodou kleplo ;-) Test byl negativní a já jsem najednou byla zklamaná. Dost mě nahlodala i reakce Radima, když jsem mu řekla o možném těhotenství. Byl rád a hned mě přesvědčoval, že to zvládnem :-)))

Takže bych byla i rozhodnutá mít druhé mimčo hned, jenže…přes týden jsem na Davču sama, Radim jezdí domů jen na víkendy a já nemůžu spoléhat, že by mi s dětmi někdo pomohl. S Davídkem to zvládám v pohodě, ale se 2 dětmi krátce od sebe si to zatím moc přestavit nedokážu.

Asi ještě rok, dva počkáme a pak se začneme snažit. Anebo to necháme náhodě ;-)
 Petta

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 26.02.06 21:09

Ahojky

MirkoV - super deníček, u nás chceme druhé tak za 3 roky. No a taky vzhledem k tomu, že jsem celé těhotenství prozvracela, tak bych měla strach, že to druhé těhotenství bude podobné jako do první a kdyby prcek neuměl ještě ani mluvit, tak nevím, nevím.

Oluska a Martínek

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 26.02.06 21:52

Jejda, nový deníček - a já ještě nedočetla ten starý, budu se muset víc snažit :-)
Mirko, bezva deníček a na moc zajímavé téma.
Já jsem vždycky chtěla mít děti blízko u sebe, aby si rozuměli, protože můj brácha je o 6 let starší a sestra o 7 let mladší a celé dětství jsme se tak nějak míjeli. Vlastně jsme si začali rozumět až jako dospělí, když jsme začali mít stejné starosti (děti a tak).
Jenže do toho mi přišly problémy v těhotenství a taky těhotenství, které nedopadly … Takže rozdíl mezi Klárkou a Julinkou je bez 3 týdnů 5 let, mezi Julinkou a Matyášem jsou 4 roky, Klárka a Matyáš mezi sebou mají 9 let. Myslím, že to není úplně ideální (tedy z hlediska jejich vztahů) - holky jsou vlastně jako dva jedináčci. Mají hodně rozdílné povahy, těžko se shodnou a i dost těžko se hledá hra, kterou by šlo hrát s oběma. Buď to nechce hrát Klára, že je to pro mrňata a jí to nebaví, nebo je to pro Julču moc těžké a vzteká se, že jí to nejde. Když Julinka dorostla do takového věku, že už se s ní dalo leccos dělat, tak Klárka šla do školy, nové povinnosti, nové kamarádky a už o malou moc nestála. Určitá žárlivost se objevila, když Julince bylo tak kolem třičtvrtě roku. Dokud byla miminko, tak to bylo v pořádku. Chápala, že se miminku musíme věnovat a starat se o něj, ale když miminko trochu vyrostlo a začalo se po mně samo sápat, tak to byl problém. Řekla bych, že teprve tehdy jí došlo, že je to další člen rodiny, se kterým se bude muset o mámu dělit napořád. Nebyla to nějaká hrůza, ale musela jsem na to pořád myslet a dát velký pozor, aby neměla důvod se cítit odstrčená nebo přehlížená. Myslím, že teď na sebe nějak moc nežárlí, ale o pozornost soupeří.
Matyáše zatím obě příšerně rozmazlují. Je vidět, že Julinka je mu mnohem blíž, úplně se třese, aby mu udělala nějakou legraci a i když je v místnosti více lidí, má oči jen pro ní a směje se opravdu každému ksichtíku, který na něj udělá. Klárka, ta se k němu chová spíš už mateřsky. Pořád by mu něco ukazovala, vysvětlovala a skoro pořád se s ním ňuchá. Nikdy mi nezapomene poradit, co by chtěl a co bych s ním měla udělat :-))
No, to jsem se rozepsala. Zkusím ještě dneska dočíst ten minulý deníček a snad vás konečně doženu :-)
Zdravím. Jitka

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 26.02.06 22:58

Ahoj holky,
Mirko moc pěkně jsi to napsala :-).Já chtěla mít rozdíl dvou let, u prvních dvou dětí, ale nemohla jsme zapadnout a zadařilo se až měla Niki 2 roky.Niki tedy měla 2r a 8m.když se narodil Martínek,hodně na něho žárlila ten první týden byla ubrečená, pořád mě chtěla a já musela kojit tak u mě stála a plakala to si pamatuji jako kdyby to bylo včera :-). Pak už se to sklidnilo a docela si spolu vyhrály, pak přišlo období a to když měl Martin tak 10 tak se hádali a mlátili no hrůza.Byla jsem nucena je rozdělit a každého šoupnout do jiného pokoje a byl klid :-).Když mají na sebe náladu tak si povídají a když nee tak se každý zavře do svého pokoje :-).Do toho přišla Kristýnka ta je s Martinem o 5 a od Niki o 8 let a je to v pohodě na ní nedají dopustit ani jeden i když občas se taky pohádají, ale to k dětem patří :-).A malý Samík je opatrován všemi zatím.A co zá:,–(ně nedělám, nedávám starším hlídat mladší jenom když si sami řeknou,že chcou vozit nebo si hrát.To si totiž pamatuji já mám mladší sestru o 10let a mamka mi jí hodila na krk, každý den jsem s ní musela ven,musela jsem jí koupat a chystat jídlo,připadala jsem si jako její máma a ne sestra :-(.Taky jsem si na ní někdy vybíjela zlost,bila jsem jí ,ale jenom po dupce zas na druhou stranu jsem na ní moc lpěla :-) a nikdy bych jí neublížila.Ale teď si moc nerozumíme ještě bydlí u našich a je jiná než já,hodně ovlivněna naší máti,připadá mi že jí je 50 a ne 27.Kdyby měla muže a děti tak by to bylo jiné.Jo a ještě jsem uvažovala,někdy mě to popadne,že bych Samíkovi pořídila ještě sestřičku nebo brášku :-))aby nevyrůstal skoro jako jedináček.Ale vzhledem k mému věku a mám ještě 20kg navrch a finančně taky nevím jestli bychom to zvládali,ale hlavou se mi to honí no :-)).
Jinak pořád bojujeme s kakáním Samík se tak u toho trápí :-(.A zjistila jsem, že jablíčko mi sní jenom, když mu ho uvařím surové mi ho nechce jíst.A ze skleniček mu chutná hruška :-).Zkoušela jsme mu tu červenou řepu uvařit a moooc mu chutnala a už si zvyká na čajík i když po lžičkách,pořád mu cpu ten heřmánek :-).
Makovko - ze začátku jsem taky potápěla jenom sekundu a teď postupně to prodlužuji a až zvládne aspoň 3 sekundy tak se začne potápět víc do hloubky a pak i s puštěním a převezme si ho druhá osoba pod vodou :-).To jsme zkoušeli včera na bazéně a u nás je problém v tom, že Samík si pořád cpe nožky pod bříško,nechce je natáhnout dupa jedna :-)).
Tak já se zatím loučím jdu do hajan pa
 Monika

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 27.02.06 08:35

Ahoj holky!

Ani mě toto téma nedá.. Když jsem si přečetla moudra PhDr. Miroslava Vyhnálka, napadlo mě jediné - čistá teorie!!

Žádný odstup mezi dětmi nemůže být IDEÁLNÍ. Prostě nějaký je, ale nikdo nemůže předem určit, jak se budou děti narozené xy měsíců po sobě chovat.

Nevýhodou krátkého odstupu může být malá schopnost těla zregenerovat se od předchozího těhotenství. Ale i to je dost rozdílné - někomu stačí málo a cítí se zase fit. Při dnešních trendech dlouho kojit a dítěti se intenzivně věnovat, hodně maminek rozmýšlí, mít děti krátce po sobě. Dřív to bylo jednoduché - mateřská dva roky, spousta maminek si pospíšila mít druhé dítě, aby nemusely nastoupit do práce a zůstat s dětmi. Hodně mých kamarádek mělo o dva roky starší nebo mladší sourozence. Mělo by jít tedy o DOBRÝ odstup, který zajistí vzájemné pochopení a sounáležitost dětí. A ejhle - nebylo tomu tak. Co vztah, to rozdíl.

Já a moje sestra jsme o čtyři roky., nedá se říct, že bychom byly mimo mísu. Můj spolužák měl sestru také o 4 roky starší, byla to holka kluk, bráchu brala všude sebou, pekli spolu radost pohledět. Nechápala sjem, pro mě moje sestra odhání, když se lezlo sousedům na jabkla, protože Jirka seděl dávno na plotě a jeho ségra mu podávala ruku…

Podle mne záleží na souspě věcí - na dovednostech a povaze mladšího dítěte, na vztahu a povaze rodičů a další rodiny…

My jsme chtěli děti blízko od sebe. Hned od začátku jsem toužila mít další miminko. Já ano, jenže tělo zjevně ještě ne… Snažit jsme se začali, když měla Varunka rok. To jsem ještě hodně kojila, často jsem slyšela názor, že neotěhotním, protože kojím. Otěhotněla jsem napodruhé a kojila dál, i když už méně. Děti máme 23 měsíců od sebe. Po porodu jsem byla strašně utahaná, skoro depresivní. Verunka byla ještě stále na plínkách, v noci se budila na pití. V závěru těhotenství jsem měla pocit, že jí zanedbávám, protože se chtěla ještě nosit do schodů nebo chovat a to jsem s pupkem nemohla. Také jsem se během druhého těhotenství věnovala plně jí, zatímco u prvního patřila celá moje pozornost bříšku.

Ale - mladší maminka v dobré fyzické kondici by tuto situaci zvládala určitě lépe. Měla jsem minimální pomoc a hlídání od rodiny. Naše Verunka začala chodit velice pozdě, o dva měsíce straší Zdenda, byl na příchod mladšího bráchy mnohem lépe vybaven - měl hlídání od obou babiček, nebyl tak fixovaný na rodiče, byl několik měsíců bez plínek, už dávno běhal a chodil sám do schodů… Přitom jsou o jen 25 měsíců, naše děti o 23.

Ať koumáte, jak koumáte, nikdy nevymyslíte IDEÁLNÍ odstup. Z mého okolí mají dvě kamarádky děti po 10 letech a nedá se říct, že by si nerozuměly. S kámoškou jsme rodily na den přesně obě děti, ona má dvě holčičky, které jsou na sebe jako andílci, moje děti se mlátí a koušou… :o)

Alice

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 27.02.06 11:31

Ahoj holky
Nakukuju k vám od RUZŇÁTEK

Tohle téma mě taky vždycky dostane. U nás jsem o tom taky psala deníček. Mám kluky od sebe 2 roky, a nemůžu si to vynachválit. Mladšímu je teď 10m a už konečně přišlo to období, že jsou oba spolu v pokojíčku a hezky si hrajou. Mají se strašně rádi. Prostě idylka

Kdyby bylo ma mě a mohla bych měnit, tak si ty kluky dám od sebe tak těch 18m. Ale ty dva roky mají i tu výhodu, že jsou narození ve stejném období, takže mi i odpadá nakupování sezóního oblečení.

Je tedy fakt, že první 2-3 měsíce to byl pěknej záhul, ale teď mám prostě víc času, než když jsem měla mimčo jenom jedno.

Takže, když budete mít chuť, tak do druhýho mimi jděte co nejdřív, dá se to zvládnout hezky.

Ahoj Ilča a svišťi od ruzňátek

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 27.02.06 11:32

Alice, díky za pohled z druhé strany. Toho se právě bojím .....té únavy, která i po prvním porodu byla strašná a co si budeme povídat, přetrvává… kojení taky bere energii, i když se to nezdá…
A není-li podpora rodiny… je to těžké i takhle…

A tal se mi náš plánovaný rozdíl 26 měsíců zdá dost kaskadérský… :-(
 NiKi

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 27.02.06 11:33

Ilčo, i v případě, že jsi 12 hodin denně doma sama… ????
 NiKi

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 27.02.06 11:45

Ahoj kočky,

tý jo, to je reakcí, a pak si vyber :) Zastávám názor, že „ideální“ odstup pro děti nemusí být ideálním pro rodiče :)

No dnes je Karolínka za andílka, ale to ona poslední dobou dost čast. Tím jak leze a sedá si, tak je nejšťastnější na zemi a to o ní nevím i pár desítek minut. Já pak dávám desítky minut dohromady tu spoušť, co po ní zůstane :) Ale je šťastná při kramaření, takže jí to v únosné míře toleruji…

Slani - jak je kočky? Co taťka, už se vzpamatoval z té hnusárny?

Karolka spí, já si dělám jídlo, tak pište, pište, ať je co číst.

Mirka

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 27.02.06 12:12

ahoj holky,

Miri, moc krásný deníček.
a hlavně aktuální. I u nás.Já minulý týden zapomněla vzít HA, no a riskli jsme to, myslím, že nic nebude, ale nikdy člověk neví…Včera jsme večer s manžou leželi, Beruška už spala, tak mi přišlo, že by mi to ani nevadilo, bejt zase těhotná…kamarádka čeká chlapečka začátkem dubna, a když vidím to její bříško, tak chci takový taky…
Jenže když má Bára špatný den, tak si říkám, že bych to se dvěma nezvládla, někdy máme i toho jednoho až nad hlavu, že jo. No, a taky mi bylo až do 4. m+síce děsně blbě, zvracela jsem dnem i nocí, tak kdyby to mělo být stejné, a k tomu se věnovat malému dítěti, fakt si to nedokážu představit. Kdybychom měli taťku víc doma, tak třeba,ale když jsem na to defacto sama…No, zatím to vypadá na snaženíčko na příští léto. Třeba to bude nakonec dřív..
Jinak já s bráchou jsme od sebe téměř o 12 měsíců(asi bez týdne), takže mamča to taky měla náročný. Mamce bylo asi 21, když jsem se narodila.Bráška, jak je vám asi jasné, plánovaný nebyl. Odstěhovala se za tátou, bydleli tam i jeho rodiče a tety(dvojčata), a domů to měla daleko, no a taťka byl taky dost v práci.Měla to asi ze začátku dost náročné. Ale je fakt, že jsme si s bráchou dost vyhráli.
Nakonec ještě máme ségru - ode mne o necelých 7 let. Je fakt, že jí rodiče víc dovolili , měla víc volnosti než my, míň zákazů i trestů.A řekla bych, že v pubertě to pak s ní měli těžší. No a s tím hraním to je asi fakt, když je větší věkový odstup, že už to není ono. když si vzpomenu, jak jsme si občas se sestrou hráli…
Jsem se nějak rozepsala. Původně jsem chtěla napsat, co je nového, ale to jsem netušila, že je už nový deníček.Včera jsem si chtěla užít den a hlavně večer s malou manželem, tak měl počítač klid.
Takže - koukala jsem do galerky, moc pěkné fotečky, jak se mi podaří někde fotky naskenovat, tak tam taky soupnu.
Ellen - ty jsi měla císařský řez plánovaný, neob to nějak nahonem?Že jsi musela tak dlouho čekat, to by mně naštvalo, takhle tam tvrdnout. Ale hlavně, že to nakonec bylo v pořádku, že? Já teda tušila delší dobu, že to asi normálně nebude, malá byla koncem pánevním a vzhledem k tomu mému ne moc obřímu břichu nejspíš neměla dost místa k otočení.No, a když mi můj gynekolog i primář řekli, že být to jejich manželka, a první dítě, tak by ji rodit klasicky nenechali, tak nebylo co řešit. V úterý odpo jsem ještě byla na kontrole, primář mi řekl, že ve středu v 6 ráno začnem s přípravou, ať jsem v osm na sále.CHtěl si mne tam už nechat přes noc, ale já odmítla(stejně jsem sebou neměla věci a manžel by mi je musel přivézt. Chtěla jsem poslední noc strávit s manželem hezky doma, a ne někde sama v nemocnici.
Nové u nás to, že Barunka v pátek začala dělat Paci, paci. Já odpoledne vařila v kuchyni, a ona seděla v autosedačce a koukala se. Já se otočím, a ona plácá ručičkama o sebe!No, a teď je to její oblíbená činnost, akorát když začnu říkat Paci, paci, tak u toho to moc dělat nechce, jen se směje, že ví, že to je ono.
No, přes víkend napadl sníh, a teď nádherně svítí sluníčko. Jedu Báru odvézt k babi -musím jet do města, a tak ji švagrová ohlídá.
Tak zatím
Všem pěkný nový týden

janka

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 27.02.06 12:44

Ahojte,
vidis Mirka aky si napisala super denicek.

Ja som bola za rozdiel 3 roky, ale nepaci sa mi potom, ze budem tak dlho na materskej…
Manzel vsak chce rozdiel 5 rokov,aby som taky rok aj nieco bola v praci. Nieco by sme nasetrili a tak.Ale to ja budem mat uz 32-33rokov a nechcem mat dieta tak „neskoro“.
Z toho vyplyva, ze mam v tom uplny chaos a neviem co bude.
Jedine, ze by som ho skusila presvedcit manzela,aby sme zacali pomaly uz teraz alebo to skusit podvodom na neho? Ale to by nebolo voci nemu fer. Asi to nechame na nahodu.

Maly mal uz pred pol hodinou obedovat,ale spi vonku uz dve a pol hodiny. Musela som ho ist skontrolovat,ci vobec dycha.
A skusili sme oddelene spanie. Preniesli sme postielku do detskej. Bolo to o nieco lepsie. Do 22.30 sa zobudil asi 2-3 krat, potom sa zobudil o 23.30,potom az o 3.00(ale zaspal na rukach bez kojenia a pitia) a potom o 5.00 na kojenie a potom o 6.45.Cize sa citim uplne vyspata.
Slani ako to robis s kojenim v noci? Kojis v posteli, nechavas aj odgrgnut?

Pa

Elen

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.02.06 12:50

Ahoj Mirkó:)
Já mám teď taky půl hodinku, než se Manka na půl hodiny prospí!:)
Je taky nejšťastnější na zemi, i když jí to zatím klouže, ale už se na tom pracuje a dneska jdeme pro ten koberec, zítra ho snad položíme. To bude príma, bude mít teploučko a nebude jí to klouzat:-).

Jinak na včerejšek spala zase v ložnici jen s taťkou, výsledek 4× za noc vzhůru, jedno kojení.
Na dnešek jsme zase zůstali v obýváku, Manuška spala sama, výsledek ani jedno probuzení od 21:30 do 3:30! Jedno kojení. To je šest hodin spánku v kuse! Co víc si můžu přát?:-). No asi teda ten pokoj navíc no:(. Začínáme tedy uvažovat o patře na spaní v obýváku, jen nevím, kde na něj vezmeme, člověk už neví, na co dřív šetřit:(. Minulý měsíc židlička, teď je to koberec, příští měsíc sporťák atd. atd…
Jinak Manka stojí jakoby nic, vydrží to i deset minut, stát opřená o gauč a tam mít položenou hračku a hrát si s ní. Nechápu, není to brzy? Taky sedí a ze sedu jde rovnou na kolínka, naštěstí nepadá do strany, nebo dozadu na hlavičku, uf…

Taťka se z té hnusárny nijak nevzpamatoval, ani já ne… Myslím na to kudy chodím:(. Od března začínáme splácet…

Ikaika mě sakryš nahlodala, že zase přemýšlím, že by to jako šlo, začít se pomalu snažit:-). Hih, jen nevím, co na to taťka, budeme muset dát řeč!:).

Jinak u nás to bylo tak, že já mám starší sestry o 18 a 21 let, takže o našem vztahu nemůže být řeč, my si spolu fakt nehrály:-)). Skoro si ani nezavoláme:((.

Budu končit, jdu se naobědvat, uvařila jsem kotel rizota, tak to budeme jíst i zítra:o).

PS: někdo se tu ptal na nějaké recepty, napíšu jakékoliv, když budete chtít z luštěnin, obilovin atd. Na masné se mě ale neptejte…!:-).

PS2: někdo se tu ještě ptal, jestli dávám Mance maso, dávám (ale jen proto, že bych to u ostatních, manžela, tchýně atd. neodiskutovala, že děti maso nemusí, tak jak všichni tvrdí, dá se nahradit alternativně!) tak 4× týdně ve skleničkových příkrmech, nevařím jí ho. Až bude ale velká a zeptá se mě, proč ho nejím, vysvětlím jí to…
Slanka*

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.02.06 12:56

Elen v noci kojím už jen jedenkrát (nedávno ještě 2×… o půlnoci a pak kolem páté) kolem půl čtvrté, až čtvrté hodiny ráno. Ale to až poslední dny, kdy spí Manka sama v ložnici!!!
Kojím v posteli od narození a od narození nedávám v noci krkat, protože Manka je nekrkací od malička a když jsem ji v noci nechávala odříhnout, akorát ji to probudilo a pak jsem ji hodinu uspávala. A stejně si nekrkla. Takže od mala nakojím a pokládám do postýlky, nikdy se nic nestalo, ťuky ťuk!
Přes den si nekrkla do 4-tého měsíce, do té doby občas, ne vždy…
Slanka*

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 27.02.06 13:15

NIKI

No to je fakt, vlastně být s nima pořád jen sama, to asi né. U nás sice nějak na hlídání babičky fungujou až v případě nouze, ale manža chodí na 3směnnej provoz, takže mi moc pomáhá, a stane se že jsem občas i 3 hodiny doma sama, a mám klid na odreagování. Takže asi tak.

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 27.02.06 13:18

Ahoj ženský!

Tak konečně píšu.Nějak nestačím ani číst a to už je co říct! Už je novej deníček a já jsem teď ještě zatím ve starém.Nějak jsme pořád nemocní.Já už asi po třetí,teď má horečku i chlap a malá má ukrutný průjem.Má ho teď od neděle,tak jsme k dr.ještě nešli.Vždycky se celá prokadí.Minule měla hovínka až v podpaží :-(
Ještě jednou ty naše míry v 7.měsících : 7780g/67cm nožičku má asi 9,5 cm(nevím kdo už se na to ptal-Elen?)
Taky se musím hned za tepla pochlubit.Vy jste už asi všechny měly Vítání občánků,ale nám teprve teď přišla pozvánka.Myslela jsem si ,že se to tady asi nedělá,ale jdeme 7.3.v 13.55

Dášo -moc,moc gratulací k náušničkám a dej nějakou fotečku.My jsme to měli úplně v pořádku a ani potom to nedělalo žádnou rotyku.

Kukuřičné křupky - taky je malá baští.Opravdu se rozplynou,malá ještě nemá žádný zoubek a jde jí to!

Peťuldo - gratulace Mišákovi k postavení v postýlce,je to šikula.

Makovko - osum zoubků,to je něco! My jsme ještě pořád bezzubí

Maty - doufám,že se ta jizva dobře hojí,ten kašel do toho je nic moc!

Slanko - tak snad to spaní Marianky už bude natrvalo lepší.
To ukradené auto,to je teda nadělení!! Moc přeju,aby se našlo! My máme jen stařičkou škodovku 120 ,ale neumím si představit být bez auta.

MirkoV - už se taky těším na tebe ve svatebních šatech

Radulko - ve zdravé výživě kupuju třeba pohankovou instantní kaši,taky jáhlovou.Může se to přidávat i k zelenině na zahuštění,ale i místo kaše na noc s trochou přesnídávky.Jen se to rozmíchá v horkém mlíku(sunar nebo MM).taky jsem koupila marmeládu bez cukru,je to jen ovoce a to taky dávám do těch kaší.

Jerýsku - snad se taky brzy trochu vyspíš!

Katkob - ta diskuze ohledně miminka s Edwardsovým sy - četla jsem jen kousek,pak už jsem psychicky nemohla,je ho strašný!!!

Dášo - taky sleduju v lahvičkách rajčata,ryby,sůl - ty sardinky a jelito mě dostalo.

Maso - já dávám každý den,žloutek zatím nedáváme.

Jen jsem nakoukla do nového deníčku,je moc pěknej.Povedl se ti Mirko.
Reagovat budu večer,protože se mi probudilo to moje zlato,tak půjdeme ven,dokud aspoň trochu svítí sluníčko.
Tak se mějte moc pěkně,všem marodům přeju brzké uzdravení a pápá
 KIRA

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 27.02.06 14:34

Ahoj babulky, nedá mi to a hned píšu!

Předem, holky, vy jste se snad zbláznily, kdo to má číst? :-))) Jsem ráda za bezva deníček, za bezva komentáře a zdravím všechny domácí i odvedle pisatelky!

Tak u nás je to takto, se švicou jsme od sebe 10.5 roku. A výsledek, no je to švica, dýchala bych za ni, rozumíme si to jo, vždycky jsem byla ráda že ji mám, vždycky jsem se s ní chlubila jako ze starší ségrou, vždycky jsem ji obdivovala, ale že bych si s ní hrála, to ne. A pak mám bráchu, ten je o 2,5 roku mladší a s tím jsem si vyhrála no jejda. Moc ráda na to vzpomínám, a docela si rozumíme do dneška a vím, že se na něj můžu kdykoliv spolehnout.

No a my máme holky od sebe 2 roky a 10 měsíců. A jsem nadmíru spokojená, Leonka na Simi nežárlí, ba naopak ji děsně miluje a hrozně ráda mi s ní pomáhá, můžu se na ni spolehnout, že mi ji pohlídá když jdu honem dělat mlíčko, že jí dá napít čajíčku či mlíčka, že si s ní hraje. Prostě se o ni s velkou láskou stará a před každým ji brání. A Simi, ta když ji nevidí, tak je mrzutá, otáčí se a hledá ji a když ji nevidí dlouho, tak na ni volá Jejííííííííí. No není to krása. A já můžu tento věkový rozdíl vřele doporučit. A co se týče třetího miminka, oba s manžou bychom chtěli, ale nijak extra se nesnažíme, protože právě hlodá ten červík: neriskujeme?!, bude to třetí mimi zdravé (naše maminy ví čím jsem si v těhu se Simi prošla), zbvládneme to?!, utáhneme finančně atd atd. Však víte o čem mluvím a proto to necháváme tak nějak na náhodě. No uvidíme, jak to u nás dopadne. Před měsícem jsem stejně jako Petta s hrůzou dělala těhu testík a když byl negativní, tak jsem byla tak strašně moc a moc zklamaná.......

Tak a teď aktuálně k nám, holky u nás se už v noci zase spí. Nezakřikla jsem to, že ne?! Omylem jsem Simonce jeden večer zapomněli dát pyridoxin, který užívá 1/2 tablety ráno a 1/2 večer a světe div se, Simuška moje malá spinkala od 19:30 do 1:30 a pak do 6:00 no není to nádhera. ALE, stejně jsme nevyspaní, řádí u nás střevní viroza, začalo to v pátek mně a Leonce a já to měla tak silný, že mi musel manža volat v noci pohotovost. Teď už to já s Leonkou máme za sebou, dneska lehl manža a včera naši (Ti se o mě přijeli v sobotu starat, protože manža musel do práce). Chudáci naši, za dobrotu to odnesli :-((( chjo!!!! a Teď se mocinky modlím, ať to nedostane Simuška, ta by totiž musela do dětské na infekční na kapačky, kvůli dehydrataci:-(((( a očkování mělo bejt dneska a je to ohroženo, zkusím se domluvit s dr. na zítřku, snad mi ji naočkuje, protože jestli to nestihnem do 5.3., tak je po vakcíně a musí se celý očkování znovu a to by znamenalo znovu zaplatit 5000 Kč a to je pro nás hodně!

Slani: beruško, je mi to moc líto s tím auti. Snad ty grázly chytí a nejlépe autí najdou!

KatkoB: jak je Honzíkovi?

Mirry: vidím, že jsi peletonek nakonec překopčila sama, já se dostala na net až dnes a už tu byl.

Tak zatím Simi a Leí mě volají. Zatím babulky Jana

 
makca
Stálice 55 příspěvků 27.02.06 14:57

Ahoj maminky,
Mirko V - pěkný deníček, poslední dobou totiž řeším každý den zda druhé mimi a kdy?

Někdy si říkám, že zvládnu 10 dětí a pak je Marťa protivnej a jsem ráda, že mám jenom jeho.

Missorko - a jak si to zvládla s kočárkem??? Měla jsi taky dvougenerační?

My bydlíme dost stranou od všech krámů, tak si nedokážu představit, jak budu chodit nakupovat atd.

Babička by sice hlídala, ale myslí si, že jí tam děti přivezu a zase si pro ně poletím, takže to není žádná úleva.
Maximálně využívám, když není zbytí. A to od nás bydlí 15min. i s oblíkáním.

Mojí mamce se to moc nelíbí, protože do toho ještě předěláváme barák. Já ale říkám, že to vemu při jednom kočáře a oblečení. Jednom nevyspání atd.

Taky jsem si v lednu dělala TT. Nejdřív jsem byla na nervy a pak sklamaná, že nejsem v tom. Manža nakonec taky:)

Takže to vypadá, že se začneme tak v červnu snažit. Akorát se bojím těch nevolností. Mohla jsem ten záchod objímat pořád.

Papa Makča a martínek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 27.02.06 18:49

ahoj..

Jinak jsem chtěla napsat, že mám přichystán deníček o Moučnice, už je celý a konečně připravený k odeslání, počkám, až tento bude zapadlejší… nějak jsem ho nemohla dokončit a dodělat do konečného stavu.. Teda jestli je o něj zájem??

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 27.02.06 19:35

Ahoj,

taky musím napsat i když sem nepatřím, nedá mi to :-) Teď jsme oslavili první rok a druhé mimčo čekáme v létě, budou od sebe 17 měsíců. Nebylo to přímo plánované, spíš tak nechané až to vyjde. U prvního kluka jsme se snažili přes rok a druhé se povedlo skoro na první MS :-) Ráda jsem si přečetla od Missorky že se to dá zvládnout, já už se na druhé hrozně těším. Přestala jsem kojit aby si mladší odvyknul a nemusela jsem krmit v noci obě najednou a je to v pohodě, prospí krásně skoro celou noc. Tak teď naspávám do foroty :-) Kočárek jsme pořídili sourozenecký a na ostatní „vychytávky“ musím přijít až časem.
Protože jsou v plánu taky tři děti, řeším už teď jaký udělat odstup tomu třetímu, přesně proto aby nebyl pak odstrčený a já to v pohodě zvládla. Říkám si že tři roky od prvního, rok a půl od druhého bych tak mohla otěhotnět.....
To jsou plány co? :-)))

Borůfka, Erik 1r a 19tt

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 27.02.06 19:46

Nazdárek!

Mirko - tak tedááá poklona.Parádní deníček! U nás to moc aktuální není,ale téma je to moc pěkný.Já bych si ještě dala říct.Ale chlap už před Anetkou tvrdil,že nám stačí jen Adam(a to není jeho biol.otec).Když jsem otěhotněla (nebylo to až tak plánované -plánovali jsme to až za rok-to bych vlastně teď byla teprve těhu!),tak ho to docela zaskočilo.Ale Anetku naprosto zbožňuje a i v těhu byl miliónovej,ale další nechce!
A bez oboustranné domluvy bych to nechtěla,to by byl podraz.Aspoň já to tak vidím.

Já s mojí sestrou jsme od sebe o 19 měsíců.Já jsem ta starší a prý jsem na ségru žárlila.Prý jsem se ji snažila nalákat do ledničky a zavřit ji tam a podobné historky.Vždycky jsme si spolu hodně hrály ,ale i jsme se hádaly a praly jako koně! Ale to k tomu patří.Pak v pubertě jsme měly každá jiné zájmy,ale teď si zase moc a moc rozumíme.Je sice vdaná ve Vídni,ale často si voláme nebo jsme v kontaktu přes ICQ.
Taky mi letos bude 32,tak nevím nevím jestli se mi do přechodu podaří chlapa přesvědčit.Spíš to vidím tak,že jsme už kompletní.

Tak vás všechny zdravím.Jak červenčátka tak maminy z jiných deníčků.
 KIRA

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 27.02.06 22:16

Krásný večer :o)

MirkoV: deníček super, hned jsem měla o čem přemýšlet na procházce s Vojtíškem. No je pravda, že v tom nemám úplně jasno, kdy přesně se budeme snažit o druhé mimi (to chceme ale určitě!), ale teď to určitě nebude. HA sice neberu, ale dáváme si pozor a snad se chybička nevloudí. Pokud ano, tak to bude samozřejmě naše milované miminečko stejně jako Vojtíšek. Zatím se na druhé mimi necítím, páč podpora ze stran rodiny není žádná. Krom manžela, ten je nenahraditelný. Bohužel u nás hlídací babičky neklapnou. Pomazlit se to jo, ale to je tak všechno. A já jsem na druhé straně ráda, však víte jak mi tchyňka vnucovala polívčičku pro malého, který byl ještě plně kojen, jen proto, že měl půlroku atd atd… A moje mamča, ta má zase na starost mou ségru se svým 4-letým synem, tak nějak o Vojtika na hlídání nestojí. A stejně nějak nemá vztah k malým dětem, chybí jí trpělivost a vytočí jí každá maličkost (jej jak ta umí křičet a pyskovat). No ale tohle na dlouhé povídání, tak toho raději nechám!!!
Já jsem se svou sestrou o tři roky a náš vztah je katastrofální, skoro žádný. Ale není to tak ani věkovým rozdílem, ale spíš výchovou. Ona je ta mladší a rozmazlenější, ale to jen díky tomu, že jako malá strávila 2 roky v lázních (problémy s kyčlemi) a naši si mysleli, že jí ochudili o lásku, tak jí to vynahrazovali až do té doby, kdy se z ní stala závistivá potvůrka, která dělá vše jen pro své dobro. Od svých 14-ti je dost problémová a dospěla až do kriminálu (o tom se mi špatně mluví, ale dnes mám nějakou depku či co tak to musí ze mě ven). Takže shrnuto podtrženo ve svých skoro 23 letech je rozvedená, se 4-letým synem bydlí u našich a loni si odseděla 4 měsíce za krádeže a nevím co ještě … Ale tohle je taky kapitola sama o sobě a já na své dětství nevzpomínám ráda (samozřejmě že byly i chvíle radosti).
Manžel má mladšího bráchu o 3,5 roku a jsou kamarádi, dětství měli suprovní.
Moje kolegyňka z práce má děti od sebe přesně o rok a je za to ráda, ale já ji spíš obdivuji. V její situaci bych to asi nezvládla.

Takže jsem zatím dospěla k závěru, že až ucítím, že je čas pořídit malému sourozence, jdeme s manželem do toho. Možná to bude tak za 2 roky možná až půjde malý do školy? Kdo ví. Zatím si všemi doušky užívám Vojtíška.

Myslím si také, že hodně záleží v jakém prostředí ty děti vyrůstají, protože z okolí vím, že u každého je to jinak. Ale toť je jen můj názor a vidím, že naše názory se opravdu různí (a to je dobře!).

Pro dnešek končím, utíkám se věnovat mužíčkovi.

Vojtik pořád kašle, ale po Hedelixu se mu ty hleníky krásně uvolňují a jsem ráda, že se nepřidala rýma a teplotka byla jen chviličku. Tak chodíme ven a dnes jsme si užili sluníčka.

Papa Lois a chrupkající Vojtíšek

 
Missorka  27.02.06 22:20

Makčo,

měla jsem a ještě mám Jané Powertwin, je to boží tandem, bez něj by bylo všechno o dsot složitější… :-)

Peta

 
Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 27.02.06 22:21

Ahojky,

super téma, i u nás se už probíralo … výsledek na kterém jsme se jednohlasně shodli je odstup 3 - 4roky. Když to bude dřív, tak mi to nevadí, zatím vše zvládáme v poho, ale k tomu nám občas pohlídají moc hodné babičky a dědové.

Krásný večer a hodná miminka

Radka a Tomášek

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.02.06 10:02

Brý dopoledníčko mamulinky!

Tak hlásím další skoro prospanou noc! Marunka spala od půl deváté, pak se vzbudila do desíti ještě tak 2× a od desíti do čtyř hodin, pěti minut spala bez probuzení! Naspala jsem dalších šest hodin v kuse:-). Kéž by jí to tak chtělo vydržet!:).

Hlásím, že jsme včera koupili a položili koberec! Jak jsme všici šťastní!:-). Mance to neklouže, jupí! A mě tak netlačí zadek, když s ní sedím na zemi:-).
Holky, taky je ten váš taťka tak vzteklý, když něco dělá? Mě přijde, že ten náš poslední dobou furt:(… Včera když jsme pokládali ten koberec, museli jsme ty dřevěné lišty (které dva měsíce před tím přilepil na dřevěnu podlahu) sundat, aby ten koberec šel až pod ně ke zdi. Nešlo to, tak se taťka vzteknul a všechny ty lišty utrhal:(. Takže kobrece je položený, ale stejně nás ještě čeká olištovat celý pokoj! Grr, vzteklounek náš jeden:).

Dala jsem do galerky fotku, jak Manku najdu každé ráno v postýlce a ještě jednu s luxem a novým kobercem:).

Půjdu pověsit prádlo a juknu po O před vycházkou.
Slanka*

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama