Co bude dál????

Těhotenství

Zdravím všechny, tak jsem si přečetla všechny veselé i smutné články a rozhodla jsem se, že napíšu o tom, co se stalo mě. Jsem v 9. týdnu těhotenství to je super, ale nejsem v pohodě. Asi ¾ roku jsem se léčila s častým menstruačním krvácením, až mi přišli na to, že mám myom.

Zděsila jsem se, je mi 29 let nemám děti a najednou tohle 22.5.2007 jsem z ničeho nic začala krvácet, tak to okamžitě zastavili injekcemi a hned na to jsem 28.5.2007 jsem šla na lékařský zákrok , kde mně měli odstranit myom, ale k ničemu nedošlo, protože lékařka zjistila, že myom nevyčnívá do dělohy (je součástí stěny a nebude případnému těhotenství vadit), přirovnali to jako ke spálenině od cigarety, vzali mi tedy jen vzorek děložní sliznice.

Druhý den jsem šla domů a asi po deseti dnech jsem měla styk se svým manželem. 14.6.07 jsem šla na kontrolu a gynekoložka mi řekla, že nějaká ovulace tam je, ale nic moc a nevypadá to, že by se něco mohlo dít a řekla mi, že další menstruaci mám očekávat potom všem na začátku července, tak jsem jí řekla, že jedeme na dovolenou k moři, napsala mi tedy Norethisteron - hormony, abych měla u moře klid od menstruace. Byla jsem ráda, že to mám za sebou a tak jsme si řekli s manželem, že tomu necháme volný průběh, ale stejně mě znervózňovalo to, že jsem to ještě nedostala.

Udělala jsem si proto těhotenský test 24.6.07, který byl nejcitlivější a byl negativní, nechala jsem to být, bylo mi dobře nic jsem na sobě nepozorovala, 28.6.07 jsem si udělala další test, kvůli tomu Norethisteronu, abych věděla víc a byl zase negativní, tak jsem odjeli do Chorvatska, tak mě začalo bolet břicho a jak jsem znala svoje tělo, tak změnou prostředí, jsem to vždy dostala. Doktorka mi řekla, že si mám prášek vzít tři dny předem, tak jsem je začala brátod 3.7.07 2×1, řekla mi, že po vysazení léků dostanu menstruaci do 2-4 dnů 11.7.07 jsem léky vy:,–(ila, dohromady jsem jich vzala dvacet.

Bylo mi najednou zle, ráno no prostě pořád, dostala jsem strach, že mám něco s žaludkem, ale první věc než se nechat týrat gastroskopií, tak jsem si nechala udělat krevní těhotenský test a ten byl pozitivní, byla jsem šťastná, zašla jsem tedy s výsledky ke své gynekoložce a ta mi oznámila, že jsem v 8. týdnu, spadla mi čelist, ten Norethisteron se nesmí v těhotenství brát a já ho brala, může způsobit vývojové vady, vypočítala mi, že to vychází na 6. týden. Napsala mi tedy papír na genetiku, zašla jsem tam a tam mi řekli, že je to 6.-7. týden těhotenství, kdy jsem brala Norethisteron a že teď mi nemůžou nic bližšího říci, rozhodnutí jak naložím s těhotenstvím je moje rozhodnutí, každopádně mi sdělili alternativy od předčasného ukončení těhotenství přes odběr krve v 16. týdnu + plodová voda a ve dvacátém týdnu speciální ultrazvuk, který by měl odhalit tělesné vady, kde bych měla poslední možnost se rozhodnout co dál.

Je mi z toho zle, takhle si vše zkazit , strašně mě to bolí, to co jsem udělala a právě z toho jsem měla strach, jak to poznám, že jsem těhotná??? Tu otázku jsem si říkala pořád a najednou je to tak nečekaný. S manželem jsme se rozhodli, že počkáme do 20. týdne a potom se uvidí, nikdo v rodině neví, že jsem těhotná, jenom moje mamka to celé ví. Teď mi jen zbývá doufat v ten nejlepší konec.

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Peciaa
Povídálka 48 příspěvků 28.07.07 08:32

Ahoj Maru, budeme ti urcite drzet pelecky, aby testy dopadly dobre!! Kazdopadne ty za to nemuzes, nekdy se to tehotenstvi jen tak nepozna!!
Drzte se a pak nam dej vedet!!
Pa Petra

 
noemmi
Kelišová 7211 příspěvků 28.07.07 14:39

Chci jen říci, že jsem taky brala nějaké léky na začátku těhotenství, kdy jsem nevěděla, že jsem těhu, byla jsem na genetice (tam mi řekli, že bych mohla mít potrat zadarmo…), měla jsem pak víc těch různých UTZ a miminko je zdravé. Myslím, že jsem i někde četla, že takhle brzo většinou léky nic neovlivní, že buď se miminko neudrží, nebo to na něj nemá vliv. Tak se neboj…

 
Demi
Závislačka 3823 příspěvků 30.07.07 13:39

Ahoj,
já si myslím, že by ses teď neměla zbytečně stresovat. Podle mě si už příroda nějak poradí, a pokud se má miminko udržet, tak se určitě udrží a narodí zdravé.
Kolik je matek, které během těhotenství fetovaly, braly drogy, pily alkohol, kouřily - a dítě donosily a porodily je bez následků.
Raduj se z těhotenství a nepřipouštěj si žádné hrůzy. Na ty je vždycky času dost.
Přeji Ti zdravé děťátko a hlavně hodně pohody v dušičce. Ničím se netrap, já věřím, že to bude v pořádku :-)  

Demi (40tt)

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 31.10.07 21:39

Ahoj Mařko!  

Tak jak jste se rozhodli? Jak dopadl Tvůj příběh???

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Co bude dál - jak vše dobře dopadlo


Reklama