Co byste dělali Vy?

O životě

Den obyčejný jako každý jiný, až na to, že jsem šla s kamarádkou na „kafe“. Seděly jsme na venkovní zahrádce, když jsem dostala štípanec od komára, a to mě přinutilo se ohlédnout a do mého zorného pole se dostala závažná situace. Tak 70 m od nás ležela na trávě holčina v křeči a druhá ji přidržovala. Rozběhla jsem se k nim, kamarádka za mnou.

Ptala jsem se, jestli volala záchranku. Nevolala. Vytahovala jsem mobil. Její kamarádka mi říká, ať ji nevolám, že ona je zdravotní sestra, že tyto záchvaty mívá, že to není epilepsie. (Mně to tak tedy připadlo, v tom jsem si uvědomila, že ani o té epilepsii nic nevím). Co teď? Křeče vypadaly strašně, co když ta její kamarádka kecá? Vytáčím záchranku. Přitom mi její kamarádka říká, že to nemám dělat, že se k ní chovají hnusně.

Záchranka tam byla cca za 10 minut. Když jsem viděla, jak přijíždějí, holčině zároveň křeče ustupovaly a přestaly. Přicházející záchranář komentujíc: „To je, (označil jméno holčiny)“. Nahodili doslova „ksicht“. Kamarádka holčiny měla pravdu. Záchranář k ní klekl a řekl: „Vstávej!“

Tak je to normální? Holka čtvrt hodiny v křeči, kdy to tělo musí být vysílené a on ji řekne: vstávej! Nakonec donesli nosítka a naložili do sanitky.

S kamarádkou jsem se vrátila zpátky na zahrádku. Sanitka tam stála snad dalších deset minut.

Na jednu stranu se říká, že lidé nejsou schopni zavolat pomoc člověku v nouzi, ale když ta pomoc přijede, tak se taky nechovají zrovna hezky. A já si uvědomila taky, jak vím málo o tom, jak třeba tu pomoc poskytnout.

P. S. Ví, někdo tady „z branže“ o co se mohlo jednat?

Hodnotilo 7 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 27.08.12 12:05

Mě napadl absťák u feťačky, ale z oboru teda nejsem.. Už jsem takhle jednou viděla fetku, ale na té to bylo vidět na první pohled :nevim:

 
Barča 28
Nováček 3 příspěvky 27.08.12 12:07

Nevím, odkud jsi. Ale znám jednu pacientku, co cestuje po republice, předvádí křeče, aby se dostala do nemocnice. U nás na oddělení, během 5 let, ležela 3×. :) A vážně to není epilepsie, ale „hraný křeče“, což má i lékařsky dokázaný. :) Možná je takových víc.:)

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 27.08.12 12:12

@Barča 28 zase kdyby to jen hrála, tak její kamarádka nepřemlouvá autorku, aby sanitku nevolala.
Taky mě jako první napadl záchvat z drogového absťáku

 
Loll
Závislačka 2817 příspěvků 27.08.12 12:35

Mohlo v tom být cokoliv, pokud jí záchranáři znali a chovali se jak chovali, těžko soudit, ale také bych to, podle jejich reakcí, ti tipla na drogy nebo alkohol.

 
mj-celka
Kecalka 151 příspěvků 27.08.12 12:37

Někdo mívá „epileptický“ záchvaty ze stresu. vypadá to jak epi záchvat ale EEG to neprokazuje

 
Silence  27.08.12 12:42

Asi to byla pro záchranáře „známá firma“, jinak by takhle nereagovali. Na druhou stranu, se záchrankou mám zkušeností několik, žádná extra empatie a v jednom případě docela nepříjemný zážitek. :nevim: :cert:

 
Silence  27.08.12 12:42

Asi to byla pro záchranáře „známá firma“, jinak by takhle nereagovali. Na druhou stranu, se záchrankou mám zkušeností několik, žádná extra empatie a v jednom případě docela nepříjemný zážitek. :nevim: :cert:

 
Anonymní  27.08.12 12:45

Taky mě napadá absťák, tetanie, „hysterie“ atdatd, je toho dost.
U nás taky často hostuje dívčí, které je houbeles („jen psychiatrická“) ale zahrát to teda umí a neštítí se kácet před vlastními malými dětmi - v nemocnici to zdůvodní tím, že si od nich chtěla odpočinout. Když si myslí, že ji na ambulanci nikdo nevidí, tak pohodička, když je někdo poblíž, tak nereaguje na nic - mrtvolka hadr. :roll:
Taky když ji vidím, tak mě omývá… Člověk kterému něco je musí čekat, až se s touto nějak vypořádáte. Ale jak, když víte, že ji nic není ale ona dělá bezvědomou… aha? Asi ji neodtáhnu na parkoviště, ať se zvedne až bude chtít…
To byste se ženy divily, co lidi dokážou, takže ty záchranáře fakt chápu… Ono to opravdu není jednoduché i bez klacků pod nohama.
Omluva za anonym…

 
Soira
Závislačka 4923 příspěvků 27.08.12 12:50

Epilepsie typu grand mal, nebo tetanie se ztrátou vědomí, abstinenční křeče, divadlo…
pokud po záchvatu nebyla zmatená a spavá-epilepsii vylučuju, po tetanii se ztrátou vědomí spavá nebude, ale bude mít křeče svalů zejména nohou a rukou, nevím o koho jde, ale tipuju na poslední tři…

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 27.08.12 13:32

Dalším důvodem křečím může být nádor na mozku. to, zda volat, či nevolat je dost individualni. jenze to nemuzes vedet, kdyz cloveka neznas. myslim, ze si udelala dobre. lepsi je volat nez nevolat a neposkytnout pomoc. :palec: napr. kolikrat lidi chodej okolo leziciho cloveka, ze je ozralej a nakonec ma cukrovku.

 
Soira
Závislačka 4923 příspěvků 27.08.12 13:50

Nádor sice jo i mozkové krvácení nebo ischemie, ale pokud se zvedla a šla, tak to na stopero neměla.....asi známá firma hysterka…

 
LN
Extra třída :D 14946 příspěvků 27.08.12 13:51

Podle záchranky bych to odhadla taky na absťák…
Já bych záchranku volala. Manžel se nedávno setkat s taky nepochopitelnou věcí - byl svědkem autonehody, auto skončilo po několika kotrmelcích v poli. Běžel tam, byl tam kluk, ten vytáhnul holku (ta řídila). Oba komunikovali, ale holka prostě v šoku, zjevně jí boella krční páteř…Manžel, že zavolá záchranku radši. No hádali se s ním neskutečně, měli to auto údajně od někoho půjčené. Nevím, o co jim šlo. Každopádně manžel nakonec záchranku zavolal a oni byli ještě naštvaní. To je těžký (záchranka si je odvezla oba nakonec…).

No a co se týče pomoc jako takové - taky nedokážu pomoct. Mně se ještě ke všemu stává to, že naprosto vytuhnu, nejsem schopná pohybu ani ničeho jiného. Jednou přímo přede mnou srazilo auto cyklistu, moc lidí kolem nebylo, já byla nejblíž. No stála jsem tam a čuměla a nic :-(

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 27.08.12 13:54

Nejsem z oboru, ale takové záchvaty mohou být i různého neurologického původu. Nevím, co si o tom myslet, vzhledem k tomu, že ji znali i jménem… neléčená schíza, drogy… asi bych se jich na plnou hubu zeptala, když už bych toho byla svědkem.

 
myšanda26  27.08.12 14:02

Taky bych volala záchranku. Jinak bych řekla, že když jí znali jménem, nejspíš už s ní měli čest a to několikrát. Takže to může být cokoliv.
No a chování záchranářů je vždycky o lidech. Jednou nám odváželi babičku s infarktem. Byli moc hodní a ochotní. O cca 10 dní později nám jiná parta tutéž babičku přivezli a doslova vysypali před domem z vozíku, ať domů dojde přestože jsme se jim snažili vysvětlit že je nechodící (málem tam upadla na chodník).

 
Soira
Závislačka 4923 příspěvků 27.08.12 14:06

Myšando to nejsou záchranáři co ji přivezli dom, to je převozová služba co vozí ze špitlu dom…a ti aby se nepředřeli, event čekaj na pajzku či kilčo za pomoc jako s taškou, ke vchodu a tak…hajzlíci

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 27.08.12 14:21
Autorka

Její kamarádka se zmínila, že je to něco podobného jako tetanie.

To bylo fakt něco hrozného, takové divadlo by zahrát ani nešlo. To by bylo na Nobelovku.
A z drog může být taky takový záchvat? Ikdyž ty holky vypadaly dost slušně, žádné pouliční slečny, jak to člověk vidí sedávat u paneláků…

Jinak, když má někdo takové křeče, nedá se píchnout něco jako hořčík a vápník pro uvolnění nebo něco takového?

 
myšanda26  27.08.12 14:21

Soira Aha, to mě nenapadlo, tak tímto se záchranářům velice omlouvám.

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 27.08.12 14:26

No, právě, že nešla. Museli ji naložit.

 
Taz
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 27.08.12 14:54

No, trochu jsem z oboru, takže za sebe můžu říct, že někteří lidé jsou schopní zahrát cokoli-zažila jsem mockrát. Laik nerozezná, zda je to hrané, či ne.

Evidentně slečnu znali, když věděli jméno, takže si troufnu záchranáře hájit. Ale rozhodně se zachovali neprofesionálně, pokud to na místě takto komentovali, to by si dovolit neměli…

Příčin mohlo být spousta, a zareaguju na jednu poznámku, kterou jsem tu četla… Ne každý narkoman vypadá jako bezdomovec apod…

Myslím, že volat záchranku někomu, kdo si to nepřeje, je hloupé a nepříjemné. Nemyslím samozřejmě po závažném úrazu nebo dopravní nehodě. Ale púkud je nablízku navíc někdo, kdo je ochoten se o postiženého postarat, tak nevidím důvod. Navíc záchranáři pak mají problémy někdy takového pacienta ošetřit a odvézt, protože on sám nechce… Ale i mně se stalo, že mi přes protesty 2× zavolali lidi záchranku, přestože jsem byla při vědomí, nic mi zásadního mi nebylo a záchranku jsem odmítala. Jednou to byla těhotenská nevolnost, jen jsem zbledla a zvracela do pytlíku, podruhé pád kola s odřeným kolenem. A někdo s infarktem třeba čekal o něco dýl na záchranku… :cert:

 
LN
Extra třída :D 14946 příspěvků 27.08.12 15:22

Taz ono je to těžké, protože co když nevíš, co říkáš, neuvědomuješ si závažnost situace??? Já radši budu poslouchat od někoho výčitky, než sama sobě vyčítat, že jsem někomu nepomohla :nevim:

 
Vesna006
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.08.12 15:27

Také bych se přikláněla k nějaké „herečce“, když saniťák věděl jméno.

Jak poskytnout pomoc.. To by nám měli vtloukat do hlavy neustále, ne jen jedna hodina v tělocviku, kdy musíte foukat do Anduly.
Já se stala svědkem nehody, paní srazilo auto. Pošťák se služebním vozem. Kamarádka ho musela seřvat, ať zavolá sanitku, jo a nejdřív mu zabránila v tom aby od nehody ujel. Já paní držela, mluvila na ni a v pohodě, tekla jí z hlav ykrev, byla v šoku, ale stála. Což si myslím že měla ležet, ale ona nechtěla. No a jakmile ji převzala záchranka, tak jsem se rozklepala, že jsem ani nemohla vypovídat policajtům :( Zrovna ten den jsme ve škole probírali záchranu při elektrickém produ a všeobecně záchranu života. Prostě nikdy nevíme, kdy se nám to bude hodit.

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 27.08.12 15:35

Já jsem pro záchranku volat vždycky, protože jako laici prd víte(víme), co se děje! Z osobní zkušenosti - těhotná s diabetem 1 typu - bych i bývala jednou vděčná za jakoukoli pomoc, když jsem ve 14tt měla hypoglykémii, nízký tlak, nemohla jsem ani mluvit, ani se sama moc zachraňovat, jen jsem seděla s hlavou mezi koleny na zemi v tramvaji a snažila se neomdlít. Plná tramvaj lidí, všichni seděli a akorát tak koukali. A to podotýkám, že mě by si v pracovním kostýmku s narkomanem snad nespletl ani slepec :twisted:

 
Taz
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 27.08.12 15:57

@LN
Jo, rozumím ti :-) Já mám ten druhej pohled, tak to vidím jednodušeji… :-)
V tomhle se můžeme přít a ani jedna nebudeme mít pravdu, je to případ od případu… ;)

 
Jídunka  27.08.12 16:35

Holky jt cca rok co kracim vecer po meste a tam v trave lezi kluk na hlave dredy a celkove vypadal zvlastne no nedalo me to a priblizila jsem se a ptam se :pane jste v poradku nic koukal nekam do dalky .pane mam zavolat zachranku? nic ..asi jt fetak problesklo me hlavou no nakonec volam rychlou byla tam do 5min po prohlidce mu sestra vytahla karticku diabetika hne dostal kapacku a zacal se probirat..hrozne se vsem omloval ze nas vydesil a vysvetloval ze se nenajed protoze byl v praci dyl a s tohoo duvodu mu kles cukr natolik ze mel hypoglikemii.­.zachranari ho projistotu odvezli na prohlidku…nikdo se toho cloveka nevsim ne kazdy kdo vypada jinak je fetak a naopak…zachovala bych se stejne jako ty.

 
becky87  27.08.12 17:01

Taky si myslim, ze si udelala dobre. Osobne bych taky zachranku volala.Mne se jednou stalo na autobuseovem narazi, lezel na zemi u lavicky chlapik tak kolem osmdesatky, znacne zaspinenej a takovej pasekář. Lidi ho obchazeli, asi si mysleli, ze je opilej. Nedalo mi to zkusila jsem jestli dycha, zavolala jsem zachranku a nakonec to byl infarkt.Pan nebyl opravdu bezdomovec, ale jel si nakoupit z vesnice do mesta chleba.Byla jsem za nim i v nemocnici a moc mi dekoval.Lidi jsou hrozni, ne kazdy opravdu je socka, ci fetak. Ovsem vsichni jsou lide, co se muzou dostat do zdravotnich problemu, tak proc nezavolat zuachranku? :nevim:

 
zrzana2  27.08.12 17:08

Tak ja treba mam na rukou i na nohach vyrazku a kdyz jsem s sebou jednoho krasneho 35stupnoveho rana sekla pri ceste do prace, tak mi nepomohl nikdo a to to bylo u vychodu z metra, tzn., ze kolem me proslo opravdu dost lidi. Lezela jsem tam necele 2hodiny. Udelala si dobre…Sefovka v praci mi pak rekla, ze si lidi urcite mysleli, ze jsem fetka

Příspěvek upraven 27.08.12 v 17:09

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 27.08.12 17:30

Tak pokud kamarádka zdůrazňovala, že to není epilepsie a prosila, ať nevoláš záchranku, tak mám také dojem, že je to nějaká známá firma, ke které sanita nevyjela poprvé…

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 27.08.12 17:57

Já sem s oboru a nebudu tu říkat, že zdravotníci sou svatí znám spousty kteří se nechovají vůbec košer a je jim jedno jestly ten člověk třeba chcípne! Ovšem znám i lidi kteří tak umí ubližovat zdravotníkům a nemluvě o jejjich hereckách výkonech… ale jako lajkovi doporučuji volat sanitku a určo si udělala spávně… kdyby se jí totiž něco stalo tak ty bys nesla to ryxziko za neposkytnutí pomoci :-D

 
TuLin
Kecalka 215 příspěvků 27.08.12 18:08

Asi budu taky odbočovat od tématu, ale vzpomněla jsem si také na naši zajímavou historku.

V obchodě jsme chytli zlodějku (co už u nás nakradla dost). Nechtěli jsme ji pustit dokud nepřijela policie, ale ona si zavolala záchranku. Hned jak přijeli, tak jen řekli „zase tahle“… tvrdila, že jsme ji zmlátili… že má křeč v břiše a že je těhotná. Přes svoji velkou (ne)ochotu ji museli ošetřit a my se dozvěděli, že je „známá firma“ jak u záchranářů, tak policie…

Vždy si zavolá záchranku, aby „unikla“ policii. Proto ji policie nechtěla ani nechat si zavolat. Byla to zlodějka, co byla za dva roky 16 krát souzena a feťačka, co přišla už o 3 děti drogama. Pak ji odvezli.

Následující den jsem musela na policii podepsat výpověď a tam mi policista říkal, že bohužel opravdu je těhotná… 1 TÝDEN :lol: Myslím, že to jen tak kecla a náhodou se strefila…

Takže myslím, že určitě lidi, kteří už jsou tááák známí u záchranářů opravdu v tom nebudou nevinně. Ale cizí člověk by každopádně měl zavolat pomoct podle svého svědomí. Přece nemůže vědět, jak na tom opravdu ten člověk je, pokud ho nezná a nezná jeho zdravotní stav… lepší zavolat, než si to později vyčítat.

Příspěvek upraven 27.08.12 v 21:38

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26478 příspěvků 27.08.12 18:21

Udelala si dobre, nemohla si ji znat a podle me neni nic horsiho nez lidska lhostejnost-a ikdyby to hrala, nikdy nevis co se muze stat…
Jsi super, ze si se takto zachovala :palec: :palec: :palec:

 
mayerka
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 27.08.12 18:32

To je tedy krásný zážitek… Jen postřeh, feťačka s absťákem asi těžko, protože to by ji už nepřešlo, dokud by si znovu nešlehla. Jednou jsem nastupovala do autobusu, všichni se cpali ven, řikám si - co se děje, a na zemi se třepal chlap, fialovej v obličeji, a hrozně z něj táhlo.. Všichni samo že je to ožrala, no cukrovka nikoho nenapadla 8o Tak ještě s jednou holčinou jsme mu pomáhaly, než přijela sanita, ale reakce všech těch lidí byla fakt otřesná, normálně ho překračovali, ušklíbali se… Od tý doby se děsím toho, že by se mi něco stalo a všichni by se na mě vyprdli… Takže palec nahoru všem, kdo volají záchranku! :palec:

 
jannina1
Závislačka 3266 příspěvků 27.08.12 18:40

Podle mě feťačka, známá firma..Jinak by se k ní takhle nechovali..

 
Lena777  27.08.12 18:53

Asi nějaká známá firma. Nic bych z toho nevyvozovala.

 
annaei
Extra třída :D 12867 příspěvků 27.08.12 19:18

Já bych rozohdne nevolala pokud tam byl něko kdo jí očividněl znal a věděl o co jde. Jinak je hrozný jk lidi absolutně dost často přehlíží když člověk má problem. Nejhorší bylo v těhotenství moje zvracení z tho že mě nikdo nepustil sednout. To jsem pak pár lidí pozvracela a seděla na zemi v MHD. Jako dítěti mi ukradli mobil uprostřed vystupu z etra mě chytl nějaký kluk a druhý mi rozepnul bundu a vyndal mobil. Chtěla mi pomoc asi 80 letá skoro chromá babička kterou vzal 3 a držel jí tak že mi ho ukradli nikdo to neřešil

 
Supermanka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 27.08.12 19:22

No jak píšou holky asi to byla známá firma, když zachranáři věděli o koho jde. Na druhou stranou holky všichni jsou lhostejný a málo kdo pomůže a ví to samy doktoři. zažila jsem na vlastní kůži křeče,,naštěstí,, to bylo pár hodin po operaci a já ještě ležela na JIP a setřičky vč. doktorů reagovaly rychle. Když křeče přestali a já byla už tak den v pohodě tak jsem se ptala doktora jestli mě už pustí a kdy mě pustí. On se na mě podíval a řekl, jestli sem normální, že tohle kdyby se mi stalo na ulici tak si budou myslet, že jsem ožralá nebo zfetovaná (upozorňuji, že nekouřím nepiju ani neberu drogy) a nikdo mi nepomůže a když budu sama doma ani záchranku si nezavolám. Měl pravdu, ale prostě pro mě 8 dní v nemocnici už bylo tak dlouhých a já chtěla domů. Tohle byla buď herečka a nebo holka co má tyhle záchvaty častý a neléčí!!těžko soudit. Pomoc bych zavolala určitě tak či tak pak můžeš jít sedět za to, že jsi neposkytla první pomoc atd.

 
Kiki03  27.08.12 19:46

Nevím proč když někdo dostane křeče by musel být hned feták!!! Moje máma mívá zničeho nic dostane křeče do ruk a nohoou začne jí tlouct srdce a určitě nikdy nefetovala ma proste nemoc která se jmenuje tetánie, doktori ji řekli že je to z toho že jí chybí vápnik a vitamin D! takže hned neodsuzujte lidi kvuli tomu že dostanou křeč že to jsou fetáci

 
Kiki03  27.08.12 19:49

A to že ji znali mohlo být díky tomu že to třeba nekolikrát dostala a nekolikrát volala zachranku a sami určitě víte jak nekteří doktoři dovedou být nepříjemní

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 27.08.12 20:01

Přesně mě to bereš od úst…

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 27.08.12 20:24

Ahoj :mavam: Nečetla jsem všechny komentáře..ale zachovala jsi se dobře, já bych tu záchranku taky volala, protože člověk skutečně nikdy neví! Ta její kamarádka mohla být klidně zfetovaná a prostě cokoliv. Ještě by se to pak svezlo na tebe kdyby jsi neposkytla první pomoc a něco se fakt stalo. Ještě že to dopadlo relativně dobře. Mohlo jít o „známou firmu“, která prostě fetuje a má nějaké abstinenčí záchvaty a proto jí už třeba znali a chovali se hnusně..kdo ví. Já jsem se ještě nikdy nesetkala se záchranářem nebo zdravotníkem, který by byl nepříjemný a nebo odmítl pomoct, tam muselo něco být prostě. Ale to nemění nic na tom, že mají být hlavně profesionálové a za každých okolností se chovat slušně. A ty buď v klidu, udělala jsi maximum :pankac:

 
Kiki03  27.08.12 20:31

@Luminex Tak to třeba v Brně je to docela častý že jsou zachranáři protivní a ještě se divý co po nich chcete! Naštětsí ke mě se chovali slušně ale kamáradka s nimi nemá dobré zkušenosti

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 27.08.12 20:32

Tak takhle s echovají jen k lidem, kteří mají absťák z fetu…toť můj názor…jestli ji znali, tak s enedivím, že hodil ksicht…ty si z toho halvu nedělej, víš houby…snažila jsi se pomoct, jak jsi mohla věřit té druhé, že je zdravka…

buď v klidu…dávám ti palec nahoru, že jsi člověk na správným místě… :palec:

 
Verunka087
Závislačka 4705 příspěvků 27.08.12 21:29

Epilepsie je nemoc, žádný alkohol nebo drogy. Lidi co s ní žijou většinou pomoc záchranářů při záchvatu nepotřebujou, prostě odezní a pak se jede dál. Holčinu záchranáři nejspíš znají proto, že většina lidí neví co mají dělat a tak prostě volají. Oni jí nechají odpočinout, prohlídnou jí a jede zase domů. Opravdu je velký rozdíl mezi feťákem a nemocným člověkem

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 27.08.12 21:35

Feťácký absťák, co po chvilce odezní? :think: Nevim, nevim…

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 27.08.12 22:08

Tak to je vrchol, a od ceho jsou jako placeni, aby se nepos.ali nahodou, co kdyby si prekousla jazyk nebo neco.....boze,pris­tup nekterych lidi, obzvlaste zdravotniku a policistu me dostava do kolen

 
Anonymní  27.08.12 22:21

Moje sestra má takové záchvaty často-absťák. Je to alkoholička a čas od času ji napadne, že sama přestane pít a pak má tyto záchvaty.

Ze začátku jsme vždycky volali sanitku, ted to nemá smysl-vždycky ji odvezli, ona stejně do hodiny podepsala revers a jela domů…

Ty jsi udělala co bylo v tvých silách :hug:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 27.08.12 22:26

Tady nikdo nikoho neodsuzuje, jen se snaží odhadnout důvod chování těch záchranářů :think: :nevim:
Já se záchranáři naštěstí nikdy neměla tu čest, jen jednou při smrťáku :( a to se chovali celkem empaticky k „pozůstalým“ i když byli zavoláni vpodstatě zbytečně.

 
Soira
Závislačka 4923 příspěvků 27.08.12 22:34

@Mahja to by ses divila co lidi zahrajou…fakt že jo…i náhlou tetraplegii, ochrnutí celého těla… jako viděla jsem toho dost… a ti co leží a nepůjdou ty taky do sanity kopu…taxi pro hysterky :pocitac:

 
Soira
Závislačka 4923 příspěvků 27.08.12 22:38

Jo a hypoglykemie se navenek jeví jako opilost…než se přehoupne do komatu..takže taky můžete potkat vrávorající lidi a ožralí nebudou…potřebujou glukozu

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 27.08.12 22:55

Ja jsem migrenicka a pri nekolikadennich zachvatech jezdivam na kapacky, jednou uz to vyhrotilo tak, ze jsem nebyla schopna dolezt ani na zachod, aniz bych neomdlela, volala jsem kamaradovi, at mi pomuze dojet do nemocnice, ale zvladla jsem dolezt jen k vychodu z panelaku. Tak mi zavolal sanitku. Byli na me pekelne hnusni ze kdyz neumiram, proc je obtezu a ze si budu platit vyjezd… nastesti v nemocnici uz doktori byli zlati

Co se tyka ignorace lidi, jednou to se mnou seklo v metru a nepomohl mi nikdo…

Ale co jsem otehotnela, vsichni me pousteli sednout, ted mam malou a vzdy mi nekdo ochotne vynese kocarek, pousti me na prechode…protivni jsou jen duchodci v obchode, kdyz jim zaparkuju kocar u nejake slevy :D

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 27.08.12 23:20

MYSLÍM SI, ŽE JDE O TZV: NEEPILEPTICKÉ ZÁCHVATY - psychické. Není to nutně simulace, člověk za to spíš nemůže - ale víceméně to hraje. Nejspíš se opakují a záchranka ji „dobře zná“. Výjezd stojí peníze a čas, kdy se mohlo pomoci někomu jinému. záchranka se opravdu neměla volat, když byl nablízku někdo informovaný o případu.
POmoc akutní stejná jako u epi, tzn. nijaká, je odstranit ostré předměty. Pomoc odborná je velmi obtížná, léčba psychiatra, ale bývá málo úspěšná.

dobré rozlišovací znamení epi a neepi záchvatů: když pacient hází hlavou zleva doprava, tak říká „ne ne, nemám záchvat“. když hází hlavou dopředu dozadu, tak je to „ano ano, mám záchvat“. U epi taky nebývá házení pánví, pacient nemá záchranné mechanismy (když ji podržíte ruku nad hlavou a pustíte, praští se s ní do obličeje, u neepi mu ruka spadne vedle hlavy). často zabere nějaký úskok, třeba nějaký neobvyklý manévr s komentářem „teď by to mělo ustoupit“ - a přejde to.
dalsi poznavaci: pacient s epi zachvatem ma fotoareaktivni mydriazu - tzn. rozsirene zornice nereagujici na osvit. oproti tomu u pacienta s neepi zachvatem oko ani neuvidite, nedovoli vam ho otevrit, silou svira vicka.

Příspěvek upraven 28.08.12 v 07:46

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama