Vánoce se blíží

O životě

Deníček píši v návaznosti na můj první. Život není zrovna peříčko a neustále míchá kartami. Před dvěma lety mi byla zjištěna celiakie. Minimálně půl roku jsem bojovala s příznaky, pak se to trošku zlepšilo a tuto zprávu vystřídala šťastná novinky, kdy jsem na naše výročí zjistila, že jsem těhotná.

Fotečka ještě z těch veselejších dob. Sestra, mamča, babička...

Já s mamčou.

Babi sbírá s Adámkem lesní jahůdky.

Babi byla na malého opatrná...

Mimušek, který babičku už nepozná.

Bohužel to netrvalo dlouho. Následoval další půl rok, než jsem se z toho trošku oklepala a nastoupila do práce, kde jsem byla měsíc, ale maminku postihl infarkt a zase začal šílený kolotoč ježděním do nemocnic, kde zjistili rakovinu – maminka se do třech měsíců ztratila. V den, kdy umřela, jsem zjistila, že jsem těhotná!

Dlouho jsme o tom nikomu neříkali, myslela jsem si, že to nezvládneme, chtěla jsem další mimi, ale v této situaci to bylo dost těžké. Naštěstí se prcek drží a čilý, někdy až moc, hlavně, když se mi chce spát. Bojím se někdy vůbec těšit, že zase přijde nějaká vlna, která mě smete.

Nastává vánoční čas a první Vánoce bez mamči, už teď to se mnou čím dál víc mává. Už mám pro ni na hrobeček taky nachystaný v květináči stromeček. Loni mi koupila světelného soba se saněmi.

Musím říci, že soby a Santy opravdu nesnáším, k nám to prostě nepatří, loni jsem ho tedy ani nevytáhla z krabice a říkala jsem, že světla prodám. Letos svítí do světa, sob stojí na garážové stříšce, tak jak jsem mamince říkala, že ho tam dám, a letos teda opravdu dala, aby nás z nebíčka podle toho soba poznala.

Takže, kdo si myslí, že jsem se taky zbláznila a do českých Vánoc pouštím ty americké, tak ne, u nás je to znamení tam nahoru.

Tak jsem to ze sebe zase dostala ven a utíkám se oblékat, jedu na kontrolu s prckem v bříšku.

Přeji všem krásné blížící se vánoce a snad nastávající rok nám přinese šťastnější chvilky.

Hodnotilo 8 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 16.12.12 09:33

Smutné, mám taky nemocnou mamču, ale je na bázi snižování morfia, tak snad se to zlepší. Držte se :hug: :kytka:

 
K.Black  16.12.12 14:35

Je to velice smutné, hlavně když je vidět jak moc jsi měla maminku ráda. Přeji hezké vánoce, a šťastný příští rok. Mimoušek babičku pozná z Tvého vyprávění :hug: :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.12.12 21:29
:hug:
 
Ladus Z
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 18.12.12 13:18
Reakce na deníček

Krásný deníček :hug: já také letos přišla o maminku a vím přesně co prožíváš, mám to úplně stejný, věci které se Ti dřív nezdály být důležité jsou teď posvátnými. ;) :andel: Drž se :hug:

Příspěvek upraven 18.12.12 v 13:22

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama